Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Čo zlepšiť? No ja by som zrušil tému "Jen tak"! Nechýbala by mi...Wink
Ja by som tému "Jen tak" ponechal.

Keď sa človeku niečo nepodarí, pokazí, tak zanadáva. Väčšinou sa zabohuje. V robote je vždy vinný šéf, doma žena, alebo neposlušné deti a v krčme sused ...
Keď sa dlhšia debata medzi chlapmi nezvrtne na ženy, alebo na politiku, tak je silné podozrenie že sú ... (tie bodky nech si každý nahradí podľa svojho vkusu)
Registrovaní?SmileBig Grin
Pánové, mám velkou radost, že je tady dost takových, kterým leží na srdci osud a obsahová úroveň VF. S Petrem o tom průběžně debatujeme.
Myslím, že by bylo rozumné palce nerušit, ale zrušit jejich počítání. Nic to neznamená, kvalita diskutujících se tím odhadnout nedá. Co je úsměvné, když někdo dostane červený palec, často se ptá proč. Na souhlasné palce se nezeptá nikdo Smile Jedna technická, palce zabírají dost slušnou část databáze VF.
Dalším krokem by dle mého bylo pověřit jednotlivé a zodpovědné členy VF za moderování a obsah tématických okruhů a postupně VF odvšivit. Nedělejte si iluze, sežere to fůru času, i proto jsme to s Petrem v podstatě vzdali. Když nás na to bude víc, budeme hlídat nové příspěvky a postupně čistit historii, mohlo by to vyjít. A další bod být nekompromisní k trolům, prudičům, rozumbradům. Ale ne vždy to jde, je zde rovina osobních sympatií a antipatií.
Nestrannost VF je jednou z deviz tohoto fóra. Jestli předání moderování vláken máte jako řešení , pak opravdu vybírejte moderátory zodpovědně. Tím chci říct, že nechat moderovat vlákno např. O Tibetu - Toma.50 nebo Jirku Matla rozhodně změní obsah takového vlákna..... něco jako nechat Kamlera moderovat vlákno "o alternativním ošetřování proti VD".Big Grin
Myslím si, že kvalita příspěvků by se značně zlepšila, pokud by zde každý přispěvatel šel se svou kůží na trh. To znamená, že by měl "řádně a pravdivě vyplněný svůj profil" a nestyděl se za své dobré jméno. Obávám se však, že je to však má pouhá fantasmagorie.
JK
Pepo jak chceš zajistit pravdivé údaje toho kdo co dá z anonymního netu. To nejde.
Pánové administrátoři – můj návrh a nevím, zda přijatelný je tento.
Nové přihlášení všech účastníků do fóra s tím, že by byl povinný email, na který by se vygenerovala žádost o potvrzení. Celá akce by měla časový limit, a dokud by se každý přispívající znovu nepřihlásil, tak by nemohl přispívat. Povinné by mohlo být třeba i jméno a příjmení (to si nejsem jist).
Nevím, jestli je to technicky možné.
(04.11.2016 13:22)TomasoFernando napsal(a): [ -> ]Pepo jak chceš zajistit pravdivé údaje toho kdo co dá z anonymního netu. To nejde.

I proto Tomáši uvádím, že je to jen má fantasmagorie. Ale ve skutečnosti jde o hrdost na jméno svých předků a o čest toto jméno nosit, umět se za něj i poprat a zodpovědnosti za své vyřčené slovo. Nebát se a nestát za bukem.

Proto již poměrně dlouho odmítám konfrontaci s lidmi schovávajícími se za nick. Nestojí mi za to. Jednou mi napsal BUBO: "berete se příliš vážně". Ano, nejsem laciné zboží. A takto bychom se měli chovat všichni, s úctou k tomu druhému. Povykování schovaných anonimů si mnoho úcty nezaslouží.
Pepa
Internet je z určitého pohledu zbraň a jako k takové (nabité) se člověk musí umět chovat. Proto třeba nemám ani fejzbůk. Anonymita je pro mě důležitá. Chráním tím nejen sebe, ale i svou rodinu a majetek. I když se jedná "pouze" o včelařské fórum. A pokud někdo získá mou důvěru, nemám problém se seznámit hlouběji.
Nahoru jsem umístil anketu Jaké je z vašeho pohledu lepší pořadí "palců" v hodnocení příspěvku?
 1. Zelený palec vlevo a červený vpravo
  [Obrázky: thumbsup.gif] +0 / +0 [Obrázky: thumbsdown.gif]
 2. Červený palec vlevo a zelený vpravo
  [Obrázky: thumbsdown.gif] +0 / +0 [Obrázky: thumbsup.gif]

