Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařství HAJDA
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s úly od pana Hajdy ze Vsetínska ?
Na fotografiích vypadají dobře, stejně jako cena.
http://www.vcelarstvi-hajda.jex.cz/menu/galerie
V nejbližší době úvažuji o nákupu 4ks úlů s oddělky. Chci využít dotace pro začínající včelaře.

Děkuji.

lusat
Kamarád si za ním zajel a byl hodně přívětivý, že ho vzal na včelnici a ukázal mu svoje včely a svoje úly, které prodává, řekl mu v čem jsou výhody a nevýhody mezi jednotlivými typy co má v nabídce. Rozhodl se pro comfort 20+2 kusů.
Úly pana Hajdy mám již 3. rokem, a jiné by jsem si teď už asi nekoupil. Každým rokem si nějaké u něj dokupuji. Jsou precizně řemeslně zpracovány, prkna se nekroutí, spoje jsou pevné... Ze své zkušenosti určitě doporučuji.
Můj známý tyto úly, co by začínající včelař koupil a já, co by o trochu pokročilý včelař mající rovněž úly 39 x 24, ale od jiného výrobce, jsem s ním prožíval jeho začátky s těmito úly. Jsou skutečně dobře udělané, ale mají falc, já falcům nefandím, vnitřní prostor, kam doléhají ouška rámků, je příliš natěsno, po zatmelení rámků se špatně s těmito manipuluje, nástavky mají pouze úchopovou lištu na přední straně, lepší jsou lišty po stranách pro obě ruce. Jinak dno velmi dobré provedení.
Tak úly 39x24 od Hajdy mám doma, provedení je perfektní a cena je rozumná.
Začal nabízet nerezové síta do varoadna. Přestal dělat do zadního víka dna díru pro léčení aerosolem, prý se to neosvědčilo, většina prý léčí přes očka v nástavcích. Úchopové lišty jsou opravdu pouze zepředu, já jsem si dokoupil úchopové lišty za 9,-/kus i na druhou stranu. Přířezy po 8,- jsou bezvadné. V ceně nástavků nejsou závěry oček. Přístup perfektní, ochotně vše ukázal a poradil.
Tak jsem včera odpoledne(sobota 1.6.2013) napsal panu Hajdovi, zda nemá na prodej 4 úly 39x24 Standart s plechovým víkem a již během večera mi odpověděl, že ano a tak jsem mu potvrdil objednávku. Zasílá úly i na dobírku, což je úžasný a díky včelařskému fóru a referencím na něj, nemusím vážit dlouhou cestu do Vsetína, což by při ceně nafty byla cena jednoho úlu...
Po neděli se ozvu, co se týká dodaných úlů. Věřím, že s takovým přístupem nemá o zákazníky nouzi Rolleyes
Honza
Tak a úly jsou doma!

Jak jsem napsal výše, v sobotu jsem korespondoval s panem Hajdou a přes email si objednal 4 úly Standart 39x24. Ve středu byly úly dopraveny ke mně až před garáž, pečlivě zabalené v balící fólii a na nevratné paletě. Jejich zpracování je opravdu moc pěkné a obejdnával jsem je s plechovou venkovní střechou. Opravdu mohu jen doporučit!!
Tak teď už jen natřít napouštěcí fermeží, zajistit uzavření oček (není v ceně) a můžou se úly těšit na nové nájemníky! Rolleyes
Honza
Příští rok plánuji nákup úlů Standart, jaké máš s nimi zkušenosti ? Já mám typ Comfort a jsou perfektní, jsou ale dražší. Díky.
Pěkné úly a hlavně ramky dělají na provcely@seznam.cz a taky za dobré ceny.Máme od nich i od Hajdy a pěkná práce.Vše broušené a hoblované i ramky všech rozměrů.
Nástavky se daji udělat i bez falce na zakázku a i očko pro fumigaci take udělá v zadní části dna.
Tak dnes mě došli 2 sestavy comfort s plechovým víkem a nerezovými síty. V zadní části jsem nechal vyrobit otvory na fumigaci. Vše je pečlivě zabalené ve folii , s rohy vystuženými lepenkou a na paletě. Kvalita výrobku vypadá dobře.
Dnes jsem vše rozbalil, překontroloval. Vše v pořádku. Jen jedna důležitá věc, že jsem se zapoměl optat na délku horní loučky rámku, já používám 420 mm a pan Hajda má výřezy na délku horní looučky 415 mm. Holt jsem se neinformoval, musím zkracovati rámky. To budu zvědav jak to budu dělat na jaře při překládání s rámky plných včel.
Mohu doporučit. Také mi včera došly dvě sestavy tenkostěnných úlů. Zpracování je dobré, přístup pana Hajdy je seriózní.
Váha nástavku comfort je 5,6 kg.
(15.02.2014 0:19)paolov napsal(a): [ -> ]Tak dnes mě došli 2 sestavy comfort s plechovým víkem a nerezovými síty. V zadní části jsem nechal vyrobit otvory na fumigaci. Vše je pečlivě zabalené ve folii , s rohy vystuženými lepenkou a na paletě. Kvalita výrobku vypadá dobře.
Dnes jsem vše rozbalil, překontroloval. Vše v pořádku. Jen jedna důležitá věc, že jsem se zapoměl optat na délku horní loučky rámku, já používám 420 mm a pan Hajda má výřezy na délku horní looučky 415 mm. Holt jsem se neinformoval, musím zkracovati rámky. To budu zvědav jak to budu dělat na jaře při překládání s rámky plných včel.

