Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
.....Bratrstvo zeleného palce Smile

Dušan Krajčovič123

Andrei pasikov mam dost Trencianske Bohuslavice 265
(02.11.2016 10:05)PetrM napsal(a): [ -> ]Já spíš přemýšlím nad úplným odstraněním "palcování".
Minimálně právě pro negativní cítění volby "Nesouhlasím s příspěvkem".
Navíc počet souhlasných palců nevyjadřuje reálnou hodnotu těchto příspěvků a jejich autorů.

Za mně velký souhlas, vždycky jsem si myslel, že to palcování je zavádějící a pro nováčky někdy i matoucí.
Chápu důvody těch, co palce nemají v oblibě, ale když nebudou palce, bude dvojnásobek nebo více souhlasných příspěvků bez náplně, o ničem, jen vyjádří sympatie. K tomu trollovské plky a bude to tu ještě nepřehlednější.
Úplne s Tebou súhlasím, PavleBig Grin

Dušan Krajčovič123

Dobry vecer dal som to sem uli si vyrabam sam najprv scital J Jindra,Leose,foru mSPV,VF,intenzivne vcelarim od 2010 drevo styro pokusam sa o prispevok citam vas vela rokov
(02.11.2016 21:38)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Chápu důvody těch, co palce nemají v oblibě, ale když nebudou palce, bude dvojnásobek nebo více souhlasných příspěvků bez náplně, o ničem, jen vyjádří sympatie. K tomu trollovské plky a bude to tu ještě nepřehlednější.
Také mám za to, že by to tak mohlo dopadnout Big GrinBig GrinBig Grin. Proč nemáš žádný souhlasný palec?
Milane, kdybych adminoval mnou založené "Jen tak". Musel bych si dát mašli. Byl bych raději pro zrušení tohoto tématu. Téma jsem založil proto, aby se nezaplevovaly témata o včelách a včelaření. Nechtěl jsem ale se zabývat politikou. Chtěl jsem, aby se diskutovalo o jiných zajimavých tématech. O čemkoliv kromě politiky. A bylo by to zajimavé. Ale minulo se to. V tématu je nyní skoro samá politika, urážení, někteří si zde honí své ego. Prostě děs.
Argumentace o tom, že je to však diskusní fórum neobstojí. Na takové věci jsou jiná fóra. Když si vzpomenu, kdy jsem začal chodit na fórum, bylo to o něčem jiném než teď.
Peťo nelze to téma "Jen tak" zrušit. Stydím se za jeho založení. Byla to má chyba. Asi si ale pak někteří budou ulevovat v jiných tématech. Ach jo. Sad
Má to však jedno pozitivum. Jedno, hurá. Můj slovník se rozšířil o slovo sluničkový. Napřed mě to uraželo. Ale pak jsem zjistil, že je to fajn být sluníčkový Zdenda.
Takže lidičky nenechte se vytáčet, ono to za to nestojí. Lidi jsou různí a nestojí to za to si s nimi otravovat život.
Peťo a Honzo díky za fórum. Jste dobří.
Všechny zdraví "Sluničkový Zdenda". Wink
Když jdu přes dvůr kolem žumpy, je to jen a jen na mě, jestli do ní skočím a vykoupu se v ní anebo ji přejdu bez povšimnutí...
(02.11.2016 10:05)PetrM napsal(a): [ -> ]Já spíš přemýšlím nad úplným odstraněním "palcování".
Minimálně právě pro negativní cítění volby "Nesouhlasím s příspěvkem".
Navíc počet souhlasných palců nevyjadřuje reálnou hodnotu těchto příspěvků a jejich autorů.

(02.11.2016 10:30)PetrM napsal(a): [ -> ]Vždy tu zůstane možnost na to reagovat.
Navíc u nesouhlasu se díky tomu může v písemné verzi člověk vyjádřit s čím a proč nesouhlasí, což samotný červený palec neřeší.
Písemný nesouhlas navíc může vyjádřit nesouhlas s konkrétní částí příspěvku, na rozdíl od červeného palce, u kterého není jasné, zda nesouhlasí s celým příspěvkem, nebo jen s nějakou jeho částí.

Pamětníci si jistě vzpomenou, že zrušení palců tu již kdysi dávno bylo navrhováno ze strany uživatelů. Není to tedy můj nový nápad. Jen se časem ukázalo, že to nemusí být nejlepší cesta.

