Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
já opravdu nechci aby to vyznělo jako kritika...to je furt dokola...stokrát jsem říkal, že tohle forum mám rád a je perfektní....ale tohhle téma se tuším jmenuje náměty na zlepšení a tedy jsem řekl svůj názor a námět...a jsem tu za blbce a to jsem nechtěl náměty jsem měl dva, resp. tři...hledání se tak nějak vyřešilo (blbec jsem já) a fotogalerie se prakticky taky vyřešila ( na co? co by tam bylo?) no a třetí je faktická nepřehlednost...ale já se tím prokousávám a raději se neptám (i když mám otázek milion) takže ukončuji svoje náměty a ještě jednou říkám děkuji
(07.03.2012 8:21)karelretik napsal(a): [ -> ]a jsem tu za blbce

To rozhodně nejste a ani nikdo nechtěl, aby to tak vyznělo, či vypadalo.
Některé náměty lze realizovat, některé ne. U některých to má smysl a u některých nemá.
"Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem." Smile

Jsem rád, že sem lidé chodí a cítí se tu dobře. To je pro mně velká odměna.
(07.03.2012 8:21)karelretik napsal(a): [ -> ]... no a třetí je faktická nepřehlednost...ale já se tím prokousávám a raději se neptám ...
 1. Za blbce rozhodně nejseš - já se také prokousával.
 2. S menší přehledností jsem měl také problémy - zkus se podívat přes Odlehčený mód viz předposlední řádek na stránce - tam je to strukturovaně a dá to lepší přehled co zde je k dispozici.
 3. Jakákoli připomínka od zde začínajících je dobrou reflexí pro adminy. A pokud je stále se opakující, tak to tím víc poukazuje na slabá místa, která stojí za to vylepšit. Myslím, že skupina aktivně přispívajících ti ráda poradí - byť se ti to může někdy jevit dost stroze určitě to není ve zlém. Kluci mají božskou trpělivost.
 4. Někdy i zdánlivě hloupá otázka donutí i velké praktiky se zamyslet a tím může dotyčného nakopnout k nějakému nápadu.
 5. Tvá odvaha něco navrhnout a postěžovat si stojí za pochvalu. Mlčící většina která jen čerpá moudrosti je jednak sobecká a jednak způsobuje sebeukolébání a zakonzervování současného stavu a to platí všeobecně - v jakékoli společnosti, straně, organizaci, firmě.
 6. Možná, až budeš číst včelařské časopisy zjistíš, že některé otázky nebo témata zde probírané jsou tam důkladněji někým rozebrány a okomentovány. Je to tím, že autoři článků to tu čtou a dost často se inspirují. Prostě i pro ně je toto fórum dobré na to, aby si uvědomili co včelaře zajímá a co by stálo za to uveřejnit pro ty neinternetové včelaře obzvláště, když mnoho včelařů patří právě do té výše zmiňované mlčící většiny (moje zkušenost ze schůze ZO)
jako námět na zlepšení tohoto fóra bych dal možnost nějakým způsobem přehledně zobrazit budoucí přednášky , o kterých víte.

ne vždy jsou přednášky i známých odborníků plné a spousta lidí na druhé straně o nich vůbec neví. Uvedu svůj příklad. Dnešní přednáška Leoše Dvorského v Přerově. Místnost nezaplněná, přednáška na vysoké úrovni, za tři hodiny si nikdo nevšiml, že už tak dlouho trvá jak byla zajímavá. Dověděl jsem se o ní tady na foru úplně náhodou.

nedalo by se například do sekce kalendář přidat podsložka "kalendář vzdělávacích akcí"?. Pak klepnu na tuto složku a mám možnost zjistit, jestli se něco v mém okolí zajímavého neděje, kam bych se zajel podívat. Určitě by spousta organizátorů takových akcí přivítala možnost jak zvýšit počet posluchačů jimi organizovaných přednášek a spousta včelařů by se ráda takových přednášek zůčastnila.
Termíny včelařských akcí na foru jsou, ale málokdo je najde. Pokud se dá do vyhledavače Akce, nebo Včelařské akce, objeví se velké množství témat, jenom ne termíny akcí. Ty je možno najít prakticky jen v nejspodnější rubrice "Skok na forum" a tam v přehledu vyhledat Obecnou diskusi a v ní Včelařské akce.
Pokud by se adminovi povedlo, aby se to dalo najít nahoře pomocí Vyhledat, zřejmě by tam byla k disposici většina větších i místních, veřejně přístupných akcí. Exclamation
Nevím, zda jsem to správně pochopil, ale proč vyhledávat akce přes Vyhledávání? Nestačí přejít přímo do fóra tomu určenému - do Včelařské akce?(01.04.2012 16:29)Podolíčko napsal(a): [ -> ]jako námět na zlepšení tohoto fóra bych dal možnost nějakým způsobem přehledně zobrazit budoucí přednášky , o kterých víte.

