Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Medomety - výrobci a dodavatelé
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4
Zámečnictví Zdeněk Bereza
http://www.zamecnictvi-bereza.vyrobce.cz
http://vast-oil.lyson.com.pl/

Nemá někdo tento medomet? Cena se mi zdá fantastická, ale jaká je kvalita?

http://vast-oil.lyson.com.pl/p3029030_me...i-800.html
Medomety obecně se probírají jinde - http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Medome...447#pid447
Malé medomety za bezkonkurenčné ceny:
http://www.baranik.sk/index.php?option=c...=2&lang=sk
ja jsem si objednal http://www.medomety.cz
uz si pro nej pojedu. Videl jsem vice vyrobcu a co se me libi
  1. za tu cenu tam dam jakykoliv ramek
  2. za tu cenu mam pekne zvratny medomet
  3. jednoduche ovladani zadna velka elektronika- coz si myslim u dulezite veci v sezone
  4. perfektni pristup z vrchu do medometa u (to me trosku odradi medomet od kovare)
  5. perfektni dilenske zpracovani je alfa omega poruchovosti.
Az budu mit zkusenosti dam vedet.Smile
Tak jsem to vyzkoušel a maximalni spokojenost. Med pekne vytece jen to lehce setru stezkou. Muzu doporučit.
Radku,
prosím Tě, odkaz mne "hodil" na hlavní stránku, který typ sis objednal a vyzkoušel? Rolleyes
Honza
Nemáte náhodou niekto skúsenosť s týmto medometom. Vyrába sa to v Charkove na Ukrajine a ukrajinci to tu po inzerátoch na Slovensku predávajú. Rôzne typy. Je tam podozrivo nizka cena. V prehliadači Chrome to automaticky preloží z ukrajinského jazyka.

http://www.uley.in/shop/6-ti-ramochnaya-...kopirovat/
Cena je opravdu dost nízko nejen v cínu, ale i v nerezu.
Jsem z toho prekvapen a hned doma večer juknu, případně zkusím bližší info sehnat.
Proti cenám v Čechách úplně zadarmo. Ale možná to je dáno tím, že třeba nemají ty nesmyslné dotace jako u nás!???
Tady by medomet také mohl byt třeba za 12000 místo 25000,ale to by na něj nesměla být možnost dotace!!!
Je neříkanou pravdou, ale všeobecnou pravdou v Čechách, že cena se tvoří tak aby dotace přesně pokryla rozdíl ceny mezi skutečnou a požadovanou. Tedy aby stát, Čuropa, atd. byli podojeni a kupec stejně zaplatil to samé co by věc stála kdyby na ni nebyla dotace. Platí to pro okna, kotle, auta, medomety, léky atd.

Takže tak by mohlo být jedno možné vysvětlení nízké ceny na Ukrajině, kupní síla lidí je tam nižší než naše, a aby bylo prodejné tak musí i cena být podle jejich možností. Ale jistě když to půjde ofiko sem tam se cena záhadně srovná s cenami zde. Jedině dojet, naložit a odvézt. Nepotkat úplatek chtějícího celníka, a tady už to nikomu neříkat.WinkSmile
(09.03.2016 11:02)V.H.S. napsal(a): [ -> ]Nepotkat úplatek chtějícího celníka, a tady už to nikomu neříkat.WinkSmile

Mohl by je dovážet ČSV v kamionech s medem.
Ceny na UK sú nižšie z troch dôvodov. Nižšia kúpna sila obyvateľstva, iná daňová politika a neexistujúce dotácie vo včelárstve. Ono prvé dva dôvody pekne vidieť aj na iných veciach (porovnanie chudobnejšia a bohatá krajina), napríklad cigaretách. V Kirgisku sme kupovali Camelky za 0,20 eura krabičku a v Nórsku o týždeň na to tú istú krabičku od toho istého výrobcu za takmer 40 eur.
hmm znam, ten obchod ,ale cena za postovny to neskutecne natahne,,kdyz se kouknes tak jak naschválo je to na druhy strane Ukrajiny,takze pokud nemas nekoho znameho kdo ti to vyzvedne nema to cenu,a to nemluvim o tom jak by se melo zaplatit celnasum.....jedina moznost je vzit dodavku plus vozejk ale to se tzase nedomluvi tolik lidi aby se dojelo pro vic zbozi pak by se to urcite vyplatilo,,se koknete kolik stoji treba kotel na vyvareni vosku!!!!smesna cena a jiny a jiny .......
(09.03.2016 11:11)Kohout napsal(a): [ -> ]
(09.03.2016 11:02)V.H.S. napsal(a): [ -> ]Nepotkat úplatek chtějícího celníka, a tady už to nikomu neříkat.WinkSmile

Mohl by je dovážet ČSV v kamionech s medem.