Zruš červené palce a čitače hodnocení. Jen, aby kladné hodnocení bylo u příspěvku.
Pokud nesouhlasí - tak ať napíše s čím.
A hlavně by bylo dobré mít možnost přehodit do jiného tématu (navhnout) - A pro tento účel zřídit téma Trolování - pokud by příspěvek dostal alespoň od tří (pěti) lidí návrh na přehození do nějakého konkrétního tématu - pak by se tam automaticky přesunul. Tím by se autoregulací udržovala čistota tématu a zároveň zamezilo jedné osobě svévolně někam jemu nevyhovující příspěvky odsouvat.
Myslíš JEDNOHO s PĚTI loginy ?
Popletl jsem si téma, tak se omlouvám, ale jinak mi je jedno, jestli zůstanou palečky nebo ne.
(02.11.2016 21:38)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Chápu důvody těch, co palce nemají v oblibě, ale když nebudou palce, bude dvojnásobek nebo více souhlasných příspěvků bez náplně, o ničem, jen vyjádří sympatie. K tomu trollovské plky a bude to tu ještě nepřehlednější.

Ty plky atd. tu budou stejně bez ohledu na to jestli ty palce budou nebo ne Sad
(03.11.2016 13:33)Ozi napsal(a): [ -> ]Myslíš JEDNOHO s PĚTI loginy ?
Myslím s pěti IP adresami a zároveň pěti loginyWink
Je fakt, že odstranění palců by mohlo být dobré v tom směru, že mnozí nemají argumenty proti, ale červeně palcují jen proto, že něco napsal někdo, koho nenávidí, či s kým jsou ve sporu. Takhle by to museli zdůvodnit. Což bude často problém.
Jiří
Já bych to neřešil, těch co dávali červené palce "jen tak pro radost" se tu moc neobjevuje. Byl zde jistý Enda Beda (nebo jak se jemnoval) a ten červenil všechny a předpokládám, že dostal banána. A každý má možnost se kohokoliv na cokoliv zeptat přes SZ. Také jsem zde slíznul pár mínusů za naprosto neutrální informace, tak jsem se ho zeptal, proč a ať vysvětlí co tím chtěl říci (nesouhlas s názorem, či způsobem vyjádření) a sice jsem (i po opakovaných výzvách) odpoběď nedostal, ale dále již mínusy nebyly.
Na druhou stranu, kouká se vůbec někro na statistiky plusů a mínusů? Nějak nemám čas kádrovat jednotlivé profily, tedy tak jak je to vymyšleno je to podle mě OK:
Zdravím všechny. Dovolil jsem si vyhodnotit většinu příspěvků z posledních cca 3 stran, abychom si tu zestručnili pár názorů a faktů. Viz:

