Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Je mi líto, ale není to možné.
Přenesl jsem sem část debaty z tématu Jednání o kulatého stolu (díky obbvěma kolegům za cenné postřehy):

(23.01.2013 16:13)Vítězslav Richtr napsal(a): [ -> ]Fascinuje mě,jak někteří zdejší vášniví diskutéři používají neustále stejné nefér praktiky. Do poměrně věcného a rozumného příspěvku některého z kolegů vpašují vlastní kontroverzní poznámku,kterou tento původně neobsahoval,a začnou proti ní vehementně bojovat. Diskuse se postupně posune takovým směrem,že autor původního příspěvku jen zírá.

(23.01.2013 22:49)jdjd napsal(a): [ -> ]Mám naprosto stejnou zkušenost. Když se na takovouto strategii dotyčného poukáže, zmlkne a dál se nevyjadřuje. Dalo by se to chápat možná i tak, že to dělá záměrně, značně sofistikovaně... a jsa přistižen a jeho chování pojmenováno, dané téma opouští.
Admine - bylo by možné takové jednání (popsané Vítezslavem Richtrem) zahrnout do pravidel jako zakázané? Jiná jeho definice je třeba zde.
Osobně mi přijde, že to jinak může vést i k vyhasnutí fóra.

Je to těžké, mnohá témata spolu souvisí a je komplikované je v příspěvku oddělit. Ale jde to, jen to přijmout za princip ...
Ale zase se učíme ... Učíme se diskutovat v takto specializovaném foru, což není jednoduché a my jsme se to neměli vlastně kde naučit.
Podobné problémy mají i zahraniční fora. I tam to moderátoři musí často velmi moderovat a rozhodně se při tom nenudí ...
Držme se striktně tématu, i za cenu, že se vzdáme občasných odboček či čtivých bonmotů, které pak můžou díky reakcím na ně odvést debatu jinam. Zvažujme každé slovo. Ať si za ním pak můžeme i stát.
Sám tohle považuji za moc cennou zkušenost, protože i já si rád hraju se slovy ... Big Grin
Jiří
Osobně bych se přimlouval, aby se jméno a příjmení stalo na fóru standardem, alespoň v profilu. Když už to není povinné při registraci. Schovávání se za různé " vtipné " přezdívky některé nevyrovnané jedince svádí k vyhrocenějšímu vyjadřování.
Jirka
Internet je nebezpecny a malokdo si to uvedomuje. Vyplnim si profil a pak nariklad napisu zde na foru,ze se zucastnim potlachu a muzu se strachovat,kdo mi vybili dum nebo vcelnici. Je to pro tipare stejny jako fejzbuuuk.
To, že někde v sítích napíšeš, že jedeš na potlach, přece přímo neznamená:
  1. že tam skutečně jedeš
  2. že Tvůj dům či včelnice jsou v té chvíli nehlídány a otevřeny pobertům a magnetům ... Wink
  3. navic: vyplnění profilu zde neposkytuje přece tak detailní údaje ...
(Vidím to však jako cennou věc, vyjádření jasné vůle, že jsem ochoten si za svými názory stát celým svým jménem a tak trochu i základním vyznáním ... Rozumím, že to není někdy jednoduché, každý si tohle musí sám se sebou probrat, i já jsem tím prošel ...)
Přiznám se, že se mi mnohem líp vede debata s kolegy či kolegyněmi, kteří mají jméno (nikoli pouze nick) a o nichž rámcově vím, kde jaksi žijí či včelaří, čím rámcově plní svůj život. Je to něco, jako podání otevřené ruky. To také prvotně signalizovalo, že v ní nic neskrývám ...
Vím, že to není relevantní argument a opravdu respektuju, když to někdo nechce zveřejnit. Rozumím argumentům o rizicích Internetu. Tu jsme ale na speciálním foru a ve svým způsobem vymezené komunitě. Takže tu je to snad trochu jiné ... Vidím to tak, ale mohu se přirozeně mýlit ...
Půvabné na tom je to, že s řadou kolegů, kteří zde na počátku byli jen pod nickem, jsme se nakonec sešli na různých akcích nebo i u piva a dodnes jsme nějak v kontaktu ... A já jsem tomu velice rád ...
Jiří
(23.01.2013 22:49)jdjd napsal(a): [ -> ]Mám naprosto stejnou zkušenost. Když se na takovouto strategii dotyčného poukáže, zmlkne a dál se nevyjadřuje. Dalo by se to chápat možná i tak, že to dělá záměrně, značně sofistikovaně... a jsa přistižen a jeho chování pojmenováno, dané téma opouští.
Admine - bylo by možné takové jednání (popsané Vítezslavem Richtrem) zahrnout do pravidel jako zakázané? Jiná jeho definice je třeba zde.
Osobně mi přijde, že to jinak může vést i k vyhasnutí fóra.

Ano, bylo by to možné. Jen je občas problém rozhodnout, zda to či ono je už trollování.(24.01.2013 18:29)JirkaJ. napsal(a): [ -> ]Osobně bych se přimlouval, aby se jméno a příjmení stalo na fóru standardem, alespoň v profilu. Když už to není povinné při registraci. Schovávání se za různé " vtipné " přezdívky některé nevyrovnané jedince svádí k vyhrocenějšímu vyjadřování.
Jirka

Standardem se stává u toho, kdo celé jméno chce zveřejnit. Již dříve se o tom diskutovalo. Přidal jsem volitelné pole do profilu a nabídl, že případným zájemcům změním přímo zobrazované jméno - tedy přihlašovací jméno. Pár lidí to využilo viz Změna jmen uživatelů.
Osobně si nemyslím, že uvádění celých jmen povede ke zlepšení Fóra.
Já osobně u lidí, které nechci číst vypínám a dávám "ignorovat uživatele" a stačí mi to.