ne vždy jsou přednášky i známých odborníků plné a spousta lidí na druhé straně o nich vůbec neví. Uvedu svůj příklad. Dnešní přednáška Leoše Dvorského v Přerově. Místnost nezaplněná, přednáška na vysoké úrovni, za tři hodiny si nikdo nevšiml, že už tak dlouho trvá jak byla zajímavá. Dověděl jsem se o ní tady na foru úplně náhodou.

nedalo by se například do sekce kalendář přidat podsložka "kalendář vzdělávacích akcí"?. Pak klepnu na tuto složku a mám možnost zjistit, jestli se něco v mém okolí zajímavého neděje, kam bych se zajel podívat. Určitě by spousta organizátorů takových akcí přivítala možnost jak zvýšit počet posluchačů jimi organizovaných přednášek a spousta včelařů by se ráda takových přednášek zůčastnila.

Právě zkouším plugin, který by po přidání události do kalendáře automaticky vytvořil ve fóru Včelařské akce nové téma. Tzn., že každá akce, byť i opakující se, by měla své téma, které by se po ukončení akce ručně odstranila.
Pro přehlednost by muselo být v názvu tématu uvedeno datum konání.
Stejně tak, jako je nyní moderované vkládání nových akcí, by bylo moderované přidávání přes kalendář.
Bohužel se tu stále najdou tací, kteří nerespektují pravidla a chtějí diskutovat v těchto tématech, což je pak značně znepřehledňuje.Nahoru jsem do tohoto tématu přidal novou anketu a uvidíte ji i na titulní stránce. Otázka zní Používáte zdejší kalendář?.
Myslím, že vím, jak dopadne. Smile
Jak jste si asi všimli, došlo ke změně zadávání a zobrazování Včelařských akcí.
Diskutovat k tomu můžete v tématu Vkládání včelařských akcí pomocí kalendáře.
Myslím, že patřím mezi aktivní členy tohoto fóra. S Petrem Mirovským se už nějakou dobu věnuji moderování, což obnáší přečíst téměř 100 % příspěvků, v případě potřeby je přesouvat, někdy mazat, sem tam dát trestné body ... Poslední dobou mám pocit, že fórum zažívá velký kvalitativní úpadek. Kvalitní debatu aby pohledal, naopak se podle mého názoru množí debaty o ničem, nebo závažná témata se zvrhnou v překřikování, tlachání, někdy i urážení. Dostal jsem se do fáze, že fóru už téměř nečtu, natož přispívat. Vyberu si jen některá témata, která mě zajímají, zbytek ignoruji nebo jen letmo prolétnu. Nemám čas, ale hlavně chuť pročítat tlachání, které nic nepřináší. Mohl bych jmenovat konkrétní témata, která nestojí za námahu číst, stejně tak osoby, jejichž příspěvky se ani nesnažím otevřít. Už nemám ani sílu příspěvky, o nichž jsem přesvědčen, že by měly být v jiném tématu přesouvat, moderovat ... Mám pocit, že i někteří, kteří zde dříve aktivně diskutovali se jaksi vytrácejí. Někdy byly debaty ostré, ale měly smysl, logiku a slušnost. Čím dále častěji toto na fóru postrádám. Možná je to jen můj mylný názor, ale já to tak vnímám a přiznávám, že mi je z této situace smutno.
