Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Odevzdání měli
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
(01.02.2011 16:44)Jiří Danihlík napsal(a): [ -> ]Většina ZO funguje tak, že spíš nefunguje - tedy kromě výroční schůze s obědem.

(02.02.2011 11:01)Adlef napsal(a): [ -> ]U nás to funguje tak, že jsem si loni měl vezl sám do Státního veterinárního ústavu a na schůzi jsem ani nebyl pozván. Že je změna ve vední naší ZO jsem se dověděl, když jsem naháněl předsedu a on miřekl, že už předsedou není...

(02.02.2011 12:17)PavelN napsal(a): [ -> ]Na naší ZO můžu skutečně ocenit lidský přístup, který je asi základem spolkové činnosti...
Tak jako jeho zaúkoluje jednatel, tak on připomene ostatním co a kdy udělat. Teď vidím, že jinde to zdaleka normální není.

Přátelé, obávám se, že tento příspěvek příliš nezapadá do tématu obsahem, ale nedá mi, abych nereagoval na některé Vaše podněty.
Myslím, že všechno je pouze otázka lidí, kteří organizaci tvoří. V naší ZO je 54 včelařů a výhodou je, že všichni se víceméně známe (bydlím v malém městě). Dělám jednatele, pokud je potřeba něco řešit, stavím se u předsedy nebo on u mně, pokud je potřeba, svoláme výbor. Pokud mají problém včelaři, jdou za důvěrníkem a pak je to podle předchozí věty. Pozvánky a různé letáky nerozesílám, stačí když se domluvíme s úsekáři, ti pak informace předají svým včelařům (a funguje to i bez papírů).
Pokud máte někdo pocit, že něco nefunguje jak má, zajděte za důvěrníkem, za předsedou, jednatelem, nabídněte své služby výboru, určitě Vás neodmítnou - problém je spíš v tom, kde lidi do výboru hledat, nikdo to dělat nechce. A pokud mají věci fungovat, musí se o to někdo starat.
Stran: 1 2
Referenční URL's