Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Treba to dať ako povinnú položku. Oblasť včelárenia by mal mať každý, kto píše príspevky. Aj cca znáškové pomery by boli fajn. Lebo mnohé príspevky treba čítať v kontexte toho, kde (v akých podmienkach) človek včely chová. Ja by som položku oblasť včelárenia (okres + nadmorská výška) dal ako povinnú a tiež hlavnú znášku (napr. repka, malina, agát a pod...).
A co když někdo nevčelaří a chce se jen informovat před tím, než začne?

Povinných věcí by mělo být co nejméně, nejsme na vojně, ani ve straně.
Kto sa chce informovať z dôvodu začiatku, tak nemá problém uviesť plánovanú lokalitu a okres. Prečo mnohí vnímate niečo povinné ako "stranu a vojnu"? Aj v práci je strana a vojna? Aj tam sú povinnosti. Je predsa prirodzené mať práva aj povinnosti. Bez jedného ani druhého zdravý človek nevyrastie...
Čím více povinných položek, tím méně lidí ochotných to tam napsat.
A když už to tam bude muset napsat, tak si klidně něco vymyslí, jen aby nemusel psát pravdu.

Prostor pro tyto informace tam je a je už na každém z nás, zda to vyplní či ne.(10.01.2014 9:31)kolb.y napsal(a): [ -> ]Jde o vyhledávání uživatelů.Seznam tu sice je ,ale jen tak jak se kdo kdy přihlásí.Nešlo by třeba nastavit i vyhledávání podle krajů , případně okresu...docela by mě zajímalo kdo je tu na fóru z mého okolí.Určitě by to ocenilo i více lidí.
kolby

Abys Pavle neřekl, že jsem ti neodpověděl.
Vyhledávat nejdou informace z profilů a podpisů. A i kdyby šlo, stejně to tam většina nemá vyplněné Sad
Prečo by mali klamať? Klamú poväčšinou ten, kto niečo skrýva... Zvláštny prístup. Práve takéto zmýšľanie - radšej nenapíšem, radšej si vymyslím, veď čo ak niečo... - je výstižný pre ono "vojna a strana"... a nie pravda...
To, že jsem schopen i ochoten stát za svým jménem, za svými názory a daty, která sdílím, je také jistý druh volby a svého druhu i signál pro ostatní. Já to vidím takto a soudím, že by to právě z tohoto důvodu rozhodně mělo zůstat dobrovolné.
Tu je to ale také o rovnováze onoho sdílení. Něco chci, doufám, že se něco dozvím. A oplátkou nabízím ... Co a do jaké míry a z jakého důvodu, to je na každém znás ...
Je to jako ten kdysi magický symbol podané ruky u lidí, kteří se neznají. Otevřená a podaná ruka (raději obě Wink ) ukazovala na čistý úmysl, na kolegialitu a na skutečnost, že v ní dotyčný nemá třeba pěstní klín ... Big Grin
Je to na nás, většinou už jsme velký holky a velký kluci ...
Jiří
Pokud kolb.y hledá blízkého včelaře ve svém okolí, tak se může kouknout sem (je to bohužel na více stránek Smile).
Pokud chcete lustrovat lidi na fóru tak nechápu k čemu? Ti co jsou tu déle tak se stejně vzájemné znají a potkávají na různých včlařských akcích a vzhledem k tomu, že na fórum nechodí pouze včelaři, kteří se chtějí nezjištně podělit o informace, ale i "špióni" z nejmenovaných svazů, tak je jen dobře, že se zde můžou lidé anonymně vyjádřit, pokud chtějí v anonymitě zůstat.
Jsou lidé, kteří si chtějí držet určitou míru anonymity, případně soukromí. A ty by pak přílišné množství povinných položek odradilo, případně by tam psali vynuceně hlouposti.
(10.01.2014 11:08)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]To, že jsem schopen i ochoten stát za svým jménem, za svými názory a daty, která sdílím, je také jistý druh volby a svého druhu i signál pro ostatní. Já to vidím takto a soudím, že by to právě z tohoto důvodu rozhodně mělo zůstat dobrovolné.
Tu je to ale také o rovnováze onoho sdílení. Něco chci, doufám, že se něco dozvím. A oplátkou nabízím ... Co a do jaké míry a z jakého důvodu, to je na každém znás ...
Je to jako ten kdysi magický symbol podané ruky u lidí, kteří se neznají. Otevřená a podaná ruka ukazovala na čistý úmysl, na kolegialitu a na skutečnost, že v ní dotyčný nemá třeba pěstní klín ... Big Grin
Je to na nás, většinou už jsme velký holky a velký kluci ...
Jiří

Škoda, že tých "velkých kluku a holek" je menej ako viac...
Ahoj, bylo by možné zprovoznit toto fórum pro mobilní aplikaci Tapatalk?
Pomoc, Hilfe, Help me!!! Nevíte si s něčím rady? Nevíte ani, kam dotaz zařadit? Zeptejte se tady... nebyla by možnost založit tuto sekci. Na jiných forech tato možnost je. Zabránilo by se tomu ze by se příspěvky vkladali tam kam nepatří. Admin by to přesunul do správné sekce.
Jestli to něčemu pomůže... Řada lidí tady pouze kouká a čeká, než odpoví "ostatní", kterých je opravdu hrstka, na to, kolik vlastně registrovaných na fóru je.
Když jsem tady na foru začínal a potřeboval jsem informace k nějaké situaci s kterou jsem si nebyl jist jak postupovat, tak stačilo pročíst příslušné téma a nemusel jsem psát žádný dotaz.

