Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Získávání mateří kašičky
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Chtěl bych se zeptat, jak tu kašičku sbíráte. Kolikátý den od vylíhnutí larvy? A kolik se ji muže zkonzumovat??? :o) Jaké je dávkování? Kamaráda žena byla diagnozovaná na roztroušenou sklerózu a podle některých pramenů byly dosaženy výsledky v léčbě nervových degenerativních nemocí díky požívání mateří kašičky. Tak se snažím pomoci. Jen nevím kdy je nejlepší ji odebrat. Můžete tu zveřejnit postup celé operace. Díky
Pri používaní materskej kašičky opatrne, je to predsa len "hormonálna bomba".
Pokiaľ viem, roztrúsená skleróza sa lieči včelím jedom. Ale možno niekto má iné informácie...
Jak říká Vojtěch. K tomu dodám varování MUDr.Hajdůškové (mimochodem velmi zajímavá přednáška v Prachaticích před 14 dny) - nepoužívat mateří kašičku při jakémkoliv nádorovém bujení. Co se roztroušené sklerózy týče, pozitivní účinky přináší tinktura z konopí setého, pomáhá i kouření jointů.
Ob apiary - napiš mi na mail, pošlu přílohu z fora příloha nejde připojit.
(22.04.2012 18:30)ob apiary napsal(a): [ -> ]Chtěl bych se zeptat, jak tu kašičku sbíráte. Kolikátý den od vylíhnutí larvy? A kolik se ji muže zkonzumovat??? :o) Jaké je dávkování?

Vytvoříš si sběrný oddělek - osiřelec (plodové plásty z několika včelstev bez matky) jako při chovu matek, nebo je možné kmenovému včelstvu odebrat matku. Způsob záleží na Tvých možnostech. Pak nalarvíš sérii a každý třetí den po nalarvení se odebírá kašička a do misek se znova nalarví. Kašičku odsávám po odstranění larvičky do sterilních injekčních stříkaček 5ml (běžně k dostání v lékárně) a v nich ji i skladuji v lednici. Měla by takto neupravená vydžet až půl roku, já ji zpravidla spotřebuji dříve. Dávkuji zhruba 0,2ml na den pod jazyk a nechat v ústech rozplynout. Používám pouze podpůrně v období zvýšené únavy. V případě roztroušené sklerózy nemám zkušenost - raději zkonzultovat s lékařem.
Získavane materskéj kašičky za prítomnosti matky.
Ja a môj otec sme robili na včelstvách MK za prítomnosti matky, začali sme od 1mája na 9 včelích rodinách, za 14 dní sme vyrobili 1115g MK, niekedy aj 1,5Kg MK,velmi dobréj kvality.
A prečo na 9 včelstvách? Lebo denne nám to stačilo na 3 včelstvá. Na to stačil rámik z plodom 1 včelstva.
Na takíto spôsob za prítomnosti matky, nemôžu bit bárz aké včelstvá, musia obsadzovat 30 rámikov v pohode. Sú to len tie najlepšie z najlepších, čož mi sme mali takích včelstie normálne 90% ,v hned začiatkom mája.
Takéto včelstvá pokial nebola znáška sa moseli vo dne v noci krmit cukrovím sirupom, aby tvorili MK, inak by nerobili nič. Denne zhltli normálne 12L sirupu, mali sme na to aj krmitká, plavákové stropné. Včelstvá sa moseli aj vytáčat každý 5 deň, bol to aj riadne hustý med, inak by netvorili MK, za prekrmenosť.Takéto včelstvá stavali medzistienky jak divé, normálne postavilo včelstvo za deň 2,5 medzistienky.
Tím že boli krmené, matky v úloch plodovali o 106, a ked sa nahodou vyrojili bol z nich 7Kg roj. Bežne z 9 včelstiev sa vyrojili dvoje a to po 12 dnoch procesu tvorby MK.
Aby tvorili MK ako prvé mosel bit tam riadny zdroj peľu, min. 4 plné rámiky, v medníku na naštrtovanie procesu, min 5 rámikov z liahnucim plodom, aby bolo dostatok mladík včiel na tvorbu MK.
Včelstvo normálne chytilo od 80 - 150 materskích buniek. Boli riane plné až nad misku. Na gram MK vychádzal priemer 3,1 matečníkov.
Přestaň, prosím trollovat s tím frajerským falšováním medu. To jsou přesně ty příspěvky, které rozbouří diskusi a ta se uhne jiným směrem.

