Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Jak získat med bez medometu
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
Tak tady je to velmi srozumitelně znázorněné.
Ten chlap vybral skoro stejnou částku jako je podpora českého včelařství od státu.
Patent by som priradil k vykopávke, to celé nesiaha ani po členky klasickým rámikom a medometu. celé je to omyl storočia.
(26.02.2015 7:52)JKL napsal(a): [ -> ]Objednávky na roky dopředu.
Kdyby jim to vydrželo ještě těch 39 dní do konce té kampaně tímto tempem - tak má dalších 30 miliónů dolarů takže cca tři čtvrtě miliardy korun na rozjezd, a objednávek na léta - za to už se dá něco pořídit pro výrobu ne?
A kdo mluví o výrobě ? Cool
Jistí to Bahamy nebo Seychily, ta Jižní afrika už není, co bývala.Big Grin
Jestli to na tom videu s tou změnou buněk není fotomontáž, tak jsem jelen.
Takový dopisy, jak investovat do plantáže s kakaem mě chodí co měsíc. Idea
Takovej ul... Už jen dotáhnout pečenî letajicich holubů do otevřených hub.
(26.02.2015 15:03)JKL napsal(a): [ -> ]Evidentně na tom rámku nemají problém s víčkováním. Ani to, že ty buňky jsou netypicky "na plocho" otočené oproti klasické stavbě

Otázka pro mne je, zda by "neměly" problém i při možnosti volby..
Jakmile je možnost volby je to vždycky problém. Cool
(01.03.2015 16:47)Michal Schützmeister napsal(a): [ -> ]
(26.02.2015 7:52)JKL napsal(a): [ -> ]Objednávky na roky dopředu.
Kdyby jim to vydrželo ještě těch 39 dní do konce té kampaně tímto tempem - tak má dalších 30 miliónů dolarů takže cca tři čtvrtě miliardy korun na rozjezd, a objednávek na léta - za to už se dá něco pořídit pro výrobu ne?
A kdo mluví o výrobě ? Cool
Jistí to Bahamy nebo Seychily, ta Jižní afrika už není, co bývala.Big Grin
Jestli to na tom videu s tou změnou buněk není fotomontáž, tak jsem jelen.
Takový dopisy, jak investovat do plantáže s kakaem mě chodí co měsíc. Idea
No je to tam napsané. Většina si vlastně tím, že objednává za 600$ zároveň dává podporu projektu. Stačí umět číst:
Citace:600$ This option contains the complete Flow Hive ready to go (except for the bees!) Includes: Base, brood box with frames, Flow super, 6 Flow frames, roof, tool and tubes. You will receive a flat-pack with everything to assemble easily. Then just paint the boxes, and insert the frames. Connect with local beekeepers to source bees and support you in this amazing beekeeping world. Harvest up to 40lb (18kg) of beautiful, fresh honey. Shipping paid separately prior to dispatch.

