Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
jojo, díky, pochopila jsem a budu praktikovatWink
Petře, a co třeba takovou malou "včelařskou" seznamku?...Na Sznamu je, na Centrumu taky ...jen tady nic....Sad......Big GrinBig GrinBig Grin
Dobrý nápad.

Ahoj Milane, já jsem Honza ...Tongue.
(08.08.2013 4:26)Milan Havelka napsal(a): [ -> ]Petře, a co třeba takovou malou "včelařskou" seznamku?...Na Sznamu je, na Centrumu taky ...jen tady nic....Sad......Big GrinBig GrinBig Grin

Zřejmě jsem nepochopil, jak to myslíš?
Pokud se chci s někým seznámit tady na VF, tak mu napíši mail nebo SZ.
A motivovat k registraci jen kvůli seznámení... Na to není VF, ale právě ty jiné servery.
(07.08.2013 15:56)PetrM napsal(a): [ -> ]Ve svém profilu je dole na stránce textové pole Osobní poznámky.
Do nich si lze zapisovat různé údaje, které jsou soukromé. Odkazy na jednotlivé příspěvky jsou u každého příspěvku v pravém horním rohu např. #359. Stačí kliknout na číslo pravou myší a zvolit Kopírovat adresu odkazu (IE - Kopírovat zástupce)

Mohlo by to třeba vypadat takto:

Krmení - iRP - http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Pece-o...6#pid30936

Jak do té poznámky dostanu ten odkaz, aby byl "klikatelný"? Když to udělám podle popsaného postupu, jen odkaz jen prostý text...
Klikatelný udělat nejde, ale není snad takový problém vložit URl do adresního řádku pomocí Ctrl+C a Ctrl+V Wink
OK, jen jsem se ptal. Je to myslím lepší varianta než kdyby to šlo a já to nepoužíval Smile
Takže díky za info.
Co dát do FAQ další vlákno, něco jako základy pro začínající včelaře a tam dát základní věci, které mazáci berou jako samozřejmost, ale začátečník netuší?
Např. odkaz na péči o oddělky podle p.Peška, fotky loupeže v úlu, video jak vypadá prolet mladušek, že když včely sedí na stěně úlu, tak se nic neděje, že se nemá krmit a léčit najednou... Je toho určitě víc, ale sám tyhle věci teprve zjišťuju.
Včely toho vydrží opravdu hodně, i zásahy začátečníka, ale podle mě si to nezaslouží. Navíc začátečník toho má ke studiu opravdu hodně a můž se stát, ž něco přehlédne nebo si přečte moc pozdě.
To zní zajímavě, ale vzhledem k tomu, že u včelaření není jedné cesty, stejně by to byl pohled jen z jedné z nich a nebo nesmyslný mix více cest.
Hodnotnější pro začátečníka tedy bude, když si pořídí nějakou knihu a tu si důkladně přečte. Ta ho seznámí se základními věcmi důležitými pro začátečníky.
A v případě nejasností si tyto informace na fóru dohledá v patřičném tématu a pokud nenajde odpovědi, zeptá se. Opět v patřičném tématu.
Jednotlivé cesty lze najít např. ve fórech Jak to dělám já, Metodiky chovu a včelaření, Metodiky pro konkrétní úly...
Samozřejmě máš pravdu, nemyslel jsem to tak, že by se udělal univerzální návod, protože ten samozřejmě neexistuje. Jde jen o to, že jsou věci, na kterých se většina včelařů shodne a tyby nebylo špatné sem dát. Všímám si, že se tu objevují noví uživatelé co prvním příspěvkem řeší problém, který je v diskuzi řešen někde hluboko.
To je spíše o individuálním přístupu, každého člověka. Známý si pořizoval oddělky před měsícem a smekám před ním co za tu dobu nastudoval, myslel jsem že mu budu vysvětlovat co je to mezistěna a co souš a on vyrukoval s takovými otázkami,že jsem se zapotil. Pokud se zde objevují lidé, kteří na fóru strávili 10 minut a kladou dotaz "chci začít včelařit, co mám dělat", tak tomu ani sebelepší univerzální návod nepomůže. Dále jeden začíná v Krkonoších, druhý v Polabí, třetí chce jen med pro rodinu, čtvrtý opylovače či včelařit pro zisk. Je třeba nastudovat více možností, zorientovat se a pak si hledat svojí cestu, těžko uděláš univerzální návod na tři řádky, které se dají za 10 minut přečíst.
Dobrý den trochu organizačně, dalo by se toto vlákno rozdělit na dva popř. tři díly? Je extrémně obsáhlé a dohledávat v něm je téměř nemožné. Klidně příspěvek smázněte.
pridavam sa ku kolegovi a bol by som za to ak by sa vlakna nad 10 stran delili na desat stranove useky npr Peče o oddelek 1, Peče o oddelek 2, atd Klidně příspěvek smázněte.
Dobrý den napíšu to do správného vlákna. Bylo by možné velmi obsáhlá témata (třeba řekněme o více než 20 stranách) rozdělit na více témat? Občas když si vzpomenu na něčí příspěvek v daném vlákně, tak jen proklikání se jím trvá spoustu času. Takhle bych věděl např. že v první polovině vlákna řekněme péče o oddělek byla nějaká dobrá rada. Jen než se proklikám řekněme k číslu 20 tak to chvíli trvá, takhle bych mohl jít i od konce.
Nejsem ajťák a vůbec nevím co by takováto machinace obnášela, takže je to čistě můj názor hozenej do placu.
vlevo dole je ikona - přidat téma k oblíbeným
Ke snížení počtu stránek (bude jich za čas příliš) by přispělo zkrácení příspěvků. Viděl jsem to, dělá se to tak, že je zobrazeno prvních např. 8 řádků (u citace 2x 8 řádků) a pak je šipečka na rozkliknutí do plného rozsahu, nebo se otevře extra okno. To donutí pisatele, aby šetřil místem a tím úvodem zaujal natolik, že mi bude stát za to jeho příspěvek vidět celý.
Tomas: A k čemu mi to pomůže? Stejně se tím tématem musím proklikávat. Nebo se nějak zázračně dá napsat: hoď mě na stranu 28. ?
Pavel Holub: To se mě osobně nelíbí, ne každý je zručný natolik, aby úvodem dostatečně zaujal. Nebo dobře míněná rada, byť s trochu rozvleklým úvodem, může zůstat nerozkliknuta.
Potrebovalo by to "otroka" čo by vymazával ničnehovoriace príspevky.

