Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Využití propolisu
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Tak o té paradentóze se budu Karle klidně hádat.Smile Vlastní dlouhodobá zkušenost a údiv mé zubařky budiž důkazem. O kartáčcích nepolemizuji,ty považuji za samozřejmost.
(23.02.2014 12:57)Josef Kohut napsal(a): [ -> ]Zdar ve spolek. Jak postupujete abyste po propolisu - propolisové tinktuře neměli žluté zuby. Už přes měsíc si po čištění zubů vyplachuji ústa propolisovou tinkturou ředěnou vodou a zuby jsou čím dál žlutější, zato mi to ale pomohlo od bolesti zubů, bolesti v krku a zápach z úst je taky pryč. Jak tedy na vedlejší efekt?

Neužívaj tinktúru riedenú vodou.Propolis je vo vode nerozpustný,pri zriedení s vodou sa vyzráža a polepí sa na zuby.
Ak máš Paradontózu,potieraj si ďasná tyčinkou s vatou,čo je určená na čistenie uši namočenou v prop.tinktúre.
Na bolesti hrdla užívaj med s propolisom,rozpustiť v ústach a prehĺtať -ako cukrík-bonbón.Ak nemáš med spropolisom,tak si naber na čajovú lyžičku kryštálový cukor,nalej na to tinktúru,rozpusti v ústach a až potom prehltni.
Ak už máš zažltnuté zuby od propolisu,namoč si vatový tampón do 85% liehu alebo Alpy, zľahka si opucuj predné zuby.Ak nie si spokojný na prvý raz,operáciu zopakuj viackrát.Na zadné zuby sa vykašli,tie nie je vidno,časom sa opucujú samé pri žuvaní potravy...
(10.02.2014 22:23)František Němec napsal(a): [ -> ]Z těch rukavic se možná vyluhovalo mnohem méně než z toho co trvale a s chutí konzumujeme. No, a že si tím výluhem, možná, natřu nějaké to kuří oko, až jej budu mít, tím dalším výluhem to bude i snad účinnější. A ten nátěr jsem také uvažoval, mimo to lepidlo, jen jsem to nenapsal.

Kurie oko obyčaným propolisovým výluhom neodstrániš, ale ak v hotovom propolise vyluhuješ tuju západnú tak tne cieľ dosiahneš. Tuja obsahuje tujón a ten dokáže, kurie oká zlikvidovať. Propolisovo tujónový výluh nie je na vnútorné použitie, tujón je prírodný jed. Vetvičky z tuje na drobno pokrájame a v v primeranom množstve vložiť do propolisového výluhu v primeranom množstve.
Pre tých čo hľadajú kelínky, fľaštičky atp. http://www.liekovky.sk
(23.02.2014 20:43)KaJi napsal(a): [ -> ]Na paradentozu vám asi propolis nepomůže. Mně dlouho pomáhaly dobré kartáčky - tedy jejich dlouhé používání.

Moje zkušenost ( i mých rodičů) je taková, že nepomůže nic, prostě zuby vypadnou a pak si dáváte kafáč kafe do kterého si nakrájíte chleba - smutné.
Já jsem to ve finále vyřešil tak, že jsem rozbil prasátko a co v něm bylo jsem dal paní zubařce, která mně našroubovala implantáty a na ně nasadila takové zuby, že již pět let se s chutí zakousnu do mrkve, kedlubny, jablka - paráda, jako za mlada.
To mne docela zajímá, ještě jsem neslyšel, že by propolis na paradentozu nezabral.

Nebyl problém v užívání?
Doporučuje se kloktat až co hodinu a následně propolis polknout. V dávce cca 1 kapka na kilogram váhy denně.
Důležité je nezanedbávat užívání propolisu vnitřně.

Snad mohl být problém i ve složení propolisu. Jak se zde psalo některý je více anti bakteriální než jiný.
Tady vidím obrovský prostor pro lékaře apiterapeuta, aby byl k dispozici pacientovi a společně našli důvod proč terapie nezabírá.
(27.02.2014 21:17)Petr Topiarz napsal(a): [ -> ]...prostě zuby vypadnou a pak si dáváte kafáč kafe do kterého si nakrájíte chleba - smutné...

