Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařská škola Kolová
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
K čemu je dobré mít "Osvědčení o získání profesní kvalifikace Chovatel včel", viz https://www.vcelarskaskola.cz/kurzy-pro-vcelare - reklama, která mi zde pořád vyskakuje.
za mou maličkost k ničemu Smile Hlavně je skutečně zajímavé přečíst si "učební plány" třeba : Doprava a usazování úlů do vhodných lokalit 12h teorie 12h praxe.... a další .....
Nekritizuji jen mě ten rozsah výuky zaráží .No třeba se pletu Smile
Nechci zpochybňovat potřebu kurzů, co mě ale zaráží, že je škola zcela anonymní, bez jediného jména, o které se mohou opřít.
Cituji:
Zázemí, kterým disponujeme a profesionální odborníci z oblasti pedagogiky a včelařství jsou zárukou toho, že námi nabízené vzdělávání včelařů je na vysoké úrovni.

Vůbec nic není uvedeno, ani v kontaktech. Živnostenský rejstřík mě navedl na Ing. Bohdana Koždoně, vůbec nic mi to jméno neříká.

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/04271467/...t_field=on
Tohle s tim asi souvisí:
http://archiv.aukro.cz/plastvickovy-med-...6542784090

Zajímavý na tom je že na fotkách je tisíc úlů ale ani jedna včela. Taky mi připadaj zajímavý ty stříšky na ty ouly. Většinou je cihla na plechu ale tady to maj vobráceně - cihla pod plechem. Nemůžu si pomoct ale na mě to působí jako vostrej potěmkin.
Pokud se o pana Ing. Bohdana Koždoně budete zajímat, tak na internetu se dá dohledat informací dost, jen si stačí zadat do googlu jeho jméno.

např.
http://zpravy.idnes.cz/lesnicka-skola-ve...zpravy_slv
http://vary.idnes.cz/krajsti-radni-odvol...-zpravy_ba
Žlutická škola byla i jednom z čísel Moderního včelaře tomuto tématu věnovaným..
To ano, ale myslim, ze zluticka skola a kurzy v Kolove nejsou totez...
Kurzy v Kolové jsou, podle mne, účelová, čistě komerční věc. Holt někoho ve včelařině živí oddělky, matky a med a jiného lidská neznalost. Pan Koždoň, podle příspěvku, už za doby svého ředitelování na SLŠ ve Žluticích hlásal, že včelařina "je lukrativní obor a vzdělání v něm je zárukou budoucích solidních výdělků..." Na ta úderná slova o nutnosti(?) vzdělání se chytne dost lidí.
Tak si teď prostě otevřel privátní "vzdělávací zařízení". Dohodí okolním spřízněným ubytovacím zařízením nocležníky a strávníky, kamarádům "lektorům" zajistí pěkný přivýdělek, začátečníkům prodá vybavení. Ideálně ještě přednášejícím zajistí dotace.
Včelařina je IN a poslední dobou je shůry (z K8) slyšet volání po nutnosti vzdělání před zahájením činnosti. Je jen otázkou času, kdy se jim to nějak podaří prosadit! No a doména VCELARSKASKOLA.CZ zní pro začátečníka lákavě a tak nějak "zaručeně školně"..... Wink

Jen těch autorizovaných je pomálu:
https://www.narodnikvalifikace.cz/kvalif...ranka-1-50
https://www.narodnikvalifikace.cz/kvalif...i-standard
takže pan ředitel (pardon, vlastně majitel) je taky zkoušejícím v jedné osobě

Taky tam někde vzadu cítíte tu provázanost..... Big Grin Big Grin ?
Na mě to dělá dojem, jako slušnej vejvar, a klasika co teď prostě "letí". prostě tunel, a jistě nějaká dotace to bude. Prostě vyžírka... a za ty prachy atd.. je to prostě udělané na míru. Napsal bych to aj jadrněji, ale radši ne... (kamarád za puštění si prsty na špacír-FB, byl už u výslechu.. )
tunel, tunel, odklonění, a sorryjako..
No ma to udelane tak, ze to nejdrazsi zatahne pracak, pokud tomu dobre rozumim.
Spise jde o to, k cemu ty certifikaty pak absolventovi budou.
Asi je to certifikat hlavne na to, aby to pak mohl pracak zaplatit.
Referenční URL's