Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Medomety Kovář
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6
Trochu mě překvapuje, že takové nedostatky nemá výrobce podchyceny a řeší to zákazník.
Hergot jsem na pochybach Smile
Ale beru to sportovne.Stat se to muze i jinym vyrobcum.
Hm,tak to mě také docela odrazuje !!!
Pro úplnost musím doplnit, že reakce pana Kováře byla velmi vstřícná - byla nabídnuta okamžitá možnost opravy (úpravy) technikem firmy, ale zvládl jsem to sámTongue Tento problém se údajně týkal pouze určitého množství pružinek, které subdodavatel dodal v jiné kvalitě.
Takže ve finále medomet zvládl celou sezónu na jedničku, řemeslné zpracování je velmi vysoké úrovni a automatika pracuje rovněž bez chyb... Nikterak nákupu nelitujemeCool Odvíčkovací vana na lang 159 a čeřící nádoba pod medomet rovněž bez problémů. Medomet se rovněž velmi dobře osvěčil při míchání cukerného roztoku na krmení - proti vařečce to byl nebetyčný rozdílBig Grin
V žádném případě bych medomety Kovář nezatracoval. Sice se podivuji, že toto nebylo otestováno, ale s medometem od Kováře jsem se pracovně setkal, mají vysokou kvalitu zpracování a recenze jsou vynikající.
On ten medomet zřejmě odtestován byl, ale pouze na prázdno. To fungoval bezchybně, ale s plnými rámečky prostě pružinky nevracely kazetky do výchozí polohy a tak se po změně směru otáčení kazatky zvrátily na tu původní stranu, takže se vytočila 2 x jedna strana a druhá ne. Zkrácením pružinek se kazetky vzorně vrací a převracíWink
čauky chci si taky koupit od nej medomet když ho všici tak chvalite ale 60 tisic je dost penez,mam ramkovej rozmer 39/24 takže ten ale chci vedet jestli ma cenu kupovat ty odnimatelny nohy prolezeto dverma i když sou přidelany?a na to jišteni ma to smysl když vim že to není dotočeny tak to proste neotviram. a ješte na tu stačeci a čerici nadobu je po tom ten med tak čisty nebo vnem stejne plavaji kousky pylu,vosku atd?diky za reakce jirka
Kovář nekovář :-)ASsi pujdu take do 6 rámkového medometu 39x24 k tomu vezmu odvíčkovací stůl a i tu čeřící nádobu se síty ,jinak chci se zeptat jak nádoba funguje jestli je rovnou pod medometem ,nebo to jde z medometu do konve a potom až do čeřící nádoby děkuji moc
Ta čeřící nádoba by mne také zajímala, hlavně jestli se nezanáší to jemné síto, jaký je přibližně průtok, zda bude stíhat průběžně cedit při stálém provozu medometu.
Řekl bych, že nádoba se umístí pod medomet a z horního ventilu se odpouští čistý med třeba do konve. Spodní ventil by měl sloužit k úplnému vypuštění po skončení práce.
Přátelé, už je to někde tady - myslím melecitoza - dal jsem tam co mám. Neměnil bych. Stáčecí a filtrovací 50kg nádoba s velkým sítem a vytápěním. Pokud jsou u vás husté medy, je to ono.
(19.11.2011 13:59)Petr L napsal(a): [ -> ]Ta čeřící nádoba by mne také zajímala, hlavně jestli se nezanáší to jemné síto, jaký je přibližně průtok, zda bude stíhat průběžně cedit při stálém provozu medometu.
Řekl bych, že nádoba se umístí pod medomet a z horního ventilu se odpouští čistý med třeba do konve. Spodní ventil by měl sloužit k úplnému vypuštění po skončení práce.

Abych rekl pravdu,tak to jemne sito se me dost zanaselo,docela me misto medu tekly nervy.Ale mozna to bylo i tim, ze bylo docela chladno kdyz jsem vytacel med.
Jinak je to dobra vychytavka Smile
Chtěla bych se vás zeptat,kdo máte medomet na rámečky 39x24 od p Kováře,šli by tam dát i optimalí rámečky?
Tak letos jede medomet od mistra Kováře na "optimální" rámky už druhou sezonu a zatím naprostá pohůdečka...Cool
V takovém výrobku je radost vytáčet, naprosto precizní výrobek...
Nevím kam s tím , tak to napíši zde,.
Chtěl bych si také pořídit nový medomet, ale pořád nevím jaký,::HuhHuh

RM 39X24, nerez, a budu mít maximálně 10 včelstev,
Mohli by jste mě poradit do jakého medometu jít, nerad bych třeba nacpal 50 000kč do medoetu a byl nevyužit.
Podle mě je nejvhodnější asi tento.
M500-4E Tangenciální medomet 4 rámkový. (http://medomety-kovar.cz/klasicke-medomety)
Za stejné peníze lze pořídit medomet od Lysoně, ale zvratný.
Můžeš, ale ten Kovář to má opravdu krásně dělané, všechno jak má být. Lyson je jistě funkční, ale materiál není tak masivní. Abych ale přiznal pravdu, objednal jsem u Lysoně - hlasoval jsem také peněženkouSmile U Kovaře jsem objednal odvíčkovací tác a možná tam vezmu i nádobu na med.
Já jsem si před časem pořídil zvratný šesti rámkový od Kováře z Hutiska a jsem velice spokojený. Před koupí jsem to na výstavách porovnával s kde čím a rozhodl jsem se pro Kováře. Patří sice asi k těm dražším, ale preciznost a řemeslné zpracování se s ostatními nedá srovnávat. Přednastavené programy si lze libovolně upravit; jeden program mám nastavený na panenské dílo, další na ostatní rámky, další na důkladné dotočení, když nestíhám odvíčkovávat...
Mám od něho i stáčecí hrnce, odvíčkovací vanu a letos asi pořídím pařák na vytavovaní souší...

Nechci dělat reklamu, ale ten Kovář je fakt šikovný ogar, s jeho výrobkama je radost dělat...
Plně souhlasím s jurynem, mám stejný a je to radost pracovat s tímto medometmSmile
I ten Lysoň je šikovnej týpek, co Big Grin
Stran: 1 2 3 4 5 6
Referenční URL's