Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace Liberecký kraj
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3
nevítě o nějaké použitelné dotaci ať už státní nebo unijní na sázení včelařsky významných stromů ? Chtěla bych to pro kroužek, děti by sázely a ještě by z toho něco byloBig Grin
Možná by pomohly obecní granty, vím, že jsme čerpali třeba na rybářské kroužky atp. Ale přímo něco takto zaměřené asi nebude, to ale neznamená, že to neexistuje.
a když to existovat nebude, tak si to vymyslímeBig Grin
Je to vždy o domluvě. Kroužek je veřejně prospěšný a významný v řadě dalších souvislostí. Zkuste oslovit lidi na "obci", třeba pokud máte komisi pro životní prostředí etc. ... třeba se zadaří. Jistě by prospělo nějaké píár ..., třeba o kroužku psát do místních novin (jsou-li), nebo na web ... aby se vědělo, že kroužek je, pracuje, co dělá a jak je jeho práce cenná z těch a těch důvodů. Trochu běh na dlouhou trať, ale vposledku se to vyplatí ... Hodně štěstí.Wink
(08.03.2011 10:39)kristule napsal(a): [ -> ]nevítě o nějaké použitelné dotaci ať už státní nebo unijní na sázení včelařsky významných stromů ? Chtěla bych to pro kroužek, děti by sázely a ještě by z toho něco byloBig Grin

Ahoj, určitě bude prostor peněžního příspěvku od obce, kde provozujete kroužek. Tedy pokud jsou v zastupitelstvu rozumní lidé. Rolleyes
Váš kroužek vyloženě včelařský? Ví o něm ČSV respektivě okres? Odkud přesně jste a kde kroužek vedete?
Pokud budete mít zájem mohu se zeptat u OV Liberec, kde a jakou by jste měla šanci něco pro děti utrhnout. Je to osvětová činnost pro tu dá každý. Jedu tam 17tého.
Jsem také v kontaktu se včelařským kroužkem v Novém Městě pod Smrkem, který má pod křídly a perfektně ho vede paní Y. Svobodavá (viz. výsledky soutěží v čas. Včelařství). Ona by Vám určitě ráda poradila.
Taky je vhodné si položit otázku, kam rostliny vysazovat. Každý kousek pozemku má svého majitele a je potřeba i tohle řešit.
Kristule, Kraj LBC vypsal grant přímo pro tebe a tvoje včelaříky s názvem FASCINUJÍCÍ SVĚT VČEL A HMYZU. (na názvu si trvali němečtí partneři projektu Smile)

Tento projekt nebudu moc popisovat. Vše podstané nalezneš v příloze na stránkách 1 a 2.

Na konci druhé stánky nalezneš kontakt na Tomáše Komrzého, kterému jsem o Vás říkal. Můžeš se na něj v klidu obrátit. Pokud budeš mít zájem, věřím že ano, vše ti dopodrobna vysvětlí a poradí ti co a jak.

Jak on říkal: "Je to hrozně velký projekt a je v něm hrozně moc peněz."

Samozřejmě grant je vypsán pro celý liberecký kraj, tzn. že p. Komrzého mohou kontaktovat i ostatní zájemci... Cool

[Obrázky: dotace_kraj_LBC_1.jpg] [Obrázky: dotace_kraj_LBC_2.jpg]
Tak na to teď koukám,a pan Komrzí mě kontaktoval sám minulý týden,nejspíš i na tvuj popud Big Grin,poté se na mě ptal i pí Svobodové a Jablonce a všici jste mě doporučili, takže mi to hned nabídnul a já samozřejmě přijala. Takže tímto děkuji i Tobě za doporučení Smile
Koukám, že dnes je termín pro odevzdání žádostí pro Program podpory včelařství pro rok 2011.
Dobrý den,

chci se zeptat na dotace v Libereckém kraji . Hledal jsem ale bohužel jsem nic nenašel , děkuji
Pro rok 2012 zatim nevyhlaseno jinak je to na strankach kraje Kraj-lbc Pro rok 2011 byli vyhlaseny v listopadu (kazdym dnem cekam rozhodnuti - pokud jsem neco nezvoral))
já to letos ani nezkoušel, jinak myslím, že už je pozdě a další roky uvidíme, ale očekávám, že brzy dotace ukončí s tím, že již jsou z EU vyčerpány
Kdybyste někdo letos chtěl dotace libereckého kraje, musíte mít požehnání spolku.


Program 8.3 Podpora včelařství

Dobrý den,
v příloze požadujete potvrzení Českého svazu včelařů o léčení včelstev. Včelstva jsem léčil podle nařízení KVS bez součinnosti s ČSV. Příslušná ZO nemá oprávnění záznám o léčení potvrdit. Jak postupovat?

Vyhlášení programu k předkládání žádostí o dotaci -
Ostatní podmínky programu -
Povinné přílohy k žádosti:

Kopie Záznamu o léčení včelstev minimálně za období 2015 potvrzená
příslušnou základní organizací Českého svazu včelařů (vyjma zcela
začínajících včelařů a včelařů, kteří v roce 2015 neměli včelstva - bude
uvedeno v Textové části popisu projektu).







Dobrý den,

Včelstva samozřejmě můžete léčit bez součinnosti s příslušnou ZO ČSV.
Příslušná ZO ČSV podpisem statutárního zástupce a razítkem dá na vědomí, že byla se způsobem Vašeho léčení seznámena. Tímto ZO ČSV nedokládá, že léčení sama provedla.
V případě, že to ZO ČSV nebude chtít potvrdit, ať se obrátí přímo na mě s odůvodněním jejich postupu.

Vzhledem k opravdu kritické nákazové situaci byla tato příloha zařazena.

S pozdravem ...
K tomuto se opět nabízí odpověď o diskriminačním jednání. ČSV je dobrovolné občanské sdružení.
Kohout -že je to diskriminace a že to odporuje zákonu ...... je jasné.
Ale u tohohle je jednoduchá věc,ČSV není státní úřad /je to dobrovolné občanské sdružení bez pravomocí kontrol tohoto typu/ v tomhle nemá kompetence zastupovat SVS,KVS.
Hned bych zaslal žádost o dotace a nechal si je zamítnout.
A věř,že by to byl větší obolous pro začátečníka,bez jakýkoliv účtenek,papírování................Ani bys potom nemusel začínat.
Řekl bys pouze ,že v takovém prostředí nemusíš být.Že z toho máš strach.
Když by byl rozumný,tak na tu diskriminaci by uvrtal i ČSV.On se totiž musel někdo nabídnout.......... F.V.
Mně to za to nestojí.
Ale když to někdo neudělá,bude to stále Ctrl P. F.V.
Dotaci mi zmítnou pro formální chyby v žádosti. Jako stovkám jiných.
To k tomu si tedy vyžádej ty formální chyby.I na to je .............
U nás zase bylo -Rada rozhodla a odhlasovala.
I k advokátce mne vzali.
Musela uznat,že mám pravdu. F.V.
Stran: 1 2 3
Referenční URL's