Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Jako trest to prosím neber - jen s Tvým příspěvkem nesouhlasím, doslova a do písmene podle textu v té "bublině".
Palce , zelené či červené, by se měli používat právě pro vyjádření souhlasu či nesouhlasu místo toho, aby se přispěvatel označoval nechutnými přívlastky. Červený palec je korektním vyjádřením nesouhlasu, žádný trest!
________________________________________________________________________________​___________________________________________________________________
Vidím, že mě Jakub předběhl.
Na Slovensku na to máme SAMO. Napríklad "SAMOúnos".

Na SAMOzmazanie by mohlo byť pri príspevku ešte tlačidlo "Nesúvisí s témou" a keby ho použili napríklad traja, tak by príspevok SAMOzmizol.

Takýmto riešením by sa dalo fórum aj spätne SAMOprečistiť a SAMOodľahčiť od smetia.

Stlačenie takéhoto tlačidla by nemuselo byť zverejnené (ale mohlo) a tiež by sa nesmelo viackrát použiť (ako iné).

Tiež si myslím že "palec dolu" by mal znamenať len nesúhlas s uvedenou myšlienkou (riešením) a mala by byť napísaná myšlienka správna (vedecká, ekonomickejšia, menej náročného riešenia a pod.) Palec dolu by nemal byť hanlivé znamenie, ale prejav oponentúry, preto je to fórum.
Nebolo to tak dávno čo som tu hľadával informácie a ono fakt stačí niekoľko stránok zo začiatku každej témy. Potom sa dané informácie už viac menej len opakujú v rozličných variáciách. Ono fakt to včelárstvo nie je téma, kde by sa donekonečna dalo prichádzať každodenne s niečím novým. Potom to následné opakovanie je viac menej o adaptácii všeobecných skúseností na konkrétne podmienky.
Som proti obmedzovaniu počtu príspevkov, som rád, že to tu žije a že je čo čítať. Nekompromisne len treba zasahovať v tom zmysle, aby sa diskutujúci držali témy.
(31.10.2016 21:45)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Palce , zelené či červené, by se měli používat právě pro vyjádření souhlasu či nesouhlasu místo toho, aby se přispěvatel označoval nechutnými přívlastky. Červený palec je korektním vyjádřením nesouhlasu, žádný trest!
________________________________________________________________________________​___________________________________________________________________
Vidím, že mě Jakub předběhl.

Tomu principu, jak by to mělo fungovat rozumím a bylo by to pěkné, kdyby to tak fungovalo. Ale schválně se zkuste chvíli soustředit na to, jak to funguje ve skutečnosti. Je to přesně jak píšeš - červená místo označování nechutnými přívlastky. Proč bych měl v případě prostého nesouhlasu mít chuť sahat po nechutných přívlastcích, na to by mi měla stačit holá fakta a pádné argumenty, ne? Wink
Jen mě napadlo, jak využít toho jak to reálně funguje, k tomu aby se nemusel moderátor, potažmo každý kdo to čte, probírat tunami balastu a osobních útoků v odborně a věcně úzce zaměřených vláknech. Taky nemám potřebu někoho trestat, jen mě nebaví číst ty osobní hnusy okolo. Až donedávna jsem si myslel, že tohle fórum je hodně nestandartní, že je toho prosté, protože většina včelařů jsou přátelští a slušní lidé, které spojuje kromě včel i určitá sounáležitost. A že na včelaření se dávají v drtivé většině dobří lidé (ne ve významu lidé se správným názorem Big Grin). A ta vzácnost červených palců, skoro vždycky spojených s něčím nechutným nebo osobním, mě v tom utvrzovala. Rozhodně jich je řádově míň, než prostých nesouhlasů, to si paleček nechá každý pro sebe a rovnou uvádí argumenty proti. Zkuste si toho všímat. Ale nic, to byl jen nápad. Systémové by samozřejmě bylo mít žaludek a přitlačit na používání toho tlačítka "oznámit." Když už nám teda ty xenofobní, osobní atd. výpotky tak vadí, že jsme ochotní se o tom obsáhle bavit.
Běžně je tu přihlášena stovka, za den se vystřídají možná dvě stovky (to může přesně říci admin) a z toho tu je jen pět expertů, kteří stačí na to, aby tu úroveň dokázali takto ponížit.
Taky přidám svůj názor. Zrušil bych počítadlo zelených a jiných palců, ale jejich funkci zachoval. Podle mě si tu mnoho jedinců na jejich počtu zakládá. Zbytečně.
Já spíš přemýšlím nad úplným odstraněním "palcování".
Minimálně právě pro negativní cítění volby "Nesouhlasím s příspěvkem".
Navíc počet souhlasných palců nevyjadřuje reálnou hodnotu těchto příspěvků a jejich autorů.
Když nebudu moci projevit nesouhlas palcováním,mám jen dvě možnosti. Buď reagovat a dál rozdmýchávat vášně,nebo následovat moudrých a na toto fórum zapomenout.
Vždy tu zůstane možnost na to reagovat.
Navíc u nesouhlasu se díky tomu může v písemné verzi člověk vyjádřit s čím a proč nesouhlasí, což samotný červený palec neřeší.
Písemný nesouhlas navíc může vyjádřit nesouhlas s konkrétní částí příspěvku, na rozdíl od červeného palce, u kterého není jasné, zda nesouhlasí s celým příspěvkem, nebo jen s nějakou jeho částí.

