Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařství Sedláček - Bučovice
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3
Včelařství Sedláček - Bučovice
www.vcelarstvisedlacek.cz
Nemá někdo zkušenost s kvalitou rámků od tohoto výrobce??
Nejen s kvalitou.Osobně by mě zajímalo jestli někdo vyzkoušel i jejich speciálně vylepšené loučky...Letos bych rád založil úly Optimal a dost váhám kudy se vydat.
Děkuji
Mám zkušenost s L v.15,9. Rámky jsou slušný kvality. Většinou čistý bez vad. No najdou se občas i vady v množství cca 3-5%. - loučky se suky, kůra, praskliny (použití jen na topení) Big Grin.
Horní a boční loučky jsou z lípy, dolní loučky (někdy i horní) jsou z olše.

Exclamation Speciálně vylepšený? - rozdíl od originálu L: horní loučka má tl. 10 mm místo 19 mm (z praxe můžu říct, že prostavování voskových můstků u mě není problémem a větší plástová plocha), šířka je 24 mm místo 27 mm. Kdo uvažuje o plastových mezistěnách do dřevěného rámku nastane problém s rozměrem. Pročepování bočních louček pro horní i dolní loučky. Ouška u horních louček jsou zúžená z 24 mm na šířku 19 mm - pomocí pásové pily. Tento detail vnímám za mínus - nedochází při nasazení horní loučky do bočních ihned k pravému úhlu.

Doupřesnění: Boční loučky rozšířené přes 4/5 výšky. Nezdá se mi jako problém - snad jen více plochy zalepené propolisem. Pro GORO - být včelou taky hledám nejkratší cestu na druhý plást Cool - buď nahoru nebo dolu, příp. otvorem v souši. Než přejít na šířku rámku 2/3 Langstroth.
(02.03.2011 20:05)NB1 napsal(a): [ -> ]Exclamation Speciálně vylepšený?

podla môjho názoru sa pýtal Odřich na sedláčkove vylepšenie "hofmanovej bočnej lúčky" ktorým sa Mirek Sedláček často prezentuje. To rozšírené plece (35 mm) slúžiace ako medzerník nemá vysoké len 65 mm ale v šírke 35 mm je celá bočná lúčka až skoro po spodok.
Mirek to prezentuje ako "druhú stenu v úle", ako uteplenie a pochvaluje si to.
Mám od neho niekoľko takýchto rámkov a včielky majú problém prechádzať z jedného plástu na ďalší, môžu to urobiť len tak že vylezú na vrch rámika alebo zlezú dole ( nemôžu obísť bočnú lúčku, pretože sa rámiky skoro na celej výške dotýkajú !)
- v praxi to včielky často riešia tak že si "vyhryzú " vo vloženej medzistene prielezný otvor holt včielky prežijú všetky "zlepšováky"....
(02.03.2011 21:55)goro napsal(a): [ -> ]podla môjho názoru sa pýtal Odřich na sedláčkove vylepšenie "hofmanovej bočnej lúčky" ktorým sa Mirek Sedláček často prezentuje.

Ano přesně tak.Děkuji za popsané postřehy.Půjdu tedy asi do klasiky....
Hlavně Optimalové vylepšené horní loučky jsou o 1 cm delší a mě do Optimalových nástavků nevlezou. Podle info na stránkách pana Sedláčka, bych si je měl sám zkracovat Confused
Já mám naopak s "celohoffmanovými" bočními loučkami poměrně dobrou zkušenost. Mám je ve dvou optimalech a v několika Langstrothech od roku 2005. Nemám sebemenší pocit, že by to včelkám dělalo nějaké potíže, spíše je to naopak napodobení přirozené stavby včelího díla, které je v dutině přichyceno ke stropu a ke stěnám. Průlezy v horních rozích rámků si dělají pomerně nezávisle na typu boční loučky, měl jsem je i když jsem ještě používal rámky s mezerníky. Letos zkouším u Lang.2/3 boční loučky, které jsou ještě delší - v podstatě jako plastové rámky pana Žáka. Spíše bych upozornil, že rámečky od Miroslava Sedláčka mají stejně širokou spodní i horní loučku a velmi záleží na správné včelí mezeře mezi nástavky - jakmile je větší než 9 mm, včelky nedostavují dílo až ke spodním loučkám - při užší spodní loučce, často nějaký ten milimetr navíc snesou, ale pokud je mezera cca 8 mm je stavba i u těchto rámečků od M.Sedláčka perfektní.
Další častou námitkou je tmelení po celé délce boční loučky a následné špatné rozebírání díla - ano pokud chce se včelkama provádět nějaké čachry na jaře, tak to jde ztuha, ale v létě mi to potíže nedělá, navíc je na bočních loučkám velmi, velmi kvalitní propolis, který při vytáčení lehce teplý seškrábnu.
Zdeněk
(02.03.2011 13:23)Orel napsal(a): [ -> ]Nemá někdo zkušenost s kvalitou rámků od tohoto výrobce??

