Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Důležitá telefonní čísla na včelnici
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Kdysi jsem měl myšlenku vyvěsit si na včelnici důležitá telefonní čísla - převážně pro nouzové či kritické situace, kdy je potřeba tato čísla rychle bez hledání použít. Myslel jsem, že kromě 112, 150, 155, 158 by na seznamu mohla být i KVS, vybraní zástupci místní ZO (nákazový ref., jednatel, předseda). Máte nějaký nápad, jaké kontakty by ještě neměly chybět?
Ještě jsem si říkal, že by tam mohlo být číslo stanoviště a chovatele, ale tam nejsem si úplně jistý, jestli je vhodné tyto údaje ponechávat "venku", i kdyby to mělo být na vlastní zahradě. Co si to tom myslíte?
Hlavně si tam někde pověs hasící přístroj. Smile
Borisi doporučoval bych ti nechat tam zlaté stránky co ty na to ....Cool
No to je snad vtip ne? Čísla tísňového volání máš znát a snad každý automaticky zná. Už vidím jak se toho někdo aktivně mocný chytne a všichni budem muset mít úl jak obecní vývěsky.
(15.02.2014 14:46)Boris napsal(a): [ -> ]Kdysi jsem měl myšlenku vyvěsit si na včelnici důležitá telefonní čísla - převážně pro nouzové či kritické situace, kdy je potřeba tato čísla rychle bez hledání použít. Myslel jsem, že kromě 112, 150, 155, 158 by na seznamu mohla být i KVS, vybraní zástupci místní ZO (nákazový ref., jednatel, předseda). Máte nějaký nápad, jaké kontakty by ještě neměly chybět?
Ještě jsem si říkal, že by tam mohlo být číslo stanoviště a chovatele, ale tam nejsem si úplně jistý, jestli je vhodné tyto údaje ponechávat "venku", i kdyby to mělo být na vlastní zahradě. Co si to tom myslíte?

Nezabudni tam správne označiť aj únikový východ...Big Grin
150, nula jako studánka. Hasiči.
155, pětka jako židle na kolečkách. Doktoři.
158, osmička jako pouta. Policie.
To mě kdysi učil malej Kohout. Možná to i sám vymyslel, kdo ví.
pánové, ale vážně Wink
dáváte na stanoviště ceduli se jménem chovatele a případně telefonním kontaktem? Po případě ceduli Pozor včely, atd.? přemýšlím o tom, ale rád bych věděl, jestli to už někdo užívá a jaké má s tím zkušenosti.
Mám to někdy na úlech (nástavcích) , včetně infa kde se prodává med.

Mejméně jednou co vím přišel zákazník.

Nejméně 3x co si vzpomínám jsem dostal informaci že něco není v pořádku.

Loni tam pán dokonce projel skrz povodeň na traktoru aby mi zavolal, když si přečetl číslo na nástavku.

Asi žiji v kulurním kraji /krajině/ - když někde ukazuji na fotkách své včelnice rozmístěné v krajině tak většina včelařů je zděšená a diví se , že mi je někdo neukradl. Kdo? Včelaři. Kdo jiný krade včely. Ale ostatní se chovají ke včelám tady slušně.Ale v plánu mám cětší cedule i s číslem registrací. Předejdu dobu i nařízení.

Tohle je taky pozůstatek vlády jedné strany - všichni spolehájí že se stará ČSV.
V normální zemi by byl včelař povinen stanoviště označit čísly registrace.
Ten "Američan" tenkrát na školení říkal že si vypaluje číslo mobilu na nástavky.


(16.02.2014 9:03)KaJi napsal(a): [ -> ]Když někde ukazuji na fotkách své včelnice rozmístěné v krajině tak většina včelařů je zděšená a diví se , že mi je někdo neukradl.

Páč máš hnusné úly.
Hnusné, ale funkční.
Přesně podle mého zadání. Smile
A proto jich mám hodně za málo peněz. Hodně včel, hodně radosti, taky medu a peněz.

A jakou fci mají krásné úly kromě toho že naplňují ješitnost "šťastných" majitelů? Stejnou jako nakrátko posekaný trávník. Jen škodí přírodě.
Ale je takový hezký, aby sousedi neřekli. Smile
(16.02.2014 8:29)Antonín Tůma napsal(a): [ -> ]pánové, ale vážně Wink
dáváte na stanoviště ceduli se jménem chovatele a případně telefonním kontaktem? Po případě ceduli Pozor včely, atd.? přemýšlím o tom, ale rád bych věděl, jestli to už někdo užívá a jaké má s tím zkušenosti.

