Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Nebylo by jednodušší, aby se příslušný inzerát po předem stanovené době (např. 60 - 90 dnů) smazal sám? Pokud by inzerent tuto službu nebo zboží chtěl nabízet dál, není nic jednoduššího, než inzerát zopakovat. Nestávalo by se, že inzerát "visí" i několik let na dávno realizovanou věc, telefon je mrtvý, mail nefunkční...... Případně inzerent ani neví, kam ho vlastně podal, nezná heslo atd.....
iRP
Rosťo řešení , že po určité době se inzerát smaže nebo přesune do vyřízených je samozřejmě volba která stojí nejméně času, hlídání a klikání. Ovšem nejsem znalec "střívek fora" a proto nevím zdali je možnost instalace "automatiky" nějak jednoduše proveditelná. Aby s tím Petr a Honza neměli ve finále víc práce než nefunkční inzeráty po nějaké dané době od založení zrušit nebo přestěhovat do vyřízených.

Z provozu for jako takových mám praxi v rovině uživatele/hosta a moderátora, ale ty střívka vevnitř fakt nevím.
Nějaký takový plugin na automatické smazání jsem našel, ale nejprve jej musím ověřit, aby se dal nastavit jen na určité fórum a ne na všechna.
Naštěstí pro nás je provoz v Tržišti celkem malý a tak není problém čas od času to smazat. Ostatně historicky první mazání starých příspěvků v Tržišti jsem prováděl zrovna včera.
Nejdůležitější je, jak psal Bobr, aby inzerenti dali vědět, zda je inzerát již neplatný.
Také jsem ho nenašel. Prý by ajax zbytečně zatěžoval server. Další věc co by stála zato, by byla volba zobrazování reklam. Pro přihlášené uživatele, co by si ji nepřály vidět ji zneviditelnit. Když jsem byl mladší, tak mne vtěrnost reklam ani nedocházela, ale s přibývajícím věkem jsem získal nani dokonalou alergii ve formě, která mi připomíná omezování osobní svobody a rozhodování. Dále mne vrtá hlavou rejstřík klíčových slov místo veškeré kategorizace a členění, který by nahradil jakési shluky klíčových slov pod kategorií, ještě jsem ty shluky nikdy nepoužil, protože podle zkušeností stačí funkční vyhledávání, ale i to je v obsáhlejším tématu náročné jej najít, takže to řeším příkazem z Google. Dále by rejtřík nahradil přesuny příspěvků, které jsou vlastně zbytečnou prací, pokud by každý příspěvek měl příznaky ve formě štítků - klíčových slov už na úrovní psaní registrovaného. Jsem asi náročný a pro toto fórum jde o nerealizovatelný počin, ale jako námět pro zlepšení jsem si to neodpustil._gp_
Zakázat zobrazování reklam je dosti ošemetné téma. Osobně mi vadí, zvláště u videí. Než ho spustím, vidím reklamu, během prohlížení vyskočí další . . . Ale zpět k fóru, vemte v úvahu fakt, že Petr ho vytvořil ve vlastní režii, pominu-li čas strávený přípravou před spuštěním a čas údrždy (jako moderátor něco o tom čase vím ), tak existují přímé náklady, jako je cena domény a hostingu, provoz PC. Reklama je jeden ze způsobů, jak tyto náklady zredukovat. Pokud vím, tak reklamy na fóru jsou z ekonomického hlediska na úrovni rentability, z pohledu obtěžování, na přijatelné hodnotě. Pokud bude možnost vypínat reklamu, žádný inzerent nebude mít o takový server zájem, tudíž Petr bude fórum dotovat, nebo my uživatelé se budeme podílet na provozu.
Souhlasím s Honzou, jakkoli jinde jsem na reklamy silně nevraživ (vím, je to nekonsistentní ... Big Grin), tak tu mi nevadí, jsou na míře víc než únosné, navíc jsou ostatně většinou z oboru ... Jsou to vlastně paralelní úvahy s úvahami, které vedeme ve vlákně o ceně medu ... Nic holt není zadarmo. Buďme rádi, že takové forum máme. A všechna čest adminovi i moderátorům. Což samozřejmě neznamená, že nemůžeme vést debatu o možných zlepšeních, ostatně z nich profitujeme všichni ...Wink
Jiří
Napsal jsem že by stála zato volba omezení zobrazení pro registrované uživatele. O zákazu jsem nenapsal ani řádku. Jsou registrovaní uživatelé, kteří přispívají a také ti, co nenapíší ani řádku, jsou uživatelé co jim reklama nevadí, jsou uživatelé, kteří ji mají vyplou ve firefoxu přes rozšíření, jsou uživatelé, kteří například když ví, že pouhým zviditelněním tou reklamou přispívají provozovateli, tak ji nechají zobrazovat, ikdyž asi tak platba za neklik na reklamy nefunguje. Potom jsou možnosti, kdy se bude vypínat jen nějaká reklama a jiná bude bez možnosti vypnout, protože to je nějaká stolárna která si to zkrátka přeje a tak si připlatí. A jsme u toho, že složité to není, pokud to programátor umí naprogramovat a admin nastavit a vést. Ale byl to pouze jako návrh z důvodu, že všeho moc škodí a zkuste si například při prohlížení internetových denníků počítat tu reklamní plochu. Potom stačí i jen tři bannery a oblíbené stránce a prostě to někomu může vadit. Ještě připíšu, že neregistrovaný nebo nezalogovaný návštěvník samozřejmě takovou reklamu může mít co hrdlo ráčí klidně i s přesměrováním, protože hodně registrovaných tak bude pod svou registrací nerušeně od reklam také VF prohlížet._gp_
Já bych ještě nějaký banner přidal, jestli to jde, na který bychom my, co nám to nevadí, Petrovi klikali, abychom se mu tak alespoň nepatrně odměňovali. Napiš Petře, jestli tě lze takto nějak podpořit.
(26.12.2011 10:55)Havelka Jan napsal(a): [ -> ]... tudíž Petr bude fórum dotovat, nebo my uživatelé se budeme podílet na provozu.

