Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náměty pro zlepšení fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Je to tak. Jen za nepatrné vylepšení bych se přimluvil - bylo-li by možné - Statistiky fóra - Nové příspěvky - zvýšit počet příspěvků v seznamu z 15 na 25.
Mně by se zase líbilo, kdyby př vyhledávání mohla zůstat v "Možnosti zabrazení" - Zobrazit jako témata/příspěvky zatrhnutá poslední volba.
Pořád zapomínám přeškrtávat z témat na příspěvky a pak musím 30s čekat.
Nešel by vytvořit jednoduchý a přehledný kalendář plánovaných akcí? S možností udat pouze datum, místo, název - téma a odkaz? Bez možnosti vkládat další příspěvky, které takovou informaci znepřehlední? Prostě jen kalendář. Vím, musel by ho někdo vytvořit, ale bylo by to skvělé a přehledné.
Určitě by šel.
Stejně, jako milion dalších věcí.
Jen se toho musí někdo chopit...
Vymyslet, jak se naváže na pořadatele, aby do kalendáře akce posílali/zadávali. Aby nezel prázdnotou.
Pravidelně se o něj starat, sám vyhledávat nezaslané akce.
Vyřešit i další problémy, které určitě nastanou.

A po roce to nezabalit...

Skvělý námět na projekt pro jednoho nadšence.
Kdo ještě nic nemá a chopí se toho?

A abych nebyl jen za kverulanta, tak přidám i dvě inspirace:
  1. Na starém webu vcelarstvi.cz býval dobrý přehled akcí i klidně na půl roku dopředu. Nyní to již bohužel nefunguje.
  2. Existuje platforma http://www.akce.cz/.
(15.02.2012 13:12)Jan Fišar napsal(a): [ -> ]Nešel by vytvořit jednoduchý a přehledný kalendář plánovaných akcí? S možností udat pouze datum, místo, název - téma a odkaz? Bez možnosti vkládat další příspěvky, které takovou informaci znepřehlední? Prostě jen kalendář. Vím, musel by ho někdo vytvořit, ale bylo by to skvělé a přehledné.

Není snad problém založit v rámci tohoto fóra nové vlákno, to nazvat "Nové akce" a poprosit admina, aby ho zablokoval pro různé další komentáře. To myslím ani není tak složité. Nebo zabezpečit, aby změny mohl vložit pouze oznamovatel této akce, tedy ten, kdo toto oznámení vložil.
Takže pokud někdo víte o jakékoliv akci (hlavně včelařské) - hurá do toho.
iRP
Súhlasím s Rosťom, vylúčiť akékoľvek hodnotenia, či už pozitívne alebo negatívne a rôzne "žabomyšie vojny".Big Grin
Vím, že tento web vytváří a udržuje admin. Petr Mirovský. Nebo ještě někdo? Je to záslužná činnost. Díky tomu nejsme včelaři samotáři, ale komunikujeme spolu a vznikají akce kde se můžeme osobně setkávat. Hledal jsem informace o aktuálních včelařských akcích v komunitním centru Matky Terezy v Praze, ale ničeho jsem se nedopátral. Občas bych přivítal možnost zajet na nějakou přednášku, třeba do Prahy, Boleslavi, nebo někde v okruhu do 100km od Jablonce nad Nisou. Máme s naší kapelou profil na webu Bandzone. Tam je jednoduchý formulář do kterého kapely vkládají informace o svých koncertech. Formulář nedovolí vypisovat nesmysly jen podstatné informace s omezeným počtem slov. Ty se pak objeví v kalendáři akcí. http://bandzone.cz/akce.html Kde jinde by včelař měl hledat, co se kdy a kde děje, než na tomto skvělém včelařském fóru.
Píšu to pro inspiraci, ne že bych chtěl přidělávat Petrovi práci. Rád bych pomohl, ale nejsem programátor a nevím co to obnáší. Díky, Petře za to co již funguje!
Ono je to trošku složitější. Jakmile někde vznikne nějaké téma, hned se najde někdo, kdo to musí komentovat.
Proto jsem založil sekci Diskuse k akcím a nabídky společné dopravy, ale stejně to komentují jinde. Sad
Jde vkládat také přímo do kalendáře, na který je odkaz nahoře. To podléhá moderování, ale bohužel zatím nefunguje upozornění na novou moderovanou událost a tak tam občas někdo něco vloží a jak tam nechodím, tak se to nezobrazí.
Mohu se podívat na nějaký plugin, ale klasický příspěvek má tu výhodu, že "svítí" dokud není přečtený, kdežto do kalendáře asi chodí málo kdo.

Administrátor jsem já, Honza mi pomáhá coby moderátor s pořádkem na fóru.
Přimlouvám se u všech, aby šetřili při svých obsáhlejších příspěvcích v rozsahu větším jak profil vlevo místem, tedy neprokládali např. texty vynechanými řádky a pod.. Naštve tak mnohé z nás, když kvůli často bezobsažnému kolosu musíme rolovat či překlikávat na zpáteční stránky. Děkuji.
(13.02.2012 22:10)S-ladek napsal(a): [ -> ]Mně by se zase líbilo, kdyby př vyhledávání mohla zůstat v "Možnosti zabrazení" - Zobrazit jako témata/příspěvky zatrhnutá poslední volba.
Pořád zapomínám přeškrtávat z témat na příspěvky a pak musím 30s čekat.

