Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Život na zahradě - diskuse
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3
Jdete se někdo podívat: http://www.cerna-louka.cz/exhibition.php...=54&main=1 ? Já tam asi v pátek odpoledne nebo v sobotu nakouknu, třeba tam bude něco zajímavého. Jen ty přednášky asi nevyjdou...
Oproti loňskému roku, stučně........"je to tam bída"!Sad
Rad bych se podelil o zajimave informace z vystavy. Skutecne oproti lonsku tam byla tak 1/3 vsech vyrobcu i zlepsovatelu ( lonska byla mezinarodni).
Co me vsak zaujalo, vedle naseho stanku OO Opava, meli stanek polsti kolegove Slezsky svaz vcelaru - sidlo Katowice.
Poprve v zivote jsem si ochutnal med ze zlatobylu a vresu, pak ze ,,Rzdesno,, nevim co je to cesky, ale na fotce-etikete meli fotku kvetiny -kere, ktery ma moje mati v jidelne na okne jako dekoraci. V lete jsem si u mati vsiml, jak z te kvetiny vylozene kape nektar-kulicky v prumeru az 2 mm, ochutanl jsem a delal srandu,ze to by byla snuska pro vcely,dva mesice na to jsem mohl ochutnat i med. Dalsi pecka byla pro me med z aronii, tak ted se drzte. Vcelari v Polsku po odkvetu lipy, nez prijdou vresy tak davaji vcelam ke krmeni sirup bez pridavku cukru udelany z aronii, v takovem to vychodonemeckem hlinikovem odstavnovacim hrnci (pomoci pary, ktera se srazi pri varu vznika takovy most, nebo sirup). Pak to daji vcelam a za 10 dnu to jdou vytacet. Chutove to bylo uzasne a hlavne pro me novinka. Pak jak vytoci aronii,jedou na vresy a zlatobyl. A ted prijde tresnicka na dort, prave ted zacinaji zakrmovat - pouzivaji Apifortunu - invert. Nevim jestli to tak delaji vsichni, ale ti u toho stanku, to tak delali. Rekl bych tak trochu jiny vcelarsky svet. Smile

P.
Když i v té "bídě" najde někdo spoustu pozitivního - to je přístup, který oceňuji.
No a co přednášky? Byl někdo na nich? A kdo přednášel a jaké byly a co přinesly? Pro mne je to přece jen trochu z ruky ...Sad
No já jsem právě vzhledem k letošnímu poněkud "roztočenému" Big Grin roku myslel na sobotní přednášky, které pořádala PSNV, témata byla po výtce aktuální ... škoda ... (http://www.n-vcelari.cz/index.php?option...&Itemid=92 ). Fakt tam nikdo nebyl?
V sobotu měl mít přednášku včelař z Běloruska, ale prý se z důvodu skokové inflace 300% omluvil.
Potom měl přednášet pan Klíma o boji s roztočem ve světě a u nás. Moc mě mrzí, že jsem se tam nedostal a tak dost netrpělivě čekám až se tady někdo přihlásí a poreferuje.
Letošní akci nelze srovnávat s tím co bylo loni. Loňská akce se pořádá jednou za dva roky střídavě na Slovensku a v čechách a ta ostravská se mi z těch čtyř posledních, na kterých jsem byl, líbila nejvíc.
Panové, s tím polským včelařením to není zase tak jednoznačné u všech včelařů. Naše organizace má družbu s jednou polskou a jednou slovenskou organizaci. Zástupci se zúčastnili naší výroční schůze a dělili se s námi o zkušenosti. Navíc bydlím nedaleko polských hranic, tak se osobně setkávám i s včelaři. Oni tam mají daleko větší problémy s nemocemi a jejich léčením, snůšky jsou spíše menší a technicky se do nedá srovnávat......... Z druhé strany je nutno si uvědomit, že Polsko je 4x větší něž Česká republika. Tím pádem tam budou rozdíly daleko větší než u nás, porovnáme-li jižní Moravu s Jeseníky.....?
(26.09.2013 11:42)Josef Lekki napsal(a): [ -> ]Život na zahradě

Začátek: 27.09.2013 10:00
Konec: 29.09.2013 18:00

Ostrava - Černá Louka
http://www.cerna-louka.cz/akceN_61/

Přij'dte na kafe i na poradu do tradiční včelařské kavárny PSNV-CZ. Bude tam řada věcí k vidění i ku konsultování. A mimo jiné také v premiéře tradiční nástěnné kalendáře pro rok 2014, neb se to vše v tiskárně díky nasazení řady dobrých lidi stihlo ... Big Grin.
Jiří
Rozhodně se tam chystám a navíc potřebuji poradit, tak snad to klapne. Tongue
Přišla jsem, pila jsem, viděla jsem, pokonzultovala a nakoupila co budu potřebovat. Wink Jen mám pocit, že tam bylo málo lidí i vystavovatelů. Na druhou stranu alespoň nebyla mačkanice. Zahrádkářů byla přesila.
Na výstavu jsem jel hlavně kvůli přednášce L. Dvorského, o volné stavbě, vedení,... některé detaily co přednáší nemá na svém webu. R. Hubač měl taky zajimavou přednásku. Hodně lidí postávalo okolo. Za mě byla výstava super i mé děti se nenudily.
Ahoj,
nevíte někdo jak to chodí na Konferenci vynálezců a zlepšovatelů v oboru včelařství,
můžu se pasivně zúčastnit?
pavilon A2
27. 9. 2014 10:00 hod.
já se jedu v sobotu podívat Smile

[Obrázky: Page_1_Seznam_vystavovatel_v_ela_ivot.jpg] [Obrázky: Page_2_Seznam_vystavovatel_v_ela_ivot.jpg] [Obrázky: Page_3_Seznam_vystavovatel_v_ela_ivot.jpg] [Obrázky: Page_4_Seznam_vystavovatel_v_ela_ivot.jpg]
Mně to přijde trochu překamlerované...
že bi to byl tiglBig Grin
Můžeš se zůčastnit a tleskat.
Mohu akorát říci jak to bylo,dřív.Loni jsem neposílal.
Nejdříve to p.Kamler vezme v globále.Upozorní na chyby a kolik je zlatých,stříbrných a kolik neprošlo.
Pak vyvolává ,předá diplom,vyfotí tě s poklepání rukou. F.V.
Fotka, kterou jsem ulovil dnes v 15:00 v Ostravě.

Pro neznalé ten vlevo je místopředseda ČSV, který přednášku zorganizoval, ten v pravo Leoš Dvorský, téma přednášky je vidět dobře. No a kdo přednášel ve vedlejším sále se můžete podívat v příspěvku od Milana. Jak asi tušíte zde to o fumigaci a spol nebylo Smile
Samozřejmě bylo plno a ze tří přednášek od Leoše, na kterých jsem byl, tuto hodnotím nejlíp.A ještě přihodím jeden hlavolam Smile

No pan Jindra říkal, že když nemám strojařské vzdělání tak to nepochopím. Ale díky nápovědě, že jde o stejný princip jako u propojení kol na lokomotivě pomocí spojnice jenže v tomto případě dlouhé jen 8 mm mi to sepnulo. No jestli se najde výrobce hádám, že bude zájem.
tak starší video z youtube
Mně se v Ostravě líbila linka na vytáčení medu od Baze Alfa. Jen mít na to kačky Wink
Měli pod ní šnekový lis?
Stran: 1 2 3
Referenční URL's