Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Navíc by důsledkem bylo samozvané moderátorství.
Nicméně u inzerce bych tento princip uvítal, vč. možnosti uzamknout inzerát (třeba hned po vložení).
(25.07.2017 21:28)Pedro napsal(a): [ -> ]Toma50 jsem v hodně věcech nechápal a Jirka s Karlem často chtěli provokovat, popíchnout.
Tak jsem si schválně prošel všechny Karlovy příspěvky za tento rok a příspěvky, které by se mohly ohodnotit jako "ne zcela koretní" byly tyhle dva:
https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Pleme...#pid172118
https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Uhyny...#pid175882
Podobně to bylo i u Jirkových příspěvků, je vidět že se velmi velmi snažil aby nespadl do té Tomovy žumpy. Proto nesouhlasím s tvrzením, že někdo Toma.50 "vyprovokoval". Karel i Jirka byli zde na VF od samého začátku a máme zde na VF více jak 8200 diskutérů, kupodivu nikdo jiný za celých těch osm let nebyl "vyprovokován" k trollingu a hulvátsvtí. Je dobré připomenout, že Tom.50 nebyl nováček, půlročního banána měl asi potřetí a nebylo to bezdůvodně.
Řáděním Toma.50 nebyli postiženi jen Karel s Jirkou, banána, či trestné procenta nasbíralo více jak 20 lidí (včetně mě). Kupodivu provokatér Tom.50 byl celou tu dobu čistý jak lilie, banány a trestné body sbírali jen ti okolo. Proto mám z toho velmi hořký pocit, že Tom.50 nevědomky sehrál roli "užitečného idiota" přes kterého si moderátoři vyřídili své osobní účty s některými diskutéry.
Po této politováníhodné události se změnilo i chování samotných moderátorů, kdysi diskutérům byli spíše nápomocni (poradili správné vlákno, popř. přesunuli příspěvek) a nikdy do příspěvků nezasahovali a nevhodné příspěvky nemazali, ale dávali k ledu. Poslední dobou se rozmohl nešvar naprosto zmatečného mazání příspěvků, čímž se ztrácí význam celé diskuse a jako největší "prasárnu" považuji zasahování do cizích příspěvků, tak aby příspěvek vyzněl jinak, nebo aby z diskutéra udělali blbce. To se za celou dobu trvání VF nikdy nedělo. Bohužel arogance moderátorů poslední dobou stále narůstá:
Citace:Pokud mi chcete odpovědět, tak do SZ, ale upřímně a veřejně napsáno - NESTOJÍM O TO.

(26.07.2017 21:49)misan napsal(a): [ -> ]Ak niečo neviem a zaujíma ma to a chcem o tom viac vedieť, založím vlákno... A teraz, ako môžem zodpovedať za niečo o čom nič neviem, alebo málo viem?
S tímto nemohu souhlasit. Fórum není škola, aby paní učitelka (modorátor) zadal žáčkům (diskutérům) písemku a pak je klasifikoval. Moderátor tu není od toho aby byl nejvyšší odborník, ale od toho aby nedopustil osobní útoky a upozornil na OT (off-topic) příspěvky, popř. na opakující se příspěvky. Pokud téma nabobtná, tak aby založil nové vlákno, které bude více vyhovovat tématu, pokud se diskuse k novému tématu stočila. Určitě ale zde není od toho aby jednoblivé příspěvky hodnotil, nebo dokonce do nich zasahoval, aby vyzněly jinak.

Tedy abych se oslím můstkem vrátil k tématu vlákna, pro zlepšení tohoto fóra bych rád požádal moderátory aby se vrátili ke kořenům a chovali se setejně jako v době, kdy VF začínalo. Aby opustili arogantní a nadřazený způsob jednání s diskutéry a brali je jako partnery, nikoliv jako někoho koho je nutné zcenzurovat a ponížit i za cenu zásahu do jeho příspěvku. A pokud Vás to nebaví, nikdo Vás nenutí abyste to dělali.
(31.07.2017 14:01)Mlha napsal(a): [ -> ]... Moderátor tu není od toho aby byl nejvyšší odborník, ale od toho aby nedopustil osobní útoky a upozornil na OT (off-topic) příspěvky, popř. na opakující se příspěvky. ...

Milosi, je fajn, ze tady kazes co by moderator mel ci nemel delat. Zrovna Ty, kteremu musel moderator upravit prispevek, nebot jsi v nem uvadel prokazatelne nepravdive a osocuji informace, ktere tezko mely jiny cil nez ocernit.

