Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Pokud má kdokoliv potřebu založit téma slušně chování na VF ať tak tak učiní, nic tomu nebrání. Rozhodně to co tu probíhalo nebylo o nějakém návrhu a směřovalo to a vlastně i skončilo vzájemným osočováním na základě rozdílných přesvědčení a bez vazby na včelaření.
Toto rozhodně není účelem zdejšího fóra. Facebook nebo jiné sociální sítě jsou pro tyto nevčelařské spory určitě k dispozici.
Můžete to odmazání brát jako nebodový druh trestu z důvodů výše uvedených.
Ono chvíli lze přihmuřovat oči, ale pokud se osobní útoky a provokace vyhrocují místo aby ustávaly, pak je třeba studená sprcha - v tomto případě smazání a to obou stran.
Diskuse v tomto vlákně nebyly bez vazby na včelaření, neboť byly o metodě debaty na Včelařském foru a vyzývaly k diskusi o tom, jak ji zlepšit, protože pomalu a jistě směřuje tam, kde je Blesk, Ýděs, Novinky a další podobná fora. Do modu, kde platí, že kdo víc řve či lže a uráží, je pochopitelně víc slyšet, sklidí potlest a následně je uznán za toho, kdo říká pravdu. Tak tomu ale v mé skutečnosti není.
Myslel jsem, že toto forum má vyšší ambice. Možná jsem se zmýlil. Pokud ediční zásah či mazání, je třeba také říci jasně, proč. Odmítám princip kolektivní viny a mazání všeho. Pokud jsem se provinil já, přijmu trest, když mi bude jasně řečeno, čím jsem se provinil, když už je řeč o mazání jako formě trestu.
A další stranou příběhu je samozřejmě možnost se k tomu vyjádřit, když už se k této metodě sáhlo. Uvědomme si prosím, že napsání příspěvku také autory stojí nějaký čas, energii, zvažování. No jo, asi píšu o něčem, co zde přestalo být aktuální.
OK, založím nové téma. Ať se vše prověří v praxi.
Jiří
Věc názoru zda to bylo o včelaření nebo o politických postojích.
Goro, Honza mohou posoudit - vidí co bylo odmazáno.
Nebylo by rozumnější založit téma třeba, Debiloviny, kam by se přesouvali smazané příspěvky? Každý postižený, by si mohl to své moudro přečíst. (Já taky, klub 40%) A kdo by měl zájem, může si vysledovat myšlenkové pochody, v daných tématech.Big GrinBig GrinBig Grin A do Debilovin se nebude moci přispívat.
Sůhlas s tebů, Zdenku, už enom pro to, že tych čtyřicátníků je nás tu dost.Big Grin Hlavně ty myšlenkové pochody, to bude super. Dyž si kolikrát u včel nebo při kopání řepy zpomenu na nekeré (jedno esli svoje nebo cizí ), řehtám se jak vůl (nebo kůň? ) Big Grin
Zdravím všechny. Mám návrh na doplnění pravidel VF a to konkrétně bodu 17 o větu: "Prokázané zveřejňování nepravdivých či lživých informací na VF bude automaticky znamenat ban na XX týdnů, v případě opakování i doživotní."

Přišlo mi, že je to něco, co netřeba regulovat, zmiňovat, uvádět v pravidlech. Ale už minimálně podruhé k tomu zde došlo a pokaždé to bylo nepříjemné. Včera a dnes se to týkalo objednávky kamionu cukru (de facto lež poskytovala pozitivní referenci pro dodavatele) - začíná to příspěvkem Loukyho zde: https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Vyhod...#pid180930 . (Sice to později Louky prezentoval jako ironii či pokus o vtip, ale dlouho to nešlo ani z náznaku odhadnout...).
Před časem to obdobně "předvedl" Miloš Vondruška zde: https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Aktua...#pid178674 . Uvedl nepravdivé osočující informace a stálo mě den času, abych adminovi poskytl podklady pro smazání části příspěvku. Bohužel váha faktu, že si Miloše zvolili členové PSNV do rady tohoto spolku o 700+ členech, dodávala jeho nepravdivému útoku určitou sílu.

