Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
(20.10.2016 11:44)Frey napsal(a): [ -> ]...poskytnutí dotace za opatření Technicka pomoc... což, jestli dobře počítám, je dotace 29%.

Také si říkám, že to je jak v Kocourkově. Na jedné straně jsou včelařské pomůcky zatíženy DPH 21% a na druhé straně dotovány dotací 29%. A kolem toho všeho se točí tisíce úředníků, kteří daně vybírají, tisíce byrokratů, kteří o dotacích rozhodují, tisíce byrokratů, kteří dotace zpracovávají, tisíce byrokratů, kteří pak dotace kontrolují. Nepřijde Vám to jak u blbejch?
Nejlépe je nakoupit bez DPH za hotový dokud to jde. Smile Vyjde to skoro stejně.
Bohužel jsou včelaři asi divná skupina joudů. Na jednu stranu šetří, nechají si pro korunu vrtat koleno, a na druhé straně volí a nechávají ve vedení spolku ČSV lháře a zloděje. Je evidentní, že je vše dopředu dohodnuté. Dol jim dá nějaké všimné a všichni jsou spokojení. RV jim na to za klobásku kývne. Vždyť to tak přeci včelaři chtěli ........
Třeba vinaři dotace dokázali využít asi lépe. Včera jsem byl na turné po vin. prodejnách na Moravě. Potřeboval jsem nějaké věci k medovině a na nové pokusy. Ceny stabilní, často dost novinek (hlavně Italové se činí). Je vidět že vinaři zlepšují a zkvalitňují služby. Je vidět nové rozestavěné sklípky. I ten marketing kolem vína mají mnohem lépe propracovaný. Prostě vytěžili mnohem více. Budoucnost ukáže.
Včelaři se často snaží jen mezi sebou podrážet. Bohužel je to podporováno i lidmi, kteří by měli mít vize jak včelařství pozvedávat.
Můj názor, ať si každý rozhodne sám.
PN.
Já si nestěžuji. Koupil jsem medomet za 92 a serepetičky vše za suma sumárum 101 tisíc, které jsem doložil na žádost o dotace. Měl jsem tu čest pobýt na jaře pět měsíců na pracáku za což jsem dostal 68 000,(vyplaceno v celku, protože jsem doložil potřebné papíry až po půl roce) dneska mi přišel papír na dotace na nějakých 30 tis a pár drobných. Takže já to mám letos pokryto od státu resp. od eu celkem na pohodových 98,98% Cool
No dobře, ale tohle není deklarovaná podpora včelařství.

Jakým způsobem podporuje stát včelaře, když peníze se přerozdělí takovým způsobem, že existují rovní na rovnější? Dol má proplaceno 70% částky v řádech milionů a k obyčejným včelařům se dostane 29%, které nepokryjí ani umělé navýšení cen dotavaného zboží?

Tohle není podpora včelařství, tohle je, letity tunel ve kterém je zdraví včel rukojmím zainteresovanych. Ať se předemnou nikdo nezaklíná tím jak dotace podporují obyčejné včelaře.
Oddělme stát a EU. 1D - to je na státu, u EU dotací dává Brusel určité limity na co a jak použít. Ale mezi jednotlivými státy jsou velké rozdíly, takže ta pravidla jsou asi velmi rámcová.
Stačí se podívat na Slovensko (tady na VF) a člověk hned ví, že to může být i horší. Smile
Jj. Existují rovní a rovnější. To je svatá pravda. Je to pravda?
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mon...ver-459357
JK
Lidi to chtějí, v tomto případě pro podporu živožišné výroby řval kdejaký zemědělec.
A nedošlo jim, že dopadnou jako včelaři.
Ve Velké Británii byla prý největším příjemcem zemědělských dotací královská rodina - mají největší statky a pozemky.
Teď jim Brexit uťal tipec. Smile
nechci se nikoho dotknout, ale Frey nevyužívá také dotace na léčiva ? žádný Formidol ? žádný Varidol ?
Já osobně letos používal Thymovar, ten je také dotován, a zcela určitě mi jej nedistribuoval Dol ...
Takže jsem raději, pokud jsou léčiva dotovaná, jelikož pokud by se dodávala včelařům za plnou cenu, tak dle mého odhadu 80% včelařů kleštíka nehubí ničím... domnívám se tak dle věkové struktury a finančních možností mě známých přátel...
jinými slovy - z toho, že jsou "léčiva" dotovány všem, profitujeme z mého pohledu všichni, z nového medometu jen dotyčný včelař ...
(21.10.2016 12:09)Frey napsal(a): [ -> ]No dobře, ale tohle není deklarovaná podpora včelařství.

Jakým způsobem podporuje stát včelaře, když peníze se přerozdělí takovým způsobem, že existují rovní na rovnější? Dol má proplaceno 70% částky v řádech milionů a k obyčejným včelařům se dostane 29%, které nepokryjí ani umělé navýšení cen dotavaného zboží?

