Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Přednáška včelí mor Zdeněk Klíma
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4
Co je na tom pozitivního, šířit takovou propagandu. Komu tím prospějete?
Pokrytče ... Určitě si to tajně večer pustíš ... Big Grin
Jiří
Moc díky, Milane, super přednáška a naprostý souhlas s názory vyřčenými...
Sobě KaJi. F.V.
Tak jsem si prospěl první část a jdu se vyspat na druhou.
Milane, počin roku.
Budu tě nominovat na Zlatého včelařského trpajzlíka - alias Ambrože.

Takže až se budou udělovat Zlatí Ambroži, doufám že pro tebe jeden bude. Smile
Jsem rád, že i když to ještě vloni při PVS nešlo, tak letos už to jde. Pokrok se hold nezastaví. Super věc.
Vážení, nechci tu dělat Advocatus Diaboli, ale je moc hezké, že se Vám líbí koukat se na námi pořádanou přednášku z teplého křesla, ale nebýt toho, že na tu přednášku přišlo dost lidí, kteří zaplatili pronájem sálu a techniky tak by tento záznam nikdy nevznikl. Bohužel na další přednášku, kterou pořádáme:
http://www.vcelyvpraze.cz/zopraha6/akce/20150311.html
je přihlášeno velmi málo lidí. Proto prosím ty, kteří mohou, aby přišli naživo a nečekali, až si vše budou moci přehrát z teplého křesla, protože se pak může stát, že další přednáška, kterou máme v plánu nebude. Proto prosím, přijďte naživo a prosím šiřte zprávu, že se tato diskuse koná. Jdeme s kůží na trh a doufám, že nás v tom nenecháte. Děkuji za pochopení.
AHoj, to je právě to proč běžně nedělat záznam - přednášky.

Takový sestřih aby to nalákalo lidi na příště to asi jo.

U toho moru bych právě byl pro vyjímku, protože tam se právě ta nejproblémovější skupina nedostane a Z.Klíma asi nebude objíždět všechny výročky. Smile Kam navíc prý taky už většina z nich nechodí ani na řízek, neboť je maso poměrně laciné a už to není takové lákadlo.

Ono je to právě těžké, koukal jsem v MV na fotku z VMS - prázdná sedadla a to bylo i přdem vyprodáno a bylo tady avízo aby jsm euž nejezdili, že je plno. Možná to byla fotka z přestávky, nevím.

Na druhou stranu - nová přednáška byla avízována již dříve, video je na webu od včera.
Spíš bych přemýšlel, že naprostou většinu členů nějaký spolek ve kterém jsou členy jeho osud nezajímá.
V duchu ideologie současně panující a opovrhování takovými levicovými myšlenkami jako je občanská společnost, společná zodpovědnost atd.
(25.02.2015 0:02)Mlha napsal(a): [ -> ]Vážení, nechci tu dělat Advocatus Diaboli, ale je moc hezké, že se Vám líbí koukat se na námi pořádanou přednášku z teplého křesla, ale nebýt toho, že na tu přednášku přišlo dost lidí, kteří zaplatili pronájem sálu a techniky tak by tento záznam nikdy nevznikl. Bohužel na další přednášku, kterou pořádáme:
http://www.vcelyvpraze.cz/zopraha6/akce/20150311.html
je přihlášeno velmi málo lidí. Proto prosím ty, kteří mohou, aby přišli naživo a nečekali, až si vše budou moci přehrát z teplého křesla, protože se pak může stát, že další přednáška, kterou máme v plánu nebude. Proto prosím, přijďte naživo a prosím šiřte zprávu, že se tato diskuse koná. Jdeme s kůží na trh a doufám, že nás v tom nenecháte. Děkuji za pochopení.

