Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Přezimovaná včelstva 2012
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Dobrý den. Na kolik tak ceníte přezimovaná včelstva na jaře 2012? Nejedná se o nijak extra silná včelstva s novými loňskými matkami.
Co je to nijak extra silné?Včelstvo z kterého již očekávám nějaký užitek + 1500 kč samozřejmě bez úlu vše pod tuto cenu je výhodná koupě.Pokud to není samozřejmě včelstvo nad hrobem.Big Grin
Dobře zeptám se jinak,
  1. případ: Přezimované včelstvo na jaře před snůškou,loňská sériová matka,včelstvo jen s obsednutými rámky bez úlů, cca 8-9 rámků 37x30
  2. případ: Přezimované včelstvo na jaře před snůškou,starší matka(řekněme 2010),včelstvo jen s obsednutými rámky bez úlů, cca 7-8 rámků 37x30
včelstva jsou plodující, z dostatkem zásob,
Prostě si nedovedu představit že bych z čistě ekonomických pohnutek prodal na jaře zdravé včelstvo pod 3000 tisíce, bez ohledu na matku atd.
Samozřejmě jsem je i dal zadarmo i prodal za méně, ale to nebyly ekonomické důvody. Prodávat na kšeft a za peníze, to je pro mě těch 3000 Kč a víc.
I když jsem viděl na webu u Kolomého, že snad vloni prodával na jaře za míň, ale bylo to vyprodáno.
Když mi loni na jaře ukradli 2 včelstva, tak byla Policií (za spolupráce Cechu profesionálních včelařů) škoda vyčíslena na 15.080,- Kč sakumprásk.
Na jedno vyzimované včelstvo (samostatně, bez úlu) počítali 5000,- Kč.
Možná to vypadá moc, ale ta včelstva už jsou prakticky připravena a stačí jen přidávat mezistěny a vytáčet...
(15.03.2012 20:22)Skura napsal(a): [ -> ]Dobrý den. Na kolik tak ceníte přezimovaná včelstva na jaře 2012? Nejedná se o nijak extra silná včelstva s novými loňskými matkami.

Samotne vcelstvo 150,- EUR. Z ulom 200,-EUR
Domnívám se že otázka byla zřejmě položena jako sonda o cenách včelstva .Pravda je že cenit si včelstvo je něco jiného než ho za tu cenu prodat.Také pokud včelař prodává tak málokdy pouze pro zisk.Osobní zkušenost je že začínající včelař je ochoten zaplatit za zmiňované včelstvo do 2000 kč co je nad řádově o stokoruny výše akceptuje jen velmi málo kupujících a to jsou většinou lidé z myšlenkou nakoupit za jakoukoli cenu jen když na tom vydělám což se většinou nezdaří.Většina těch včelařů kteří chtějí opravdu včelařit málokdy koupí hotové včely pokud to není výhodná koupě.
Já koupil před týdnem oddělky z jara 2011 přezimované na jednom nástavku - obsazení 6-9 uliček celkem 6 včelstev, 1 včelstvo za 1200,- Kč + 6x rok starý úl z vejmutovky za 1ks 800,-Kč. Perfektní obchod. Standa Šorm končil tak prodával asi 24 včelstev, jelikož se rozhodl odejít na čas z této země a vydělat více peněz v zahraničí když tento po..... stát mu to neumožní! Dodgy

Fotky ješte u Standy :
[Obrázky: zbecnik_2011.jpg]

Fotky už u mě :
[Obrázky: sta_eno_10_3_2012_274.jpg]
Já jako začínající jsem před dvěma lety koupil troje včely, na 18 rámcích v dubnu za 1600Kč jedny. (bez úlů)
...když to tady tak vidím, byl to zatraceně dobrej obchod. Ty včely byly silný jako koně, nanosily 90 kg a to se všechny vyrojilySmile.
(15.03.2012 21:18)KaJi napsal(a): [ -> ]Prostě si nedovedu představit že bych z čistě ekonomických pohnutek prodal na jaře zdravé včelstvo pod 3000 tisíce, bez ohledu na matku atd.
Samozřejmě jsem je i dal zadarmo i prodal za méně, ale to nebyly ekonomické důvody. Prodávat na kšeft a za peníze, to je pro mě těch 3000 Kč a víc.
I když jsem viděl na webu u Kolomého, že snad vloni prodával na jaře za míň, ale bylo to vyprodáno.

Trefený hřebík na hlavičku. Při jen trochu rozumném předpokladu je takové včelstvo cca 30 a více kg medu po stovce, souše, matka, rozjeté včelstvo, potenciální roj nebo 1 - 2 oddělky. Pokud k tomu připočtu úl osobně bych pod 5 tisíc nešel. Ale to nikdo nedá a já taky nejsem z výše uvedeného ochoten jít níž. Proto se obchod na jaře nekoná.
Něco jiného je dar, tam je hodnota počítaná podle úplně jiných kritérií. Mnohá z nich leckdy ani finančně vyjádřit nejdou.
iRP
Prosím Vás o radu,nedaří se mi to ani vygooglit,ani tady na fóru najít. Kdy a kam se hlásí počet vyzimovanýh včelstev za organizaci? Změnili jsme jednatele a zatim se nám úplně nedaří vychytat papírování. A web vcelarstvi.cz neni zrovna hledání začátečníků přátelskéSad
To jste prošvihli, hlásí se to na OV ČSV k 1. 5. Nic si z toho nedělej, také občas zapomenu. Na
(17.05.2012 13:51)kristule napsal(a): [ -> ]Prosím Vás o radu,nedaří se mi to ani vygooglit,ani tady na fóru najít. Kdy a kam se hlásí počet vyzimovanýh včelstev za organizaci? Změnili jsme jednatele a zatim se nám úplně nedaří vychytat papírování. A web vcelarstvi.cz neni zrovna hledání začátečníků přátelskéSad

Ruda již napsal, že o nic nejde. Kdyby to někdo potřeboval, již by se ozval. Pokud nejsou dotace na uhynulá včelstva, nic se neděje, nestřílí se z toho a když tak se ... (terč doplnit dle naturelku) trefí. Pokud by ty dotace byly, tak by vyšel závazný pokyn. Wink
JK
Ahojte,
začínám letos včelařit . Mám objednané oddělky a teď se mi naskytla koupě vyzimovaných včel . Mám do toho taky jít ? Někdo me odrazuje abych si nedotáhl nějakou nemoc druhý ať se toho nebojím . Cena je 1500 kč bez úlu .
Pokud k nim bude veterinární atest,proč ne,cena je dobrá.
Vyzimovaná včelstva se vyplatí, popřípadě se domluv s prodávajícím zda není ochoten udělat kontrolu na mor (stojí 500,-). Já se domluvil s prodávajícím, zaplatil jsem mu půlku - a byl jsem v klidu. Mimoto: pokud to vezeš mimo kraj tak potřebuješ krom povolení k převozu i vyšetření na mor.
Cena 1500 Kč za prezimované včelstvo je velmi dobrá cena, ale trebe pozrieť aj na sílu rodín. Ja sa zaoberám tiež s predajom prezimovaných rodín, ale na Langstroth rámikov. Náš chov sa nachádza v Maďarsku a preto dobre sa predávajú do štátov EU, kde neskoršie začínajú kvitnúť kvety alebo je vyššia nadmorská výška. Rodiny sú v podstatnom predstihu oproti domácim, a preto sa vyplatí do toho investovať.
Ani s prevozom nie sú problémy, veterinári vystavia medzinárodný sprievodný list určené konkrétnemu odberateľovi, len aj ten musí mať už registráciu v danom štáte.
Referenční URL's