Estimated delivery: December 2015

Už jsem psal, že ta demonstrace posuvu buněk není video, ale animace - pár poskládaných obrázků jen pro demonstraci principu. Navíc to vypadá, že je to z nějakého prototypu, kdy použili jako vačky jen dva dráty.
V každém případě už budou za chvíli mít v přepočtu na Kč 100miliónů - což už je krom toho nápadu samo o sobě úctyhodné. Jen jsem zvědav jak budou stíhat vyrábět. S takovým zájmem nepočítali.
Jinak jsou to Australané a ne závistiví a vykutálení Češi, takže Seyschely až tak nehrozí.
Dej si na hlavu mokrej, studenej hadr...
Tak nejak to fungovat asi bude (zpocatku). Otazka je jak dlouho a zda po par "vytacenich" nezbude jen predrazeny plastovy vylisek a oci pro plac. Je nutne si uvedomit, ze Australie ma kapanek odlisne klima a vcely tam nebudou asi tak uporne tmelit. Seychel a Baham bych se nebal. Klidne se vsadim, ze kdyz si objednam 1 ul, tak mi do konce roku 2016 prijde.
No já to beru jako dobrý nápad, ktrerý pokud se chytne (a nastartováno má) skýtá další možnosti vylepšení a automatizace. Ono i první letadla měla své chybičky a o dnešních tryskáčích s kolmým startem se tehdy ani nesnilo. Tím chci říci, že není vše od začátku dokonalé a díky postupnému rozšiřování si časem může najít svou cestu k "dokonalosti".
Vše ale má svůj čas - ten ukáže.
Rozhodně bych si ale z toho srandu nedělal. Kdysi se lidé také posmívali a dělali šprťouchlata z těch co chtěli létat, být X mil pod vodou ... Nevím zda jde o strach budoucnosti, konzervativismus nebo jen omezený rozum, nedovolící člověku pohlédnout dál než za své dveře.
Jenze si musis uvedomit, ze ty uspesne vynalezy tvori tak 0.1% z celkoveho poctu vsech vynalezu. Pritom teoreticky spousta tech veci funguje, ale neprosadi se (z nejruznejsich duvodu). Me se ten mednik automat libi a 1 kousek bych jako technickou zajimavost klidne doma uvital, ale co se tyce masoveho rozsireni jsem skepticky.
To je vždy otázka počtu lidí/firem, kteří to začnou aktivně využívat. Pokud se toho chytnou farmy v USA nebo Číně a budou automatizovaně (senzory dálkové ovládání stáčení ...) a levně dolovat med - tak to může mít perspektivu, stejně jako nějaké balkónové včelaření ve městech bez medometu.
Ale jo, tomu bych i věřil, že si ten hoax koupí nějakej balkonovej včelař. Ale na Číňany nespoléhej, dovedou vyrábět neuvěřitelná kvanta "medu" zatraceně levnějšími technologiemi.
Včelař točící klikou! A kde je ta poézie nynějšího medobraní?
Vlani som prvý krát mal poriadne medobranie. Nemenil by som to za nič, ani za plne automatický úľ. Tá radosť, keď vyberám plný rámik medu a keď to tečie z medometu a tá radosť všetkých detí, ktoré sa zbehnú na "koštovku" a na voskovú žuvačku. A večer tá radosť po dobre odvedenej práci...
Samozřejmě hobby je hobby.
Já bych také neměnil posezení u ohníčku s elektrickým krbem. Respektuji však právo volby a možnost koexistence klasiky a nového.
Vždyť nikdo nic nevnucuje - jen se dává v plén, že se objevily nové obzory. Je na každém, kdo je půjde objevovat s vidinou Klondajku a kdo zůstane doma u svého.
(02.03.2015 9:21)JKL napsal(a): [ -> ]Rozhodně bych si ale z toho srandu nedělal. Kdysi se lidé také posmívali a dělali šprťouchlata z těch co chtěli létat, být X mil pod vodou ... Nevím zda jde o strach budoucnosti, konzervativismus nebo jen omezený rozum, nedovolící člověku pohlédnout dál než za své dveře.
Určitý rozdíl bych v tom viděl. Letadlo nejprv pár nadšenců leta kutilo ve stodole a roztahovalo krávou po louce. Pak přelítli z města do města a Lamanž a Atlantik. Výrobu v továrně lehce urychlila válka, ale to už byli více méně funkční.
Todle to je nápad, na který se nejprve vyberou peníze a pak se uvidí. Idea
Ale na okurkovou sezonu super námět. Big Grin
No já ti nevím zda to nebylo testováno. Tady píší:
Citace:"In 2014 I had the pleasure of testing the Flow frames... The bees quickly accepted the frames and in less than 2 weeks stored and capped 40 lb of honey. I must say it was quite exciting to see the first bit of honey appear at the outlet, then make its way down the tube into the jar. Mesmerizing.”John Gates - Canada
26 years with the BC Ministry of Agriculture
. Lectured throughout Canada, USA and New Zealand. Beekeeping since 1974

Citace:Mind Blowing...It's not very often something is so revolutionary as to blow my mind...Saving 20% of harvest labor is not trivial, 40% is amazing, 60% is revolutionary. But 95%, that’s Mind Boggling!”
Michael Bush - USA
Author of Beekeeping Naturally and one of USA’s most famous beekeepers

Když to řeknou takovéto kapacity světového včelařství - pochybuji, že by si někdo riskl tato slova podvrhnout.

http://www.bushfarms.com/bees.htm
Pre boha, čo sa toľko dohadujete, kúpte si to tak ako solárny úľ a včelárte už konečne bez roboty Big GrinBig GrinBig Grin
Stran: 1 2 3 4 5
Referenční URL's