Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Uzavření Včelařského fóra
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Vážení přátelé,

jak vidíte Včelařské fórum (VF) je opět v provozu a bez jakýchkoliv změn.
V pozadí vypnutí nebyla žádná česká ani zahraniční organizace. Nezávislost VF stále trvá.

K vypnutí VF došlo na popud uživatele miko, ale předem Vás prosím, abyste jej nekamenovali. Byl to jen impuls k mému činu. On sám za to přímo nemůže.

Mnozí se rozčilují nad tím, že po nich chceme, aby dodržovali pravidla VF.
Tato pravidla mají svůj smysl a pokud bychom nedohlíželi nad jejich dodržováním, byla by zde velmi rychle taková džungle, že by VF bylo naprosto nepoužitelné. A to bych pak toto fórum mohl skutečně zrušit.

Na porušení pravidel jen upozorňujeme a pokud není časté, není toto porušování nijak sankcionováno. Případné body upozornění vidí jen administrátor, moderátor a sám uživatel. Nikdo jiný a uživatel tedy není nijak před ostatními zostuzen. Ale to jistě všichni víte, protože pravidla jste všichni jistě četli. Wink
Připomínám, že s dodržováním pravidel jste souhlasili při registraci a to, že jste je nečetli není omluvou. Nechci pravidla VF srovnávat se zákony, ale ani neznalost zákona neomlouvá.

Dříve jsme i nováčky upomínali, ale již delší dobu jim první prohřešek promíjíme - nedostanou body upozornění, jen je na porušení pravidel upozorníme v moderátorské poznámce v příspěvku. Další upozornění jsou již hodnocená podle závažnosti.
Mnoho prohřešků promíjíme a ani na ně neupozorňujeme, ale to se nikdo nedozví.

Čas, který trávíme s Honzou na VF se celkově počítá na měsíce a je za tím hodně práce, abychom udrželi fórum v přehledném stavu.
Jsem rád, že je tady příjemné přátelské prostředí, kde se lidé vzájemně nenapadají. A myslím, že toto oceňují i další uživatelé.

Pokud se najde někdo, kdo počítačům příliš nerozumí a potřebuje poradit a pomoci, vždy se na nás může obrátit např. formou soukromé zprávy a my mu rádi pomůžeme a poradíme. Někdy to nemusí být hned - záleží na našem časovém vytížení, ale určitě to nezapadne úplně.

Věřím, že chvíle volna, které jste získali dočasným uzavřením VF, jste využili k věnování se rodinám a vašim včelkám.
A snad tam vyzbyl kousek času pro zamyšlení nad přístupem k pravidlům fóra a jejich dodržováním.
Jste me daly zabrat chlapaci !
Jsem zacinal panikarit Smile
Přesně tak, už jsem byl mimo.HuhHuhHuh
Vylakalo ma toto kratke odstavenie fora a som rad ze uz vsetko funguje.

Chcem podakovat administratorom fora za ich skvelu pracu, ze ho udrzuju v citatelnom a prehladnom stave.
Tak předně si tedy dělejte se svým forem co chcete. Je to váš byznys. Nikdo Vám do toho nebude kafrat. Nemá na to nárok a snad ani kvalifikaci.
Jen k těm sankcím.
Jen jsem vstoupil na forum, už jsem obdržel -30% za špatný podpis - bez varování.
Pak jsem napsal jen příspěvek kde bylo "Vysočina do toho" -30% bez varování.

Nejsem žádný chorobný problémista. Ale to mě teda naštvalo dost. Kdyby tady skutečně nebyly informace, které mi skutečně pomáhají, tak se na Vaše forum zvysoka. Ale pomáhá mi a to je dobře.
Tím nechci shazovat Vaší práci, jen mi přístup příjde arogantní. Dalo by se jednat s uživateli lépe. Těch uživatelů není zase tolik. Jsem členem různých fór, kde je daleko více uživatelů a přístup k nim je rozhodně lepší. Možná je to právě tím, že mají místní adminové spoustu času studovat to nemálo příspěvků a proto se vymýšlí různé přesouvání, kdy pak člověk neví kde se jeho příspěvek objeví. Různé editace, naprosto zbytečné odstraňovaní citací, kdy člověk, kdo to psal, člověk na koho komentář navazuje a admin ví o čem to vlastně je. Ale nový přispěvatel do diskuze si znovu otrocky čte celé vlákno. A takových výhrad bych našel spoustu.