Na zaklade vlastni zkusenosti doporucuji proto cokoliv z prispevku Milose Vondrusky (zejmena to, co se tvari jako fakt hodnotici nejakou osobu nebo udalost) brat s velkou rezervou a neduverou. Milos nevaha pro podporu svych prani upravit realitu tak, ze z ni udela nepravdu.
Je to o to obtiznejsi odhalit, kdyz se dotycni nemohou k uvedenemu vyjadrit.

Bohuzel tu nemame vcelarskou obdobu serveru demagog.cz, ktera by mela cas a kapacitu takove prispevky overovat...
(31.07.2017 14:01)Mlha napsal(a): [ -> ]... ... ... Fórum není škola ... ... ...

Tak to zabalme (a poďme sa množiť).

Ja čítam preto, aby som sa niečo dozvedel.

Myslím že napísať svoj názor a na to dostať od "svojich priateľov" 1500 LIKEov, na to je presne naformátovaný fasbuk.

Inač povedané, napíšem svoj názor, svoj typ, svoj vynález, svoj objav, svojú skúsenosť, alebo svoj problém a podobne a na to očakávam odozvu ...
Tá odozva môže byť v podobe upozornenia na nesprávnu úvahu a nasmerovanie, v podobe povýšeneckého podania svojho názoru, alebo arogantného zosmiešnenia...
To zosmiešnenie sa tú vyskytuje dosť často a je nmoho čitateľov fóra, ktorí nikdy nič nenapíšu, lebo sa nepotrebujú zhovadiť.

Prajem pekný deň.
Milý Jakube Dolínku, netuším o čem mluvíš. Pokud o mé odpovědi na Tvoje útoky na mojí osobu, na mé "dvojí členství", a "sbírání členských legitimací" tak vše co jsem ve své odpovědi napsal bylo pravdivé a za vším si stojím. To že jsi sám byl členem několika spolků (ČSV, PSNV) je pravda, to že jsi se v žádném spolku s lidmi "nepohodl" je také pravda, to že studuješ včelařství ve Frýdlantu je pravda, to že jsi díky své minulosti nemohl dokončit studia v Blatné je také pravda. A to že tví spolužáci z Frýdlantu tě nevnímají zrovna pozitivně je také pravda (v hospodu u Datla to říkali). Naopak je smutné, že si se k tomu nepostavil po chlapsku a běžel si se schovat pod moderátorovu sukni. Docela jsem se bavil na tím, jak můj příspěvek byl cenzorován "per partes", nejdříve byla umazána informace o Blatné, pak ta o Frýdlantu a pak byl můj příspěvek ještě asi 4x "opraven". Sám očerňuješ lidi a rozdáváš facky moc rád, bohužel zpětnou vazbu přijmout neumíš.

Každopádně tento příspěvek ve kterém se opět a bezdůvodně navážíš do mé osoby, nemá v tomto vláknu co dělat. Požádej prosím moderátory o nové vlákno "osobní útoky Jakuba Dolínka", já pak budu takovéto vlákno rovnou ignorovat.
(31.07.2017 14:01)Mlha napsal(a): [ -> ]Tak jsem si schválně prošel všechny Karlovy příspěvky za tento rok...

Ono s Karlem to bylo tak, že tom50 mu ve svých příspěvcích podsouval to co Karel nikdy nenapsal. Opakovaně a tak dlouho, až tomu spousta uživatelů, hlavně ti kteří Karla nečetli, začala věřit. Byly tu pak útoky na KaJiho ne jako reakce na jeho příspěvky, ale jako reakce na lži toma50 které se svým opakováním začaly stávat pravdou..

Matl tomovi ležel v žaludku asi nejvíc ze všech. Tom mi posílal v SZ svoje slohová cvičení o něm. Do té doby jsem o Matlovi skoro vůbec nevěděl.

Já si zase kdysi prošel příspěvky toma za prvních čtvrt roku jeho působení zde. Kdysi když si tu stěžoval že on si nezačal, že se tu do něho začali navážet jiní. Neuvěřitelné...
(31.07.2017 14:33)vcelky.cz napsal(a): [ -> ]Na zaklade vlastni zkusenosti doporucuji proto cokoliv z prispevku Milose Vondrusky (zejmena to, co se tvari jako fakt hodnotici nejakou osobu nebo udalost) brat s velkou rezervou a neduverou. Milos nevaha pro podporu svych prani upravit realitu tak, ze z ni udela nepravdu.


Miloši, opět jde o snůšku polopravd či nepravd (např. v Blatné jsem vůbec nestudoval - jen se účastnil neakreditovaného kurzu...) - a to je jedno z největších rizik pro sociální sítě (tento typ uživatelů), obtížně se proti nim něco dělá (na úrovni státu kvůli podobným dezinformacím vznikl i úřad...). Větu typu: "V hospodě U Datla to říkali..." snad ani nemá smysl komentovat Big Grin Big Grin

Stejně, jako se (nepravdivě) navážíš do mě, s velkou mírou pravděpodobnosti činíš i u jiných, které nemáš v lásce - Ingrová, Šmíd, Stejskal, moderátoři VF aj.

