Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Pražská včelařská setkávání na Jižním Městě - diskuse
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Tak včera jsem byl na akci a byla naprosto super. Trochu jsem se bál, že to bude hodně pro nevčelaře a o prodeji medu a kosmetiky místním obyvatelům, ale opak byl pravdou. Prodejce s včelími produkty tam u stolku byl ale nevčelařů tam asi moc nebylo. 3 hodně kvalitní přednášky vhodné zcela jistě pro začínající i pokročilé včelaře. A hlavně - zábavné - to se poslouchalo jako když čtete detektivku. Smile A vůbec nevadilo, že nás přesunuli do menšího sálu, kvůli bohoslužbě na popeleční středu.
Také jsem tam byl. A odcházel jsem spokojený.
Ještě jsme debatovali před kostelem a odjížděl jsem něco před devátou.
Pražská včelařská setkávání na Jižním Městě ..... konají se ještě v roce 2012?
Uvítal bych ednoduchý kaledndář plánovaných akcí ze kterého by bylo možné na první pohled vyčíst stručné informace (bez následných komentářú a příspěvků) kde se co koná a odkaz na stránky s podrobnými informacemi.
Nekonají, Honzo, bohužel ... nejsou jaksi lidi ... Možná se časem najdou. I peníze, co vím, jsou v současnosti o dost vyšší. Bylo by to asi vše řešitelné, ale musel by být evidentní zájem. Já bych pro to taky byl ... Smile Možná by stálo za to iniciovat diskusi na toto téma s výhledem na příští rok (zimní období). Včetně toho, kdo by byl ochoten pomoci a jak ... Potkávali bychom se a i penízek bychom za to klidně dali ... Témat by jistě bylo dost ...
Jiří
Honzo a Jiří, i ostatní, kteří jste se zapojili do včelařského dění až v době relativně nedávné: Někdy na podzim 2009 se roznesla zpráva, že městská část Praha 5 přestává poskytovat svůj sál pro besedy pražských včelařů a tyto končí. To přišlo PSNV škoda i zorganizovala Pražská včelařská setkávání na Jižním Městě. Během pár měsíců se včelaři a radnice Prahy 5 domluvili na poskytování sálu a tradiční besedy tam mohly pokračovat. Dokončili jsme tedy rozběhnutou sezonu a od příští již na Jižním Městě nepokračovali - nemá podle mě moc smysl pražské besedy/setkávání dělat ve dvou partách a nutně se tak porovnávat, předhánět a trumfovat. Na to, jak píše Jirka, fakt nejsou lidi. PSNV se radši v oblasti vzdělávání zaměřila mj. na rozjezd včelařské školy v Blatné, Hranicích a na rozšíření letních škol nástavkového včelaření.
Ivan Černý
Souhlasím s Ivanem. Ono by stačilo, aby pořadatelé pražských setkání vybírali přednášející, abych tak řekl, napříč spektrem ... Před časem jsem si o tom s pořadatelem velmi otevřeně psal a bylo mi naznačeno, že se chystá změna a dosti zajímavých přednášek, jakkoli prosadit je není vždy za stávající zakonzervované situace jednoduché, což po posledních zkušenostech plně chápu. Ale věřím, že se to podaří a držím mu palce. V oboru je řada vynikajících odborníků kteří mají co říci k řadě témat, která teď doslova rozpohybovala včelařskou komunitu ... Hodnotit systém a management přednášek můžeme až po sezoně ... Ostatně ta sezona, počítáme-li ji od října do dubna vyjde na nějakých 7 přednášek ...
Jiří
Referenční URL's