Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Propolisová mast, tinktura - výroba a prodej
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jaké podmínky je třeba dodržet při oficiálním prodeji propolisové masti popř.tinktury?

Předpokládám na prodej bude potřeba ŽL, ale nevím, jak s výrobou.
Dá se to vyrábět doma na koleně nebo je třeba mít klasickou provozovnu, schválenou hygienou apod. zbytečnosti?

Díky.
Mno asi ti víc řeknou na krajské hygienické stanici, možná budou chtít dermatologické testy....
Nevím jestli doma na koleně, ale určitě ne na živnosťák jako OSVČ. Když tak sročko nebo něco ještě jistějšího. Smile

Když si představím že někdo dostane alergii a bude chtít po mě soudně chtít prachy.
(09.12.2014 19:53)vilda napsal(a): [ -> ]... Dá se to vyrábět doma na koleně nebo je třeba mít klasickou provozovnu, schválenou hygienou apod. zbytečnosti? ...

Vildo, nevím jestli jsi takový mladý dynamický, plný nápadů a fantazie nebo už starý a nekritický, ale napřed si tady na foru zadej do vyhledávače heslo propolis a přečti si o něm všechny diskuse. Z toho poznáš jak se se vůbec propolis získává, kolik ho získáš, jaké má každý rok rozdílné vlastnosti, jak a kolika způsoby se rafinuje, jak se z něj dělá mast, co se vlastně všechno do masti dává. Pak až si budeš myslet, že to všechno už víš (stejně to nebudeš vědět), mast udělej. A až se ti mast podaří tak jí někde až budeš prodávat med nenápadně polož. A až si ji někdo všimne a zeptá se tě co to je, tak mu ji věnuj nebo to nech na něm, kolik ti za ní bude chtít zaplatit. A až se ti začnou lidi vracet a začnou se schánět, jetli zase máš tu bezvadnou propolisovou mast, tak se teprve začni zabývat otázkou zda je třeba mít klasickou provozovnu, schválenou hygienou apod. "zbytečnosti"? Věř mi, že potom je to ale běh na strašně dlouhou trať.
Ja mast a tinkturu vyrabim jiz několik let. Nedělám to k vůli penezum. Ale vždy me potěší když dojde zákazník, který si pro ni opakovaně vrátí a pomuze mu vyřešit ten a ten problem. To je pro mne velké oceněni a tedy vím proč to dělám ma nejaký smysl....
Pane kolego, par let vcelarim a ziskavam propolis ze svych vcelstev, tudiz tuto problematiku jiz mam vyresenou. Vyrobky z propolisu jiz taky nejakou dobu uspesne vyrabim, takze tady opet vyreseno. Jen mam moznost tyto vyrobky distriubovat dale ve vetsim mnozstvi, proto vznikl tento dotaz. Jinak ostatnim dekuji za jejich odpovedi.
V tom případě, pokud máš odběratele se zájem o jiné než malé množství propolisové masti, tak se s ním dohodni, zda bude spokojen se standardizací procesu výroby masti "doma na koleně" anebo bude vyžadovat certifikaci výroby podle ISO a jiné "zbytečnosti".
Krátce k tomuto tématu. Dávám foristům k dispozici svoje know how na výrobu propolisové masti - minimální náklady a pouze co se najde doma a nadělá se toho hafo. Takže. Do sklenice na med dám jednu třitinu (minimálně) propolisu a zaleju do dvou třetin olejem. Dávám olivový, ale je to jedno, funguje i slunečnice, nedávat Mogul . Nechám nahřát na radiátoru a pak vezmu tyčový mixer a celé to rozmixuji. Nechat týden zase v teple a zase mixuji. Po prvním mixování je ještě na vrchu olejová emulze, po druhém je to hustá kaše. Nechám odležet. Olej, mixování a časová prodleva propolis prakticky rozpustí - vznikne hustá mast. Dříve jsem dával méně propolisu a abych dosáhl masťové konzistence, dal jsem pár lžic rozpuštěného panenského vosku - čím více vosku, tím hustší mast odolná vyšším teplotám. Teď dávám víc proplisu a vznikne konsistence tak akorát. Sklenici nedávat plnou, aby vás to při mixování neohodilo. Jedno úskalí, ktetrého je třeba se vyvarovat - zkušenost. Jednou jsem, už nevím proč, šoupnul sklenici do sterilizátioru na cca 80 stupňů a propolis se vysrážel na dně a čirá bílá mast (olej s voskem) zůstala nahoře.
Mast krásně voní a pěkině se vtírá. Pro zákazníky to můžete k medu rozdat bez velkých nákladů. Osobně si tím v létě, když nenosím ponožky, mažu nohy proti rozpraskání pat. Jediná cenná složka je propolis, pokud chcete udělat menší koncentraci, nutno použít vosk - do nahřáté hmoty těsně rozehřátý vosk přilévat a mixovat.
(10.12.2014 15:22)yaw napsal(a): [ -> ]V tom případě, pokud máš odběratele se zájem o jiné než malé množství propolisové masti, tak se s ním dohodni, zda bude spokojen se standardizací procesu výroby masti "doma na koleně" anebo bude vyžadovat certifikaci výroby podle ISO a jiné "zbytečnosti".