Co má tvé vychloubání, že umíš falšovat med s tématem, který je Získávání mateří kašičky?

Nedoporučuji pokračovat zde na téma falšování medu.
Já bych naopak pro Merkuriho založil další vlákno "Merkuriho falšovaný med" a přesunul to tam. Potom prosím o vymazání tohoto příspěvku.
(01.09.2014 16:42)PetrM napsal(a): [ -> ]Přestaň, prosím trollovat s tím frajerským falšováním medu. To jsou přesně ty příspěvky, které rozbouří diskusi a ta se uhne jiným směrem.

Co má tvé vychloubání, že umíš falšovat med s tématem, který je Získávání mateří kašičky?

Nedoporučuji pokračovat zde na téma falšování medu.

Spíš se zamysleme nad tím, jak to, že se najde někdo, kdo tomuto hloupému tlachání věří a reaguje na to.

A že se v tématu o mateří kašičce píše o "medu" je celkem jasná souvislost a jestli admini trvají na takovýchto pravidlech, pak je jejich dodržování, aspoň pro mně, obtížné. Já svět vidím v souvislostech, vy Petře ne?

Hned vysvětlím jak to myslím na příkladu. Onehdá jsem volal do rádia do pořadu, kde se mluvilo o tom, zda mají rodiče právo dát či nedat dítě očkovat. Já jsem ale argumentoval tím, že já mám zase právo žít ve společnosti, kde jsou lidi očkovaní. Tvrdě jsem narazil a stejným způsobem narážím často i tady.

Některé a spíš úplně všechny věci vždy souvisí s něčím jiným a striktně to oddělovat je minimálně divné, nemyslíte?

Takže, konkrétní Merkuriho příspěvek, kde se v tématu o MK zmíní o tom, jak falšuje med, je dle mého v pořádku stran tématu. On totiž hloubavější čtenář musí sám přijít k myšlence, co se pak děje s tímto krmením, které "výrobce" mateří kašičky doslova pere do včelstev pod tlakem! No a Merkuri na to hned odpovídá, možná nelže a jen nestoudně říká nahlas, co se běžně děje, jen se o tom jaksi ostentativně mlčí. Tedy ne ten nesmysl s ochucováním invertu sirupem, ale s tím, že se vytočí do medu. Laboratorně to, dle vyjádření ing. Dalibora Titěry identifikovat nelze.

A tak. Za porušení pravidel bych považoval jedině to, kdyby rozvíjel teorie o tom, že arabům takový med stačí, zatímco Slovákům by ho nedal. Pak by to bylo porušení pravidel, slušnosti, morálky a asi i zákonů civilizovaného světa.
Tome, na jednu stranu máš asi pravdu, protože nad technologií výrobců MK "ve velkém" se asi nikdo znás nezamýšlí do detailů.....nadruhou stranu....vytočit cukr z včelstev po ukončení produkce MK a použití ho vědomě jako medu pro prodej tam, kde se nepředpokládá že by to někdo kontroloval.....to jako nyní po krmení vytočit a prodat jako med.....a to je proti včelařský etice.....A jakej teda bude nakonec rozdíl mezi Čínou nebo hypermarketovým JSGéčkem a medem "od včelaře"?
Ano, pochopils to Milane bleskurychle!! Náhodně, v úplně jiném tématu a přispěvatel, kterého nemá cenu číst a reagovat na něj "načal" téma jiné, lepší a palčivější!! MK produkuje pár velkovčelařů, nechme to na nich. Ale ptejme se, co dělají s tím invertem, jestli je pravda co tvrdí Merkuri, že se těm včelstvům musí dát tolik cukru? A jestli by to nakonec vlastně nestálo za úvahu, opakuju ÚVAHU, popovídat si o tom, že neprodukovat průmyslově MK a nebo, že kdo produkuje MK nesmí produkovat med. Vím, že je to pro mnohé velmi revoluční, nezvyklé, nepochopitelné a pro zbabělé nemožně rouhavé. Já se ale snažím využít té souvislosti pro téma lepší!!! Tohle forum můžou číst i "cizí" a řeknou si právě to, co říkáš ty.

A jestli se to odstraní od tématu MK a původního Merkuriho výlevu, pak to ztrácí smysl a souvislost.

Přece nač by mělo jinak forum být, jen na klepání na rameno, jací jsme pašáci a jak vše děláme bezchybně a jak vlastně není problém? Já myslím, že problémů je spousta, ovšem bez otevírání ožehavých témat vždy, když je příležitost, se dopředu nepohnem.

