Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
To neva. Mám té i tak rád furt stejně.
Louky já taky nepochopil, že nejsi idiot, jak bych taky mohl, když tě neznám Wink
1.) Povazuji za samozrejme, ze (nova) pravidla nemaji zpetnou platnost. Tedy ani toto. Loukyho "vtipna vsuvka" pro me byla jen silnym impulsem tema zde verejne otevrit, pricemz rozhodnuti je na adminovi, ktery muze prihlednout k nazorum diskutujicich. Podle meho nazoru jde o mezeru v pravidlech, ktera tam je proto, ze nikdo takoveto jednani proste neocekaval. Pravidla zde na VF maji vyvoj, nova se pridavala treba prave kdyz obecne predpokladana sebekontrola diskutujicich nezafunguvala...

2.) Nebyl jsem mezi temi, kteri se Loukymu na jeho fake ozvali. To jen k narazce na posledni vetu jeho predesleho prispevku - moje motivace zde resit lzive prispevky neprameni ze zklamani, ze "nebudu mit cukr za 8,-".

Obecne:
Bude-li z teto debaty flame, muze zpusobit jeji nereseni moderatory ci adminem. Je vikend, pocitam, ze VF neresi, az po nedeli. Zkusme prosim krotit vasne i bez nich.


Louky, porad se ohanis poctem lidi, kteri se Ti na Tvuj fake ozvali. Navic to cislo v nasobcich roste. Co zkusit trochu sebereflexe...?? Charllie ma pravdu (prvni odstavec).Resenim take muze byt proste rozsireni poctu zdejsich sprymaru - tech s nesmrtelnymi kocoury, tunami medu ze snezenek aj.
2/ taky se mi prici lhani a klickovani. Co tech 5 tun pro ktery si dojedes a zaplatis az hotove inkvizitore?
Pleteš si lidi - a nemáš pravdu. 5 tun by bral někdo jiný, byť z regionu.
U mě šlo o 3 palety (cca 2 t) a nabízel jsem za ně o 25 % vyšší cenu, než byla nabídka za kamionové množství.
Platbu hotově jsem psal, že je možná (tedy nikoliv nutná).
Skoda, že to asx147 smazal...
Dívky a hoši - tak o čem to tu je? O tom, jestli se vzájemně poučíme, mnohým napovíme, nebo se tu budeme (budete?) štengrovat? Opět za sebe - nikoliv za moderátora - myslím, že určitou serióznost bychom měli dodržovat a respektovat už jen s ohledem na ostatní. Ne každý je nakloněn tomu, co zde předvádíte a už předem apelujete na cenzuru apod...Už jsem to tu několikrát psal - jsem tu proto, abych se něco dověděl, a nejsem sám. A ty vaše výlevy si můžete řešit OPRAVDU v SZ, nebo úplně někde jinde, máte maily, telefony. Buďte prosím s ohledem na několik tisíc uživatelů a čtenářů ohleduplní. Myslíte, že na každou větu a její obsah bude moderátor stanovovat pravidla? To snad nemyslíte vážně...nedivte se, že pak zmizí - a právem - celé bezobsažné stati ABSOLUTNĚ, ALE ABSOLUTNĚ O NIČEM, S ŽÁDNOU VYPOVÍDAJÍCÍ HODNOTOU. Zkuste si sami založit chat a uvidíte, že na něj za týden přestanete chodit - VY -SAMI MEZI SEBOU - tak proč tu melete stále dokola to samé o ničem. Došlo k blbýmu fóru, sebereflexi žádné, nábalu plebsu a co víc? Nevím....
já už bych do toho nerýpal, mě to přišlo jako vtip dobrý, zasmál jsem se a jede se dál...už se k tomu nevracet.....
No, když si vzpomenu kdo a za co byl z VF "odejit", tak se můžu u spousty příspěvků jen trpce pousmát, jak tu někteří prožívají svůj vlastní orgasmus několikrát denně.
Ak niekto úmyselne vloží do diskusie (mimo vlákna vtipy) iróniu alebo vtip, čo by sa dalo interpretovať ako rada a mohlo by to spliesť mladého, neskúseného, alebo zanepriazdneného včelára, mal by dostať PADÁKA tak ako u Zuzany Slavíkové

Chodia sem aj úplne mladí včelári 10 - 12 roční. Chodia sem aj školáci čo pracujú na nejakom školskom "projekte". Chodia sem amatéri ... a ktokoľvek. Dokonca aj vyhľadávače, ktoré ponúknu aj preklad do iných jazykov ...

