Moje včely mají i čipy se záznamemo letu, výšce atd. tankovaným množstvím nektaru, DMC kodem každého květu a jeho GPS souřadnicí.
Traceabilta jak má být.
Samozřejmě v úlu je to na servru uloženo včetně předaného množství, buňky a rodnými daty včel co to doplňovaly enzymy, na plástech jsou RFID čipy a z medometu automatický zápis do čipů v konvích.
Když je na to dotace, nepoříďte si to.
Podle čipů ze včel pak bude od příštího roku dotace na oplyování.
MZe to nyní potřebuje u 1D prokázat, že dotace je vyplácena účelně.
Podvody se množí.
Samozřejmě záznam z čipů na koncesovaném, evidovaném záznamníku s pečetí - musí být na každém česně.
(25.01.2013 21:19)JKL napsal(a): [ -> ]No jo a jak vědí v čem ta řepa rostla - mohlo to být na uranových skládkách u Ralska. No hlavně, že vědí jak se to vyrábí.
Pokud to jsou jejich peníze, tak ať si je utrácejí za co chtějí.
To je o tom, o čem přesvědčíme zákazníky. I my jsme vlastně obchodníci s vírou. V sílu medu, ale co si budeme povídat.
Hlavní výhodou medu je to, že jej nosí včely a my můžeme sedět doma.
Kdyby jsme jej měli sbírat my, tak se na to vybodneme a jdeme si přivydělávat něčím jiným, nebo budeme okrádat o produkt někoho jiného než včely.
Jsme takoví víceméně bezohlední kapitalisti s pár miliony dělnic. Med jim bez ptaní sebereme, pár kily cukru odbydeme, sociální odvody a pojištění za ně neplatíme, dotace za jejich práci pobereme. A ty co se neosvědčí, ty prostě "zrušíme".
A kdyby to nosily z bulev řepy na uranových skládkách a bylo to prodejné, tak to prostě vytočíme a prodáme a neřešíme.
Určitě to bude dobré.
(25.01.2013 22:08)Madra napsal(a): [ -> ]S tim protože pracujeme a plníme med do skla by jsme měli zaměstnat jednu osobu, která bude sledovat cestu sklenice, po celou dobu plnění a používání, jestli se někde kousilinek neodštipl a nedostal do medu, jestli jsi ji před použitím správně vymyl a použil správný mycí prostředek.
Moudro lidu předpisového a úřednického je nekonečné...
aneb když si brusel prdne, český úředník se po.....
Tu osobu ti nemůže nikdo uznat, nevím jak ošetříš lidský faktor - to musí být automatický sběr dat.
Takhle by jsi neprošel auditem.
HACAP nemá ale s Bruselem asi nic společného, stejně jako bezpečnost letecké dopravy, nebo normy automobilového průmyslu.
Tam ji nikdo nikomu nenařizuje, ale tím, že tady jsou různé spolky co hodnotí spolehlivost aut, atd. tak je prostě třeba být na TOP TEN. Třeba ADACu a pak lidi kupují víc.
Prostě jsou určité postupy a standarty které se osvědčily a pokud nechceš aby ti loetadla padaly tak je dodrežíš, pokud nechceš mít salmonelu u svých zákazníků tak je určitý postup.
A když vidíš třeba tento tupý národ, tak představa, že by byl schopen si vybrat z údajů na štítku jak to bylo vyrobeno - tedy jen se selským rozumem, nebo podle normy té a té. A navíc když vidíš co dokáží někteří prodejci, banky atd zamaskovat do svých textů, tak já si nakonec myslím že je dobře, že když jdu koupit do normálního obchodu tak že je to pod normálním standartem a když chci sýr pláacaný rukama tak jdu do farmářské prodejny nebo prodej ze dvora - tam o tom vím.
A jak tak o tom přemýšlím, musím jít konečně na očkování proti žloutence. Nebo zjistit jak na tom jako rodina jsme. A to myslím vážně.