Pamětníci si jistě vzpomenou, že zrušení palců tu již kdysi dávno bylo navrhováno ze strany uživatelů. Není to tedy můj nový nápad. Jen se časem ukázalo, že to nemusí být nejlepší cesta.
už som to tu spomínal,ak by to šlo,zmenil by som farbu nesúhlasných palcov z červenej na inú,napr modrú,či žltú..tá červená je pre niekoho ako súkno pre býkov Cool
(02.11.2016 10:20)Vítězslav Richtr napsal(a): [ -> ]Když nebudu moci projevit nesouhlas palcováním,mám jen dvě možnosti. Buď reagovat a dál rozdmýchávat vášně,nebo následovat moudrých a na toto fórum zapomenout.

Je pro mne zajímavé zjištění, jaké maličkosti mohou rozhodovat o navštěvování / nenavštěvování VF.
Chtělo by to najít něco takto nicotného, co by odradilo od návštěvy VF místní trolly...(02.11.2016 10:34)gusto napsal(a): [ -> ]už som to tu spomínal,ak by to šlo,zmenil by som farbu nesúhlasných palcov z červenej na inú,napr modrú,či žltú..tá červená je pre niekoho ako súkno pre býkov Cool

Myslím, že barva nic neřeší - mám pocit, že tu jsou spíš sběrači kladných bodů za každou cenu...
Červené palce užívám takřka výhradně ve vláknu "jen tak". Reagovat jinou formou,na zhovadilosti zde šířené,už odmítám.
Petře, opravdu chceš vědět jak odradit troly?
Vždyť ti to tady pořád uživatelé opakují několik let dokola.

Polopatě: Nikdo nebude dlouho dělat činnost, která stejně přijde vniveč.
Stačí si teda vybrat některý z návrhů na odstraňování jalových příspěvků.

Zopakuji svůj návrh, ať je každý zakladatel vlákna (tématu) automaticky jeho adminem.
Jiná možnost je požádat 5-10 lidí z fóra ať se ujmou správy vybraných témat. Aniž bych se s lidma na fóru znal neměl bych problém s vytipováním lidí, kterým jde určitou zodpovědnost předat.

Nemyslím si, že je pozdě vzniklou situaci řešit, ale prováhat tuto chvíli a nic neučinit je pro české-slovenské včelařství škoda.

Každopádně přeji hodně štěstí při další práci s VF.
V tom případě lituji Zděndu s vláknem " jen tak" to aby si , jako admin, na to vzal týden dovču....Big Grin

Ono je problém najít nějaký systém rozlišování uživatelů..... ale pokud má někdo za dva měsíce z 80 ti příspěvků 3 o včelách a zbytek se hádá v " jen tak" , " aktuální dění v ČSV" a ve změně letního a zimního času...Big Grin.... nebo něčem takovým, měl by být vybanánovanej až do Vánoc.
Taková vlákna bychom s Petrem nejraději zrušili.
No a co vám v tom brání?..... Na VF je jen jeden Petr M a Havelka Jan je jeho prorokem.....Big Grin
Ne každý chce psát několik let vkuse o včelaření a v tom chápu smysl vlákna jen tak. Na jiných odborných diskuzních forech to funguje tak, že moderátoři jednotlivých témat odklánějí do podobného vlákna všechny příspěvky odklánějící se od tématu. Kdo chce pokračuje v diskuzi zde a je jedno zda tam pere špinavé prádlo či jedná v rukavičkách. Tak funguje ventil pro žumpu...
Keby sa mi tu nepáčilo, tak by som sem nechodil. To nechajme tak.

Prečo sem chodím? Určite "zbohatnúť" o nejaké informácie, ku ktorým by som v kostole alebo v Tescu neprišiel... Postrehy iných, aj keď s danou situáciou nemám momentálne problém sú vždy vítané.

Dnes sa všade hovorí o "umelej inteligencii". Vo filme (asi) Votrelec bol do posádky vpašovaný robot, ktorý namiesto slova rozmýšľam hovoril "porovnávam". To je ten najjednoduchší model UI, porovnávať dostupné informácie.

V príspevku 643 ( http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Namety...#pid162658 ) som popisoval SAMO... Nie je to nič iné, iba nepriame delegovanie toho očisťovacieho procesu na ostatných čitateľov. Jeden človek nemusí vždy nájsť (nemusí mať čas, dostatok informácií, .... a mnoho ďalších aspektov) a usúdiť že to sem nepatrí. Matematický definovateľné situácie ošetrí počítač, ale kde treba ľudský úsudok to ošetrí iba človek (UI na tejto úrovní by asi bola hodne drahá Big Grin). Takže keby sa na príspevku stretlo 3 alebo 5 čisto ľudských úsudkov "to sem nepatrí!", tak by príspevok zmizol. To tlačítko by mohlo mať rôzny tvar a popis, aby pisateľa neurážalo, aby pisateľa neodradzovalo.

Diplomat nikdy nepovie protivníkovi že je hlupák, ale že má neštandardné správanie.
Já sem chodím v poslední době nejčastěji proto, abych se podíval kdo zase do koho ryje a provokuje s těmi svými soudruhy, bolševiky, kapitalisty, demokracií a pluralitou. I v tom vlákně úhyny 2016 je těch příspěvků o aktuálních úhynech menšina. Hned na začátku příspěvek č. 4 tam vlepil Kaji rádoby vtipnou hlášku. V příspěvku č. 8 to začal politizovat červeným hadrem ČSV a SVS. Bratrstvo zeleného palce ho náležitě ocenilo a pak se to zvrhlo. V lepším případě se tam probírá metodiky a postupy, což sice není úplně o hlášení aktuálních úhynů, ale lepší než ta politika. Co mě zajímá, hledám na začátcích vláken tak do roku 2013. VF jde do kopru a každé druhé forum radioamatérů, mykologů, příznivců aut Opel ...má násobně lepší kulturu než tady. Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že ti hodní dědečkové včelaři jsou nejrozhádanější zájmovou skupinou, nevěřil bych.
Referenční URL's