Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Libor Podhajský - Optimal
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím, má někdo zkušenost s tímto Optimalem z třívrstvých desek? Hlavně mě zajímá jestli rozměry jsou přesně Optimal, konkrétně síla stěny. Jelikož co jsem se díval tak ty desky se standartně vyrábějí 21 a 27 mm.
Ahoj, síla desek je 27mm, ale vnitřní rozměr je 435mm. Mám dna a rámečky. Zpracování excelentní. Nástavky si dělám sám.
Více informací o tomto výrobci a materiálu ze kterého úly zhotovuje najdeš zde.
Děkuji za informace, přesně to jsem chtěl vědět. Taky právě uvažuji nad nákupem den, mřížek,vík, výkluzů a tyhle se mi dost líbí. Nástavky mám svoje, ale ty mají venkovní rozměr těch 485. Takže venkem by mi to nesedělo o 4 mm pokud to dobře chápu.
Tyto nástavky mají venkovní rozměr 487x487mm a vnitřní 433x433mm. Tímto je kompenzovaná větší tl. materiálu, tak aby zůstala kompatibilnost s jinými Optimaly. Podélné hrany nástavků jsou zaobleny rádiusem 2mm. Z těch 2 mm navíc nemusíte mít strach, na úlu to nepoznáte, nehledě na to, že nástavky z běžného dřeva ve venkovním prostředí dokáží rozměrově pracovat daleko více, tohle se ani "nehne" Shy. Vnitřní prostor zmenšený o 2mm taky ničemu nevadí, ale pro jistotu je falc pro uložení rámků širší, kdyby měl někdo rámky jiného výrobce krapet delší. Co se týká doplňků jako např. výkluz, stropní krmítko tak tam je to stejné jako s nástavky, mateří mřížka v rámu má rozměr 485x485mm.
Objednal jsem si kompletní sestavy. Jel jsem si pro ně osobně, měl jsem nedaleko nějaké vyřizování, tak jsem toho využil. Nakoukl jsem do dílny p. Podhajského a mohu jenom závidět. Strojnímu vybavení odpovídá i kvalita. Doma jsem jenom natřel řezné plochy lazurou a při této práci jsem si v klidu prohlédl každý detail. Nenašel jsem chybu. To samé platí i o dalších doplňcích krmítka, nízké dno, mateří mřížka, česnová vložka – některé věci jsem neměl ani objednané, ale když jsem je v dílně uviděl, tak jsem neodolal.
Neberte to jako reklamu, ale mohu jenom doporučit.
Zdravím všechny včelaře a příznivce úlu Optimal. Dnes jsem spustil novou verzi stránek http://www.uloptimal.cz. Více informací o materiálu, více informací o Optimalu. Popis jednotlivých komponentů se zaměřením spíše pro začátečníky. Vybavte se před začátkem sezony, ať nedopadneme jak loňský rok Rolleyes. Nyní je vše skladem, k dodání do 5 dnů.
A ja si říkal že mi ještě ráno normálně fungovaly a teď jsou uplně rozpadlé v prohlížeč: Firefox 35.0.1 na Linuxu. Sad
Ano toto bohužel může nastat, vzhledem k úplně jiné struktuře nových stránek jsem původní smazal a nahrát místo nich na server nové. Ten kdo navštěvuje mé stránky průběžně, musí si je nyní zaktualizovat stiskem kl. F5. Za komplikace se omlouvám, ale jinak to nejde, Váš počítač si předešlé stránky pamatuje.
Referenční URL's