Rámky jsou na jednicku z hvezdickou!!! ja je pouzivam a nebudu menit dodavatele... Navic to mam blizko coz je taky dulezite kdyz neco dojde mam to na dosah.
nedávno mi doviezol 700ks hofmanov 42x17,sú v ešte lepšej kvalite než pred dvoma rokmi..beriem od neho aj keď vedla v dedine robí jeden o tretinu lacnejšie..konštrukcia sedláčkovho rámiku mi perfektne sedí v ruke..jediné čo ma trocha štvalo bolo,že šírka hornej aj spodnej latky bola opať 25mm,napriek info na stránke že od 2010'r robia šírku 23mm..pre mňa ešte jedna super vec,ramiky spájam samorezkami 30x3,smrekové som musel(vrchnú a spodnú)predvrtávať,tieto topoľové nemusím-neprasknú..
Občas a někdy často, jsem na www stránkách Mirka z Bučovic hledal odpovědi na mé otázky ohledně včelaření. Pročítal jsem jeho zkušenosti a rady a občas jsem se s nimi ztotožnil a dělal jsem podle něj. Asi před týdnem jsem si něco na jeho stránkách chtěl najít, ale jeho "nou hau" je pryč, pouze prodej včelařského zboží kraluje jeho stránkám. Že by rekonstrukce stránek, nebo konec dělení se o své zkušenosti s ostatními a pouze orientace na obchod ? Doufám, že odpověď č. 1 je pravdou.
Taky jsem tam čerpal a zbylo tam úplné minimum. Hold si asi budeš muset zaplatit kurz a přijet na školení k němu. Dělá to komerčně, to se o něm ví a toho je jeden z dalších kroků Smile Proč by měl zveřejňovat informace, které pak publikuje na kurzu. Kontraproduktivní. Dělá to dobře v dnešní době. Chce vydělávat. Naštěstí je spousta informací na jiných webech. Já se s jeho metodou neztotožnil, takže mě to zase až tak nemrzí.
Každopádne mal tam zaujímavé informácie, nie všetky postupy však "fungovali" aj u mňaWink
Nic mu nevyčítám, ale tento obrat o 180 st. mě celkem překvapil a je pro mne odrazem stavu celé naší společnosti, kdy akce "zadarmo" se přestává nosit. Proto je pro mne neustále jedničkou ve sdílení informací o včelaření a asi i skromnosti, přítel Honza Jindra. Děkuji za jeho sdílené zkušenosti a tímto jej na dálku zdravím.
Ještě něco je dočasně v google cache - takže kdo má zájem je možné si uložit na svém PC.

zadejte :
cache:www.vcelarstvisedlacek.cz/vcelareni.php?id=1236256151
cache:http://www.vcelarstvisedlacek.cz/vcelareni.php?id=1230895506
cache:http://vcelarstvisedlacek.cz/vcelareni.php?id=1272041985

Prostě : googluj => náhled => archiv
Co děláme

Pak jako náhradu jsem objevil krásné stránky dalšího Jirky : http://www.vcelarstvijirka.cz/apps/clanky_rady.asp
Technická - vedlejší efekt Velkého bratra: http://web.archive.org

Ivan Černý
(15.04.2013 20:38)JiříM napsal(a): [ -> ]Nic mu nevyčítám, ale tento obrat o 180 st. mě celkem překvapil a je pro mne odrazem stavu celé naší společnosti, kdy akce "zadarmo" se přestává nosit....

Akce zadarmo jsou super, když je za co nakupovat jídlo apod.
Je velký rozdíl, když je člověk ze včel živ (a a jeho rodina také) a když je má jako koníčka nebo vedlejší hospodářskou činnost.