Pančování medu je zavrženíhodné a když bychom tupě, v rámci pravidel trvali na dodržování témat, pak vlastně žádný problém není = není to o produkci MK a každý kdo to nedělá jako Merkuri je hlupák!!!!Ještě dodám. Příklad. Policie vyšetřuje dopravní nehodu, řidič bumbal. Při vyšetřování ale policajti přes dopravu zjistí, že chlastač a dopravní přestupkář je vrah. Protože jde ale o policii dopravní a téma je bumbání dotyčného řidiče, nechá to policie být? Policie se jistě řídí pravidly a chápu, že by mnohým velmi vyhovovalo (a svět k tomu směřuje), aby se pravidla dodržovala otrocky vždy i v tomto, možná hloupém příkladu.

V té souvislosti podruhé prosím admina pana Petra o jasné vyjádření k mým argumentům. Děkuju Tom.
Ja som len opísal spôsob jak sa dá robit MK na včelstvách za prítomnosti matky, bez krmenia všelstiev to sa nedá robit, cukrový sirup spôsobuje velmi dobré plodovanie a riadne zvyšuj rojovú náladu, cukor to je jak živá voda.
Na osirelch včelstvách nie je kumšt robit MK, to dokáže aj antitalen. Ani v žiadnej dostupnéj literatúre sa nik nezmienuje o vyrobe MK za prítomnosti matky.
(01.09.2014 21:38)tom.50 napsal(a): [ -> ]A že se v tématu o mateří kašičce píše o "medu" je celkem jasná souvislost a jestli admini trvají na takovýchto pravidlech, pak je jejich dodržování, aspoň pro mně, obtížné. Já svět vidím v souvislostech, vy Petře ne?

Nevidím souvislost mezi získáváním mateří kašičky a chlubením se, jak falšuje med a prodává jej do ciziny.
To, co předvedl Merkuri je klasický způsob trollování a to je zde zakázáno.
Merkuri,nemáš pravdu,že to není nikde v literatuře dostupné.V Odborných včelařských překladech občas vyjde velice zajímavý a poučný článek,už nevím, ve kterých to bylo,ale o získávání mateří kašičky jsem se tam taky dočetl,a to velmi podrobně,takhle dobře nás to neučili ani v SOUz Nasavrky.

S pozdravem Pavel
Pred 56 rokmi môj otec robil MK, a kde bola literatúra? Zrejme sa ešte nenarodila, bola to len náhoda, postupne to dolepšil. Vtedy stála MK 40 000KČS. otec vtedi nikde nepracoval a ani nemal vyučný list. Sedliaci robili na rolách a môj otec na včelstvách, aj jeho sváko.
nevím jaký byl původní článek v plném textu, ale postup co tam Merkuri uvedl (o získáni MK, a vedlejším efektu na včelstvo, stavění rámků, rojení, atp ..) to se mě líbilo .. a rozhodně mě to přijde jako přínosnější diskuse než si číst názory co kam patří nebo nepatří ..

tím neříkám že podporuji falšování medu .. ale spíš si myslím že ta debata patří jinam .. primárně mne zajímá ta MK
zajímavé ..


nebo zde ..


ať se lze vrátit k původnímu tématu Smile
To druhé video je síla. MK v hrncích jak na medovinu. Zaujaly mě dvě situace:
čas 5:15 paní ochutnává MK lžičkou, mě by se huba pěkně proháhla
čas 6:50 přelévání MK ze sáčků do hrnce, jako by vyprazdňovaly olačky Big Grin
Čína sem dodáva MK po 10 centov / G, tak načo by sa tu robila MK ked je to nerentabilné tu robiť, to radšej tu chovať včelie matky.Cool
O "kvalitě" čínského medu bylo napsáno už dost. Proč by to mělo být jiné u kašičky? Děkuji, raději tu naši, byť za vyšší peníz.
(21.07.2016 6:48)Merkuri napsal(a): [ -> ]Čína sem dodáva MK po 10 centov / G, tak načo by sa tu robila MK ked je to nerentabilné tu robiť, to radšej tu chovať včelie matky.Cool

hele já Ti nevím, ale asi to nebude takové terno, když mrknu na ebay tak MK (royal jelly) je 340g (12oz) za cca 1715 z USA nebo třeba 50g z UK za 764 ... a všechno se to prodává Smile .. bavíme se o hrubé MK (nezpracované)
Stran: 1 2
Referenční URL's