Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: jarní prohlídka
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Dnes jsem prohlížel včellstva. Mám 39 x24, 11 r. teplá stavba, zimuji na 2 nástavcích. Ve všech mám plod na 3 rámcích v horním nástavku zbytek prázdné souše a trocha zásob. Ale ve spodním nástavku jen asi 4 prázdné souše a zbytek samé zásoby. Jsem začátečník a literatura říká, že bych měl při začátku kvetení prohodit nástavky, ale to bych udělal přesně opak toho, co se tím má docílit. Jak mám postupovat, abych něco nezkazil.
Děkuji za rady.
Prohazování nástavků neprovádím, podle mě to ničí architekturu včelího hnízda. Zásoby dole jsou ok, včely si je přinesou, ted už ano. Nahoře plod v teple taky ok, v prázdných souších bude dost místa pro plod. Jen bych jim přidal místo 1 souše stavební rámek a počkal na nasazení medníku, cca v době rozkvětu třešně ptačí, podle počasí.
Je tu nové téma a mám takový návrh uvádějme plochu plodu na dm2 třeba na X rámcích jinak je to móóc zavadějící.

Ať se daří Zdeněk
Dva medopylové nejplnější plásty ze spoda převěs na horu k plodu každý z jené strany plodu. Bude chladno ,musíš to udělat. Udělej to až v pozdním odpoledni a rychle ať nerozjedeš loupež. Musel jsi někdy neuváženě zamněnit nástavky jinak by zásoby nikdy nebyly takto dole.Plod musí být nyní pod víkem v teple a obklopen zásobami. Letí na nás chladné počasí.
Referenční URL's