Začnu od
620-Richard 1 - v první řadě slušně. I tím je řečeno téměř vše.
623-JURYN - nejde přece jen o "štvavé a anonymní". I neanonymní píší mimo mísu a naopak anonymní jsou tu slušní. I já třeba ze zásady neuvádím rád svoje osobní data či údaje. Jde přece o slušný (jak odborně, tak formou) obsah a ne o to, kdo ho napsal. Může to být klidně pan XXX a bude-li tu přispívat "včelařsky", tak je mi to úplně jedno.
624-Jiří Matl-Ano je to únavné ... ZKUSME DRŽET ODBORNOST !!!
636-Havelka Jan - nabídka moderování - vyjádřím se na konci
637-Frey - zde nesouhlasím, protože "ignorací" si mohu vyřadit přispívatele, třeba zkušeného, který prostě jen "ulítl", ale většinou má příspěvky k věci. A vracet se k tomu zpětně a event. přehodnocovat svoji ignoraci opakovaným čtením, vyhledáváním, opravováním...myslím že tudy cesta taky nevede.
638-Karel Retik - zakládat duplicitní témata - dokážeme si představit, že to co tu je, by bylo "dabl" ? Dvojnásobný maglajz? Asi taky ne.....
640-Indrah - co se týká plusů a mínusů-nikdo jich nedosáhne či neobdrží tolik, takže tudy asi cesta taky nepovede.
642-myslím, že s palci obsah až tak nesouvisí, někdo je dává stále, jiný sem tam, někdo vůbec. Určitě to vodítko je, ale asi ne "bernomincové". Já jsem např. objevil tu lištu mezi palci teprve minulý týden Smile Smile
643-Misan-"SAMO" se mi moc líbí, spíše s označením "NESOUVISÍ S TÉMATEM". Autoři zmáčknutí by nebyli vidět, aby to chronické zaplevelovače čímkoliv nelákalo ke zbytečnému napadání atd. Myslím, že každý je soudný dost, aby nejen 3, ale i více lidí a třeba i právě z těch začínajících "čistili", nebo jen zabránili zbytečnostem.
649 a 650 Vít.Richtr a PetrM - Přece nesouhlas s příspěvkem by ZDE měl znamenat POUZE NESOUHLAS S JEHO ODBORNOU ČÁSTÍ NEBO OBSAHEM a tím v rovině odborné pokračovat dál v diskuzi. Ne, že nesouhlas povede k odstranění. Jakmile se ovšem objeví jakákoliv invektiva-odstranit!
654-ROSLP - souhlas s odstraňováním JALOVÝCH, viz konec tohoto příspěvku.
658-Frey - přece jak píšeš "Kdo tu nechce psát o včelaření několik let v kuse", tak je asi již "naplněn", ale to ho neopravňuje" k tomu "plevelit", nebo v "JEN TAK" "blejt" politiku. I to téma či vlákno "Jen tak" by mělo či mohlo být o včelaření, ale s tím, co se nehodí do témat, nebo někdo nemůže najít vhodné téma třeba právě kvůli balastu a z "Jen tak" ho pak třeba někdo nasměruje správně, ne? Smile. Já nevím, ale pokud už někdo ví všechno a nemá tu co čerpat, tak může radit méně zkušeným, ale ne se tu za každou cenu producírovat jen proto, ABY BYL NA FÓRU. Jestli tu nějaký Franta je či není je mi úplně jedno a tomu Frantovi je asi taky jedno jestli jsem tu já. Sám za sebe- jsem na fóru "primacafe", odkud jsem během roku dvou načerpal informace, koupil pořádnou mašinu, naučil se dělat různé druhy kávy a teď se tam jdu kouknout na novinky a nemám potřebu tam cokoliv kydat, pokud mě nezajímá něco odborného. Taky je tam 99% příspěvků pouze k věci.
659-Misan - opět souhlas -jak výše píše on i já-mě se to moc líbí. Jednoduché, na začátek bych dal zkusmo počet označení "NESOUVISÍ S TÉMATEM" číslovkou 3 - myslím, že to je rozumné a časem tu můžeme podiskutovat, jak to funguje. Čísla příspěvků by se neměnila, jak těch odstraňovaných, tak zůstávajících. Dělám si např. záznamy s odkazy na ty témata a čísla příspěvků, které potřebuji a určitě v tomto nejsem sám. Odstraněné příspěvky by byly přemístěny do stejnojmenného tématu, kde nad nimi mohou plakat jejich autoři a třeba i zpytovat svědomí a co hlavně chlapi - polepšit se, ne? Smile
636-Havelka Jan- jak jsem zmínil, vracím se k tomu nápadu-být dalším moderátorem s tím, že zodpovědně budu čistit na co přijdu Smile. Protože mám teď víc času, tak stále něco někde hledám, teď nemyslím "brejle", procházím fůru témat a jsem dobrovolně nedobrovolně nucen je pročítat celá a kdyby se založil např. "ARCHIV NEPOTŘEBNÝCH PŘÍSPĚVKŮ", nebo to je jedno jak se bude jmenovat, tak bych mohl "prostě čistit". Každý pročištěný by měl možnost se podívat a sám popřemýšlet....ale opět sám nad sebou. Do diskuzí proč atd bych se nehodlal pouštět, "pač" bych pak nedělal nic jiného.... toť asi vše. Rozsekne to někdo? Smile Smile
Píšu "neužitečně", ale musím: bezva práce, díky za ni!
Jiří
Chtělo by to hlasování.
Já osobně se přimlouvám za:
649 a 650 Vít.Richtr a PetrM - Přece nesouhlas s příspěvkem by ZDE měl znamenat POUZE NESOUHLAS S JEHO ODBORNOU ČÁSTÍ NEBO OBSAHEM a tím v rovině odborné pokračovat dál v diskuzi. Ne, že nesouhlas povede k odstranění. Jakmile se ovšem objeví jakákoliv invektiva-odstranit!
Já za 670 JKL. Byl jsem z těch prvních, co Petrovi navrhovali zrušení palců. Petr chtěl dát šanci všem, rozhodnout co upřednostní za názor. Já nikdy červený palec nedal, ale pár jich vyfasoval i když jsem ani nevěděl za co. A proto fandím Jirkovo návrhu. Hlasovat můžeme, alespoň se uvidí, co kdo chce. A ti co hlasovat nebudou, můžou plakat nad hrobem.Big Grin
Referenční URL's