Já Vám poradím. Už v začátku jsem si všiml, že máte velký zájem upravovat a stylizovat příspěvky. Což takhle přejít na systém wikipedie. On totiž systém pro fóra nic jiného než kecání není. U wiki je většinou diskuze oddělená a myslím si, že by byl tím pravým pískovištěm pro moderátory, mívá více striktní vedení. Ale musím upozornit, že wiki je nezáživné, protože hodně lidí zajímají hlavně takové ty hospodské hodnocení plus minus a smajlíci. _gp_
Tady nejde o pískoviště, nemám potřebu se na někom vyřádit, ukázat, že mám účet s většími pravomocemi. VF mi v počátcích hodně pomohlo, dostal jsem zde rady, které jsem potřeboval. Teď mi už nedává téměř nic. Ne že bych byl mistrem světa ve včelaření a už nepotřeboval radit, nebo podělit se o zkušenosti, ale absolutní většina debaty posledních X dnů či týdnů je o ničem, nebo spíše o ho...
jsem na dvou forech cca nekolikrat za den. Zde si vazim toho, ze je vse dobre tridene a hlavne k tematu. Neni lehke toto moderovat. Jak se nesekaji ruce a nedava BAN, tak to pak dopadne tak, ze je v kazdem vlakne nacpana nase situace ve vlade, ci jak jsem byl u more.....
Prosim vydrzet. Jinak to pak bude k nicemu. Stalo to dost prace. Byla by to skoda.
Kdyz jsem se poprve prihlasil, tak jako novacek ve vcelareni jsem koukal jako puk. Tohle forum, rsp lide zde - od vas jsem se pratele tolik naucil. Diky vam!! Proto bych se tloukl o stavajici stav.Ze zacatku jsem dostal nekolik upozorneni a byl jsem usmernen. Rikal jsem si: kam jsem se to dostal. Co to je za forum kurna". A pak jsem prozrel Smile
Ona ta demokracie a svoboda slova je take ocamcat pocamcat Wink
Honzo ono celkově to téma včelařství není zase až tak velké, aby se nedalo vyčerpat. Je logické, že spousta informací tu již je a monozí je již vstřebali. I na kurzech a setkáních se opakují stále stejná témata tam ale narozdíl od fóra nelze konstatovat to už tady bylo přečtete si to a to téma nebo tento příspěvěk. Možná právě proto se ti zdá že se množí debaty o ničem.
Jinak ostrost značí palčivé téma to, tu ale bude i kdyby tu fórum nebylo - fórum odráží jen stav včelařství. Já bych nepodléhal nějakému rozladění za půl roku s novým medem přijde nová nálada.
(20.11.2012 11:38)Havelka Jan napsal(a): [ -> ]... se už nějakou dobu věnuji moderování, což obnáší přečíst téměř 100 % příspěvků, v případě potřeby je přesouvat, někdy mazat, sem tam dát trestné body ...
Dostal jsem se do fáze, že fóru už téměř nečtu, natož přispívat. Vyberu si jen některá témata, která mě zajímají, zbytek ignoruji nebo jen letmo prolétnu. Nemám čas, ale hlavně chuť pročítat tlachání, které nic nepřináší. Mohl bych jmenovat konkrétní témata, která nestojí za námahu číst, stejně tak osoby, jejichž příspěvky se ani nesnažím otevřít. Už nemám ani sílu příspěvky, o nichž jsem přesvědčen, že by měly být v jiném tématu přesouvat, moderovat ...
mi je z této situace smutno.