Navíc si myslím, že se tady nesetkáváme s lidmi, jejichž věkový průměr je do patnácti let. Lidé jsou to inteligentní, zodpovědní za svoje myšlenky a příspěvky. To že se chce někdo babrat do nekonečna s přesouváním příspěvků a udělováním mínusových procent je jeho věc. Jen se ptám od čeho máme SZ.

Nějaké to forum už jsem adminoval, ale tento přístup je zbytečně přísný. Ale jak jsem psal na začátku, je to Vaše forum a dělejte si s ním co chcete.

Znovu opakuji, že vím co je to za práci takové forum rozchodit a spravovat. Za to dík. Je to spousta práce bez ohodnocení (kromě Google Adsense). Jen dělejte tak aby jste víc uživatelů neztratili. Tohle by k tomu mohla být cesta.
Já jen k tomu dodám,že jsem k ničemu žádný popud nedával a vůbec nemám zájem na ukončování tohoto fora,což z toho prohlášení,kdy jste měli web mimo provoz jasně vyznělo! Beru to jako vtip. Netušil jsem,že jsem členem týmu Včelařského fora. Big Grin
Já naopak předešlému poznamenám,že jsem se více dočetl s knížek z MV či z webu než z fora.
Taky jsem se vyděsil Undecided, bylo by to druhé tématické včelařské fórum, co v krátkém čase skončilo (tím prvním myslím slovenské, kterému je zde také věnované jedno téma) Angry. Určitě by to byla škoda, protože druhé podobné (s takovým rozsahem informací), po skončení toho slovenského, na Česko-Slovenském internetu už neexistuje (alespoň o něm nevím).
Na druhou stranu jsem se utěšoval, že alespoň teď budu mít víc času Wink
(12.05.2012 19:31)miko napsal(a): [ -> ]Já naopak předešlému poznamenám,že jsem se více dočetl s knížek z MV či z webu než z fora.

Tak to já to vidím zase úplně jinak. Jsem velice rád, že do tohoto fóra přispívají staří praktici (namátkou uvádím Ing. Peška, Tona Turčániho, p. Křapku, p.Bretnera, p.Skalu,...a.j.), kteří se s námi dělí o své zkušenost s včelařením v ČR. Neříkám, taky si rád zasurfuju po Beekeper´s fóru nebo přečtu o včelaření pod Alpami (Gritsch), ale pořád jsou to pro nás odlišná prostředí i když některé technické vychytávky mají velice zajímavé.
Adminové díky, děláte to vynikajícím způsobem a pořádek musí být.
Yaw
Předně chci říci, že si myšlenky založit fórum i následné práce na něm nesmírně vážím a děkuji za to administrátorům. V dnešních dnech se z fóra stala obrovská studnice informací, různorodých i protichůdných názorů. Vypnutí fóra v plné "rojové" včelařské sezóně a ještě o víkendu, kdy mnoho včelařů (hlavně začátečníků) kontroluje včely a reaguje na to co v nich vidí, mi přijde jako ne moc šťastné řešení.
Příspěvky některých uživatelů typu "Nikdo nikoho nenutí zakládat forum či ho moderovat", nic nepřináší, beru je jako nemístné a podkopávají práci adminům, kteří do fóra investují svůj čas.
dík za otevření .. zrovna jsem hledal radu jak nejlépe přestěhovat včely z malého do většího úlu, přijdu sem .. a tady zavřeno .. jsem rád že to není trvalé .. radu jsem nakonec našel jinde, ale i tak ... je tu spousta rad a je to víc po ruce .. řekl bych Smile

už žádné zavírání prosím Smile
Nezlobte se ale nechápu vypnutí fóra, nechápu kladné hodnocení takového počinu a nechápu jak může být něco nezávislé a přitom z hecu se neplánovaně to - fórum vypne, načem nejen admini tráví spoustu svého volného času, ale také je potřeba sečíst volný čas ostatních uživatelů, kteří sem dávají své zkušenosti nebo poznatky. Nikdy víc to fórum bezdůvodně nevypínejte, to raději najděte další zodpovědné dobrovolníky, kteří budou ochotni číst a řadit příspěvky. Osobně tento způsob moderování vidím jako velmi pracný. _gp_
Nebyt fora a vsech zucastnenych lidi tu,tak me zacatky byly mnohem slozitejsi.
Znam jak Petra tak i Honzu osobne a jsou to supr kluci kteri to tu delaji pro nas takovy jaky to je.
Je to tu jedno z mala for,kde se lidi neosocuji a nejsou tu vulgarizmy.A to ja ocenuji.
(12.05.2012 19:31)miko napsal(a): [ -> ]Já naopak předešlému poznamenám,že jsem se více dočetl s knížek z MV či z webu než z fora.


