Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Medocentrum
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Tak mám nemilou zkušenost s prodejnou Medocentrum.

20. prosince jsem učinil přes jejich eShop objednávku. Ještě ten večer mi přišel e-mail "Vase objednavka je pripravena".
Jelikože jsem již neměl čas a také vosk pro výměnu, nechal jsem vyzvednutí na nový rok.
Ve středu 5. ledna jsem se koukal na jejich web na provozní dobu, podle které měli otevřeno. A tak jsem se tam rozjel. Jaké bylo mé překvapení, když na dveřích měli ceduli "INVENTURA". Sice měli otevřené dveře, ale i tak mi bylo sděleno, abych přijel druhý den. A že jsem si měl zavolat, jestli mají otevřeno. Nedovedu si představit, že bych měl volat do všech obchodů, než tam pojedu. Sad

Druhý den jsem tam raději volal, zda už si mohu přijít nakoupit.
Když jsem tam přijel, paní prodavačka o mé objednávce nic nevěděla a řekla, ať si tedy vyberu, co potřebuji.
Objednané Kleště horní křížové neměli a dle vyjádření prodavačky nebyly již od podzimu. Podložky na měl také ne. Proč tedy píší, že je objednávka připravená? Namítnete, že 20.12. připravená být mohla, ale ty kleště neměli, takže nepsali pravdu.

V potvrzené objednávce byly Mezistěny výměnou za vosk 1kg s kartou Medocentrum v AKCI za 13 Kč/kg.
V prodejně mi bylo účtováno 20 Kč/kg (není cena výměnou jen 19,90 Kč/kg? Nejde o 0,1 Kč, ale o princip.) s tím, že to platilo v období únor – březen. Tato skutečnost ovšem není v eShopu uvedena. Bohužel jsem neměl výtisk potvrzené objednávky - do teď jsem to nepovažoval za nutné.

Z mého pohledu jde tedy o klamání zákazníka.
Díky Petře za zkušenost, taky jsem tam chtěl něco nakoupit. Člověk se spálí jen jednou. Stát se může lecos, ale je vidět , že to nebyl jeden problém , ale celý soubor nesolidního jednání. Angry /když už to hodíš do fora/
Včelařských prodejen je kupa. Smile
Na můj dnešní e-mail mi pan Löffelmann odpověděl a omluvil se za pochybení, která vznikla.
E-mail o připravené objednávce prý odesílá systém automaticky.
Nabídl mi vrácení rozdílu cen. Jen z mailu není jasné, zda se jedná o rozdíl vzniklý ze špatného zaokrouhlování částky 19,90 Kč na 20 Kč nebo o rozdíl vzniklý odlišnou cenou za objednanou výměnu vosku (19,90 Kč nebo 13 Kč). Ale nejspíš jde jen o ten menší rozdíl.
Mam to kousek od baraku a radeji jedu do Lyse(pro vcely).
Zdravím, včera jsem byl poprvé v Medocentru. Musím říct, že obsluha obchodu (zřejmě pan Löfelmann) byla dost nepříjemná. Nevím jestli jsem mu přerušil spánek či co, ale rozhodně jsem si nepřipadal jako náš zákazník náš pán ale asi nějak takto: " Co tady chceš?"

Měl jsem vosk, chtěl jsem ho směnit za mezistěny, tak se ptám na podmínky. Odpověď nevalná. Říkám můžete mi ukázat jak vypadá mezistěna? Krásná žlutá 39x24. Ok já bych potřeboval Langa 2/3. Mám tady rámek, tak bych to chtěl zkusit jestli to bude pasovat. Pán přinesl mezistěnu podstatně tmavší barvy. Říkám, jak to, tamta mezistěna byla krásně žlutá. Odpověď - to byla 39x24. No přijde mi to přinejmenším divné.
Ok kolik máte vosku, asi 6 kg, 2,5 čistý, 3,5 roztavené zbytky mezistěn. Tak se mnou pojďte dozadu. Vážení 2,5 kg na váze s rozsahem 100 kg super přesnost. Ok říkám si zhruba to odpovídá tomu co jsem navážil doma. Takže Vám za to dám 3,5 kg mezistěn. Tak a tyto mezistěny jsme vážili na váze v prodejně. Ok další várka vosku z mezistěn, pojďte se mnou dozadu. Na váze 3,5 kg, obsluha tvrdí 3,4 kg. Říkám tam je 3,5 kg, ne ne to je 3,4 kg. OK nebudu tady vystrájat kvůli 100 g vosku.
Směnil jsem 5 kg vosku za 4,3 kg mezistěn a 1 kg jsem prodal do výkupu a dostal jsem ještě 40 Kč zpět jako cenu útěchy.

Takže pro všechny kdo byste chtěli v Medocentru měnit vosk:
- Příjem se váží na jiné váze než výdej. Nevšiml jsem si ověření vah ČMI.
- Srážky za výkup nejsou uvedené na účtu, čili obchodník neuvádí skutečný příjem suroviny, a ani výši srážky.
- Srážka je vyloženě subjektivní pocit obchodníka.
- V neposlední řadě chování asi podle následujícího vzorce: "Chceš? Nechceš? Tak si to vem a vypadni!"

I když jsem na tento obchod dostal tip, tak už tam nepojedu. Prodejna celkem solidně vybavena, v Praze, dost propagovaná v tisku, ale výše uvedená zkušenost mi stačí k tomu, abych tam již příště nejel.

Na příští rok musím pořešit jak to provedu s mezistěnama lépe. Nejlépe výroba z vlastního vosku.
Referenční URL's