Námět na to, co by se s tím dalo dělat, jsem sepsal o pár stránek zpět - nic bych na tom neměnil.
---
Ještě horší by ale bylo, kdyby se Ti povedlo stát se moderátorem...
Pro VF by to byla skutečná pohroma!
Jakube, chováš se jak malý kluk na pískovišti, který rád druhým rozkopává bábovičky a rád druhé pošťuchuje, ale nesnese, když mu někdo šťouchanec vrátí, to je pak jekotu a brekotu. Já vždy jen odpovídal na Tvé útoky a doufal alespoň v špetku sebereflexe. Nyní vidím, že jsem doufal marně. Proto svatosvatě slibuji, ža na jakoukoliv urážku mé osoby, která přijde od nicků vcelky.cz, nebo jdjd nebudu reagovat, byť by o mě tvrdili, že žeru chrousty...

(31.07.2017 18:30)vcelky.cz napsal(a): [ -> ]Stejně, jako se (nepravdivě) navážíš do mě, s velkou mírou pravděpodobnosti činíš i u jiných, které nemáš v lásce - Ingrová, Šmíd, Stejskal, moderátoři VF aj.

Koukám, že máš velmi dobrý přehled, neděláš monitoring tohoto fóra pro ČSV nakonec ty Big Grin
Super, hlavně ale přestaň prosím lhát.
Ber to jako námět na zlepšení fóra... Cool
Diskuze byva od toho aby se diskutovalo a nemenilo se to v osobni utoky,pokud ma nekdo jiny nazor.
Mrknete na vcelarskou konferenci-prispevek 70860,kde plemenarsky Konias vyhrozuje palenim "zlutych prouzku" a v podstate vede utok v zajmu sve loby koncici slovy "budes pouzit a zahozen".Na VF je tusim pod jinym nickem.Fakt je,ze zakladem vseho by mela byt fakta a diskutovan by mohl byt uhel pohledu.
Když tu čtu příspěvky od vcelky.cz a Mlhy, říkám si, že možná by fóru pomohlo, kdyby tu byl ustanoven "fórový rozhodčí".
Jeho posláním by bylo při osobních přestřelkách vždycky po týdnu vyhlásit vítěze.

A na úvodní stránce by pak mohlo být velkým písmem uvedeno, že v 30. týdnu měl největšího pindíka ...

Big Grin
(25.07.2017 15:26)Mlha napsal(a): [ -> ]Jiří Mátl a Karel Jiruš se přesunuli sem:
https://www.vcely.org/

J. Matl také zde: https://www.vcelarskapraxe.cz/
To že odešli Tom, Jirka, Karel je škoda. Nikdo z nich mě nevadil ani nijak nenadzvedl. Z příspěvky od Toma a Karla se dalo souhlasit byla znát za nimi praxe o čemž si velká většina žvanilů zde může nechat jen zdát. Jirkovy příspěvky mě připadaly jako čtení příliš rozsáhlé filozofické a dost často jsem jen tušil o čem to vlastně je. Každopádně Jirka je slušňák a dotazy jestli náhodou není žid a podobné urážky zavinily to, že se zde již neobjeví. Škoda. Je zajímavé, že tyto příspěvky nikdo nesmazal. Za sebe jen mohu říct, že odborná úroveň Fora má velmi klesající křivku a je to dnes vlastně o ničem. Když se potřebuji něco dozvědět, dám dotaz a pak už jen jedu v soukromé korenspondenci, viz naposledy šťavelka. Vyléčil mě ze všech iluzí můj podzimní dotaz a výzva ke spolupráci ohledně zdravotního stavu včel. Nepřišla ani jedna odpověď, přitom se jednalo o naprosto blbuvzdornou záležitost. Takže se mě tu už delší dobou nelíbí a nejspíš se tu budu vyskytovat co nejméně. Zdraví R. S.
Chlápek si takhle umře a dostane se do pekla.
Hned k němu přijde čert a povídá:
"Já jsem tvůj uváděcí čert a ukážu ti, jak to tady chodí."
Chodi spolu po té obrovské pekelné říši a čert říká:
"Vidíš, támhle je bar. Tam normálně přijdeš, objednáš si něco k pití, co budeš chtít, a dostaneš to. Můžeš chlastat, jak chceš, všechno je zadara, taky lehký holky tady jsou, můžeš si nějakou vybrat, nebo třeba dvě, a užívat si s nima jak dlouho vydržíš. Vidíš támhle na parkovišti ty auta? Tak do kterýhokoliv si můžeš vlézt a jezdit po pekle, jak budeš chtít, benzín zadara, všechno prostě v pohodě."
Chlápek začíná být už docela nadšený, moc se mu v pekle líbí.
Čert ale nekončí:
"Vidíš, tady to je jídelna, sem přijdeš, řekneš, jaký jídlo chceš, může to být jakákoliv lahůdka, a za chvíli to dostaneš a můžeš dlabat, kolik se do tebe vejde, všechno samozřejmě grátis."
No chlápek už je celý šťastný a už by nejradši vyrazil do pekelného baru, když vtom se proti němu otevřou dveře a tam se v obrovských kotlech vaří maníci a úpí bolesti a hrůzou a čerti poskakují okolo a přikládají pod kotle.
"No ale, čerte, co má tohle jako znamenat?" ztuhne ten nováček.
"Toho si nevšímej", říká mu čert, "to jsou katolíci, oni to tak chtěj."
Rudo. Pokud si dobře pamatuji, ti kvalitní autoři příspěvků začali z tohoto fóra odcházet ještě před tím, než byli zabanováni tebou zmiňovaní. Část z nich byla vyčerpaná z tisíckrát zde probraných témat, další část to udělala právě z důvodu politckých hádek, které zde především díky zmiňovaným probíhaly. To kvuli nim odešla řada kvalitních lidí na které tito oplakávaní skupinovně útočili kvůli jejich odlišným názorům a přístupům, které se jim takříkajíc nehodily. Ty sám jsi Matla nazval "ubrečeným Jájínkem"... atd.