Prosím o vyjádření Vašeho názoru. Děkuji.
Ak tam nie je prostredník, tak je to jedno Smile.
Já bych to bral podle námořní navigace na severní polokouli - červená bóje vlevo ve směru od moře k pevnině.

edit: a na letadle je to taky tak, červená na levém křídle ve směru letu.
Já bych tam dal i variantu: je mi to jedno ...
Jiří
Navrhujem aby sa zrušily zelené a červené, lebo nie každému sa to páči, mne osobne nie a čo je komu po tom ako sa kto hodnotil a naháňal si svoje ego ...
(07.11.2016 10:27)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Já bych tam dal i variantu: je mi to jedno ...
Jiří

Když je to někomu jedno, tak prostě nehlasuje, je to neutrální postoj.

(07.11.2016 10:27)Merkuri napsal(a): [ -> ]Navrhujem aby sa zrušily zelené a červené, lebo nie každému sa to páči, mne osobne nie a čo je komu po tom ako sa kto hodnotil a naháňal si svoje ego ...

V hodnocení příspěvků došlo ke změně, viz. Novinky a změny na fóru
Nově není vidět, kdo jak koho hodnotil, je vidět pouze sumář kladných a záporných palců a nyní se nepočítá, kdo kolik palců má. Ano, někdo si na tom honil ego a hlavně, nemá to žádnou vypovídající hodnotu, nelze podle toho určit, kdo je jak kvalitní přispívající.

ještě upozorňuji, že je vypsáno Výběrové řízení na post moderátora fóra , aby nás bylo více a práci jsme zvládali. Až se noví moderátoři rozkoukají, opět se přitvrdí na dodržování pravidel VF, tak už začněte trénovat a pište jen to, co je třeba a tam, kat co patří. Bude se to hodit.
čemu to pomohlo?
(07.11.2016 10:27)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Já bych tam dal i variantu: je mi to jedno ...
Jiří
Komu je to jedno,nemusí palcovať...môže si pomyslieť svoje...
Merkuri:
Palcovanie je dobré,bez mena aspoň Ťa to "nevytáča",kto s Tebou nesúhlasí Big Grin ...
Ten názor je dobré vyjadriť.
(23.08.2016 9:45)PetrM napsal(a): [ -> ]Myslím, že toto je řešeno tlačítkem [Obrázky: postbit_multiquote.gif] pod každým příspěvkem.

(07.11.2016 10:01)PetrM napsal(a): [ -> ]Nahoru jsem umístil anketu Jaké je z vašeho pohledu lepší pořadí "palců" v hodnocení příspěvku?
 1. Zelený palec vlevo a červený vpravo
  [Obrázky: thumbsup.gif] +0 / +0 [Obrázky: thumbsdown.gif]
 2. Červený palec vlevo a zelený vpravo
  [Obrázky: thumbsdown.gif] +0 / +0 [Obrázky: thumbsup.gif]

Prosím o vyjádření Vašeho názoru. Děkuji.

Tak nevím zda to není jen provokace.
Jednak ty palce vidím modré a oranžové takže otázka zda zelený vpravo nebo vlevo je zcestná a i kdyby to byl jen test barvosleposti, tak nechápu pointu - jako že rudý levičál a zelený pravičák Huh
Jó kdyby tam byla otázka palec dolů žádný. tak bych se zapojil do ankety.Ha, už se barvičky změnily a dává to smysl.
To je postupný vývoj, s Petrem nad těmito věcmi průběžně debatujeme, když se neshodneme, dáme, ač neradi, prostor demokracii Smile
Referenční URL's