V mém případě, když zde uvedu své jméno, které v České republice má jediného nositele a to jsem já. Tak kdokoliv - třeba nový zaměstnavatel, nebo kdokoli jiný zadá do vyhledávače mé jméno a dozví se o mě vše. Jaké mám názory, co kritizuji atd. Dokonalejší než STB záznamy.

Pokud příspěvky jsou věcné a pro mě zajímavé, tak si je přečtu. Když mě u někoho připadá, že mu jde jen o konflikty a oponování na vše, tak ho prostě ignoruji a šetřím svůj drahocený čas a nepotřebuji znát jeho osobní údaje.

A nakonec, když mi někdo napíše SZ tak se o mě může dozvědět více.

Nakonec jak chcete provádět kontrolu pravosti jména? Ofocenou občanku a hlášení o registraci včelaře. Nebo i rodný list. NENÍ LEPŠÍ NECHAT NA KAŽDÉM, CO CHCE O SOBĚ UVÉCT.

PODSTATNĚJŠÍ VNÍMÁM BRÁT FÓRŮM VÁŽNĚ, UVÁDĚT PRAVDIVÉ A OVĚŘENÉ INFORMACE. HOVOŘIT Z VLASTNÍ PRAXE, PŘÍPADNĚ CITOVAT ZDROJ.
(25.01.2013 16:55)PetrM napsal(a): [ -> ]Ano, bylo by to možné. Jen je občas problém rozhodnout, zda to či ono je už trollování.

A co to nechat na plénu? Třeba formou ankety ANO/NE. O délce banu apod. by sis pak rozhodl už sám - třeba i na základě procentického výsledku hlasování.
Ja ako rádioamatér som evidovaný na telekomunikačnom úrade a na nete je prístupná moja adresa s menom. Keďže sám často "dohľadávam" ľudí, viem že stačí pri vyhľadávaní aplikovať nicka, mejlovú adresu, telefón a podobne. A mnohí, čo sa tak vehementne skrývajú za nicky odrazu majú pekný a hlavne kompletný profil. A to nehovorím o IP adrese!

Nick u mnohých výtvára predstavu akejsi falošnej nedotknuteľnosti a neviditeľnosti. A tým sa často stávajú agresívni a hádaví. Zväčša robia to, čo v reále nemôžu.

Som jednoznačne za "civilné mená".

Hlasovanie o trollovaní je nezmysel. Vytvorili sa tu určité "fankluby", ktoré nie sú práve objektívne. A oponovať treba. Niekedy pre "dotiahnutie myšlienky" (tzv. búrka mozgov) a niekedy z dôvodu, že autor určité negatíva zamlčuje (v horšom prípade), v lepšom o nich nevie. Lenže niektorí, keď im dôjdu argumenty, začnú rôznou formou urážať. Žiaľ, týka sa to aj tých naj...
Já si myslím, že to nemá smysl! Jak donutíte, že sem všichni dají skutečné údaje? Tohle je fórum o zájmové činnosti (včelaření) a vy z toho děláte pomálu detektivku. Důležitá je hodnota příspěvku a ne iniciály toho kdo to napsal...
Milane, to přece není o donucování, to je o svobodné vůli a osobním postoji či o osobní situaci, kterou může mít a také má každý z nás jinou. Je to na každém z nás a tím bych to uzavřel. Není to zase až tak podstatné ... Podstatnější je spíš to, co výše a trefně poznamenal NB1.
Jiří
Moje prezdivka je googlovatelna snad az do pateho kolene Smile. Mozna spise pod jmenem jsem vice inkognito Smile.
Po tom, co je google panem internetu jsme pod drobnohledem vsichni. A to do jednoho. Nejzabavnejsi je dat hledat googlem svou podobiznu. To se najde najednou fotek. Staci, kdyz nejaky spoluzak ze zakladky da na net mou fotku ze srazu a google to hned vystoura.
Takze ja uz nemam iluze zadne Smile. Sve jmeno mam od pocatku stejne uvedene v panelu uzivatele. Takze, timto ma admin svoleni me nahradit nick Himbajz jmenem Pavel Sklenář.
Ja jsem v pohode.
Himbajz je ale poetický nick ... byla by ho škoda, ne, Pavle?
JiříBig Grin
A když už jsme u toho, - nebylo by hezké Pavel Sklenář - Himbajz? nebo tak nějak.
iRP
pan Pesek na to prisel. To by slo. Kdyz se to tam vejde, tak jasanSmile.
Odsouhlaseno, mozno menit.
(26.01.2013 9:26)jdjd napsal(a): [ -> ]A co to nechat na plénu? Třeba formou ankety ANO/NE. O délce banu apod. by sis pak rozhodl už sám - třeba i na základě procentického výsledku hlasování.

Jak píše Vojta - nemuselo by to být objektivní. Ale to nemusí být ani když to natvrdo rozhodnu já. Wink
Každopádně každý má možnost takový to příspěvek ohlásit kliknutím na tlačítko [Obrázky: postbit_report.gif], které je pod každým příspěvkem, a uvést důvod.Zbytečně dlouhé přihlašovací jméno (jméno nebo nick je jedno) může bourat layout levé části příspěvku.
Takže bych to zbytečně neprodlužoval.
Jak chtej vasi. Nasim je to jednoSmile Tak jen jmeno.
Ako by som našiel tému "co se deje na včelnici teď"?, alebo niečo podobné?
Ako si to dokázal nájsť?
Referenční URL's