Ono už minulý rok jsem na PSNV podal návrh, aby ty záznamy byly zpoplatněny a třeba i vyšší cenou než je vstupné na místě. Ono to pořád vyjde levněji než jet autem nebo vlakem, ale místní to zase bude motivovat jít osobně. Něco jako když si stáhnu heslo na konkrétní lidovky po zaplacení 16 Kč kartou. Ale je to jedno, během toho roku jsem pochopil, že je to za současného stavu nerealizovatelné. Tak přeji hodně zdaru a plný sál.
pro KaJi
To byla opravdu fotka z přestávky nebo konce VMS. Navíc byla nouzově na poslední chvíli kvůli zkratu v elektroinstalaci změněna posluchárna (takřka s dvojnásobnou kapacitou).
Karle, protože jsi tam nebyl, opravdu nevíš to, co popsal Ivo výše. Původní sál byl fakt vyprodaný, ale museli jsme se nouzově přestěhovat do sálu s dvojnásobnou kapacitou. Evidence účasti běžela standardně a bezchybně, takže ve chvíli, kdy byl původní sál zaplněn přihlášenými, zveřejnili jsme informaci, že už je plno.
Že to pak skonččilo tím stěhováním do většího půl hodiny před začátkem, je jen vis maior a díky doc. Přidalovi se operativně odařilo sehnat nový sál.
K tomu záznamu: Pepe má recht, dokonce s námi jeden čas byl v týmu, který měl najít možnosti, jak to dělat, ale nakonec to šlo víceméně k ledu. Nikoli na furt.
Milan s Milošem to znovu oživili (nejen oni, podívejte se třeba na záznam z konference Aleje 2014 pořádané hnutím Arnika (členům PSNV, kteří ten odkaz již mají v Věstníku č. 3/2015), se omlouvám, že ho dostanou 2x - Wink).
Přiznám, že s Milanem jsme to v posledních dnech několikrát konsultovali a já mu vždy doporučoval placený záznam. I dyž jsem tam byl, stejně bych si rád zaplati opakovačku, neb to fakt stálo za to. Akorát v 1. části se mi nezobrazovaly včera ve 2. okně slajdy, měl někdo podobný problém?
Ten mor je samozřejmě zvláštní téma a důvod pro výjimku.
Jiří
My jsme teď s Milanem trochu zklamáni z toho (ne)zájmu o debatu o nových stanovách. Máme objednanou velkou posluchárnu, chceme to přenášet online (bohužel u té přednášky o moru se vyskytli technické problémy), tak bychom neradi aby to skončilo fiaskem. Čekali jsme větší zájem, když jsme viděli jak se diskutuje zde na fóru, ale i v okolních ZO. Ale jakmile je tu možnost jít diskutovat přímo se zodpovědnými osobami tak zájem není? No doufám, že je to jen díky jarním prázdninám a sál bude zaplněn, protože pokud lidé nebudou ochotni zvednout zádel a dojít alespoň na diskusi a vyjádřit svůj názor a obavy, tak pak ať nenadávají na fórech a u piva, jak jim byla "ukradena" Křemencárna a další aktiva svazu. U Včely Předboj tyto možnosti nebyly, dnes jsme dál tak doufám, že nepromarníme příležitost.
Možná mají pravdu ti, kteří tvrdí, že většině členů ČSV jsou nějaké stanovy putna. Asi to něco říká o celku naší občanské/ovčanské společnosti.
Sám jsem pozvánky na tu diskusi rozeslal do všech spolků, které mám v adresáři. Dostal jsem na to zajímavou reakci, že co se jaksi do toho montuju jako nečlen Svazu ... Hmmm Big Grin Hrome, už jsem zase mimo téma, pardon, už mlčím.
Jiří
for Jirka Matl...mi slejdy taky nešly...ani včera ani dnes. Druhý díl mě teprve čeká, takže tam nevím.
Jinak za video moc a moc autorům díky...a jen houšť. Osobně bych neměl problém si videa s touto tématikou i zakoupit, jak naznačil DonPepe.
Je možné tu přednášku nějak stáhnout pro off-line přehrávání?

Byl jsem tam, navíc jsem přispěl.
Na stanovy, jako nečlen svazu nejdu. Musím přiznat, že jsem si při vyhlášení tématu budoucí přednášky myslel, že zájem nebude.
Po 10 letech vytlačování nepohodlných, zklamaných a rebelujících je ta normálně aktivní dvacetina hodně utlumená.
To co se jinde pracně vyhledává - tedy lidi ochotní se angažovat, řídit, mít odvahu dělat nové věci, přemýšlet, ....
Kde jsou?
Pro KaJi: Upřesnění proč se zdálo na fotce málo zaplněných sedadel.
Jednoduchá odpověď - Když fotku uděláš odpoledne mezi 16 - 16,30hod tak se nediv.
Jen vytrvalci vydrží sedět 9 hod a ani se nehnout.Hodně jich odešlo kolem 16 hodiny.
Stačí na vysvětlenou? Sál byl na třičtvrtě plný celé dopoledne. F.V.
A co dělal celé dopoledne fotograf?

Publikace takové fotky na dvojstranu - to snad hraničí se zlým úmyslem. Smile Obvkle fotograf naaranžuje i 15 lidí jako manifestující dav. Smile Ne naopak. Cool
Stran: 1 2 3 4
Referenční URL's