Přijde mi, že takováto jednání jsou daleko za čárou porušování pravidel VF v podobě flamu či trollování. Lež je prostě lež, záměrná dvojnásob. Za sebe navrhuji minimálně na měsíc automatický ban při prokázání, u opakovaného na rok a potřetí doživotní stopka.
Takové správně cenzorské řešení které toto forum už dokonale umrtví, jen by se možná stálo za to podívat , zda by sám žadatel nebyl zabanován za pár vteřin.............
Daleko radši si svobodně zjistím jaký informace jsou pro mne relevantní a jaké jsou jen zlé sliny několika málo jedinců, než aby mi to po bolševicku někdo přežvejkával.....
To už jsme slutečně tak daleko? Jak dlouho asi bude trvat , než se začne donášet do zaměstnání a začnou psát udání na úřady? Ale když to už může propagovat dokonce předseda senátu ČR a další odboráři tak se tomu zase až tak nedivím......jen je to hodně smutný ......
To isek3:
četl jsi, co vcelky.cz navrhoval?
Protože já bývám na udávání a špiclování taky docela alergický, přesto tady nic takového nevnímám.
Za prvé: Bod 17 v trochu jiné podobě v pravidlech už je. To ti nevadí?
Za druhé: Vcelky. cz navrhuje v podstatě jen upřesnění, co bude následovat v případě jeho porušení.

Nikdo tu nevolá po tom, aby se začalo práskat. Jen odstřihnout toho, kdo bude záměrně uvádět lživé informace.
Možná bys souhlasil s uplatněním tohoto pozměněného pravidla, kdybych začal zveřejňovat příspěvky např. o tom, že jsem si jistý, že isek3 mi ukradl včelstva před vytočením i oddělky připravené na prodej.
Jsem za navrh tohle je DOBROVOLNÍ SPOLEK a kto to nerešpektuje nashle
Já dostal banána za to že jsem Mlhovi napsal dovolí té padesátce psát si o něm co chce, tak jak jsem mu to dovolil já.
To Bubo:
Četl.....
a přesto pokud mám tu možnost nesouhlasím. Pokud by jsi to co jsi psal o išek3 říkal jinak , než jako příměr do diskuze, tak tu máme platné zákony ČR a za pár měsíců by tu viselo rozhodnutí které by to dementovalo, skutečnost lze skoro vždy doložit Smile))
Je zajímavé si skutečně pročíst diskuzi včelky.cz a Mlhy postovaný včelkami.cz v příspěvku 886 a udělat si obrázek, jestli si mají co vyčítatSmile
V několika příspěvcích jsem už psal , že je to soukromé fórum majitele a jeho moderátorů a my máme možnost buď respektovat jejich pravidla nebo jít jinam. O tom nemá cenu diskutovat ,tak to je. Ale v tomto vláknu se diskutuje o zlepšení a diskutující tu mají možnost dát svoje názory a diskuze jsou názory pro ale v normální diskuzi taky proti.
A já prostě nechci aby za mě vybírali "pravdu" moderátoři. A pokud začnou tak tu nebudu zcela dobrovolně , už od posledního zavření fóra sem skoro nechodím i když je to možná díky probíhající sezóně , ale spíš zde ubylo relevantních názorů na odborné témata........ at si to každej vyhodnotí sám..........
Když z toho bude mít vcelky.cz orgasmus (a tim jsem si skoro jistej), tak mě klidně za takovou píčovinu smažte Smile i ten největší kokot musel po přečtení předchozích příspěvků s fakturama a platbou předem pochopit, že to je fake inzerát a že já nejsem takovej idiot, abych kupoval kamion cukru. To že asi dalších 15 lidí mi píše zprávy i po tom, co napíšu, že to byla ironie, jen dokazuje o tom, jaká sešlost se tu schází. Tak se tu mějte
Bohužel nějaký diletant smazal Vlčkovu rešerši s asi 5 tvými příspěvky a poznat v tom humor se mi taky nepodařilo. Těm podvodníkům v tu chvíli byla hodně přihŕáta polívčička. A také se přimlouvám o vrácení příspěvků. S vláknem to souviselo.
(24.06.2017 23:26)Louky napsal(a): [ -> ]... i ten největší kokot musel pochopit že já nejsem takovej idiot...

