Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Jak to Jiří popsal, tak to vypadá jako text vizionáře, ale ono na tom něco je, i když teď ještě asi není z čeho čerpat a je málo údajů. Ale tahle debata je cenná i v tom, že se upozorňuje na další možnosti Fora. A možná to za nějaký čas bude aktuální ... Ostatně už se nás pár z Fora několikrát sešlo při různých příležitostech na pokec, i když to bylo na trochu jiné bázi, než o které je tato debata. Pár se nás jistě potká i na nastávající konferenci v Brně (15. 10.), kterou pořádá MSVV. To je ale už trochu z jiného soudku.
Jiří
Co je to Jirko za akci?
Hledal jsem a na 15. 10. našel jen Chýnov: Přednáška o včelařství
Výstava ke 110. výročí založení Včelařského spolku ve Ždánicích
Včelařská výstava, Ivančice
Jejda neměl jsem to dát do tématu včelařských akcí. Ale neva oni skalní fóraři stejně čtou vše co se tu šustne Big Grin . Takže kdo je z jižní moravy si tu může v nějakém novém tématu "Příležitostné srázky příznivců tohoto fóra" dohodnout spicha. Ono pokud se to tu bude takto hezky rozvíjet tak jako třeba na některých automobilových fórech začneme nabízet trika a polštářky nebo etikety na med s logem tohoto fóra. No a ty trika budou na takové srázky u příležitosti nějaké akce povinná Big Grin - to abychom se poznali že Wink
Jiří, 15. 10. pořádá Mendelova společnost pro včelařský výzkum (viz MV 4/2011 http://www.modernivcelar.eu/ konferenci Včelařský výzkum v době J. G. Mendela a dnes. Pozvánka šla všem členům PSNV formou e-Věstníku, ale obávám se, že dnes už je asi počet přihlášených uzavřen (deadline byla 30. 9.), protože konferenční místnost v Mendelově museu není velká.
Jiří
Malý návrh: Nevím jak ostatní, ale předpokládám, že pravidelní návštěvníci fóra, kteří tvoří v přístupech % většinu, sledují probíhající diskuse. Proto by možná nebylo na škodu, aby se rámec Statistiky fóra - Nové příspěvky jako nejaktuálnější část stránky, přesunul nahoru a až pod ním byl seznam témat. Z hlediska pravidelného uživatele fóra pokaždé najedu na stránku a roluji a roluji (všiml jsem si toho nejvíce na mobilním zařízení, kde rolování trvá o poznání déle). Na závěr chci moc poděkovat všem lidem, co se o fórum starají - je to cenná studnice poznatků a vědomostí.
Odpověď je zde
Možná by bylo dobré, kdyby se aktuální téma zobrazovalo od nejnovějšího příspěvku, odpadlo by tak překlikávání na poslední stránku a hledání příspěvků na konci diskuse.
Asi myslíš řazení příspěvků v tématu. To se řešilo zde.
(12.09.2011 20:40)StandaS napsal(a): [ -> ]Nešlo by to dát jako podminku k zaregistrování? Pokud nebudou vyplněna
všechna pole, tak se onen dotyčný nezaregistruje.
Přeci nejsme nějaká anonymní seznamka Smile

Omlouvám se, že se v kadlubu jiných (a věru podstatnějších) témat vracím k tomu, co už se tu vícekrát a na různých místech probíralo, tedy k vyplňování profilů a k jaksi odtajnění identit Big Grin, ale napíšu čerstvou zkušenost. Jak už jsem byl jinde napsal, zaregistroval jsem se na foru rakouských kolegů na http://www.bienenforum.com/forum/forum.php ve snaze nějak se vyznat v zahraničních zkušenostech v aplikaci kyselin a tak. No a za týden mi do mailové schránky dorazil velmi slušný a hezky formulovaný uvítací dopis administrátora s uctivou prosbou, zda bych si nevyplnil profil a nenapsal něco o sobě, protože by i ostatní jistě zajímalo, s kým se baví nebo kdo na debatě participuje etc. etc. Samozřejmě: je to nejspíš více či méně automatický text a když se tak podívám na profily tamních diskutérů, tak mnozí na to kašlou, ale stejně mě to zaujalo a adminovi odpovím a profil si tam vyplním, jen co to teutonsky sesmolím (uf Big Grin) a najdu chvíli času.
Jiří
Obávám se, že by to stejně nemělo rozumný efekt.
Odhaduji, že 5 lidí ze 100 by si to vyplnilo. A to jsem možná přehnaný optimista.
Jasně, Petře, já to jen uvedl jako zajímavou zkušenost. Efekt je u nich i u nás asi týž ... Big Grin
Každopádně jsem rád za každý rozumný nápad, i když není třeba nakonec uskutečněn.
Automatické ukládání do rozepsaných je jako funkce potřeba jako sůl. Minimálně pětkrát by to zachránilo vložený příspěvek, jakmile při např. hledání v jednom panelu, zruší ve výsledku rozepsaný příspěvek v druhém panelu, tak se nato můžu ... ._gp_
Bohužel jsem žádný plugin pro auto-save příspěvku nenašel. Doporučuji tedy průběžně používat tlačítko "Uložit jako koncept", případně Ctrl+C.
Navrhuji vlákno "slovní zkratky včelařské"

kde by bylo popsáno, co dáná zkratka znamená. Pro mě to problém není, ale když jsem na toto forum odkázal kamárada, nebyl jako začátečník ze zkratek nadšený.

př:

MM - matří mřížka
NN - nízký nástavek
ČSV - český svaz včelařů
PSNV - prcovní společnost nást. včelařů
SVS - .....atd

věřím, že se i zkušenější včelař čas od času na nějaké zkratce "zasekne"


a co na to redakce? Smile
(21.12.2011 16:00)Jiří Šilhán napsal(a): [ -> ]PSNV - prcovní společnost nást. včelařů

To by bylo zájemců o členství najednou Big Grin
Prosím admina aby přejmenoval vlákno o prodeji oddělků - odstranil jméno, děkuji.
Jméno jsem odstranil.
Příště prosím o dodržování pravidel Tržiště - na každou poptávku či nabídku nové téma. Nepřidávat do již existujících témat jiných uživatelů.
Jeden uživatel + jedna nabídka (poptávka) = jedno téma.
No to jsem právě nechtěl, mám za to, že na prodej oddělků by stačilo jediné téma.
Jindra
Na tržišti to není lepší, jinde zase ano.
Zde má Petr naprosto pravdu neb nejen s pohledu MODErátora je v tržišti (bazaru) ideální stav 1 poptávka / nabídka = 1 téma. Je pak přesný přehled o tom co je a není aktuální. Zde je ovšem třeba podotknout, že je potřba i jistá součinnost inzerenta, aby případě, že je záležitost vyřízena toto uvedl do příslušného téma. A jako MOD na s tím na jiných forech občas docela bojujem (ale už jsme to návštěvníky naučili a berou to jako fakt Wink )
Referenční URL's