Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
S příspěvkem nemusím souhlasit a přesto ho můžu označit za hodnotný.
Děkuji za potrestání.
Miro ale na to predsa môžeš reagovať komentárom, vyzdvihneš co je hodnotné, a napíšeš s čim nesuhlasíš...
Palce sú na to že jednoducho súhlasím alebo nesuhlasim s tym čo autor napísal, nekomentujem...
Mnohdy misto palcovani je lepsi rozebrat s cim clovek nesouhlasi a proc.Palec nerekne proc tomu tak je.Nak jsem zadny palec nikdy nedal,a celkem je mi sumak,jestli jsem nejaky nafasoval,jakekoliv barvy.Misto palcu radsi podumu,v cem muze byt pravda a co z toho muzu pouzit.
(03.07.2018 12:23)Miroslav Vochozka napsal(a): [ -> ]Tak mě napadá, že u příspěvků, mimo souhlasím/nesouhlasím , by mohlo být ještě možné označit příspěvek za velmi užitečný, hodnotný nebo tak něco.
Prostě, možnost pochválit přispěvatele.
I já děkuji za zajímavé příspěvky.

Díky přesunutí došlo ke ztrátě souvislostí.
Napsal jsem to pod jiné téma, kde bylo několik zajímavých příspěvků za které tam další uživatelé také poděkovali. Učinil jsem tak i já. Pak mě napadlo, jak to bude asi vypadat, když tu dík vyjádří každý.
Příspěvek je hodnotný. Nemám BF, proto nemůžu posoudit, jestli je pravdivý. Když to nevím, nemůžu jako vyjádředí díku dát zelený palec "souhlasím".

Tolik na vysvětlení.
Mirku, debat o palcích a hodnocení tady bylo několik. A nikam nevedly. Když nebudeš VF pročítat plošně, tak ten hodnotný příspěvek stejně nenajdeš. A hlavně, kdo a na základě čeho bude určovat, že ten či onen příspěvek je hodnotný. Jinak bude hodnotu posuzovat letitý ostřílený kozák, jinak novic. Z toho nevede jednoduchá cesta, jsem pro zachování stávajícího stavu a je jen na návštěvnících fóra, co si z něj odnesou.
Tenhle web by si zasloužil kvalitnější filtr. Moc špatně se v něm hledá. Nejsnazší je to přes Googla. V souvislosti s debatou viz výše by bylo super, kdyby se daly filtrovat zeleně opalcované příspěvky v tématu vybraným členem fóra, třeba Pepou Křapkou, nebo Honzou Havelkou,....
Je tu mnoho príspevkov, ktoré sem (už) nepatria. Mali krátkodobý význam, alebo boli okamžitou reakciou. Niekedy aj bezvýznamné reakcie.

Bola tu o tom debata, ako sa toho (aj spätne) zbaviť. Autori nechceli a nechcú.

Všetky renomovanejšie portály využívajú "automatizované" systémy na šírenie a aj na potláčanie informácií. Jedine tu vidím priechodnosť. Ale už som to tu spomínal, bez odozvy.
Neumím si představit, kdo posoudí co je z fóra k odstranění a co ne a ani si neumím představit, kdo by to dělal na tomto systému, na které fórum běží, to opravdu není tak jednoduché
Mně by se líbil filtr, kdy bych si mohl některé přispěvatele úplně vypnout.
To v podstatě jde. Otevřeš si profil uživatele, kterého nechceš sledovat a dole vpravo je funkce "Přidat na seznam ignorovaných".
Ale když je pak někdo cituje a reaguje, stejně tam ty nechtěné uživatele vidíš...
Suspendace a BANy
Proč Kohout, to nechápu?
Dělal dobrou práci, jednou v něm bouchly saze, když do něj kdosi neustále ryl. Nedivil jsem se.
Stejně tak už to nevydržel Jirka Marx, když toho bylo moc.

(je možné, že mi něco uniklo. V tom případě se omlouvám)

Je nutné mít stále uzamčené OP?
Téma Optimalizované plodiště jsem opět otevřel.
Také je mi nepochopitelné proč to odnesl Kohout. Kdyby to odnesl Louky už dávno, jak si zasloužil, tak by Kouhouta nebylo už vůbec za co trestat. Je to nespravdlnost a měli byste mít černé svědomí, protože Kohouta podle mě trestáte za to, že jste to s Loukym nechali dojít tak daleko.
Kohout se svezl s Loukym, přistoupil na jeho hru.
Louky byl několikrát upozorněn dobře míněnou radou, aby krotil své emoce. Nejdříve přes SZ, později dostával trestné body za trollování a hrubé chování na VF. Jeden čas byl i moderovaný (příspěvky, které psal na VF měl schvalované moderátory). Dostali jsme dost upozornění na Loukyho chování, hodně členů bylo nespokojeno, kam debata směřuje.
Kohout začal s Loukym používat vulgarismy, urážky a trollovat. Ač nebyl původcem celého problému, je zodpovědný za své chování na VF a musí nést následky. I Kohout byl několikrát upozorněn (trestné body), i přes to v porušování pravidel pokračoval.
Je nutné brát v potaz pravidlo (zákon) 40 dnů, to je délka biologického vývoje včel-létavek. Od položení vajíčka do vyběhnutí mladušky uběhne 21 dnů a přibližně 20 dnů trvá, než se včela stane létavkou.
Kohout byl v poslední době monitorován, tj. všechno co napsal schvaloval a kontroloval admin. Jak tedy mohl pokračovat v porušování pravidel. Proto se divím jeho BANU. Louky vykazuje psychopatické rysy. Napadal kde koho.
Jestli byl Kohout monitorován (to je asi nějaký nový název pro cenzůru) tak je to tuplem nespravedlnost, protože pak dostal trest ne za to co psal, ale za to že ho vrchní cenzor špatně cenzůroval.
Vyhrážať sa niekomu, používať sprosté slová a podobne, nepoviem, tým sa zaoberá OČTK.
Ale cenzúrovať je na Slovensku dokonca protiústavné.
Pred chvíľou som v "optimalizovanom plodisku" napísal:

"Odstaviť Loukyho a Kohouta považujem za choré. Aj keď sa spolu doťahovali,
napriek tomu tu vložili veľa pozitívneho. Napr. cez portál Disqus, si môže človek nastaviť, aby sa mu nežiadúca osoba nezobrazovala, keď mu ide na nervy. Je to každého vec, čo bude čítať. Nikto tu nemá patent na pravdu. Je to detinské a trápne, robiť vo verejnej diskusii dospelých ľudí pionierskeho vedúceho. "
Nebyl monitorován, ale moderován.
Cenzura to také nebyla. Asi si lidé neuvědomujete, co je to cenzura.
V příspěvcích se nic neměnilo. Neodstraňovaly se "politicky nekorektní" příspěvky. Jen to donutí člověka, aby dodržoval pravidla VF, která se registrací zavázal dodržovat.
Pokud někdo nechce dodržovat pravidla VF, nikdo ho nenutí zde setrvávat a může své názory, a to včetně nadávek a osočování, svobodně vyjadřovat kdekoliv jinde na internetu. Nebo v hospodě.

Lidé už zapomněli, že zde přispívali lidé, kteří včelaření dost rozumí a mohli svými radami hodně lidem pomoct, ale díky různým trollům zde raději už nepíší.
Referenční URL's