Tohle není podpora včelařství, tohle je, letity tunel ve kterém je zdraví včel rukojmím zainteresovanych. Ať se předemnou nikdo nezaklíná tím jak dotace podporují obyčejné včelaře.

Nemohu tak úplně souhlasit. Dol sice těch 70% dotací na léčiva obdrží, ale přeúčtuje je na jednotlivé odběratele léčiv. Tedy, odběratel, např. ZO, dostane fakturu s vyčíslenou cenou celkovou k tomu odpočet 70% dotace a doplácí pouze rozdílovou cenu. Jak je celková cena stanovena a zda její tvorbu ovlivňuje stanovená výše dotace je věcí jinou, je to otázka cenové politiky.

To však nic nemění na tom, že veškeré dotace v celé šíři, jsou v ekonomice nezdravým jevem, křiví tržní prostředí a jsou jedním z nástrojů nátlaku.
JK
(21.10.2016 19:35)Josef Křapka napsal(a): [ -> ]Nemohu tak úplně souhlasit. Dol sice těch 70% dotací na léčiva obdrží, ale přeúčtuje je na jednotlivé odběratele léčiv. Tedy, odběratel, např. ZO, dostane fakturu s vyčíslenou cenou celkovou k tomu odpočet 70% dotace a doplácí pouze rozdílovou cenu. Jak je celková cena stanovena a zda její tvorbu ovlivňuje stanovená výše dotace je věcí jinou, je to otázka cenové politiky.
JK
Kdo má monopol, určuje ceny, tedy určuje, kolik bude i jeho zisk.
Nutnost dotovaného léčení je nezpochybnitelná. Jen by tu měly fungovat transparentní procesy. Ať nejspojují peníze co jdou na přímou podporu včelařů s penězmi co jsou určené na léčení. V současné době dotace na léčení odsávají přes soukromý subjekt, ze všech opatření. Takhle se Dol napakuje a na ostatní včelaře zbyde každý rok leda tak hovno. Tohle je hlavní problém co se týče peněz ve včelařství, ne Včelpo.
info pro závistivce "Zlatého" Dolu:
Dolu je jedno, kolik je léčivo dotované. Cena zůstává přece pořád stejná. Naopak Kamler doporučoval snížit dotaci na léčivo na 40-50%. Ptáte se asi proč .... ???
Odpovď je možná lehčí, než si myslíte - Aby měl peníze hned a nemusel na ně čekat, až se po roce vyplatí při výplatě NV197.
Jestli se někomu zdá Dol jako monopol, může si "svoje" léčivo prohnat procesem certifikace a má také nárok na "dotaci". Jak už ale tu někdo trefně napsal, dotaci Dol vyřizuje pro OO a ZO, aby nemusely tyto subjekty platit plnou cenu. Kdyby Dol nedělal ten "nárazník", tak by každý platil léčivo hned a v plné ceně a pak by si o dotaci žádal v rámci žádostí o NV 197 se zpětnou platností.
Ale jo, ať si Dol vydělá, já na tom nic špatného nevidím. Ale mělo by to být férové. Proč je nařízeno dávat KM jen ve formě Formidolu? Pokud to má být férové, tak bych měl mít možnost si vybrat:

1) koupit Formidol (buď za plnou cenu, nebo cestou spolkouvou tj. s dotací)
2) koupit KM a odpařovač (nebo vyrobit)