Kdysi mi jedna paní vysvětlovala proč nejíst chleba. Díky lepku v pečivu se ucpávají nejposlednější vlásečnice což může být jedna z příčin vypadávání zubů. Smutné.
Tak by mě zajímalo...
Snažila jsem se propolisem léčit zánět uší (chronický, cca sedm let trvající), jenže jsem to zbabrala... pauzu jsem neudělala po dvou týdnech užívání týdenní, jak je tady doporučeno, nýbrž jen dva dny (postupovala jsem dle jiných rad..) a svědění (projev postupu zánět) se po původním zlepšení zase zhoršilo... bojím se, že jsem vypěstovala rezistenci. :/ Máte někdo zkušenost? Myslíte, že se to ještě nějak dá zachránit? (třeba dát pauzu na delší dobu), nebo už jsou hojivé účinky propolisu v trapu? :/
Díky za každou radu... konečně to bylo něco co zabíralo Sad
Každý propolis je jiný a sami lékaři od toho dávají tak trochu ruce pryč, neboť jej nelze "standardizovat". Vlastně trochu přijatelně lze, ale je to hodně složité ... A tohle právě vyžaduje současná praxe. Takže problém ...
Poučné jsou jsou na tohle téma přednášky MUDr. Jiřího Brožka, jenž se tomu a apiterapii vůbec dlouhodobě věnuje (na natura viva v Lysé n. Labem to třeba letos bylo hodně zajímavé). A také MVDr. Z. Klímy, jenž má spoustu zajímavých poznatků, také z veterinární praxe.
Nebo MUDr. Jany Hajduškové.
Když si to někdo vezme na triko a odpracuje to, tak není zase až takový problém takovou přednášku zorganizovat ...
P-S.: http://apitherapy.blogspot.sk/ (Převzato z fora ŠPV, díky, kolego Bencúre!).
Jiří
(18.06.2014 10:24)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Každý propolis je jiný

a to je právě ta nejlepší zbraň proti vzniku rezistence. Nebál bych se toho, že jsou léčivé účinky propolisu "v trapu" Smile
Nechtěl by se k tomu prosím vyjádřit někdo povolanější než já ? Díky.
Chtěl bych se zeptat, jestli předtím, než začnete louhovat tinkturu, nějak propolis drtíte na menší kousky, aby se lépe louhoval? Já to zkoušel po zmražení roztlouct v hmoždíři, ale nebylo to nic moc. Určitě to bylo lepší než předtím, ale část propolisu se lepila při rozmačkání zase k sobě, takže výsledek ideální určitě nebyl. Máte někdo fígl jak na to?
Já propolis rozlámem len na potrebné kúsky čo sa týka veľkosti,aby mi vošiel do do flaše či nádoby kde sa bude luhovať.Podľa mňa nie je vôbec potrebné ho drtiť doslova na prach,pretože v alkohole-liehu min 60% sa tie hrudky propolisu rozpustia aj sámé.Nádobu z času na čas len potrasiem a tým rozpustenie-vyluhovanie urýchlim.
Nedělám s tím žádné kousky.Láhev na med,za šroubovací víčko,nasypu potřebné množství doliji lihem 80% nebo slivovicí.Podle toho co je.
Každý den tak 5x protřpu,přecedím a hotovo.Podle potřeby ředím. F.V.
Díky za rady. Teď konkrétní otázka na použití. Tříletý syn má už min. 5 týdnů suchý kašel a nějak na to nic moc nezabírá. Chtěl bych ho nechat inhalovat propolis. Máte s tím někdo zkušenost? Díváme se po nějakém inhalátoru, který by sneslo i malá dítě. Pokud by jste měli někdo už nějaký odzkoušený, budu rád za tip.
A jaké je dobré dávkování a podobně. Našel jsem doporučení lžička tinktury do 2dl vody.
Nejsem si jist,že tříleté dítě je ten pravý objekt vhodný k testování účinků čehokoli.
(10.11.2014 15:10)DonPepe napsal(a): [ -> ]Díky za rady. Teď konkrétní otázka na použití. Tříletý syn má už min. 5 týdnů suchý kašel a nějak na to nic moc nezabírá. Chtěl bych ho nechat inhalovat propolis. Máte s tím někdo zkušenost? Díváme se po nějakém inhalátoru, který by sneslo i malá dítě. Pokud by jste měli někdo už nějaký odzkoušený, budu rád za tip.
A jaké je dobré dávkování a podobně. Našel jsem doporučení lžička tinktury do 2dl vody.