Mám jedno stanovište,kde je kočovný voz.Je to také zákutie,čistinka,kde vedie príjazdová cesta v dĺžke cca 70m.
Od určitého času sa tam začali diať čudné veci.Koľkokrát som prišiel na stanovište,našiel som tam smetisko - jednorázové kapesníčky,papierové obrúsky,keď bolo podaždi-vyjazdené koľaje.Myslel som,že to hubári,vždy som to poupratoval,spomenuté veci popálil.No keď som tam raz našiel visieť na kríkoch "priesvitný balónik",naplnený tekutinou,tak som to už nevydržal a postavil som tam rampu pred vjazdom na stanovište.Na rampu som zavesil peknú tabuľku - POZOR VČELY,- dal som si ju vyrobiť stála ma 15,-eur.
Nevydržala tam ani týždeň,našiel som ju dolámanú a zahodenú v kríkoch.Asi pomsta za zahatanie príjazdu.Dal som tam druhú,dopadla tak isto.
Tak ja tam upratujem po nich,zahŕňam vyjazdené koľaje,kosím to tam a oni takto...
Koniec,zvykli si,teraz sem - tam nájdem kapesníčky pred rampou.
Jdu vyfotit svoje. Budeš koukat.
Značeni stanoviště řeší vyhláška o ochraně včel, konkrétně paragraf 7. Zde je odkaz:

http://www.vcelarstvi.cz/files/pdf_2012/...7-2012.pdf

Ten žlutý trojuhelník je kvůli případným leteckým postřikům.
Z preventivních důvodů,je dobré označit bezpečnostními značkami označujícími zákaz vstupu nepovolaným osobám a biologické riziko.
Jinak,fantazii se meze nekladou.Big Grin
Hlavně bych tam dal tu adresu včelaře, ať případný zloděj co si to chce všechno odvézt ví jak je majitel daleko, nebo mu postavit poblíž komplice s mobilem aby dal echo když vyleze z domu a pobatolí se směrem na včelnici.. Výborná věc.. Cool
(15.02.2014 22:54)Hyju napsal(a): [ -> ]Borisi doporučoval bych ti nechat tam zlaté stránky co ty na to ....Cool

(15.02.2014 23:00)sanov napsal(a): [ -> ]No to je snad vtip ne? Čísla tísňového volání máš znát a snad každý automaticky zná. Už vidím jak se toho někdo aktivně mocný chytne a všichni budem muset mít úl jak obecní vývěsky.

Díky za reakce, koukám, že zase máme rejpavou...
Tedy za prvé - já sice tato čísla znám, ale mohou je potřebovat jiní.
A za druhé - jste si jistí, že si ta čísla vybavíte i ve stresové situaci?
Já mám na plotě dřevěnou ceduli s vypáleným cejchem. Je tam číslo chovatele a telefon. Plus výstražná tabulka. Víc není zatím potřeba.

[Obrázky: cedule.jpg] [Obrázky: cedule2.jpg]
A za druhé, to už vymyslel malej Kohout.Big Grin
S tím stresem je to fakt. Volal jsem rychlou sousedovi a bez židličky na kolečkách bych si v tu chvíli na číslo nevzpomněl.
Nás na základce učily pomůcku, že 158 osmička jsou pouta, takže VBBig Grin. 150 nula jako Ó od PO požární ochrana a židlička u 155 je teď novinka, tu jsme si měli zapamatovat.
Jinak já jsem si ceduli s číslem dal na včelnici po nájezdech vandala, protože se našli dobří lidé co jiného včelaře upozornily, že mám rozkopané úly a ten mi potom volal. Tak, abych to zjednodušil a věděl aspoň komu poděkovat a trochu pozornosti od včel věnovat.

Jožko58, na té Vaší ceduli mělo být napsáno Prostor snímám kamerovým systémem a vsadil bych se, že už žádná záletná milenecká dvojice by se neukázalaBig Grin.
(16.02.2014 10:18)Jožko58 napsal(a): [ -> ]Je to také zákutie,čistinka,kde vedie príjazdová cesta v dĺžke cca 70m.
Od určitého času sa tam začali diať čudné veci.Koľkokrát som prišiel na stanovište,našiel som tam smetisko - jednorázové kapesníčky,papierové obrúsky,

to poznám...Wink to bude nejaký miestny Don Chuan, keď tam chodí tak pravidelne. Ale neboj sa, ak je len jeden, tak sa raz hádam ožení, alebo si aspoň zoženie vlastný byt.
Musíš tam chodiť častejšie a zaparkovať hneď vedľa. Našťastie mne tam teraz vyrúbali všetky stromy na príjazdovej ceste, tak už je to miestečko dobre viditeľné.
Stran: 1 2
Referenční URL's