Vyberu si cestu jakou chci a jakou zvládnu. Proč to jinde v zahraničí jde a jen v tomto bordelu ne. A bolševické žvásty, že v zahraničí to dělají špatně a mají úhyny si strčte za klobouk. I řeči, že si to stejně každý udělá "nelegálně" jsou chabé, neboť pokud se nedokáže vyřešit tak jednoduchá věc jako je KM, tak se nevyřeší složitější otázky. A že jich české včelařství má.
PN.
Za ty prachy co "nárazníku" zůstanou za prsty, si vzal na triko distribuci. To taky udělal sám pro sebe, jinak by distribuci nezvládl. Stanovil podmínky pro ZO a pokud se jim nepodřídí, přijdou o výhodu dotací a budou nakupovat za plnou cenu i s přirážkami za dopravu a vyřizovat si dotace sami. Co by asi nastalo, kdyby kdejaký "alternativec" si sám v Dole objednal léčivo za plnou cenu. Sice si Kamler namastí kapsu okamžitě, ale hned se dostane do stresu s vyřízením objednávek. A druhá zajímavá situace nastane, až si bude každý jednotlivě žádat o dotace. Z toho by se zase pos... administrátor dotací. Takže to zase není taková bohulibá činnost, mají to pěkně spočítané a rozdělené.
Kupuju v Dole léčivo za plnou cenu....nežádám o dotace na něj....a neříkal mi tam nikdo, že by kvůli tomu byl nějaký problém. Snad jem to, že každou zakázku musí vybavit stejným množstvím dokladů; ať se jedná o 10 lahviček nebo o 3000 lahviček.Takže jedimý mínus těch soukromých objednávek by bylo v tom, že jim dříve dojdou papíry v tiskárně.Big Grin
(22.10.2016 11:04)Zdeněk Brentner napsal(a): [ -> ]Za ty prachy co "nárazníku" zůstanou za prsty, si vzal na triko distribuci. To taky udělal sám pro sebe, jinak by distribuci nezvládl. Stanovil podmínky pro ZO a pokud se jim nepodřídí, přijdou o výhodu dotací a budou nakupovat za plnou cenu i s přirážkami za dopravu a vyřizovat si dotace sami. Co by asi nastalo, kdyby kdejaký "alternativec" si sám v Dole objednal léčivo za plnou cenu. Sice si Kamler namastí kapsu okamžitě, ale hned se dostane do stresu s vyřízením objednávek. A druhá zajímavá situace nastane, až si bude každý jednotlivě žádat o dotace. Z toho by se zase pos... administrátor dotací. Takže to zase není taková bohulibá činnost, mají to pěkně spočítané a rozdělené.

Existuje analogická situace a sice v nakládání s odpady. Ze zákona je každý jeden producent odpadu, tedy i jednotlivý občan, povinen vykázat množství odpadu a kam ho dal. Za občana to dělá obec. Ovšem za firmy ne, ty jsou, každá jedna, povinné podat ministerstvu hlášení a zaplatit poplatek. Ministerstvu.
Dá rozum, že z toho by se na ministerstvu zbláznili, nicméně taková možnost by teoreticky mohla nastat.
A tak vznikla firma Ekokom, což je vlastně služba podnikům na vyřizování agendy spojené s produkcí odpadu, potažmo nakládání s ním, a ministerstvem, která soustřeďuje ta jednotlivá hlášení a na ministerstvo to jde najednou. Současně přes Ekokom se zase obcím přerozdělují peníze na separaci, tedy třídění komunálního odpadu. Mikroproducenti = malé firmy s produkcí tuším do 300 kilo odpadu ročně, jsou osvobozeni od povinnosti evidovat jednotlivé druhy odpadu, dávat je řádně k likvidaci a samosebou za to platit. Všechny ostatní podniky tu povinnost mají, že to mnohde nedělají neznamená, že si na takové jednoho dne stát nevyšlápne!

Co je na tom podobného? ČSV tu byl, nebylo třeba ho zřizovat a on je podobným prostředníkem. Když by to nebyl Svaz, ministerstvo by umožnilo vznik jiného molocha, jakým v oblasti odpadů nepochybně Ekokom je a že se Ekokomu zadře většina peněz za nehty se obecně neví, ale je to tak a je to tak legální. Tvrdím vám, že jak to je přes Dol, je to ještě zlaté. Níž Milan popisuje, jak na jednu lahvičku musí Dol vybavit stejné papíry jako na 3.000 lahviček a je jen otázka, jak dlouho bude tohle Dol trpět, limitované to rozhodně množstvím papíru v tiskárně nebude, na to vemte jed.
Tak dlouho budou někteří dráždit příslovečného hada bosou nohou, až tu vznikne Včelolékokom a po..ereme se z toho všichni. Pak to bude určitě lepší, hlavně že Kamler utře hubu! Hurá!!
Ono je to trošku k zamyšlení....Jsou firmy, kterým , abyste dostali práci, musīte podepsat třīmėsíčnī splatnost fakrur. Dostenete práci za 300.000 měsíčně....apokud jen polovina je materiál, tak ve výsledku jste bezúročně půjčili půl mega na tři měsíce. Jestli to samý dělá Dol pro včelaře v obráceným gardu...že prodá za 3.000.000 a na 7.000.000 z dotace 7měsíců nebo rok čeká....a ještě hromadně vyřizuje dotaci - za včelaře...říkám vám - já bych se na vás vybodnul....už jen za ty věčný kecy.Dodgy
(22.10.2016 10:33)Pedro napsal(a): [ -> ]2) koupit KM a odpařovač (nebo vyrobit)

Jasně! Nech si ten odpařovač certifikovat, aby správné dávkování KM neublížilo včelám. UDĚLEJ TO. NEmluv o tom. Udělej to hned!

(Bude Tě to stát asi 500KKč a pět let života. Návratnost nulová! Každý kolenovrt si tu kyselinu koupí jinde než u Tebe a odpařoač okopíruje.)
Stejně jako kolenovrti z Dolu opráskli Růžičkův Mitegone.
Referenční URL's