Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Malý záhorák mal už 10 rokov a stále nerozprával. Raz na svadbe mu dali dve deci vína. Vypil, zatriasol sa a povedal "kyseue". ... Prečo si doteraz nerozprával? Nebyo o čem.
Bez tých palcov je to tiež nejako "nebyo o čem".Big Grin
Petře, myslím, že 100% nefunguje nastavená maximální doba editace příspěvku - mrkni prosím na http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Plemen...#pid166652, z časových stop to je vidět.
Příspěvek jsem needitoval - psal jsem nový v daném vlákně. Ten se automaticky spojil s mým předešlým.
K.
Dnes som si dal polovičku tabletky Viagry. Big Grin Na súlož to nestačilo, ale na podje banie áno. Big Grin

Dal som návod Facebooku? Alebo mám špióna vo Facebooku? Nezradím.

(31.10.2016 22:07)misan napsal(a): [ -> ]Na Slovensku na to máme SAMO. Napríklad "SAMOúnos".

Na SAMOzmazanie by mohlo byť pri príspevku ešte tlačidlo "Nesúvisí s témou" a keby ho použili napríklad traja, tak by príspevok SAMOzmizol.

Takýmto riešením by sa dalo fórum aj spätne SAMOprečistiť a SAMOodľahčiť od smetia.

Stlačenie takéhoto tlačidla by nemuselo byť zverejnené (ale mohlo) a tiež by sa nesmelo viackrát použiť (ako iné).
Chtěl bych se zeptat moderátorů, zdali by nebylo možné aby systém automaticky udělit BAN tak alespoň na týden za 5 minusů.
Reaguji tímto na slovní průjmy nicku Tom.50 který si vyloženě v mínusech libuje a ve svých příspěvcích hájí znárodňování a kolektivizaci. A čím víc mínusů v jednom příspěvku obdrží, o to více je další příspěvek uvědomělejší a údernější.
Ty seš teda demokrat Miloši.

Teď jsi dostal odemně 5 mínusů....a mám od tebe na 5dní pokoj....že vůbec něco takovýho vypustīš z pusy....Dodgy
Už je asi nejvyšší čas na změnu tématu: "Důležité: Včelpo" na něco jako "Včelpo" a nebo lépe "Včelpo - pokec", což by vystihovalo obsah.
(15.02.2017 12:03)Milan Havelka napsal(a): [ -> ]Ty seš teda demokrat Miloši.

Já netušil že tě to Tomovo trollení vlastně baví. Tak to pak jo a beru zpět...
Užij si to Smile Na druhou stranu nikdy nevíš, kdy se ti budou základy politické ekonomie zase hodit, že tak proč si je nezopakovat...
Sice moc nebaví, ale na druhou stranu je velmi podnětné.
Nutí reagovat, rozproudí debatu, ujasní se po všechny postoje a každý si pak může z těch argumentů najít která pravda je mu bližší, a které jednání se mu zdá slušnější a upřímnější.
Já to vidím jako přínos. Spousty věcí by se tu bez něj neprobíralo. Vlastně ho beru jako skvělého nadhazovače. Sice když vybírá vrácený míč, tak se při tom někdy nepříliš slušně vzteká, ale to se v takovém adrenalinovém sportu jako je četování na VF stává. I nejlepším sportovcům ujíždějí nervy.
Myslím, že jeho referát o návštěvě shora na schůzi byl velmi přínosný a doufám že mnohým otevře oči. Těm co ne, dobře tak.

Ten příspěvek/y by se s and měli tisknout a šířit.
Takže tom.50 je zde vnímán jako Advocatus diaboli, bez kterého se neobejde žádná kanonizace Smile

tak to pak jo, jen by mohl být stručnější, slušnější a nemusel by se opakovat jako přeskočená gramofonová deska.
Archivovat a za par let se mrknout,jak moc to byla pravda.Pripomina mi to clanek o tom,jak nase vcely opyluji exoticke rostliny a proto pylova analyza medu ze Vcelpa neni pravdiva...Tahle lez nevydrzela ani rok!!!! A dodnes je clovek,ktery ji pronesl clenem nejvyssiho organu.
Pánové, to že někdo má jiný názor neznamená, že ho nesmí na VF napsat. není důvod Toma.50 natahovat na skřipec, ale spíše vést dialog a snažit se diskutovat, podotýkám věcně.
Pluralita názorů a svoboda slova je snad základem tohoto fora. Věřme v ni a držme ji a ctěme ji.
Je ale k debatě, zda do té svobody a demokracie patří také neustálé schématické kádrování, osobní ataky a podpásovky. Neurotická a nevěcná agrese nikoli na obsah, ale na osoby či sdružení, které si některý výtečník zaškatulkoval tak, aby se mu tohodilo do konceptu, a dál už mozek netúruje. Demokracie je kromě svobody i odpovědnost a jistá forma pokory, zdrženlivosti nebo (ač to zní blbě) autocensury.
Učíme se to, chyby se stanou. Sám jsem se jich dopustil a na tomto foru jistě nejsem jediný..Sáhneme si do svědomí všichni.
Tom před nedávnem vzpomněl antický citát errare humanum est (mýliti se jest lidské) a já mu na to přidal druhou polovinu toto citátu, kterou zamlčel, totiž, že in errore perseverare stultum (avšak v omylu setrvati jest hloupé). Chápu: je to vše relativní ...
Zkusme se ale zbavit těch zapšklých schémat, zkusme brát věci tak, jak jsou, tedy reálně a bez zatížení osobních sympatií či antipatií. Věcně. Teoretcky by nám to mohlo velmi pomoci nalézt schůdné modely férové veřejné debaty. Tu není vítězů ani poražených. Jedeme v tom společně, tedy pokud to nechceme zničit.
Toto je to naše forum bod zlomu. Půjdeme do primitivního bahna, nebo se vrátíme k reálnému hodnocení věcí a k věcné debatě?
Můj osobní názor je, že Tom to přehnal a věřím, že i on sám pochopí, kdy a kde tu hranici překročil. Pokud jde o včelaření, má co říci a to, co dosud řekl, bylo pro mne často přínosem. To ostatní mě mnohokrát vytočilo. To je oboustranná škoda.
Jiří
(15.02.2017 14:11)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Můj osobní názor je, že Tom to přehnal a věřím, že i on sám pochopí, kdy a kde tu hranici překročil. Pokud jde o včelaření, má co říci a to, co dosud řekl, bylo pro mne často přínosem. To ostatní mě mnohokrát vytočilo. To je oboustranná škoda.
Jiří

