Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Distribuce mateří kašičky
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Koukám,že do této sekce ještě nikdo nevložil příspěvek, tak začnu Smile. MK se získá z naražených matečníků po odstranění larvy. Ale jak se nadále může předat dál k zákazníkovi, pokud ji nechci spotřebovat celou sám? Někteří dodavatelé jí dodávají v injekčních stříkačkách. Takže jednoduše koupím v lékárně pár stříkaček (pokud mi je jako potenciálnímu narkomanovi teda prodají Smile), pomocí nich MK odsaji a po uchovávání v ledničce ji dám spotřebiteli? Nebo se používají nějaké jiné postupy?? Máte s tím někdo zkušenosti??
Tak tak, mám s tím vlastní zkušenost. Kašičku odsávám do injekčních stříkaček, které skladuji v lednici. Takto by měla vydržet půl roku (Titěra) Pro delší skladování je potřeba zmrazit, nebo lyofylizovat(vakuově sušit, vymrazit - na to je ale potřeba speciální zařízení) pak vydrží 2-3 roky.
Kašičku používám jen pro svojí potřebu (a rodinu) takže po získání (květen, červen) zpravidla do několika měsíců spotřebuji. Užívám v období zvýšené únavy nebo přepracování asi 0,4 ml denně - z těch stříkaček se to pěkně dávkuje. Používám velikost 5 ml.
ad distribuce - dneska sem narazil na tohle Smile

http://www.ebay.co.uk/itm/Very-Natural-R...27fd57e37b

zajímavé Smile
Referenční URL's