Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace Jihomoravský kraj
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dotacev Jihomoravském Kraji

Nevíte náhodou někdo jak je to z dotacema v Jihomoravském Kraji ? nebo kde se to dá zjistit pro začínající včelaře děkuji předem.
Veškeré informace ke krajským dotacím lze dohledat na stránkách jednotlivých krajů.
Bohužel pro jihomoravský kraj jsem nenašel nic pro začínající včelaře.
Zajímalo by mě pokud daný včelař nevyčerpá svůj dotační titul. Jestli peníze propadnou nebo se budou dále přerozdělovat mezi ostatní včelaře, kteří si zažádali o více dotací...?
Loni dával středočeský kraj dotaci na výměnu starých úlů. Včelaři podali předběžné žádosti (někreří chtěli dotovat výměnu i 100 úlů) a kraj určil, že každému přispěje na max. 4 úly částkou minimálně 600Kč (částku si cucám z prstu, na úřadě ji stanovili tak že vydělili celkovou sumu peněz počtem úlů, na které hodlali přispět) a minimální podíl nákladu včelaře byl 25%. Řádné žádosti už ale polovina z těchto včelařů nepodala, čímž se dotace pro ty šťastnější zvýšila, pokud samozřejme nepřesáhla ten 75% podíl na ceně. Pokud se později našli tací, kteří neodevzdalli vyúčtování, jejich dotace nejspíš nebyla nikomu vyplacena a zůstala někde v rozpočtu kraje.
Pokud jsem Vaši dotaci pochopil správně, bude to obdobné, pouze s tím, že částku dotace sníží. V průměru bylo žádáno o cca 10000,- a vyčleněné prostředky vycházejí cca 4000,- na žádost. Po nějakém schvalování žádosti zredukují, určí kdo kolik dostane a pokud někdo nebude čerpat, nebo nesplní další podmínky pro vyplacení (třeba ono vyúčtování), peníze nevyplatí ani nikomu nepřerozdělí, byl by to nekonečný boj.
Tak to je docela dost špatné, že to tak to kraj špatně zařídil. Např. já jsem si žádal o nejvyšší sazbu což je 15 000,- kterou bych vyčerpal a tím to jsou moje vyhlídky zkráceny jako dané peníze. Podle mého názoru kdyby kraj byl o trochu chytřejší napsal by do dotací dodatek, že pokud peníze nebudou vyčerpány v plné výši nastanou sankce pro daného včelaře. A každý by si rozmyslel žádat o max. že nakoupí 30 úlů nebo 4 medomety (obrazně řečeno).
Rád bych se zeptal zkušených včelařů, kdy asi mohu čekat dotaci na koupený medomet. Bývá to teď v září nebo až v říjnu nebo ještě déle?
Díky Míra
Nikdo nic?
Nikdo z vás si nežádal o dotaci na zařízení?
Ja sem pozadal, ale jak pisou ve Vcelarstvi 10/2010, tak bylo podano 2.390 zadosti ve vysi 136 milionu korun, ale na rozdeleni je jen 58 milionu. Z toho mi plyne:
-ze budou celove kraceny na 42 procent
-ze se budou projevovat nejake lobisticke tlaky v rozdeleni
-ze si na penizky jeste hezky dlouho pockame.
Hledám všude možně a nenacházím plán dotací pro začínající včelaře na rok 2011 pro Jihomoravský kraj. Našel jsem nějaké jiné kraje, ale JMK nikde ani písmenko. Nemáte někdo nějaké informace, jestli je to v jednání nebo kdy budou dané podmínky nebo něco kde se dočtu víc info? Díky
V příspěvku Kamila Ž je odkaz na loňské dotace. Když se tam prokliknete a zobrazíte si hned první dokument - detailní podmínky, nebo tak nějak, najdete na konci 4. strany kontakt na 2 pracovníky krajského úřadu, určené jako kontaktní osoby. Od nich by zřejmě bylo možné zjistit, jak to vypadá letos.
Úplně na konci dokumentu je informace, že dotační program byl schválen 18.2.2010, takže nelze očekávat, že dotace na příští rok se vyhlásí dřív než za +- 2 měsíce.
Tak už schválili dotace pro JMK: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.as...3&TypeID=2 , znění dotačního programu však na stránkách ještě nemají... Wink
Na stránkách Jihomoravského kraje je již úplné znění dotačního programu na rok 2011
Loňské dotace Jihomoravského kraje proběhly zcela transparentně. Já jsem čerpal prostředky na pořízení nových úlů. Je pravda, že dotace byla pro velký zájem krácena, ale ztohoto důvodu bylo možné rovněž snížit celkovou částku, tak aby se žadatel dostal na původně slíbených 60% dotace. Čerpané částky nebyly nějak horentní a zvědavci mohli nakouknout do seznamu schválených dotací. Peníze, které si vloni žadatelé nevyzvedli byly převedeny do letošního roku.
Co oceňuji, byl přístup pracovníku, kteří jí měli na starost. Já osobně jsem několikrát jednal s Ing. Pavlem Illikem a po předešlých špatných zkušenostech se stát. úředníky jsem byl překvapen ochotou a vstřícností.

