Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Odvíčkovací bedna
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3
Včera jsem si udělal novou odvíčkovací bednu která je pro mé potřeby mobilní a skladná.
Tady je fotka a další s popisem najdete u mě na stránkách. Před chvilkou jsem to zveřejnil.
(20.11.2010 10:13)Míra.P napsal(a): [ -> ]Včera jsem si udělal novou odvíčkovací bednu která je pro mé potřeby mobilní a skladná.
Tady je fotka a další s popisem najdete u mě na stránkách. Před chvilkou jsem to zveřejnil.

Neber to jako kritiku, velmi si vážím lidí, kteří dokážou něco vymyslet (i sebejednoduššího) a navíc to ještě zveřejnit, ale já osobně mám špatnou zkušenost s těmi "hluchými" prostory v tvém případě mezi lemem dna a lištou. Velmi špatně se tato místa vymývají a jestliže se dokonale nevypláchnou, příští sezónu odtud vytíká "jakási" černá nechutná hmota.
Také jsem o nějaké takové bedně přemýšlel, ale chci se vyhnout výše popsanému. Nebo ty máš jinou zkušenost?
To je určitě pravda, bude se tam usazovat "hmota" Big Grin, já bych to dno dělal určitě vyjímatelné. Uchycení bych řešil jako přechodné přidržení při otočení dnem nahoru, aby to dno nevypadlo, pak by to bylo rozebiratelné a omyvatelné Idea Jinak velice pěkný výrobek Smile.
Tak v tomhle vám dávám za pravdu, že lepší by bylo mít tu síť v rámu, aby se to dalo vyndat, jenže z čeho ten rám?
Buk - přemejšlel jsem o tom, nerez plech - byl by dobrej (nemám).
Když by to bylo z toho nerezu tedy vsazené do účka, sklepané kladivem a snýtované, tak by tam právě vznikla ta tenká spára pro usazování bordelu taky.
Já s vymýváním věcí od medu mám zkušenost tuhle - prvně všechno studenou sprchou, aby se odplavily pokud možno všechny částečky vosku bez přilepení. Pak na to pustím vařící a ta se postará o zbytek. Na té původní bedně mám také nanýtované lišty a nic za nimi po vypaření nezůstalo.
Chce to, jak říkám, pořádně vypařit a není problém s "černou hmotou". Na nic, z těch věcí co přicházejí s medem do styku, nepoužívám žádný mycí prostředek, jen tu horkou vodu. Wink
Dobře funguje děrovaný nerez plech. Když se na 2 krajích ohne, je samostojný - i s vrstvou víček (případně jde vyztužit vzpěrou uprostřed). Pod ním stačí prostor tak 10 cm. V bedně díra na střihový uzávěr, po skončení práce naklonit - a je to.

Ještě jednodušší je využít zelinářskou přepravku (má hodně relativně malých, podlouhlých otvorů). Prostě se postaví na plnou nízkou přepravku - a hotovo. Jde to vylepšit zakrytím otvorů po bocích pruh ohnutého nerez plechu, aby tudy med nekapal. Komu by vadila ta trocha vosku, co ze začátku projde, může si na dno volně položit síťovinu.

A k čištění... skvěle umí čistit i včely Wink.
No ještě kdybych věděl kde takovej plech vzít? Vyřešilo by to u mě spoustu věcí a ne jenom odvíčkovací bednu.
Máš nějakej tip?
(22.11.2010 13:04)Míra.P napsal(a): [ -> ]No ještě kdybych věděl kde takovej plech vzít? Vyřešilo by to u mě spoustu věcí a ne jenom odvíčkovací bednu.
Máš nějakej tip?

Koukni na Tahokov
Výrobců je samozřejmě více.
Děrované antikoro je sice hezké a budí zdání profesionality. Je však příliš drahé. Antikorové podložky pod horké hrence z IKEA odvedou stejnou službu za podstatně příznivější cenu. Stačí na ně položit silonovou (muší) síťovinu.
(22.11.2010 13:04)Míra.P napsal(a): [ -> ]No ještě kdybych věděl kde takovej plech vzít? Vyřešilo by to u mě spoustu věcí a ne jenom odvíčkovací bednu.
Máš nějakej tip?

Nestačilo by to dno udělat rozebírací? Problém s mytím by byl vyřešen i bez plechu.
(22.11.2010 13:41)PavelN napsal(a): [ -> ]Nestačilo by to dno udělat rozebírací? Problém s mytím by byl vyřešen i bez plechu.