yaw : prosím, když k problému moc nevíš neodpovidej za každou cenu. ISO je třeba certifikace řízení společnosti...
Domnívám se, že na oficiální prodej výrobků, jako jsou masti a tiktury, je třeba mít i schválenou provozovnu a na každý z nich hygienický atest. Což je poměrně drahé ...
A velmi se nedomnívám, že jsou to ony tazatelem uvedené "zbytečnosti". Z řady důvodů. A po jeho dotazu o něco víc ...
Samozřejmě vím, že se masti vždy dělaly doma v kuchyni na plotně a taky je tak dělám. Rovněž tinktury.
Ale na trh bych s nimi běz těch papírů nešel ... Inspekce je chce a nejsou-li, je to velmi drahé ...
Jiří
Jak je to prosím tě s legislativou při prodeji takové věci, jako je propolisová tinktura? Nemusí to schvalovat SUKL a nebo nějaký obdobný úřad. Přeci jen už je to zasahování do řemesla lékarníkům.
(10.12.2014 23:20)Madra napsal(a): [ -> ]ISO je třeba certifikace řízení společnosti...

Madro "gratuluji" Big Grin Big Grin Big Grin
ISO viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A...ormalizaci
To si si dal celkom na čas..4 roky.. Cool
Zdravím, při dnešním prvním pokusu výroby masti z tinktury jsem narazila na problem. Po smichani tinktury s vazelinou a naslednym ohratim se odparil alkohol.ale voda zustala v celkem velkém mnozstvi. Je pekne zabarvena a hodně voní. Myslíte ze ji můžu vylit z masti nebo je v ni nejvice cenných latek? Děkuji K.
Kolik máš té masti a kolik vody potřebuješ odebrat?
prodávám surový propolis s návodem jak vyrobit mast i tinkturu a jsem v klidu......
Je v ní to nejcenější z propolisu pokud jsi použila na macerování minimálně 80% llíh slabší alkohol z propolisu neuvolní spoustu užitečných látek. Teprve po tomto macerování můžeš přidat i slabší alkohol.
Voda po odpaření alkoholu ev jeho vypálení
odhořením obsahuje opravdu to nejcenější a to se musí vmíchat do masti nebo gelu.
Ovšem bez vody a té se zbavit je geniálně jednoduché a nepotřebuješ k tomu žádné mašiny a energie, vařiče, žádné plácačky a maturizátory nebo probublávání kompresorem, navíc se tímto způsobem dá snížit procenta vody i v medu.
Jak jsem psal výše napiš mě kolik masti a v čem ji máš a odhadem kolik je v ní té propolisové vody. To proto, že po tobě budu chtít napsat za jakou dobu ses zbavila vody bez toho, že bys přišla o to co voda obsahuje.
Postup ti napíši následně do soukromé zprávy.
Byl to prvni pokus takže masti je malo. Cca 250g z toho asi 30 g vody. Ale nerada bych udělala, az toho budu dělat víc, stejnou chybu.
(23.11.2018 2:47)Pavel-T64 napsal(a): [ -> ]....................Postup ti napíši následně do soukromé zprávy.

Pavle, jaký máš důvod ten postup nenapsat sem ?? Smile
Protože když to sem napíši tak se na to všichni vrhnou a dalších padesát příspěvků budou jen hádky a vulgární osočování.
Stran: 1 2 3 4
Referenční URL's