K dotacím pro rok 2011. Já mám smůlu, protože opakované čerpání není možné. Aby nebylo tolik zájemců, zkrátili termín pro podání z loňských zhruba tří měsíců na jeden. Chtěl jsem pomoci sestřence se žádosti na koupi úlů, ale jako začinající včelařka má smůlu a odkázali ji na evropskou dotaci na podporu včelaření. Začínající včelař může nakupovat pouze oddělky a včelařské vybavení. Ostatní úly a oddělky.
Jinak jsme tuto dotaci získali díky krajským včel. koordinátorům a organizovanosti včelařů. Kraj měl ským jednat. Takže bacha na to kritizování lobby aby si na nás nedošlápli třeba pěstitelé jahod Wink
Na webu JM kraje už je tabulka s úspěšnými žadateli, v letošním roce rozhodoval termín podání žádosti (krom formálních náležitostí) a poskytovala se do vyčerpání prostředků, tento způsob se mi přiznám se líbí víc než loňské krácení.
Proč jihomoravský kraj nepodporuje začínající včelaře ??? Nikde nevidím žádnou kritiku , copak je Vám to jedno ! Proč každý kraj to má jinak nastavený ?

Ve zlínském kraji má nárok každý začínající včelař na krajskou podporu 5-10 tis. korun. V jihomoravském kraji jsem nic takového nenašel.

Huh
nestěžuj si . Vy tam dostanete aspoň něco, ale na Vysočině nám radní řekli, že sme chudý kraj a tak včelaři dostanou úplný guvno Sad
Krajské dotace začíná čím dál více včelařů vnímat negativně.
Mně to silně připomíná akce mobilních operátorů, kdy podporovali jen nově získané ovečky. To že hlavní přínos pro krajinu potažmo pro obor je oboru znalý zavedený včelař takový typ dotace velkoryse přehlíží.
Předpokládám, že podobně jako operátoři, když přišli na to, že počet naštvaných je větší než počet potěšených, zruší i kraje takový typ dotací.
(13.02.2012 10:42)pavel.t napsal(a): [ -> ]Proč jihomoravský kraj nepodporuje začínající včelaře ??? Nikde nevidím žádnou kritiku , copak je Vám to jedno ! Proč každý kraj to má jinak nastavený ?

Ve zlínském kraji má nárok každý začínající včelař na krajskou podporu 5-10 tis. korun. V jihomoravském kraji jsem nic takového nenašel.

Huh

Chce to klid, a vyčkat. Loni rada dotační program schvalila taky až tuším v březnu. A mimochodem, kritizovat zrovna u nás, kde již 2 roky běží celkem rozumný*) systém dotací včetně dotací pro začínající včelaře mi bez znalosti věci přijde jaksi nemístné. A jestli kraj ve svém rozpočtu najde zase nějaký ten milion, který rozpustí mezí truhláře a chovatele matek, to už je jenom na něm ( a na práci pověřených z ČSV, kteří dotace vyjednají pro členy i nečleny)

*) za celkem rozumný považuju systém, který vede k obnově a výměně zastaralých úlů, bez zbytečných byrokratických nařízení kde a od koho si mám úl koupit + v rozumné míře podporující začínající adepty

BTW, jsem v podstatě také začínající včelař, předloni jsem žádost o dotaci nakonec nepodal, loni ano a získal jsem 15000,- na 5 nových úlů a 5 oddělků z uznaného chovu.
(14.02.2012 20:27)Kamil Ž napsal(a): [ -> ]... A jestli kraj ve svém rozpočtu najde zase nějaký ten milion, který rozpustí mezí truhláře a chovatele matek, to už je jenom na něm ( a na práci pověřených z ČSV, kteří dotace vyjednají pro členy i nečleny)

Proč pověřených z ČSV? Vždyť jde o výkon státní správy či samosprávy a tu přece ze zákona nemají vykonávat občanská sdružení. To kdyby viděl Nejvyšší klimatolog ve vesmíru, tak by ho z toho možná i kleplo ...Big Grin
Jiří
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Referenční URL's