Schválně - kolik z vás nějak ocenilo informace poskytnuté na "různých webech" zadarmo...? A jak? Zvednutým palcem? Super - tak už jen prosím o sdělení kurzu, kolik se dostane za jeden zvednutý palec rohlíků v obchodě...
Ono to není jen o sdílení know-how. Ale i o čase stráveném sepisováním, formátováním, focením, ... A pak přijde nějaký web.archive.com a bez ptání si vaši práci nakopíruje k sobě a máte po žížalkách... Naše Národní knihovna měla aspoň tu slušnost se předem zeptat a nabídnout za to logo (přepočet na rohlíky také neuvedla a do své čítárny tuším kopíruje bez ptaní). Nehledě na stovky "blogerů", kteří mají nedostatek schopností blogovat a tak prostě jen kopírují. A nakonec podnikavci, kteří se rozhodnou udělat si stránky na prodej svého medu, jenže jim chybí obsah - tak ho prostě taky nakopírují.

Takže těch důvodů, proč web smáznout, může být docela dost.
Ať tak či onak - je to výsostné právo autora. A s ohledem na mnohé názory ve vlákně o autorských právech je tohle logický důsledek - radši nepublikovat na netu vůbec. Jestli někdo máte o informace zájem, tak si je prostě přijeďte poslechnout a potažmo zaplaťte.
Zajímavé by bylo slyšet teď názory kritiků AP z daného vlákna... Tongue
(16.04.2013 13:19)jdjd napsal(a): [ -> ]Zajímavé by bylo slyšet teď názory kritiků AP z daného vlákna... Tongue

Tak proč píšeš sem a ne do daného vlákna?
Do toho vlákna jehož jmého nesmíme vyslovit Smile jsem dal odkaz na tento článek, který dle mého situaci trefně vystihuje.
Jeden pražák ke mě léta jezdí pro med. Vzpomínám jak byl rozrušený když jsem o 10Kč zdražil. Přitom každé dva roky má nové auto ... a vůbec mu nepřipadne divné, dát několik set za hodinu v servisu. Nejprve do telefonu med odmítl. Za hodinu volal opět - už asi vyzkoušel další zdroje a zjistil, že nejsem zase tak drahý a dokonce ještě přiobjednal. Ale proč o tom píšu - Jsem velký zastánce odpovídajících cen a obecně placení v zemědělství ... i ve včelařství. Časy kdy na venkov jezdilo vzdálené příbuzenstvo a otevřelo kufr a nanosilo si cibuli, králíka a vajíčka už jsou pryč. Bohužel žijeme v době kdy je život nákladný a to i včelařův. I včelař musí zajistit studující děti a poplácání po ramenou jim kolej nezaplatí. A začít musíme u sebe - nemělo by nám připadat divné dát nějakou stovku za seminář či kurz pokud je dobrý. Jediné co jsem si všiml - Sedláček chce čísla chovatele (takže na to asi současně čerpá dotaci ... ?)
(14.04.2013 21:42)JiříM napsal(a): [ -> ]Občas a někdy často, jsem na www stránkách Mirka z Bučovic hledal odpovědi na mé otázky ohledně včelaření. Pročítal jsem jeho zkušenosti a rady a občas jsem se s nimi ztotožnil a dělal jsem podle něj. Asi před týdnem jsem si něco na jeho stránkách chtěl najít, ale jeho "nou hau" je pryč, pouze prodej včelařského zboží kraluje jeho stránkám. Že by rekonstrukce stránek, nebo konec dělení se o své zkušenosti s ostatními a pouze orientace na obchod ? Doufám, že odpověď č. 1 je pravdou.

Už loni o tom mluvil, že to pročistí (smaže). Taky byl oprávněně rozčilen kopírováním jeho obrázků jinými prodejci VP. Tomu se dá zamezit - hologramem, logem ...

Osobně si myslím, že odpověď č. 1 je špatná! Stačí si pozorně přečíst ZMĚNY OD LEDNA 2013 na web. úvodní stránce. Mimo jiné je zde i zmínka o ukončení externí přednáškové činnosti a školení (na posledním kurzu se o tom též zmínil).

Nedělejte, prosím, ale z něj "tvrdého prodejce informací, kterému jde jen o to vymlátit z toho co nejvíc"! Osobně mám s ním jen dobré zkušenosti (je profesionál jak v přednášení tak i v prodeji včelařských potřeb) a vždy dovolil pro své osobní potřeby si kurz nahrávat i fotit. "S tím, že kdyby jsme nebyli v Česku, tak si z kurzu odvezeme prezentaci třeba na DVD - jako je jeho zkušenost, když jede na kurz do Německa."

Co k tomu říct: každá nelegální akce (vykrádání, zkopírování, škodění, pomlouvání, nekalá konkurence) vyvolá časem reakci a to nejen u p. Sedláčka! (Najdou se i zde na VF odkazy na nelegálně zkopírované knihy, filmy, DVD ... o včelaření. Taky to o něčem vypovídá).
Stran: 1 2 3
Referenční URL's