Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Náš chov - Lysá nad Labem - diskuse
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Chystám se tam stejně jako před rokem Rolleyes
[Obrázky: Lysan_L.png]

Zkousim a zkousim, nejde otevrit, ale je to psanicko od Dolu.
Taky, taky, s celou rodinou. Děti hlavně za zvířátky. Smile

Ten dokument z předchozího příspěvku mi nejde zobrazit.
Předpokládám, že to je pozvánka na vyhlašování vítězů soutěže Český med.
9. 10. od 10 hodin
Tak já se přiznám, že mi ten obrázek nejde rozkliknout ...Wink
me to taky nejde Confused
Taky se tam stavím, jako ostatně každý rok. Tentokrát hlavně pro medaili - ale jak říká manželka "Kdybych ti ten balík neodvlekla na poštu, měl bys prd a ne zlatou !" Smile
Také tam pojedu i s rodinou. Je to má první včelařská výstava, tak jsem zvědavý. A nějakou medaili bych měl také dostat.
Zřejmě se tam zítra sejdeme ve velkém počtu Smile
(08.10.2011 20:11)PetrM napsal(a): [ -> ]Také tam pojedu i s rodinou. Je to má první včelařská výstava, tak jsem zvědavý. A nějakou medaili bych měl také dostat.

Já bych spíš potřeboval nějaký med, jak se letos prodává i bez medaile, to jsem ještě nezažil. Dokonce ani nezačnu inzerovat, abych vydržel o trochu déle.

Kdybych tak měl ten med co mám v úlech - zatracený cement. Sad
Mno, kdybych věděl, že medaile budou rozdávat až v 11:15, tak bych tam nejel na devátou. Undecided
Zima byla celkem vlezlá. Děti se těšily na zvířata - jinak bych je tam asi nedostal. Naštěstí tam byly koně, krávy, ovce, kozy, prasata a králíci. Dokonce tam měli dva osly.
Včelařské stánky jsem viděl asi čtyři, ale jen s produkty. Čekal jsem, že tam bude k vidění i včelařské "železo". Zájemce o včelařské potřeby mohl uspokojit obchůdek hned vedle vchodu do areálu, který měl i v neděli otevřeno.
PavelN mne od výstavy odrazoval a dnes jsem viděl, proč.

Odvezl jsem si dvě medaile za dva medy, co jsem tam poslal.
Jen mi trošku chybělo "slovní" hodnocení. Naměřené hodnoty jsou jen jednou částí pro celkové hodnocení.
Od konce: gratulace k medům, Petře, to potěší, ne? Ten obchůdek je docela pěkný, obsluha solidní, akorát když jsem se tam koncem září ptal na invert, tak paní nevěděla, co to je ... Jinak tam mají docela zajímavé věci, třeba i sortiment od p. Sapáka, který se jinak shání přes internet a poštu.
Jinak včelařské věci tam bývají spíš na jarní výstavě, i když ono už je to teď spíš sletiště zelených mužů v krojích a ve zbroji, jak jsem letos jistil. Ale vždycky si tam něco koupím (třeba Nassenheidery u stánku Vcest), a taky pečený bůček ... Tongue a kořeníčka ... Jinak výčet zvířáků svědčí o tom, že tam bylo celé politické parlamentní spektrum ... Big Grin
Také jsem dnes byl přítomen, o předávání od 11:15 jsem věděl ze stránek ČSV, ale chtěl jsem jet dřív, že si poslechnu první přednášku. Můj vztah ke svazu je čistě neutrální jsem členem a hotovo, ale propagační přednáška pana Sciskaly mi přišla téměř "z jiného obodbí". Pamatuji si pouze větu: "já ty kluky z PSNV mám rád, ale to že prosazují pouze Langstroth, to mi vadí!"..

Při předávání medailí jsem se až divil, kolik oceněných jmen znám z tohoto fora, hold dobrá společnost.. Smile

Ohledně včelařského vybavení se dnešek nedal srovnat s jarní výstavou, z které jsem si odvezl vše, co jsem pobral Smile, dnes ani na tu medovinu nedošlo i z důvodu, že mi bublá už moje vlastní.. ostatní sortiment nestál za řeč, neděle byla znát, málo lidí, stánkaři se snažili doprodat zbytky produkce a většina zvířat již po poledni opouštěla areál. Proti loňsku, kdy jsem tuto výstavu navštívil v pátek to byl propastný rozdíl..
Včelařská prodejna vedle areálu prodávala ještě v 15h a stále byla plně obsazena, bylo to i díky sálajícím krbovým kamnům uvnitř. Smile