Asi by to šlo, ale myslím,že by to zbytečně víc zatěžovalo server.
Někomu to vyhovuje, někomu ne. Já bych raději měl nastavené defaultně "prohledat pouze titulky", protože nejčastěji prohledávám názvy témat.
(15.02.2012 22:59)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Přimlouvám se u všech, aby šetřili při svých obsáhlejších příspěvcích v rozsahu větším jak profil vlevo místem, tedy neprokládali např. texty vynechanými řádky a pod.. Naštve tak mnohé z nás, když kvůli často bezobsažnému kolosu musíme rolovat či překlikávat na zpáteční stránky. Děkuji.

Pavle,
já občas delší příspěvek napíšu.
A když nějaký delší čtu, jsem naopak rád, když je to členěné - lépe se v tom obsahově orientuji.
Proto i své příspěvky se snažím takto členit.
Tak teď nevím. Blush
Pokusím se jít do sebe, aby ty moje byly co nejméně bezobsažné.
Myslím, že Pavel měl na mysli případy, kdy uživatel napíše 5 vět na 5 řádků a každou větu oddělí ještě prázdným řádkem nebo dvěma.
Že jo, Karle? Wink
Myslím si, že niekedy je nutnosť vkladať prázdne riadky, aby boli jednotlivé myšlienky oddelené. Stáva sa to hlavne, keď odpovedám viacerým užívateľom. Inak je text neprehľadný a môže byť považovaný za súvislý. Tak isto je nutné oddeľovať citáty z iných zdrojov, ako toto fórum. A ešte jednu, viac-menej estetickú vlastnosť. Dlhé a súvislé texty evokujú dojem nudnosti a nezáživnosti.
Petře, někdy se lidi potřebují vykecat, tak to prostě je. Nebylo by lépe než zamykat témata, vytvořit jedno téma např. RING VOLNÝ nebo HYDE PARK atp. a do něj z pozice admina či moderátora přesunovat příspěvky, které nesouvisí s tématem. Kdo chce ať se tam odreaguje, občas to holt potřebujeme. Ono nás to časem naučí držet se tématu.
Niekedy sa dostávajú do diskusie len "čiastočné alebo vyhovujúce informácie". Ak človek na to upozorní akoukoľvek formou, tak sa ho snažia "prekričať".

Súhlasím s architektom - zriadiť RING VOĽNÝ a tam by si prípadne "nesúvisiace príspevky" presúval.
Ano, také jsem o nějakém takovém tématu přemýšlel.
Kdo bude mimo téma, hned ho tam šoupneš a tam se může vyřádit.
Nesejde se pak v takovém tématu takovej správnej guláš?Nedovedu si dost dobře představit co by se do takového tématu odkládalo jistě se tu dá najít téma k příslušnému příspěvku týkající se včelaření.A téma pro to co se aspoň okrajově netýká včelaření to by asi na f'oru o včelách drobet vyčnívalo.Problém u včelaření je že vše souvisí se vším a velmi jednoduše se sklouzne mimo dané téma stačí přidat blízce související otázku a už jde vše jiným směrem.To ale umí spravovatelé fo'ra dobře přesouvat do příslušných témat kterých je tu opravdu hodně a některá podle mého názoru téměř související možná by stálo za to je spojit i když se administrátoři opravdu snaží aby se tak stávalo co nejméně.
(19.02.2012 20:39)Josef Skala napsal(a): [ -> ]stačí přidat blízce související otázku a už jde vše jiným směrem.To ale umí spravovatelé fo'ra dobře přesouvat do příslušných témat

Ono toho přesouvání je pak na ty dva dost práce. Reaguješ-li na související otázku, najdeš si téma se kterým otázka souvisí a uděláš to tak jako to Petr naučil mne: "Jde to tak, že klikneš na tlačítko CITOVAT, celý citovaný text, který je připravený v odpovědi, označíš Ctrl+A a vložíš do schránky Ctrl+C.
Následně přejdeš do požadovaného tématu a klikneš na tlačítko ODPOVĚDĚT. Do pole pro text vložíš citaci ze schránky Ctrl+V a dál pokračuješ v psaní příspěvku jako obvykle."
(19.02.2012 17:19)architekt odpadu napsal(a): [ -> ]Petře, někdy se lidi potřebují vykecat, tak to prostě je. Nebylo by lépe než zamykat témata, vytvořit jedno téma např. RING VOLNÝ nebo HYDE PARK atp. a do něj z pozice admina či moderátora přesunovat příspěvky, které nesouvisí s tématem. Kdo chce ať se tam odreaguje, občas to holt potřebujeme. Ono nás to časem naučí držet se tématu.

Na c-n-c foru je téma Hospůdka, pro neformální vykecání. Možná by nebylo špatné něco takového zřídít i na tomto fóru.
Referenční URL's