Takže PADÁKA.
To Misan:
To je typicky socialistický řešení....
Jestli není lepší nechat si lidi občas nabít ústa a tím je vychovat k samostatnosti , než jim od narození do smrti utírat zadky........
Tvoje řešení systémově vede k totalitě......
Poriadok je poriadok a bordel je bordel. Nezamieňať! By som sa "pobavil" keby Ti asistent pri operácií podal hrdzavé nožnice ... veď máš oči a vieš čo treba použiť. Tak si to myslel?

Demokracia je pekná vec, ale nieto nad osvieteného monarchu.

Za "domnelý" vtip sa najľahšie schová akákoľvek lumpárna. Na jednej strane bojujete za seriózne fórum ... a rob ako chceš.
Domnívám se, že jakékoliv kvalitní poradní fórum by mělo být o víceméně věcných, upřímných informacích, byť u včelaření mnohdy zdánlivě protichůdných - co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. Pokud se to zvrhne, že si někdo bude dělat "legraci", vědomě a věrohodně prezentovat nepravdy z různých a nejčastěji z osobních důvodů, nutit tím nezkušené návštěvníky, pod rouškou svobodného vyjadřování názoru filtrovat si bláboly od skutečně použitelných informací, pak tato "poradna" ztrácí význam a klesá na úroveň IV. cenové.
(01.07.2017 9:56)isek3 napsal(a): [ -> ]To Misan:
To je typicky socialistický řešení....
Jestli není lepší nechat si lidi občas nabít ústa a tím je vychovat k samostatnosti , než jim od narození do smrti utírat zadky........
Tvoje řešení systémově vede k totalitě......

Myslím si, že se ne trochu, ale dost pleteš. Nepřipadá mi zrovna vhodné tady, v komunitě včelařů, se vzájemně zkoušet z toho, zda si někdo "ta ústa" nabije či nikoliv. Ne každý prohlédne nejapný fór a nabít si ústa s investováním možná nejen pár tisíc sem prostě nepatří. Ani smysl jsem jaksi nepochopil....Myslím, že by to tu mělo být o serióznosti, a určitě není nevhodné brát ohled (znovu opakuji) na mladší, či začínající, a že jich sem "chodí" hodně. Pak tu máme téma "vtipy", ale on už by to asi nebyl vtip, kdyby to tam organizátor kamionové koupě dal, že? A v socialismu jsem vyrůstal přes dvacet let, nevím, jestli jsi mladší či starší, ale postrádám smysl v tvém srovnání s režimem....ale třeba je to jen moje domněnka...
Sůhlas s peldů5 - dyž nechám nekeho, aby iného nalákal ke skoku s nejakej skály do údolí bez padáku, je to výchova k samostatnosti tým, že si jako nabije hubu? takáto zkušenost mu bude naprd, dyž už ani nehlesne. Ona tá demokracie néni vůbec lehké a jednoduché slovo!!!!!
Stránkovanie.
V nastaveniach (Možnosti zobrazení témat - Příspěvků na jednu stránku) sú možnosti (5, 10, 20 ...)

Ak si dám zobraziť (druhýkrát) tému a počet príspevkov v nej je deliteľný nastaveným počtom +1, zobrazí sa mi stránka s jediným (tým posledným) príspevkom. Potom treba prelistovať na predchádzajúcu stránku aby bolo vidieť súvislosť príspevku.

