Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Pomůcky co se nám neosvědčily
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Včelařský obor jede řadu let v zažitých kolejích. Přestože řada věcí již dávno technicky zastarala, naše obchody je mají stále v nabídce a čeští a moravští včelaři doplácí na jejich nákup. Objevují se i nové technologie, které ač se v praxi neosvědčí, jsou dále nabízeny. Cílem tohoto vlákna je stručný výčet těchto pomůcek, které spíše než pomocí jsou pomstou na čase i peněžence včelaře.

1. Levné pocínované nádobí, cedníky...
- degradace kovu, uvolnění reziduí

2. Igelitová kapsová či tašková krmítka
- během 2-3 let vykusování zavíječi či včelami, protékání dírami = úhyn nezakrmeného včelstva

3. Bílé kožené rukavice

- při špatném uložení přes zimu, nepřežijí myši
Celkem mi z tohohle výčtu nic nechybí,cedník pocin tak leda na hrubé preliti vosku,fólie pouze na strupek,rukavice jsem nikdy nepoužil.
(14.02.2021 10:30)Frey

3. Bílé kožené rukavice[/u' napsal(a): [ -> ]
- při špatném uložení přes zimu, nepřežijí myši
................................................................................​............................
Toto nejde ani komentovat.
Ať se daří Zdeněk
Prosím o zkušenosti s elektrickým odvíčkovacím nožem. Někdo říká, že je to nepohodlné a těžké, napíšete , prosím Vaše zkušenosti ?
Nůž. Záleží asi jak který. Mám kus z Číny. Vrazil jsem ho do zásuvky a zjistil, že bez regulace je moc horký. Tak zatím leží ve skříni. Regulace je připravena, uvidíme letos. Pokud bude co odvíčkovávat.
Modrá stropní plastová krmítka na Langstroth. Loni jsem koupil 4 kusy a do všech se mi dostaly včely.
Tradiční česká pocínovaná vidlička Ještěd. Kdo nato dojde, lituje vyhozených peněz za věc s kterou se dělá velmi nepohodlně.

Pocínovaný drátek, v podstatě zbytečná práce protože rezaví.
https://www.vceliprodejna.cz/d/kleste-k-...k-1002979/
unáhlená koupě, nepochopil jsem jak se s tím dělá... Když jsem zkoušel cvaknout do toho matky ihned se z toho vykroutily.
U me ani ne, co se neosvedcily, jako spis ze to byla "zbytecna" koupe:
- vcelarska kombineza - tu jsem pouzival jako posera na zacatku ted staci jen klobouk. To samy k rojum vloni jsem bavil dost lidi ze jse msbiral roje v kratasech a tricku jen se vcelarskym kloboukem. V jednom pripade 1 zihadlo kdyz jsem omylem primackl vcelu k vetvi ..
- ty bily rukavice - pouzivam jen kdyz delam s propolisem, respektive vymrzly mrizky na tezbu propolusu opracovavam, at nejsem ulepenej. Jinak do vcel zasadne bez rukavic, chce to cit, to v rukavicich moc neni
- pomucka pro znaceni matek s pistkem - taky koupeno s umyslem, ze to pujde lip s oznacovanim. Jednodussi je najit matku, chytim ji za kridlo, necham uklidnit na palci, oznacim barvou, za par sekund jde zpet. rychlejsi, jednodussi.
- co u me jeste spinka je prelarvovaci system NICOT - chov matek delam vajickovym stepem. Tolik matek nedelam. Ikdyz skolkovaci klicky sem tam pouziju

A asi to co me "trapi" nejvic je medomet tangencial na 4 ramky. Mel jsem pritlacit a koupit "vetsi". Ale velkovcelar nejsem, takze zatim nejak dobry...

Chose
Referenční URL's