Jednoduše geniální, geniálně jednoduché. Idea
Dnes jsem udělal ještě malou úpravu a to držák na vidličku.
Na té staré bedně byl také. Vidlička se tak neválí potom někde ve víčkách.
Míro, kde se dají tyto krásné bedny pořídit?
No Petře všude možně a levně.WinkWinkZáleží na možnostech.Jinak se dají koupit na netu také ale to už není tak levné.SmileSmile
(03.01.2011 19:59)PetrM napsal(a): [ -> ]Míro, kde se dají tyto krásné bedny pořídit?

MAKRO 200 Kč
(22.11.2010 13:04)Míra.P napsal(a): [ -> ]No ještě kdybych věděl kde takovej plech vzít? Vyřešilo by to u mě spoustu věcí a ne jenom odvíčkovací bednu.
Máš nějakej tip?

také řeším síto do přepravky...našel jsem prodejce - je to 1 mm nerez děrovaný plech, průměr díry 5 mm rozměr plechu je 1 x 2 m...tzn. že by se z toho nastříhalo 8 sít do přepravek. Cena celého plechu je asi 2500,-, musím pro to zajet a nechat nastříhat...to si myslím do 500,- se vejdu...celkem tedy nějakých 375.-/1 síto,
Nesložíme se na to? Já to klidně zařídím....
Přepravka s atestem na potraviny je za nějakých 250,-...
Co vy na to?
No už mám objednaný ten odvíčkovací stůl kterej asi užiju až příští sezonu díky "hbitosti" výrobce.
Jedu momentálně ještě na tu mojí bednu.
Díky za nabídku.
Míra
(24.06.2012 17:52)karelretik napsal(a): [ -> ]také řeším síto do přepravky...našel jsem prodejce - je to 1 mm nerez děrovaný plech, průměr díry 5 mm rozměr plechu je 1 x 2 m...tzn. že by se z toho nastříhalo 8 sít do přepravek. Cena celého plechu je asi 2500,-, musím pro to zajet a nechat nastříhat...to si myslím do 500,- se vejdu...celkem tedy nějakých 375.-/1 síto,
Nesložíme se na to? Já to klidně zařídím....
Přepravka s atestem na potraviny je za nějakých 250,-...
Co vy na to?

ty díry mě připadají moc velký podle mě stačí 3mm já takovéto plechy objednávám ZDE. Dodavatel je odzkoušen při nákupech pro domácí vařiče piva Wink. Osobně tedka budu objednávat tu 1mm s 3 dírama (pro sebe toho sdělám tak cc 1/2 tabule). Jedu ale zítra na 14 dní pracovně pryč, takže to objednání proběhne někdy kolem 10 července.
http://www.derovaneplechy.cz/derovane-plechy/nerezove/

Jsou odněkud od CHrudimy - myslím a posílají to. Možná i nařeží.

Nebo to chce najít v okolí někoho, kdo má padací nůžky, ohraňovací lis a rovnou si to zadat.

Nechápu všechny typrodejce včelařských potřeb. Ve všech prodejnách vše stejné. Málokdo má invenci. Taky by se daly tamtéž nechat nařezat tahokovy na česna, nebo v půdorusu obvyklých nástavků na dna -pro skladování proti myším i hustější proti vosám a včela - varroa síto - tahokov z hliníku (KM) atd.
problém s řezama u děrovaných plechů je to, že za každý řez chtějí 50 kč a musí se to pak odebrat u nich na skladě. Vyzkoušeno, že nechat si to poslat zásilkovkou domů jer levnější než odběr přímo na skladě.
(24.06.2012 20:35)KaJi napsal(a): [ -> ]... Nechápu všechny typrodejce včelařských potřeb. Ve všech prodejnách vše stejné. Málokdo má invenci. ...

Konkrétně ten děrovaný plech do okapávací lorny dělá Tomáš Jaša. Má ho od něj cca dva týdny a funguje výborně. Nejenže ho nařeže, ale i udělá zpevňující prolisy. Logicky cena je trochu vyšší než tady uváděná, ale ne o moc - a za tu práci a bezstarostnost odpovídá. Jen jsem si ve spodní bedně udělal střihový uzávěr a to byla chyba... Půjdu do nové bedny bez něj. Resp. do 2-3 dalších a točit je během dne dokola, resp. do termoboxu. Nemá to chybu Smile
Stran: 1 2 3
Referenční URL's