klasický syndrom vyhoření, jednou z možností je dát si pauzu a část povinností dát na hrb někomu dalšímu a po čase se opět vrátit k nevděčné práci ...
Honzo, ono je to i o tom, že leckdy by mlčení způsobilo optickou nadvládu opačného názoru. Uvedu to na konkrétním případu, omlouvám, že v něm nevystupuji jen já, ale jinak by to nešlo:
J. Křapka už asi podruhé či potřetí argumentuje, že VT je na několik tisíc až milionů let. Z mnoha dostupných zdrojů lze přitom vyčíst, že tomu tak není. Pokud bych nereagoval, způsobilo by to optickou převahu tohoto názoru, což by mohlo vést k tomu, že by začal být brán za pravdu bez ohledu na to, zda tomu tak skutečně je.
Podobné je to i v jiných případech.

VF se stalo médiem, které ovlivňuje názory. A VF zase ovlivňují jeho přispěvatelé. Podívej se třeba na tento vývoj ve Včelařství - v posledních číslech byly články, které byly za předchozího (šéf)redaktora nemyslitelné. Včelařství (ani MV) ale není fórum s otevřeným přístupem, je to tam tedy trochu jiné. Zde může strukturu názorů ovlivnit každý.

A také VF trochu supluje hospodu... Smile A i v hospodě jsou dny či témata, která neoslovují či dokonce nasí*ají... Tak tam je lepší nechodit anebo ji na pár dní zavřít...Wink
(20.11.2012 11:38)Havelka Jan napsal(a): [ -> ]Myslím, že patřím mezi aktivní členy tohoto fóra. S Petrem Mirovským se už nějakou dobu věnuji moderování, což obnáší přečíst téměř 100 % příspěvků, v případě potřeby je přesouvat, někdy mazat, sem tam dát trestné body ... Poslední dobou mám pocit, že fórum zažívá velký kvalitativní úpadek. Kvalitní debatu aby pohledal, naopak se podle mého názoru množí debaty o ničem, nebo závažná témata se zvrhnou v překřikování, tlachání, někdy i urážení. Dostal jsem se do fáze, že fóru už téměř nečtu, natož přispívat. Vyberu si jen některá témata, která mě zajímají, zbytek ignoruji nebo jen letmo prolétnu. Nemám čas, ale hlavně chuť pročítat tlachání, které nic nepřináší. Mohl bych jmenovat konkrétní témata, která nestojí za námahu číst, stejně tak osoby, jejichž příspěvky se ani nesnažím otevřít. Už nemám ani sílu příspěvky, o nichž jsem přesvědčen, že by měly být v jiném tématu přesouvat, moderovat ... Mám pocit, že i někteří, kteří zde dříve aktivně diskutovali se jaksi vytrácejí. Někdy byly debaty ostré, ale měly smysl, logiku a slušnost. Čím dále častěji toto na fóru postrádám. Možná je to jen můj mylný názor, ale já to tak vnímám a přiznávám, že mi je z této situace smutno.

Líp už jsi to nemohl vyjádřit. Nebaví mě číst žabomyší dohady mezi dvěma včelaři způsobem fóra. Ať si to vyříkají třeba přes soukromé zprávy. Fórum je už zaneřáděné dlouhými příspěvky, které vlastně nic neřeknou k danému tématu a hlavně odkloní od původní myšlenky. Jak je vyjádření zadarmo, tak se prostě uráží už třeba jen oslovením "soudruhu" - taky mě mrzí kam se fórum řítí a je mi líto znehodnocení práce adminů. Taky mě mrzí ztracení věcných příspěvků, rad a návodů v hromadě nesmyslů.
(20.11.2012 18:33)NB1 napsal(a): [ -> ]... Taky mě mrzí ztracení věcných příspěvků, rad a návodů v hromadě nesmyslů.

Pardon, kolego, ale kdo rozhodne, co je věcné a přínosné a co nesmysl? Dnes, tady a teď, či třeba za rok? Je to přeci velmi osobní ...
Navíc, abych si taky trochu zaryl Big Grin: vadí Vám oslovení soudruhu, ale přitom nazýváte příspěvky jiných nesmysly ... Wink
Jiří
Doupřesním co jsem myslel slovem nesmysly.
(Není tím myšleno oponování mezi přispěvateli.)

Spíš takové příspěvky typu:
 • psaní si jen mezi dvěmi osobami
 • psaní k jinému tématu, které když se ihned nazastaví, nenapomene a neusměrní tvoří chaos při čtení starších příspěvků
 • psaní se zatahováním politických narážek
 • obhajování něčeho, co nemá podloženo objektivními důkazy, pokusy, experimenty - a schovávání se argumentováním typu "za mojí dlouholeté praxe" - nováček jako nemůže před dlouholetými včelaři mít jiný názor? atd.
 • taky opakování dotazů ve stejném tématu na postup, "co má dělat", před tím aby si informaci našel ve starších příspěvcích.
 • chyby při úpravách citovaných příspěvků, umáznutí kódu a vzniku chatocké reakce na citaci.
(20.11.2012 18:41)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Pardon, kolego, ale kdo rozhodne, co je věcné a přínosné a co nesmysl? Dnes, tady a teď, či třeba za rok? Je to přeci velmi osobní ...
.
Každý sám za sebe. Autocenzurou.
.
Pokud mi to admin. dovolí odstraním mnohé své příspěvky, jež s odstupem doby nemají uživatelům fóra co říci, a nebo je to jen takový balast..Třeba oznacit více jak rok staré příspěky za archivní a řádně vyčistit.Jen tak vykecávat se, můžeme chodit na" konferenci".
Několikrát jsem se pokoušel přesvědčit včelaře kteréhokoli věku o návštěvě fóra dopadlo to tak, že "nemám čas a sílu to tam všechno projít".
.
Tímto žádám adm. o umožnění odstranit některé své příspěvky.
To ti ale přece nikdo neupírá možnost použít tlačítko OHLÁSIT u svého příspěvku s požadavkem zmazat pro neaktuálnost. Já to párkrát použil a bez problémů. Pokud by o ale začalo dělat ve velkém více lidí tak třeba admini opět dodají tlačítko Smazat pro vlastní příspěvky.
Pokud se začnou promazávat jednotlivé staré příspěvky, tak ostatní ztratí smysl, protože budou reagovat na něco, co tu nebude.
Jediné řešení je téma zamknout a uložit k ledu. Ale to opět celé i s užitečnými příspěvky.
To je i důvod, proč se snažíme s Honzou udržet tematickou čistotu.
Referenční URL's