Jsme dávali propolisovou tinkturu do aromalampy - pár kapek (tak deset, patnáct). Pravda, klukovi bylo sice 6 let, ale zase byl v té době těžký astmatik a bojoval s alergiemi (prach, pyl, roztoči)
Nevím, jestli to nějak pomohlo, ale určitě neuškodilo (a hezky mu voněl pokoj).
Klasický inhalátor jsme také měli, ale tam bych si netroufl, bohatě stačila vincentkaSmile
(10.11.2014 15:10)DonPepe napsal(a): [ -> ]Díky za rady. Teď konkrétní otázka na použití. Tříletý syn má už min. 5 týdnů suchý kašel a nějak na to nic moc nezabírá. Chtěl bych ho nechat inhalovat propolis. Máte s tím někdo zkušenost? Díváme se po nějakém inhalátoru, který by sneslo i malá dítě. Pokud by jste měli někdo už nějaký odzkoušený, budu rád za tip.
A jaké je dobré dávkování a podobně. Našel jsem doporučení lžička tinktury do 2dl vody.


Dobrý den,

propolis je velmi účinná látka při léčbě dýchacích cest. Já jsem ho využil před třemi dny při zánětu dutin. Pomohl výborně, a to jsem inhaloval jen třikrát.
U dětí bych byl ale při inhalaci velmi opatrný - odborná literatura doporučuje postupovat obezřetně! Raději bych se tomu vyhnul. Pro dospělé se doporučuje přidat čajovou lžičku tinktury do 250ml vroucí vody a inhalovat 4x denně tři až pět minut.

Inhalaci pomocí aroma lampy popisoval pan Kravčenko - ukrajinský lékař a včelař na jedné ze svých přednášek. Podle něj nic složitého, tinktura se přidá do vody a nechá odpařit.

Mým dětem dávám při rýmě a horečce pár kapek tinktury do čaje s medem. Zabírá.

Pan Zentrich ve své knize "Přírodní léčba včelími produkty" doporučuje při léčbě dýchacích cest propolisové máslo. Příprava: 30-60 gramů propolisu se naláme na kousíčky a postupně se přidává do 250 gramů roztaveného pravého MÁSLA. Vznikne zelenožlutá hmota, dá se skladovat v ledničce .Dávkování 3 lžičky denně, maximálně 4 lžičky denně. U dětí lžičky mocca. Pokud už po první dávce nenastane úleva, není léčba máslem vhodná a netřeba v ní pokračovat. Propolis v másle ale obecně funguje dobře, používá se i při léčení TBC.

PŘI JAKÉMKOLI VNITŘNÍM POUŽITÍ PROPOLISU JE DŮLEŽITÉ SE S JISTOTOU PŘESVĚDČIT, ŽE LÉČENÝ NEMÁ NA PROPOLIS ALERGII. TA BY SE V TOMTO PŘÍPADĚ MOHLA PROJEVIT VELMI DRAMATIKCY!

PS: to máslo není žádná chuťová hitparáda, naše mělo nahořklou chuť, takže v oblibě u dětí asi moc nebude...
Jozef,jedna zkušenost by byla.Vnuk 6 let.Inhalátor to by jsi se musil stavit u dcery/Olomouc/.Ale propolis děcku nedoporučili.
Inhaluje Vincentku a zabírá to.F.V.
V některých případech používám v pastovém provedení jako výborné lepidlo.
Druhá věc je líh v tinktuře. Když už je chuť a potřeba inhalovat propolis, což bych já neudělal - inhalovat "pryskyřici ", tak v jiné formě, než lihová tinktura - byť naředěná. Líh se do plic obecně nesmí dostat. Nemají to moc v oblibě. Taktéž mozek z toho nemá radost. Confused. Já vím, že je to přehánění. Ale, nastiňuji to na rovinu - dáme to dítěti! Znáte to. Dám to jednou zabere to. Dám to podruhé a víc, protože má silnější kašel...
A to říkám já, který tinkturu používá skoro na všechno a beru ji jako všelék.Big Grin. Přikláním s k Vincentce. Je to osvědčené.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's