Je tu zopár diskutujúcich čo majú neprekonateľnú potrebu vyjadriť sa vždy a ku všetkému. A hlavne v ich príspevkoch nenájdete nikdy dotaz, teda sú presvedčení že naozaj všetko vedia. Niečo ako Mečiar a teraz Fico na Slovensku. Skrátene Dr. Bulek. A keď pozriete na ich status, poväčšine si prezerajú svoje "neprekonateľné hodnotenie".
Příteli "Senior Membře",,

konečně rozumné přispění pro zlepšení fóra. Ale u nás - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (rozdělení dle letáku ČSV o ochranných známkách) je těch chytrolínů - petrolínů určitě víc než u Vás. Realizační námět pro správce fóra - určitě bude rád.........

"Včely - to je radost, med - to je zdraví!"

Zdraví všechny, kteří hledají a také zde nalézají potřebné a užitečné
lumat
(13.10.2013 13:34)misan napsal(a): [ -> ]Potrebovalo by to "otroka" čo by vymazával ničnehovoriace príspevky.

Je tu zopár diskutujúcich čo majú neprekonateľnú potrebu vyjadriť sa vždy a ku všetkému. A hlavne v ich príspevkoch nenájdete nikdy dotaz, teda sú presvedčení že naozaj všetko vedia. Niečo ako Mečiar a teraz Fico na Slovensku. Skrátene Dr. Bulek. A keď pozriete na ich status, poväčšine si prezerajú svoje "neprekonateľné hodnotenie".

Misan prepáč, ale moje riadky nebudú pochvalné, každý kto sa dostane na tieto stránky, tak všetko čo vie chce dať na web, prejde pol roka a takýto týpek sa pomali ale isto sa zo stránok stratí. Myslím si, že je to prirodzené, dôležité je, že Tí, čo naozaj už (ale nie ešte všetko) vedia, chcú návštevníkom niečo povedať-odovzdať, tak Tí prispievajú viac rokov a o tých nemožeš napísať, že nevedia nič o včelách. To, že nikdy sa na nič nepýtajú (teda sa netážu- tento výraz neber bratom Čerchom) ešte neznamená, že ich máš znevažovať.
A neber meno pána Mečiara nadarmo, bol to on čo túto rpubliku založil, pre mňa bude vždy predstavavovať niečo viac, ako len človek, ktorý podľa niekoho, sa má jeho meno znezväcovať. Ešte raz prpáč.
Referenční URL's