Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Prodejní kvóta na med
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Opatření se vztahuje například na vejce, med, květák, zelí nebo česnek. Spadat pod kvótu by mělo i čerstvé a chlazené hovězí, vepřové a skopové maso, řepkový a slunečnicový olej, mléko, sýry, tvaroh a další potraviny. A to i přesto, že v produkci řady z nich Česko zdaleka není soběstačné.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/kvoty-na-po...a_recombee
Prioritou EU jak se zda, je kseftovani pro prekupniky a dovozce potravin, ne podpora produkce vlastnich potravin.
Pokud se nezvládne Covid do nějakého krátkého horizontu, EU nemá smysl. Pokud to někdo nevidí, tak nemůže plánovat. okud to někdo vidí, může plánovat podle trhu jako za starých socialistických časů.
JosPr ty jsi těmi překupníky nějak posedlý. Fakt si všechno obstaráváš přímo od výrobců a producentů? Priorita EU je volný pohyb zboží, které pochází z členských států, a zboží ze třetích zemí, které je ve volném oběhu v členských státech.

Citace:„Někteří poslanci věří, že se jedná o vstřícný krok vůči českým zemědělcům, ale bohužel se mýlí. Pokud by tato změna nabyla účinnosti, bude to pro Českou republiku znamenat citelné sankce a ani z omezení volného pohybu zboží v Evropské unii by čeští producenti, ani spotřebitelé v dlouhodobém horizontu neměli žádný prospěch,“ kritizuje premiér Andrej Babiš novelu o potravinových kvótách z dílny SPD.
Vetsinou nakupuju primo u vyrobcu, tzn. masna naseho ZD, pekarstvi,atd. Snazim se max. podporovat mistni vyrobce, a ne ty polske ci jine,protoze ti nasi si tu podporu zaslouzi a stat na ne dlabe.
Tak v tom se musím polepšit.
Referenční URL's