Já to nepochopil.
Tak potom je asi jasné, jak to bude s tvojí inteligenci Kohoute.
Pokud si myslíte, že zde "přednášíte" návrhy na zlepšení fóra, tak si myslím, že se zde spíš zase opět a klasicky napadáte, takže si to vyřizujte v SZ - ty vaše "......" nikoho nezajímají. Důležité je být viděn a plevelit, že? Nebo - jako malé děti? Pak to tady vypadá, jak to vypadá.... To píšu jako člen fóra, nikoliv jako moderátor !!!
Louky, já to také nepochopil. Byl to tak trochu "černý humor" a v kontextu diskuze, kdy všichni řešili, zda to je a není podvod, volali a psali tam, ostatním pak poskytovali k náhledu a k diskuzi faktury a tedy se vedla seriózní diskuze, nikdo neočekával, že by někdo v naší komunitě přišel s tím, s čím si přišel Ty. Spousta lidí to brala jako fakt a i když jsem se osobně pozastavoval nad některými Tvými zprávami, bylo to pouze kvůli časovému sledu a nikoliv kvůli objednávce samotné. Prostě jsem Ti to také sežral i s navijákem. Mám také rád humor a i mně se občas stane, že přestřelím. V tom případě je potom na místě omluva a ne plivání na ostatní kvůli jejich inteligenci. Nicméně Tě neodsuzuji a ani nesouhlasím s tím Tě banovat za to, že jsi tento z mého pohledu nepříliš povedený šprým udělal. Spíše mě mrzí Tvoje následné reakce, kdy svoje jednání považuješ za správné a ostatní stavíš do role hlupáků. Ovšem ani za to bych Tě rozhodně nebanoval. Naštěstí se snad nic nestalo a nikdo cukr na Tvůj popud "zaplať to a neřeš píčoviny" neobjednal. Tedy v tuto chvíli si sám ztratil kredit a je jen na ostatních, jak se postaví k Tvému dalšímu jednání zde na fóru. Já osobně už Tě budu brát spíše s rezervou, ať tu budeš radit třeba i erudovaně. Protože možná si dobrý včelař, možná ne - ale jisté je, že občas kecáš. A já nepoznám kdy ano a kdy ne. Ale nejsi sám, když jsem začínal, radili mi zde z legrace onehdy i jiní pěkné nesmysly.

Co se mi ale opravdu přestává líbit, že se do tohoto fóra již neotřele vkládá značná a okatá cenzura. Pár lidí tu dostalo moc moderátora a maže si příspěvky jak se jim zlíbí, aniž by je archivovali. Ok, máte pocit, že něco nepatří do daného tématu a chcete to smazat - už tady byste se měli oprostit od osobního pohledu a být nanejvýše objektivní. A ano, je to těžké a ne každý na to má povahu a tedy může moderátorem být. A zde opravdu nezáleží jak dobrý je včelař, ale jak dokáže pracovat s informacemi a s lidmi. Pakliže se opravdu rozhodnete něco smazat, nemělo by nikdy dojít k úplnému smazání, ale pouze k přesunutí do nově vytvořeného a třeba hned zmrazeného tématu. Nicméně žádná komunikace by neměla být zcela odstraněna. Jsme tu komunita lidí s různými názory a někdo by si třeba rád z jakýchkoliv důvodů přečetl to, co moderátor považoval za zbytečné. Jsme demokratická společnost a na to bychom neměli zapomínat ani zde.

A pochopím, že mohou mnozí z vás namítnout, ať tu nejsem, když se mi to nelíbí. A mají pravdu. Já ovšem odpovím, že tu jsem, protože jiné tak informacemi nabité včelařské fórum neznám. Od jeho vzniku tu jsou popsány ve zkratce někdy téměř celé včelařské životy, zmíním třeba již zesnulého Antona Turčányho. Takové informace ze života v žádné učebnici nenajdete, žádnými penězi nezaplatíte. Proto tu jsem a z takových příspěvků čerpám, pokud se mi stane u včel něco, s čím jsem se ještě nesetkal. Takovým lidem za takové příspěvky z celého srdce děkuji.

Chodím i na zahraniční fóra, ale k čemu mi je diskuze o přezimování včel v Kalifornii, kde chovají vlašky a sníh neviděli už šedesát let. Proto si, prosím, važme informací, které zde jsou a nesnažme se svým sobeckým jednáním toto fórum zlikvidovat. Ať už jsme pouhými čtenáři, přispěvateli nebo moderátoři či admini.
charllie to si napsal hezky, ale já opravdu necejtim to, že bych se něčeho dopustil, bylo to od začátku tak zřejmé a vše co se tu událo bylo během pár minut, takže pokud na to s prominutim nějaký hlupák skočil a zaplatil to, tak je opravdu hlupák, ale kdyby to tak bylo, tak už se určitě ozval. To že mi psalo asi 30 lidí jestli mám ještě cukr jen ukazuje na to, jaký jsme národ a kvůli slevě jsme schopný udělat cokoliv, ale pak když přijde na řadu cena medu, tak bysme sami chtěli prodávat minimálně za 300 a pořád je to ještě málo, protože se to nevyplatí jinak dělat. A to že člověk jako je vcelky.cz hned běží bonzovat a chce pro někoho ban, jen protože nebude mít cukr za 8,- tak to jen ukazuje o kvalitě zdejšího osazenstva.
(25.06.2017 9:45)Louky napsal(a): [ -> ]Tak potom je asi jasné, jak to bude s tvojí inteligenci Kohoute.

Jasné je že ty seš usvědčený lhář.

Nedávno jsi nabízel tunu medu. Kolik kokotů ti na to naletělo a kolik hlupáků se ti ozvalo?
Ty si fakt trubka Kouhote. Ty tvoje mindráky bych chtěl mít.
Referenční URL's