Obávám se, že velká část jádra pudla spočívá v tomhle:

(15.02.2017 1:08)tom.50 napsal(a): [ -> ]Ovšem zestárnul jsem a došlo mi, že buď věc změním a když jí změnit nemůžu či neumím, držím hubu a plním nařízení i když vím, že je blbé. To je dle mě většina zákonů v této zemi a EU, ale jsem spořádaný občan, který ctí řád.

To není osobně proti Tomovi, protože je právě na paškálu. Spíš dost obvyklá realita a zažitá mentalita mnoha lidí a jedna z hlavních příčin současného marasmu v oboru. Ona na tom má ale podíl třeba taky byrokracie a nepřehledná legislativa, atd. Protože i když má člověk pocit že je něco špatně, tak nemlčet, vzepřít se a vést nějaký smysluplnější odpor taky vyžaduje být dost dobře informován, mít značný přehled v problematice i jejích společenských a politických rovinách. A taky vůbec mít chuť, čas a sílu se něčím takovým zabývat a hroší kůži se nenechat nárazem na realitu odradit. A to pánové a dámy zdaleka každej nemá.
Bohužel Tom to místo nasávání informací a tříbení vlastního názoru na věc koření umanutou obhajobou toho současného stavu (přestože jeho správnost někdy sám popírá) a ... nekonformním vystupováním Cool

Tome na úplnou rezignaci a slepé plnění příkazů shora je zatím času dost a to i po šedesátce. Z Vašeho projevu tady je patrné, že zas tak tupě laxní a lhostejný nejste. Nejsme totalitní systém, i když ta atmosféra v našem oboru stále ještě žije. Ale právě i díky takovým myšlenkám Sad
Prečo? Tom aspoň povie (napíše) čo si myslí. U nás keď sa opýtaš milión ľudí, koho budú voliť, nikto sa neprizná že Fica. Nakoniec získa 40%.

Myslím že o tom je celá debata, aby každý povedal pravdu. Ešte tu máme kúsok anonymity, tak ozaj môže byť debata úprimná. Tom by mohol len máličko skrátiť svoje príspevky.
Děkuju všem za kritiku a hlavně některým za podporu. Nečekal jsem to. Tedy tu podporu, kritiky si tu užívám až mi to není milé a klidně bych si jí utrh od huboúst.

Děkuju dokonce i panu Matlovi. Docela bych dal i zelený palec, kdyby mě nevytočil tou podpásovkou!! Nejhorší je obvinit někoho neprávem a ukřivdit mu. Jsem všechno ale nejsem zákeřný. Podpásovky nedělám a jestli se to tak zdá, nikdy v tom není úmysl.

Jo a taky zírám na podporu moderátorů. Děkuju ještě jednou všem.
Předpokládal jsem vzhledem k názvu vlákna, že je to i téma vhodné na diskusi o kultivaci debat a argumentací zde na VF. A že je to diskuse pro další existenci tohoto fora podstatná. Pokud jsem se mýlil, omlouvám se. Jen doplním, že smazání příspěvků, které za tímto posledním následovaly, nepovažuji za šťastné řešení a že takovou debatu považuju skutečně za důležitou. Ale pokud jsem s tímto názorem sám a nikomu nevadí, kam se toto forum ubírá, přežiju to.
Jiří
No mazání příspěvků bez upozornění je tady poslední čas opravdu nějakou módou.
Ve vší úctě: k tomuto zdůvodnění bychom měli založit zvláštní modelové či metodické vlákno. Tam by ale bylo potřeba na konkrétních případech určit, co bylo mimo téma, co bez informační hodnoty, co se nevztahovalo k tématu vlákna a co bylo či nebylo provokací a od koho. Abychom věděli, kde byly chyby, nebo kdo co vidí jako chyby a proč.
Pokud se najdou důvody, že jsem se já sám provinil, Jirko, nešetři mě, přijmu trest, chci body ... Big Grin. Ale i šanci k tomu říci své. Protože jsem já za sebe tu smazanou diskusi považoval z řady důvodů za podstatnou, jakkoli jsem velmi zvažoval, zda v ní pokračovat. To i teď.
A znovu: toto nepovažuji za příspěvek bez informační hodnoty. Vím, proč jej píšu a jde tu o celkovou úroveň debaty na tomto foru, také o to, že zde máme unikátní šanci naučit se férově vést diskusi. Ale to není jednoduché a je třeba se to učit na příkladech. A venkoncem jde i o to, zda má smysl toto forum dále udržovat.
Jiří
smazáno a zasláno moderátorům, byl jsem už fakt vulgární tak jsem to smazal sám
Referenční URL's