Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Prodej včelstev
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4
Zdravím vás přátelé,vlastním šestery včelstva a jelikož jsem nucen se včelařením skončit rád bych vše co se týká včelaření prodal.Mám úly 39x24 5let staré,ale jelikož nemám s obchodováním žádné skušenosti chtěl bych se zeptat,zda někdo tyto zkušenosti má jestli by mi neporadil.Já si s tím zatím nevím rady je to na mne dost tvrdé.
Škoda,že nemáte v profilu oblast v níž včelaříte. Určitě by se vám někdo z okolí ozval. Obzvlášť po té divné letošní zimě.
Zapoměl jsem napsat,že včelstva mám na Šumavě v okolí Sušice
Dobrý den, zkušenosti abych vám poradil s prodejem nemám, ale Vaše nabídka by mě zajímala. Jsem z Plzně-severu, tudíž stejný kraj a tak by to snad nemělo být z hlediska veterinárního takový problém. Kdyžtak se mi ozvěte na email kucerajan99@seznam.cz s vaší nabídkou (co a za kolik nabízíte) a zkusíme se domluvit. Jsem začínající včelař (teprve od června) a chtěl bych si jednak rozšířit chov a jednak si opatřit vybavení. S pozdravem Kučera Jan
S veterinou nebývají problémy. Řekl bych že při převozu z okresu do okresu je potřeba mít vyšetření na mor.
Budete potřebovat asi toto:

[Obrázky: Page_1_presunvcelstev2014.jpg] [Obrázky: Page_2_presunvcelstev2014.jpg] [Obrázky: Page_3_presunvcelstev2014.jpg]
Pokud je mi známo, tak pro přesun v rámci kraje není potřeba vyšetření na MVP. Ani žádné jiné potvrzení z SVS.
Pokud se mýlím, opravte mne, prosím.

Samozřejmě, pokud budu producentem oddělků, budu tato potvrzení mít a klidně je dám i pro přesuny v rámci kraje.
Kraj od kraje je to jinak. V olomouckém kraji potřebuješ vyšetření na mor i k přesunům v rámci kraje.
Jsme sice mimo téma, ale podle kterého nařízení, vyhlášky či zákona je to v Olomouckém kraji jiné?
Nebavím se o ochranném pásmu, tam jsou přesuny zakázány úplně.
http://files.vcelarikonicko.webnode.cz/2...rroáza.pdf

konec strany 3 a začátek strany 4.
Je to tedy z loňského roku , ale nic nového jsem zatím nezachytil. Mimo téma to zase tak není, protože trvalého přemístění včelstev se to taky týká.
Dost problém, když chceš dělat směsný oddělek a převést ho na chvíli mimo stanoviště. Pokud tedy nebudeš partizán Smile
Jde mi spíše o finanční ohodnocení úlú,včelstev apod.Ale i tak vám všem děkuji za rady určitě se budou hodit
(15.01.2014 10:19)DonPepe napsal(a): [ -> ]http://files.vcelarikonicko.webnode.cz/2...rroáza.pdf

konec strany 3 a začátek strany 4.
Je to tedy z loňského roku , ale nic nového jsem zatím nezachytil. Mimo téma to zase tak není, protože trvalého přemístění včelstev se to taky týká.
Dost problém, když chceš dělat směsný oddělek a převést ho na chvíli mimo stanoviště. Pokud tedy nebudeš partizán Smile

Koukám, že to tak bylo možné.
Ale MVO je potřeba sledovat na webu SVS a nikoli na jiných stránkách, kde mohou být staré informace, což je tento případ.
Pro Olomoucký kraj platí od 15. 5. 2013 nová MVO a tam o potřebném vyšetření při přemístění včelstev na území kraje nic není.