Já začnu zdaleka,Petr toto fórum spustil na podzim 2009.Rozbíhalo se to pomalu ,ale přece a teď na české scéně není asi nic lepšího.Je Vás tu plno co máte blízký vztah k IT a tak určitě víte co to stojí, zejména finančně.
Já osobně nemám představu jaké peníze v tom lítají, ale za možnost získat informace od jiných včelařů a možnost vzájemné komunikace jsem ochoten zaplatit.Koupím noviny,zaplatím koupím knihu rovněž.Já sem chodím jukat snad každý den. Zkusme se tu dohodnout na rozumné finanční podpoře tohoto fóra.
1 700 registrovaných x 1kg medu? Třeba i víc.
Komu vadí reklamy - stačí použít vhodný internetový prohlížeč s blokací reklam, např. "Mozilla Firefox" a doplněk "Adblock plus 2.0.1" a reklamy jsou minulostí.

K sponzorství - navrhuji, aby admin uvedl číslo účtu pro dobrovolné příspěvky, viz např.: "http://houmrovyvlaky.wz.cz/". Kdo bude chtít , tak přispěje.
Od Vánoc jsem tu nebyl a tak tedy mohu reagovat až nyní.

Reklamy jsou nutné zlo a myslím, že to není tak moc přehnané. Svého času, na začátku pokusničení s reklamou, byly i mezi příspěvky - mnozí si na to možná pamatují. Byly tuším za každým desátým příspěvkem. Osobně se mi to moc nelíbilo a i úspěšnost byla mizivá.
Nakonec se výskyt reklamních bloků ustálil na dvě místa - nahoře a dole.

Nahoře se ještě půl roku až do loňského září objevoval banner pana Kováře - byla to součást dohody o sponzorování Včelařského dotazníku.
V té době mne jeden zájemce o zveřejnění reklamy přemlouval o další místo nahoře, ale to jsem rezolutně odmítl s tím, že více místa pro reklamu není a nebude.

V nejbližší době se nic ohledně zobrazování reklamy měnit nebude. Nebudu ani přidávat žádný speciální banner pro dobrovolné příspěvky na fórum. Již nyní stačí kliknout na některou ze zobrazovaných reklam a ono z toho něco málo kápne.

Také si nemyslím, že je dobrý nápad, aby mi někdo posílal peníze přímo na účet - Včelařské fórum jsem nezakládal jako zdroj financí, ale jako zdroj informací. I když v dnešní době jsou ty nejlepší investice právě ty informace Wink

Každopádně jsem velmi potěšen Vašimi nabídkami. Děkuji Vám za ně.
mám dotaz - dalo by se nějak jednoduše udělat, aby když přijde SZ se objevilo nějaké velké okno, které na tu zprávu upozorní? Stává se mě dost často , že si toho malého řádečku nevšimnu a pak trvá dlouho než někomu odpovím Sad
Podobný dotaz už tu byl - odpověď je o příspěvek pod ním.

Jde to nastavit i tak, že přijde echo do mejlové schránky.
díky sem to asi přo změnách nepotvrdil uložením Sad a tedkom mě teda trvalo než jsme se k tomu nastavení prokousal Big Grin
Jsem pro to, aby byly příspěvky řazeny od nejnovějších po nejstarší.
Brzo bude u některých témat taková řada stránek, že doklikat se na aktuální příspěvky bude zdlouhavé.
Už se to tu někde řešilo, ale je to můj názor, tak ho sděluji.
Včelařské fórum je skvělé, je dobře vedené. Díky!
Systém řazení příspěvků je zde již nějakou dobu zaběhnutý, změna by udělala chaos těm, co si na něj již zvykli. Navíc není důvod to měnit.

Jednoduše lze nalistovat konkrétní stránku :
[attachment=900]

Rychle lze zobrazit nové příspěvky od posledního přihlášení nebo za poslední den
[attachment=899]

Při využití této funkce se zobrazí okno se seznamem nových příspěvků, tučně jsou nepřečtené. Zelená šipka otevře poslední nepřečtený.
[attachment=901]

V dolní části fóra jsou statistiky příspěvků, žluté obálky zobrazují poslední nepřečtené.
[attachment=902]
Přesně, jak píše Honza. Navíc z logiky spíš vychází to, že když sem přijde nový člen, tak to čte od první stránky dál. Knížku taky nečteš obráceně Smile
(13.02.2012 13:13)PetrM napsal(a): [ -> ]Knížku taky nečteš obráceně Smile

Ale toto není knížka a první věc kterou jsem hledal při objevení tohoto fora, bylo obrácené zobrazování.
Bohužel, poslední příspěvek je na poslední stránce.
Aby to nevypadlo, že mlčící většině je to jedno, tak bych spíš řekl, že bohudík.
Je to tak zaběhlé a i normální. Budu rád, když se to nezmění.
Referenční URL's