Nemyslím si, že fórum upadlo, spíš zde pomalu roste nová nevyhořelá a vzájemnými animozitami nezatíženená generace diskutujících. Fórum dostalo určitá pravidla. Raději méně příspěvků a pomoc nováčkům, než se prohrabávat hromadami politicky motivovaných příspěvků na včelařském fóru. Bylo to sice občas vzrušující čtení, ale na konci pouze znechucení a ztráta času..
(01.08.2017 21:27)Frey napsal(a): [ -> ]... ti kvalitní autoři příspěvků začali z tohoto fóra odcházet ještě před tím ... ... ...

Ako určíš kvalitného pisateľa? Ak má niekto odbornú oporu v odbornej literatúre, to ešte neznamená, že je kvalitný prispievateľ.

Ak ťa niekto zotrie a zosmiešni, a podloží svoje argumenty aj odbornou literatúrou, tak je to kvalitný pisateľ? (A to ešte nie sme pri skúmaní kvality tej inštitúcie čo jeho literatúru vydala). Toto je fórum. Nie je nikde definované pre akú kategóriu odbornosti je prístupné.

Osobne si myslím že teraz je to tu mŕtve. Odborných pisateľov tu nájdem aj teraz ak potrebujem. Za odborného pisateľa považujem toho, kto podloží svoje tvrdenia vlastnými skúsenosťami. Ak niekto argumentuje literatúrou, tak mi faktický nič nehovorí, lebo tú samú literatúru mám k dispozícií aj ja.
(01.08.2017 21:27)Frey napsal(a): [ -> ]Rudo. Pokud si dobře pamatuji, ti kvalitní autoři příspěvků začali z tohoto fóra odcházet ještě před tím, než byli zabanováni tebou zmiňovaní. Část z nich byla vyčerpaná z tisíckrát zde probraných témat, další část to udělala právě z důvodu politckých hádek, které zde především díky zmiňovaným probíhaly. To kvuli nim odešla řada kvalitních lidí na které tito oplakávaní skupinovně útočili kvůli jejich odlišným názorům a přístupům, které se jim takříkajíc nehodily. Ty sám jsi Matla nazval "ubrečeným Jájínkem"... atd.
Názor toho pravého.
Také účastník těch "politických" debat, který nemohl přijít na jméno, těch s jiným názorem.
(01.08.2017 16:32)Rudolf Stonjek napsal(a): [ -> ]To že odešli Tom a Karel je škoda. Nikdo z nich mě nevadil ani nijak nenadzvedl. Z příspěvky od Toma a Karla se dalo souhlasit byla znát za nimi praxe o čemž si velká většina žvanilů zde může nechat jen zdát.

Neodešli. Byli vyhozeni. Pro zlepšení fóra.
Pokud se nepletu, tak někteří odešli i na vlastní žádost. (Matl)

Jednoho uživatele (zajímavého) má na svědomí Kohout.
Ale...
Referenční URL's