Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace Ústecký kraj
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Program na podporu začínajících včelařů na rok 2011

Kontaktní osoba: Ing. Zdeněk Smělík
E-mail: smelik.z@kr-ustecky.cz
Tel.: 475 657 181

Více informací na stránkách Dotační tituly Ústeckého kraje
Asi bych měl držet hubu, ale vzhledem k tomu, že za loňský rok opět stoupl počet včestev (tentokrát o 35tisíc) a naše území je téměř 10x zavčelenější než např. sousední Německo jen čekám, kdy se zvednou králíkáři, myslivci, rybáři a ti ostatní občansky sdružovaní a vyrazí v dnešní době ekonomické krize na kraj si také pro nějaké milióny. Vy si snad pamatujete, že by vám někdo v jakýchkoliv začátcích přímo cpal nějaké drobné, aby jste dělali něco co jste púvodoně ani nechtěli dělat, ale teď se to nějak kupodivu vyplatí? Co si budem povídat, děti jen tak hned včelařit nezačnou a začne až dospělý, více méně zajištěný jedinec. A vy snad znáte jiný podnikatelský záměr, který by byl od začátku dotovaný krajem či státem? Jestli chce kraj něco podporovat měl by podpořit mládež v takových aktivitách, která je zajímá a odvede ji od patogenních závislostí. V naší střední škole jsme měli včelařský kroužek a "vychoval" jsem několik včelařů i komerčních, ale v současnosti ve včelařství pro ně o ničem. Naše škola dává hodně do sportu a hlavně do fotbalu na divizní úrovni a co nám nedají sponzoři, to si kluci zaplatí ze svého. Slyšel jsem jednoho poslance, že školství neodvedlo za vložené peníze požadovaný výkon (viz. pokus se státní maturitou) a že je třeba peníze zkrouhnout. Nepochopil, je to úplně obráceně. Pokud se budou krajské dotace ztrácet v takovýchto dotačních titulech, ze školství dále budou odcházet ti nejkvalitnější pedagogové a pes se zakope na hodně dlouho.
Myslím, že jste tu dotaci špatně pochopil. Z výše dotace a pravidel pro její udělení mi vychází, že je určena pro čerstvé důchodce. Jde o prevenci sociopatologických jevů, které vznikají při bezcílném pobíhání důchodců po městě, při kterém hrozí reálné nebezpečí spojování v gangy a následné potyčky gangů. Bohužel léčení následků těchto potyček vyjde velmi draho. Proto je lepší, když důchodci včelaří a svou enegii vloží do předsjezdových a posjezdových diskuzí v ČSV.
Takže jde vlastně o velmi dobře investované peníze a mládež na ulici nemá nevhodný příklad ve svých prarodičích.
(21.01.2011 10:05)VlastaN napsal(a): [ -> ]že je určena pro čerstvé důchodce.

DobrýBig Grin vzhledem k tomu, že jsem žádnou dotaci nedostal, tak se těším na vlastní gang.Big GrinBig GrinBig Grin
je to dobrej tunel jsem zvědavej kolik ,,občanů"bude včelařit pod dohledem zkušeného včelaře vedle na zahradě
Program na podporu včelařů na území Ústeckého kraje pro rok 2012

Kontaktní osoba: Ing. Karla Škorpilová,
Tel.: +420 475 657 914,
E-mail: skorpilova.k@kr-ustecky.cz


V.
Minimální a maximální výše dotace a výše spoluúčasti žadatele na financování projektu:

minimální výše dotace je stanovena na 8 000,-
maximální výše dotace nesmí přesáhnout 16 000,-
Žadatel musí financovat minimálně 20% uznatelných nákladů projektu.

VIII.
Termín uzávěrky pro přijímání žádostí o dotaci:

Žádost musí být doručena do podatelny Krajského úřadu Ústeckého kraje do 29. 2. 2012.
Díky, nějak mi to dnes už nemyslí a nedal jsem odkaz Sad
V tomto ústeckém programu je jedna docela past: čl. VI: - zajištění odborné garance a dohledu potvrzené na formuláři žádosti i vyúčtování (ze strany občanského sdružení působícího v oblasti chovu včel nebo profesionálního včelaře. Tu je to ještě obecně. Ale v těch formulářích je kolonka, v níž už je to natvrdo: Odbornou garanci dle čl. VI Programu zajišťuje ČSV ZO nebo profesionální včelař včetně identifikačního čísla zastoupený panem ...
Jsou ale kraje, kde se touto formou přímo dělá nábor do řad ČSV, neb se pro uznání dotace požaduje potvrzení o vstupu či přijetí do ČSV.
Ale: v oboru funguje několik občanských sdružení, která "působí v oboru chovu včel" a tu je jednostranně zvýhodněno jen jedno, což kromě toho, že je v rozporu se zákonným principem rovného přístupu ke všem subjektům, je také unfair. Případnou námitku, že poskytovatel peněz si může klást podmínky, komu je dá, sice chápu, ale neberu. Jsou to veřejné peníze. Není-li žadatel členem vyvoleného o. s., nemusí vedení příslušné ZO přece vůbec nic vědět o jeho včelařském vzdělání etc. (a ono může být i vyšší než je vzdělání těch, co by měli být garanty jeho žádosti ...). Ale, jak jsem byl napsal, jinde je to ještě horší ... Vadí mi to ...
Jiří
Pozri aj tu
Návrh starý už téměř 5 roků. Kolik z toho prošlo, ať již do krajských nebo celostátních dotací? Když už tedy musí být. A v čem je tedy zakopaný pes?
Zdeňku, veď to to ....
Schválené dotace pro Ústecký kraj na rok 2012 jsou zde
Jupííííí, jsem tam taky RolleyesRolleyesRolleyes
To se máte. Na jižní moravě se nic neděje!!! ConfusedSadHuh
Chtěl bych se zkušenejších včelařů. Jsem od letočního roku zapsán do svazu a mám už svých 10 včelstev. Chtěl bych požádat o dotace na nové úly a nevím, jak na to... Mohl by mi prosím někdo poradit.... Děkuji
Letošní rok jste už zmeškal. Žádosti se podávaly do 29.2.2012.Teď bude záležet na tom, jestli budou dotace na příští rok a se stejnými podmínkami.
Pročtěte si v tomto tématu příspěvky 6 a 7.
Letos ze slíbených 20ti tis. dává náš kraj do max. 12 tis. (80%) Já dostal 10. Administrativně docela nepříjemné, pokácelo se na to asi půl lesa, ale papírová válka se dá vyhrát. Tak uvidíme příští rok. Hezký den.
Dobry den vsem. Nevite kde bych mohl najit info o dotace na rok 2015, dekuji moc
Stran: 1 2
Referenční URL's