Od té doby se forum dost rozrostlo a je tu odpověď na všechny možné myslitelné situace při včelách. A nyní funguje i integrované vyhledávání skrz gúgl. Takže se hledá opravdu snadno.

Jestliže se tu zavede vlákno rychlého dotazu a odpovědi, tak tu z toho bude akorát bordel a začínající včelař se vůbec nic nenaučí. Navíc asi ani nedostane správnou odpověď, protože neuvede všechny souvislosti, které jsou ale v každém tématickém vlákně uvedeny.

Stačí si pročíst vlákno na téma co potřebuje a hned bude každý vědět co dělat.
Už nyní se stále dokola opakují dotazy, které padají každý rok dokola. A co hůř padají do kola i na jedné a té samé stránce, přečíst si odpověď o 2-3 posty výš je nejspíš ohromný problém.
A v prípade neschopnosti orientovať sa na fóre, sa dá napísať súkromná správa konkrétnym ľuďom a opýtať sa priamo na radu ich. Resp. je tu aj chlievik "ako to robím ja" a tam je tiež kopa prospešných rád. Vo vlákne rýchlej odpovede by naozaj vznikol bordeľ a postupne by to bolo asi jediné živé vlákno. Živé, no plné chaosu.
(20.05.2014 14:22)Tomáš Madar napsal(a): [ -> ]... Od té doby se forum dost rozrostlo a je tu odpověď na všechny možné myslitelné situace při včelách. A nyní funguje i integrované vyhledávání skrz gúgl. Takže se hledá opravdu snadno. ...
Toto sa dá čítať aj tak, že stačí súčasný stav "zakonzervovať" a netreba vacej nič písať, iba čítať.

To je ako keď ten malý Záhorák v siedmich rokoch vôbec nerozprával, lebo "nebolo o čom".
----------------
(20.05.2014 14:22)Tomáš Madar napsal(a): [ -> ]... a začínající včelař se vůbec nic nenaučí. ...
Toto fórum by som v zásade ako zdroj informácií pri štúdiu nedoporučoval.
----------------
(20.05.2014 14:27)Jaroslav Stoklasa napsal(a): [ -> ]... Vo vlákne rýchlej odpovede by naozaj vznikol bordeľ a postupne by to bolo asi jediné živé vlákno. Živé, no plné chaosu.
Možno je to len otázka vkusu. A komu by takéto vlákno liezlo na city, mohol by si ho zablokovať... A tiež životnosť takéhoto vlákna by sa dala regulovať napríklad na niekoľko dní a potom by spredu "odumieralo" (napríklad).

Je dosť naivné žiadať od náhodného okoloidúceho, alebo aj permanentného návštevníka aby kvôli triviálnej otázke čítal niekoľko hodín cele vlákno.

Sedliak choval prasa s protézou... že kvôli tanieriku huspeniny predsa nebude zabíjať cele prasa.... Ale taký je dnes "uponáhľaný život".

Ja by som za vyššie spomínané vlákno "rýchlej pomoci" aj bol.
Kolikrát bylo v některém tématu ze to ci ono bylo presunuto a původně zařazeno někde kde to nepatří tak proto jsem dal tento návrh.
(20.05.2014 15:19)misan napsal(a): [ -> ]...Je dosť naivné žiadať od náhodného okoloidúceho, alebo aj permanentného návštevníka aby kvôli triviálnej otázke čítal niekoľko hodín cele vlákno.
Pravda ... Triviální otázku má totiž nastudovanou z literatury už dřív, než začal včelařit ... Wink
Proč se asi objevují stále více v diskusích požadavky na určitou "licenci" k chovu včel, založenou na jisté formě zkoušky, kdy adept prokáže elementární znalosti a přijme jakýsi řád, ještě než začne včelařit? "licenci", již lze třeba i za jistých podmínek odejmout na základě poznatků veterinárního dozoru, třeba ... (chápu, že to je citlivé a nikoli jednoduché ...)
Mají to myslivci, mají to rybáři ..., což jsou myslím jednodušší obory než včelaření ... Vždyť považte: už jenom znát všechny tuzemské rámkové míry a systémy rotací ... Big Grin
Ale vážně: Je stále zjevnější, že za současné situace včely nemůže chovat úplně každý ...
Tím by třeba tento problém tu na foru nebyl tak aktuální ...l
Jiří
Může je chovat každý. To je demokracie. Nebo mi to snad chceš zakázat?

Jen si koledujte o lincence, budete se pak divit za zákaz, kterej na základě udání od souseda dostanete.
... a viem si predstaviť, ako na základe liečenie nepovolenými prostriedkami prideme o licenciu. Takže radšej by som to k rybárom a zvlášť k poľovníkom neprirovnával. A čo je najdôležitejšie, vytvorí sa opäť priestor pre korupciu a osobné vyrovnávanie účtov. WinkConfusedSurprised
Asi mi něco uniklo, on takový držitel rybářského (loveckého) lístku je jím oprávněn držet a chovat nějaké hospodářské zvíře?, které by bez lístku chovat nemohl?

To mi přijde poněkud mimo téma.

Osobně jsem začínal po přečtení 2 knih o včelaření (Včelařství od Veselého a kol a Včelařův rok) předpokládám, že každý nový včelař si o tom také něco nejprve nastuduje aby rozuměl základním pravidlům a poučkám.
A v průběhu praxe jsem do knih často nahlížel, někdy bohužel marně. Ovšem od té doby je k dispozici mnoho knih i brožur nejen o nástavkovém včelaření.

Pokud si někdo nepřečte nic a začne včelařit, tak to potom podle toho vypadá, toho nějaká rychlá rada nezachrání.
Referenční URL's