By som myslel že počítanie zobrazených príspevkov na stránku by malo byť od konca.
Ak mám nastavených 20 na stránku, malo by sa mi zobraziť posledných 20 s kurzorom na tom poslednom bez ohľadu na to, koľko je vo vlákne príspevkov.
To pelda5 a to Jan Petřík
Samostatnost , znamená, že nikdo z žádného útesu neskočí protože není magor. Socialismus byl rovnostářský a vodil za ručičku s jasnejma mantinelama .....pamatuju si to dost dobře , nejseš až o tolik starší.
Pročet sem co zbylo po cenzorském zásahu ohledně cen cukru. A i když to bylo svinstvo , tak kdo na to naletěl nebyl normální. Řešení pokud tam někdo nějáké peníze poslat prostě předat policii a možná by sme se všichni divili jak autorovi toho nejapného žertíku ta sranda trošku ztrpne.
Nic to ovšem nemění na tom , dokonce to naopak můj názor podporuje , že každý má byt svého osudu strůjcem.
A úplně stačí , když je někde napsáno , že pisatelé plně ručí za obsah jimi psaného pře zákonem a v podstatě není potřeba skoro žádných dalších regulací.
Přiznám se, že jsem Loukymu s jeho kšeftem fandil, ač jsem se neúčastnil ani debaty. Rozumím jiným obchodům než s cukrem, a tak mi sleva nepřišla vzhledem k odebíranému objemu nenormální. Aukce, výprodeje skladů, dražby, firmy v úpadku, uvolnění skladových prostor pro lukrativnější obchody atd. atp. To vše tam může hrát roli a dovedu si to představit. No, ale chce to pohybovat se ve společnosti lidí, kteří chtějí táhnout za jeden provaz stejným směrem, ne mít škodolibou radost, že si někdo s důvěrou naběhl. Spíš bych uvítal informaci typu: "Bulíci pozor, zase řádí falešní prodejci cukru, tak ne, že jim naletíte!"
Isek, pleteš dve na tri.
Možné náměty na další obdobné příspěvky, jejichž účelem je "vyškolit" uživatele VF podle vzoru Louky, podporovaného Františkem:
  1. Až budete mít v červnu vysoké spady v.d., napište sem, jak jste monitorovali a jak je to v pohodě. Kdo si to nezkontroluje a bude vám věřit je vůl a může si za následné kolapsy samozřejmě sám.
  2. Až bude v červenci melecitózní medovice a vy ji budete rychle odtáčet a zužovat včelstva, vložte příspěvek o tom, jak pěkně meduje les a je z toho krásný med, který je potřeba nechat ve včelách zahustit a vytočit klidně až později. Pak se smějte těm blbečkům, co sem budou posílat dotazy jak naložit s cementovými plásty.
  3. Až budete v lednu balit zimní měl, dejte sem echo, že je tato akce zrušená a už se to nemusí dělat, jen to nikdo nezveřejnil. Popotahovaným důvěřivcům, zvlášť těm jednoročním, patřičně vynadejte, že si legislativu mají sledovat sami.
  4. Až bude v dubnu a květnu zase dlouho chladné období bez snůšky, dejte vědět, že včely mají zásob dost a netřeba se obávat hladovění, neboť se dozajista během pár dnů počasí obrátí a bude se vytáčet. Ty bláhové, kteří vám uvěří, označte za debily.
  5. Taky můžete zkusit příspěvek o prodeji levného cukru přímo z kamionu cukrovaru před každým OÚ vždy v sobotu v 11:00. Pak si tam stoupněte se skrytou kamerou a mate "uměleckou licenci" jak vyšitou.
  6. Atd.

Hodnota tohoto včelařského informačního média jistě stoupne natolik, že sem začnou kvůli takovému školení proudit davy včelařů a tradiční informační kanály, jako např. časopisy a knihy zaniknou, protože patřičně vyškolení chovatelé včel už je nebudou potřebovat.


Potud to byla ironie.

A zcela vážně se ptám, komu (nezávislé) VF tak leží v žaludku, že má potřebu jak obhajovat absenci pravidla o zákazu lživých příspěvků, tak i tyto příspěvky samotné, což nemůže zjevně vést jinam, než k diskreditaci VF?
Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Na tabletu nebo telefonu koukám na VF v jeho plné verzi, kterou si nastavím ve spodní části obrazovky. Jenže po nějaké době, když stránku opustím a pak se na ní vracím je tam opět verze pro mobily a musím opět do spodní části a klikat.
Referenční URL's