Radsi bez medu, at to vozí přímo a med si tam nechají. Uvezou toho víc a v papírech to jistě vykáží jako čistýdědečkův med, v tom jsou odbornící. SmileSmileSmileSmileSmileSmile(09.03.2016 11:16)Jaroslav Stoklasa napsal(a): [ -> ]Ceny na UK sú nižšie z troch dôvodov. Nižšia kúpna sila obyvateľstva, iná daňová politika a neexistujúce dotácie vo včelárstve. Ono prvé dva dôvody pekne vidieť aj na iných veciach (porovnanie chudobnejšia a bohatá krajina), napríklad cigaretách. V Kirgisku sme kupovali Camelky za 0,20 eura krabičku a v Nórsku o týždeň na to tú istú krabičku od toho istého výrobcu za takmer 40 eur.

Šák jsem to říkal, že je to dáno místními poměry a možnostmi.Big GrinBig Grin Jsem rád , že mi to někdo potvrdil. Ale stejně to neospravedlňuje ceny u nás. Protože neveřím tomu že tady by stejný produkt byl podobně levný, prostě by stejně někdo chtěl namastit jak říkal otec nekřesťansky kapsu.

Opravdu, domluvit, sebrat káru, dodávku, a vyrazit pro 5-10-15ks a s nikým se v Česku, Slovensku nebavit, protože ta pokřivená ekonomie tady je proti selskému rozumu.
Určitě by jsi našel dost řemeslníků a svářečů co budou tady u nás dělat za 8 000 hrubého, kdyby nebyla ta zatracená minimální mzda, co by ti to vyráběli.

Ale proč platit nehorázné platy Čechům, když tam na východě dělají Ukrajinci za 1/5 našich platů? Vyber úspory, půjč si trochu v bance, najmi kamion a zajeď tam pro to.
Zbyde ti tam dost prostoru na "zisk" a ještě když si na to lidi vezmou dotaci. Smile

Urvou ti tady ruce. To je nejjednoduší způsob jak dostat ceny v ČR dolů.
Ale já nemám nic proti platům tu v Čechách, ale moc dobře vím jak to funguje vyrobní firma x prodejci. Také ve farbice vyrobíme výrobek třeba za 13ecek, vic třeba na určitém výrobku nesmime aby to nenarusilo ceny konecnemu zakaznikovi!!!! Ale směšné a smutné je , že pak to jde obchodákům, kteří jsou pro jistotu "jiná" firma a ti si na tento výrobek bez jakéhokoli přičinění, jakekoli návratnosti části peněz do výroby nastaví cenu 60,80,100eček, pak dá kosmetickou slevu 10% a tu následně požaduje od výrobce aby mu nespadla marže, úspěch je když aspon půlku slevy "vezme" sobě. Takže to není o platech dělníků v ČR a tom , že by to bylo proti nim. Oni z té konečné ceny většinou nic nemají a je jedno zda to stoji 15000 za kolik se třeba vyrobí, zaplatí platy, naklady na podnik a nějaký zisk a nebo 25000-40000 kdy si na tom bere jen překupník.

To je to co mne trošku štve a proto co jde dělám si sám, hledám alternativy, atd.

Argument o svářečích je prima, ale mimo. Ten svářeč na cenu vliv nemá, a když tak minimální. Výroba je vždy oškubaná, a minimální mzda je taky mimo, neznám kvalifikovaného dělníka, svářeče co by dělal za minimální mzdu a sám mám v rodině 3 svářeče co se tím živí víc jak 25let. tudíž platem to nebude. Je to dotacemi a to na prvním místě, které pokřivují celý systém. O ostatním se dá víc či míň polemizovat.

To že tu jsou vyšší platy přeci neznamená, že za stejnou věc mám platit více!!! To pak není nutné zvedat platy, když to hned zase utratím za věci které se stejně podraží.
Stran: 1 2 3 4
Referenční URL's