Z toho tedy vyplývá, že je nutné sledovat úřední desku KVS SVS ČR a podle ní jednat.
A znát:
Zákon č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně souvisejících zákonů (veterinární zákon)
Vyhláška č. 299/2003 Sb., o opatřeních pro předcházení a zdolávání nákaz a nemocí přenosných ze zvířat na člověka
(15.01.2014 12:41)Jaroslav.J. napsal(a): [ -> ]Jde mi spíše o finanční ohodnocení úlú,včelstev apod.Ale i tak vám všem děkuji za rady určitě se budou hodit

Kdybych je prodával já, 5 let staré u'ly s vyzimovanymi vcelami, nabídnul bych je za 1 tis. ul plus 1,5 tis. včelstvo.... na čárky nekoukat....tablet Confused
ÚĽ má odpisovú hodnotu 10 rokov, počíta sa súčasná cena úľov. Cena včelstva podľa cenníku
Podle mě má včelstvo na jaře cenu ročního výnosu plus cenu oddělku toho roku.
Protože pokud bych chtěl mít stejné včelstvop na podzim, tak ten oddělek musím koupit a o med přicházím.

Podle názoru mnohých zaostávají ceny včelstev a oddělků za cenama medu které se v posledních letech dost zvedly.
Cena včelstva je taká jak je určená ministerstvom, to že sa dohodnú starí a budúci majitel na určitej sume, je to len medzi nima.
Z predajom nemá nič spoločné ako hodnota medu, a vynos roční v mede je ešte vo hviezdach.
Wink
(15.01.2014 14:38)TomasoFernando napsal(a): [ -> ]
(15.01.2014 12:41)Jaroslav.J. napsal(a): [ -> ]Jde mi spíše o finanční ohodnocení úlú,včelstev apod.Ale i tak vám všem děkuji za rady určitě se budou hodit

Kdybych je prodával já, 5 let staré u'ly s vyzimovanymi vcelami, nabídnul bych je za 1 tis. ul plus 1,5 tis. včelstvo.... na čárky nekoukat....tablet Confused

Díky za názorWink
Loni na podzim jsem měl nabídku na včelstva 2,5 tis. Kč ve starém polystyrénovém úlu domácí výroby ve dvou nástavcích 39x24 po 11 rámcích.
Ale taky jsem viděl cenu 4 tis. ve starém úlu - Tachováku ve 3 nástavcích, takže je to spíše věc dohody a skutečného stavu včelstva a úlu.
Případně taky jestli je to jen včelstvo v úlu bez dalších věcí, nebo pak nějaký komplet s dalšími věcmi (třeba další rámky, rezervní souše, mezistěny,kuřák, rozpěrák, nějaký rojáček a případně další a cena za komplet).
J8 prodávat včely na jaře v kondici, tak pod 5 litrů o tom dneska nepřemýšlím.

A pokud by mi někdo prodával na jaře včelv v kondici za 1500 - to bych bral, ani bych svoje nezazimovával, rozdělil na tři - čtyři oddělky a prodal, ušetřil náklady a na jaře koupil, vytočil, rozdělil do oddělků a zase prodal.


1500 Smile Vždyť se prodávají oddělky už za 1200.
Chlapi, ja som na jar kupoval 3 včelstvá, bez úľov, včelstvo v plnej sile 100 eur, druhé bolo asi 1/3 slabšie za to si pýtal 70 , a nakoniec jedno slabšie -do ktorého sa v zime zahniezdil piskor, za 20 eur.
Cena je vecou medzi oboma včelármi, jeden končí -druhý začína, ak začína začiatočník , tak ako ja , tak určite nebude mať tolko medu ako starý včelár ktorý vie viesť včelstvo počas znášky , a po druhé -začiatočník nepočíta zisk na kilá medu , alebo cenu odložencov , ten chce začať a učiťsa .
Pre tých čo rátajú hodnotu včelstva podla predpokladaných výnosov medu, mám len jeden odkaz ,,zaplatíte tomu včelárovi aj ušlý zisk , ak nebude dobrý rok - znáška?".
Je to taký istý nezmysel ako keď si taxikár kupuje auto, a predajca mu do ceny pripočíta aj ten zisk čo bude mať cez rok za prácu taxikára?????, ľudia zobuďte sa!!!!
Stran: 1 2 3 4
Referenční URL's