Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Vkládání obrázků do příspěvků
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Vkládání obrázků do příspěvků

Jak tak občas vidím, mají někteří uživatelé fóra problémy s vkládáním obrázků.
Rozhodl jsem se tedy pro podrobnější návod než je ve FAQ - Nápověda >> Jak vložit obrázek, kterou stejně nikdo nečte, že? Sleepy

Pokud chcete vložit obrázek do příspěvku, nelze použít Rychlou odpověď (1), která je na konci tématu. Ta slouží jen na rychlou reakci.
Pro vložení obrázků do příspěvků, je potřeba kliknout na tlačítko [Obrázky: newreply.gif] (2) nebo na [Obrázky: postbit_quote.gif] (3) v případě citace.

[attachment=607]

V obou případech se dostanete na stránku, která vypadá takto:

[attachment=608]

Obrázky je možné vkládat třemi způsoby. Popíši všechny postupně od nejvýhodnějšího způsobu.
 1. Vložení obrázku jako přílohy je nejlepší řešení. Obrázek je na serveru fóra a není závislý na provozu jiného serveru. Automaticky se vytváří náhledy, které po kliknutí zobrazí větší obrázky.
  Povolená velikost obrázku je 500 kB. Je vhodné, ale není bezpodmínečně nutné, vkládat obrázky, které mají větší rozměr do 1000 bodů. Větší obrázky se stejně většinou nezobrazí kvůli rozlišení monitoru a navíc každý uživatel má omezený prostor pro přílohy. Nyní to je 20 MB.
  Přílohu vložíte kliknutím na tlačítko Vybrat soubor (krok 1), následně vyberete fotografii na svém disku v počítači. Kliknutím na tlačítko Přidat přílohu (krok 2) odešlete obrázek na server fóra.
  Stejně můžete přidat i jiné přílohy, než obrázky, například textové soubory (.TXT, .DOCX, .DOC), tabulky (.XLSX, .XLS), PDF soubory a další. U těchto souborů se samozřejmě nevytváří náhled, ale text s informací o počtu stažení.
  Obrázky můžete nechat pod textem příspěvku v rámečku Přiložené soubory (nezobrazují se v RSS čtečkách), nebo vložit do textu umístěním kurzoru myši do místa, kde chcete, aby byly. Pak kliknete na tlačítko Vložit do příspěvku (krok 3).

  [attachment=609]
 2. Vložení obrázku s uložením na server PostImage.org, které je sice závislé na provozu serveru PostImage.org, ale zase vytváří bez problémů náhledy.
  Pro automatické nahrání na server použijte odkaz • Vložit obrázek do příspěvku (krok 1) pod oknem, kam se píše text příspěvku. V dialogovém okně, které vyskočí kliknete na odkaz Obrázek (krok 2), dále na tlačítko Procházet... (krok 3) a následně vyberete fotografii na svém disku v počítači. Položku Změnit velikost nastavíte na Neměnit velikost obrázku (krok 4) a Obsah obrázku nastavíte na Bezpečný (krok 5), abychom se nemuseli koukat na lechtivé obrázky. Kdo po nich touží, jistě si je najde i bez tohoto Wink. Nakonec kliknete na tlačítko Odeslat! (krok 6). Po nahrání obrázků na server PostImage.org se automaticky doplní do textu příspěvku potřebný kód (7).

  [attachment=611][attachment=612][attachment=613]
 3. Vložení obrázku s přímým odkazem na cizí web je nejméně vhodné. Zobrazení obrázku je závislé na provozu cizího webu, obrázky se nezmenšují a může docházet k rozhození vzhledu fóra v případě velkých rozměrů. Dále se v případě větších obrázků zvyšuje počet stažených dat a ne každý má rychlé připojení k internetu.
  Obrázek se vkládá kliknutím na ikonu [Obrázky: image.gif] v nástrojové liště nad polem pro psaní textu (krok 1) a pak do dialogového okna, které vyskočí, napsat adresu (URL) obrázku (krok 2) a stisknout tlačítko OK.
  Nepoužívejte tento postup, pokud nevkládáte miniatury!

  [attachment=614]
Pro vložení více obrázků postup opakujte.
Referenční URL's