Účast na odpoledních přednáškách již nebyla zdaleka tak vysoká, jako když se čekalo dopoledne na medaile. Pánové Kamler i Táborský mluvili o datacích a o postavení Cechu a malovčelařů, ale když se mě zeptáte, co jsem si odnesl, tak bych se musel dlouze zamýšlet.. Když začala poslední část o návštěvě Argentiny a obrázková slideshow, opustil jsem areál stejně jako velký počet přítomných..
Taky jsem tam trčel zbytečně od ránaSad Prezentační schopnosti přednášejících mizivéSad Evidentně i příprava malá. Zkusil jsem v 1nu ty dotace, ale po chvíli jsem to vzdal. Jinak výstavu znám - a tak jsem nebyl překvapen sortimentem. Koupil jsem pár trvalek, žena nějaké blbosti a málem kožich z polska!Smile)) Ta jarní - natura viva bývá opravdu lepší, ale včelaři (a taky ryáři) se tam skutečně vedle myslivců krčí v roužku. Rozhodně tam není jeden stánek se včelařinou vedle druhého. Je tam stánek ČSV - úly, plakáty, demonstrační úl se včelami, videa.... a pak několik prodejců včelařských potřeb - drobný sortiment, medomety, úly. Jednou vlek na kočování. V prdejně včelařství na kterou jsem byl zvědavý (ani nevím odkud jsem o ní věděl, jelikož prodavačka tvrdila, že neinzerují...) mě překvapilo "čepování " medu do asi přinesených nádob. Prostě tam stála v rohu poloprázdná plničkaSmile). kg á 90 + sklenice + víčko. Moc jsem to ale nestudoval. Paní ale moc ochotná. Vysvětlovala mi jak použít formu na stloukání rámků (za 100 - teda ta forma). Tedy, moc přesvědčivé to nebylo, ale vcelku rychle jsme se dohodli. Momentáůně nic nepotřebuji, tak jsem jinak jen očumoval.
Zdravím Vás přátelé, můj názor je poněkud odlišný oproti předcházejícím příspěvkům. S náplní přednáškových bloků jsem byl spokojen, rétorické schopnosti přednášejících však opravdu optimální nebyly. Vydržel jsem tam od 9:30 do 15:00, avizovaný časový harmonogram se po poledni již trochu rozcházel se skutečností. Prošel jsem si i stánky s včelařským sortimentem, prezentaci VÚV Dol, expozici Českomoravské společnosti chovatelů a samozřejmě jsem nemohl vynechat včelařský obchod hned vedle výstaviště. formy na stloukání rámků za 100 Kč jsem si také všimnul hned u vchodu, stejně jako palubkového úlu za 1600 Kč. Obsluha byla velmi ochotná a údajně se jim dobře daří, což je jistě dobře. Nakonec jsem si doplnil svou soukromou knihovnu o 2 nové publikace a ledničku o láhev medoviny. Tak za půl roku nashledanou na Natura Viva 2012
Co takhle se, kolegyně a kolegové, "strefit" na Natura viva 2012? Já vím, logisticky je to složité, ale ...Big Grin
Já jsem pro, stejně se tam chystám...otázkou by bylo kde, protože letos tam včelaři žádnou prezentaci ani přednášku na sále neměli, což je škoda, protože to by bylo nejlepší místo na setkání.
To do té doby vymyslíme ... visačky poznávací už tuším visí někde v sekci Včelařská setkání, u tématu loňské mezinárodní pražské konference pořádané u příležitosti 10. výročí PSNV.... Pardon, je to zde ...
http://www.vcelarskeforum.cz/tema-2-vyro...18#pid2218
Právě jsem se vrátil, jel jsem tam až na odpolední program, a mám takový dojem, že z něj zbyly trosky. Pokud mám v hlavě program.

Jinak med tam byl k mání v pěkných sklenicích i s pěkným mvíčkem a někdy i za 100. Takže je vidět, že to jde když se chce.
Pokud bych tam jel příští rok, tak spíš kvůli dětem a domácímu zvířectvu a to v sobotu.

Zajímavá zmínka od Dr.Kramlera k dotazu na VD a vliv stanoviště.

Gabon již několik let ztrácí účinnost, jak to zjistit? Musí se v létě monitorovat spad. A když nebude účinkovat Gabon, tak prostě je jen KYSELINA MRAVENČÍ, nikdo nic jiného nevymyslel.

Dále zajímavý postoj Cechu k ČSV, což mě jako nečlena mírně překvapila a nebudu komentovat. Prezentace bude na webu Cechu.

Ve stánku Dolu pěkné plakáty k propagaci včel. Zakoupená zahr.licence a překlad. Tohle by spíše slušelo, aby se za peníze do "Medu bez medu" nakoupilo a bylo možné vylepovat a dávat na veřejnost.

No jen co budu mít místo na tabule, tak si je nechám natisknout. Než abych to dělal sám.
(09.10.2011 21:31)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Co takhle se, kolegyně a kolegové, "strefit" na Natura viva 2012? Já vím, logisticky je to složité, ale ...Big Grin

Docela bych se bál toho návalu lidí na výstavě. Vypadá to tam obvykle jako v přeplněném autobusuSad
Referenční URL's