To je ten problém, že si každý dělá úly a rámky jak ho napadne. U langa mají klid, přesně dané parametry, které všichni dodržují. Já sem si taky vloni objednal rámková krmítka a musel sem zkracovat závěsy...
(03.03.2014 11:13)Martin Jadrníček napsal(a): [ -> ]To je ten problém, že si každý dělá úly a rámky jak ho napadne. U langa mají klid, přesně dané parametry, které všichni dodržují. Já sem si taky vloni objednal rámková krmítka a musel sem zkracovat závěsy...

Ono i u toho Langa, občas zapracuje česká tvořivost, ale naštěstí jen do té míry, že kompatibilita zůstane zachovalá Big Grin
Já dobré zkušenosti s Hajdou nemám, objednal jsem si u něho 3 úly standart a domluvili na vyzvednutí. V den vyzvednutí jsem mu volal, jestli můžu dojet v 17 hodin, chtěl kdyby to šlo později. Domluvili jsme se tedy na 19 hodinu. Přesně v 19 jsem čekal u jeho dílny v Jablůnce, ale on nepřijel. Čekal jsem do 19:30 a pak mu volal. Byl už nedostupný, asi už vypl telefon. No skvělý zbytečný výlet a nic z toho. Sad
Tak to je velmi smutna zkusenost Sad a jak to dopadlo??
Honza
(11.05.2014 10:50)Pajos napsal(a): [ -> ]Já dobré zkušenosti s Hajdou nemám, objednal jsem si u něho 3 úly standart a domluvili na vyzvednutí. V den vyzvednutí jsem mu volal, jestli můžu dojet v 17 hodin, chtěl kdyby to šlo později. Domluvili jsme se tedy na 19 hodinu. Přesně v 19 jsem čekal u jeho dílny v Jablůnce, ale on nepřijel. Čekal jsem do 19:30 a pak mu volal. Byl už nedostupný, asi už vypl telefon. No skvělý zbytečný výlet a nic z toho. Sad
Tak jak to dopadlo ? Už se to nějak vyřešilo ? Já zatím u něj několikrát bral a vždy byla domluva a vstřícnost perfektní, dokonce bez příplatku předělal své dno Comfort na obdélník pro použití s nástavky Lysoń. Bylo by fajn, to vysvětlit dokonce, protože by mu mohl nějaký informační šum či nedorozumění docela uškodit, až si to tu někdo přečte. Můžu se ale i mýlit, zas tak dlouho ho neznám, kdy jsi u něj pro ty úly byl ?
Úly jsem si objednal jinde. Jinak od p. Hajdy už jsem před tím úly bral a taky se mi zdál v pohodě asi před rokem. Tak jsem chtěl úly zase od něho, byli jsem domluvení na přesnou hodinu, kdy si pro ně přijedu a před odjezdem z domu jsem mu volal jestli to platí, vše bylo domluvené. Věřím že toho má hodně s tolika včelstvy, ale může se alespon ozvat a omluvit, volal jsem mu tak 4 už mi to nebral, nikoho poškodit nechci. Byl jsem tam před týdnem.

Na ty úly jsem nějak nespěchal, kdyby se mu nehodil termín přijel bych jindy, je to přece o domluvě.
Je to velmi podivne a ja na Tvem miste bych mu zkusil zavolat nnebo napsat a zeptal se, co to melo znamenat, mozne je totiz i to ( nedej boze!), ze se mu neco stalo a proste nemuze brat telefon, resp.je na tom tak, ze neni schopen. Urcite to neni typicke jednani a jak sam ctes tady na foru, jednani mel vzdycky korektni. Tvuj zbytecny vylet bych ja na jeho miste urcite nejak kompenzoval, zkratka, nepusobi to na mne ,,Typicky Hajdovsky,, ja jsem byl s jeho pristupem i vyrobenymi uly max.spokojen, nedavno jsme si psali mejlik, odpovedel obratem..
Jak rikam, stat se muze vselicos, zvlaste pri takovem zaprahu a pracovnim vytizeni..
Dej panu Hajdovi,at je tu s nami do sta! A jen ztratil telefon a nejde mu internet od nejake noname poskytovatele Smile Smile
Honza
Stran: 1 2
Referenční URL's