Tak co tu vopruzuješ
.
.
Já nevím, že se musíte takhle štěkat. Diskutujte o včelaření když tady na to toto fórum je a nenapadejte se. Buďte rádi, že tu administrátorskou práci někdo dělá, já jsem za tohle fórum vděčná. Jdu si číst nějaké přínosnější příspěvky Smile
(12.05.2012 19:31)miko napsal(a): [ -> ]Já naopak předešlému poznamenám,že jsem se více dočetl s knížek z MV či z webu než z fora.

Ono je třeba asi vše.
V knihách je ucelený systém - většinou - ale logicky jen jeden či málo.
A pak člověk potřebuje si ten systém prověřit - protože systémů-metodik je podstatně víc jak knih. Dřív to byly zdlouhavě získávané informace, protože včelařina je i byznys a málokdo předává své knowhow - leckdy se člověk dozví věci, že neví, jestli dotyčný schválně klame, nebo to doopravdy dělá. Smile

A na to je toto forum výborné. Je to včelaření bez hranic. Smile

A časopisy, tam je spíš problém, že se se "otázka" řeší jen někdy a taky většinou jen z jednoho pohledu. Ale je jich víc jak knih.
na forum chodím hlavně kvůli srovnání, jak to či ono dělají ostatní včelaři, člověk si zde našel i pár přátel a musím říci, že takový výpadek mě vyděsil. Abych se pravdu přiznal, tak raději z obavy, abych neporušil pravidla nic nezakládám, jen do určitých témat přispívám. Je to dáno zejména tím, že když člověk měl problém a chtěl se na něco zeptat, hned dostával mínusy za založení nového příspěvku, který byl podoben jiným příspěvkům, ale které se mi předtím nepodařilo vybrat či vyhledat. Prostě tu zřejmě nejsem tak dlouho, abych měl přehled o všem. Osobně musím říci, že přispívám i do jiných fór s jinou tématikou a toto se tam objevuje velmi často, ale nic proti duplicitě příspěvků nemám, spíše se snažím tam vždy poradit než davat sankce. Doufám, že VF bude dál fungovat a nebude zas pozastavována jeho činnost.

PS: Nevím jak jiní uživatelé, ale já po přečtení totoho příspěvku stále nevím, o co přesně s Mikem šlo.
Ten kdo to tu čte a má přehled bylo hned jasné, že vypnutí fóra je dočasné jako reakce na hec od Mika. Honza a Petr jako správní šprýmaři to jen dotáhli do konce.

Dalo nám to ale jednu věc - uvědomili jsme si jak by nám toto fórum scházelo.
Takže kluci za mě dík a ať vás humor neopouští a trpělivost s námi.

P.S. - mohlo to být vypnuto, když bylo hezky a člověk se točil kolem včel. Teď když pršelo by si člověk rád přečetl jak je to u ostatních a odpovídal na dotazy.
Taktiež sa hlásim k "závislým" a verím, že administrátori vydržia v nasadení. Po redukcii slovenského fóra som si uvedomil význam plnohodnotnéj včelárskej debaty. Osobne sa chcem obom administrátorom poďakovať a popriať im veľa sily a trpezlivosti pri jeho údržbe.
Díky že jste zase zpět.... VF je studna plná informací a zkušeností.....jenom díky účastníkům tohoto fóra jsem se naplno rozhodl že začnu včelařit, protože sem věděl že tady se budu moct poradit Smile
Ještě že to zavřeli jen dočasně....jsem se až vylekal že to skončilo napořáda na internetu nic podobného není.
Každou chvíli si kladu spoustu otázek ohledně včelaření, kolikrát si nejsem úplně jist svým počínáním a zde se vždycky někdo najde někdo zkušený kdo ochotně poradí zacož bych chtěl poděkovat.
Stran: 1 2
Referenční URL's