Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Medomety Kovář
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6
Objednal jsem 20. ledna, 12. února volal pan Kovář že je hotovej, 13. února jsem ho měl doma. VS promine.

Nechal jsem si ho složit na chodník. Medomet byl přišroubovaný na paletě, musel jsem shánět šroubovák. A pak jsem zjistil že je k paletě připevněn plastovýma páskama, šel jsem shánět nůž. Tak kdybyste si nechali poslat medomet od Kováře a nechávali ho před barákem jako já, s nožem a šroubovákem počítejte dopředu. A taky je dobré vědět že doprava byla 882, 09 českých a že vám před barákem zůstane pěkná paleta.

Medomet byl zabalený v bublinkové folii a zamotán do černé smršťovací folie. Po rozbalení jsem objevil proražené kablíky k motoru. Obal byl nepoškozený, při přebírání jsem ho prohlížel, pan řidič byl trpělivý. Kablíky jsem porovnal tak aby se nedotýkaly sebe ani konstrukce, medomet vyzkoušel. Po třetím zapnutí se spálila pojistka. Další dvě náhradní byly přibalené, tak jsem si ze zvědavosti odpoledne spálil ještě jednu. Taky na třetí zapnutí. Napsal jsem to panu Kovářovi. Později jsem mu ještě poslal fotku poškozených kabelů.

V pondělí ráno mi zavolal, že viděl tu fotku a že není možné aby takto poškozený medomet chlapi zabalili. Prý ho nechávají před expedicí den běžet. Motor byl zabalen do bublinkové folie a přehlédnout se to při balení opravdu nedalo. Vnější obal byl neporušený. Pan Kovář říkal že to samozřejmě není můj problém, že může poslat technika aby motor vyměnil, popřípadě by mi obratem poslal nový. Ale jelikož není sezóna a nespěchá to, jestli bych mu neposlal celé to účko s motorem a regulací a mailem sdělil částku poštovného s číslem účtu.

Dopoledne jsem tedy strávil vymýšlením obalu, použil jsem i původní bublinkové folie. Na jedné jsem našel díru, která tvarem a velikostí odpovídá charakteru poškození motoru. Zřejmě na medomet přepravci spadlo něco těžkého, zároveň s poškozením motoru došlo k proražení jedné vrstvy folie, ostatní folie náraz přežily.

Pan Kovář se omlouval se za nepříjemnost, ale to se stane, jsem chápající včelař. Zvláště poté, když jsem mu potvrdil že může medomet poslat, jsem zjistil že ho dostanu v pátek třináctého a že jsem to měl raději nechat na pondělí.

Ale řeknu vám, je to krasavec. I bez motoru. To se v něm bude proti tomu mému skákajícímu tajtrdlíkovi tak krásně točit, že snad budu muset zlevnit med aspoň o dvacku na sklenici.
(18.02.2015 12:07)Kohout napsal(a): [ -> ]... To se v něm bude proti tomu mému skákajícímu tajtrdlíkovi tak krásně točit, že snad budu muset zlevnit med aspoň o dvacku na sklenici.

Neměl by jsi spíše zdražit? Investoval jsi pár desítek tisíc do stroje, který zkvalitní proces zpracování medu.
Ale já jsem stejnej trouba, koupil jsem např. za 20k pastovačku a pastovaný med je za stejný peníz jako normální. A tak by se dalo pokračovat ...
Určitě změním názor.
(18.02.2015 12:07)Kohout napsal(a): [ -> ]Ale řeknu vám, je to krasavec. I bez motoru. To se v něm bude proti tomu mému skákajícímu tajtrdlíkovi tak krásně točit, že snad budu muset zlevnit med aspoň o dvacku na sklenici.
Mám ho rok k naprosté spokojenosti, zimuju ho v ložnici protože ho nemám kam jinam bezpečně uložit. Nechci ti kazit nadšení, ale skákat bude stejně jako ten tajtrdlík.
V Infografice LN je pastovaný nejdražší, myslím o 50Kč.
Skákat Ti nebude, jen musíš dávat podobně těžký rámky naproti sobě. Mám ho dva roky a naprostá spokojenost,Táňa vytáčí sama. Big GrinBig Grin
Táňa je medomet nebo manželka?
Manželka dostala medomet ke čtyřicátinám. Dodnes na to s láskou vzpomínáTongue. Tak letos dostane k pulkulatinám parní odvíčkovač. Ještě že mají ženský narozky.

(Lehce mimo téma, pardon Angel)
Já su s medometem od Kováře po jedné sezoně maximálně spokojený - žádná závada, rámky pasujů, med krásně vytekl z medometu. Su rád, že sem se řídil při nákupu heslem "nejsu tak bohatý, abych si kupoval levné věci"
Ja ho mam 2 roky. Zpracovani je kvalitni a nenasel jsem zadnou chybu nebo problem. Beha bez problemu. Domluva s panem Kovarem a doprava probehla bez problemu. Je to jedna z mala veci, kterou jsem si v zivote koupil jako novou. Chce to mit pro nej stale misto a tam ho mit upevneny, pak samozrejme neskace. Bez upevneni bude skakat kazdy...
Je možné s p. Kovářem jednat emailem, nebo jen telefonicky?
Měl bych zájem jen o pohon a regulaci, tak chci zjistit zda je ta možnost.
Díky
Jen nezapomenout na údržbu a včas namazat ložiska. Nejlépe potravinářským mazivem, ale postačí i obyčejné vepřové sádlo. Pan Kovář mě na to upozornil po 2 letech dokonce emailem, což je super servis. A opravdu to bylo akorát. Medomet už začal při jednom z točení divně vrčet. Mazivo jsem měl, jen jsem nevěděl kam ho nacpat. Nakonec mě postupem podle přiloženého návodu na údržbu napadlo lehce přizvednout zespodu koš a uvolnila se tím mezírka dole u středové osy a už jsem to tam cpal. Medomet přestal okamžitě vrčet a jede bezchybně už 5 let.
Medomet od Kováře super....
Co to pořád vykládáte o skákání? Má 6 rámek zvratný a kam jsem ho postavil tam stojí.Bez přidělání.
Skákal jednou a to když jsem nechal zavíčkovanou jednu stranu u jednoho rámku.A byli plné.
A točím 3 rámky,4 rámky a samozřejmě i 6 rámků. Při správném uložení rámků,do protilehlých stran daní stejné
váhy /přibližně/ se medomet nesmí ani pohnout. A jestli skáče, potom není dobrý medomet. F.V.
Anebo, Františku, se tam připletl plát s pylem. Nevyzpytatelné jsou někdy cesty medometu Wink.
JK
(18.02.2015 21:28)milan.hula napsal(a): [ -> ]Jen nezapomenout na údržbu a včas namazat ložiska. Nejlépe potravinářským mazivem, ale postačí i obyčejné vepřové sádlo. Pan Kovář mě na to upozornil po 2 letech dokonce emailem, což je super servis. A opravdu to bylo akorát. Medomet už začal při jednom z točení divně vrčet. Mazivo jsem měl, jen jsem nevěděl kam ho nacpat. Nakonec mě postupem podle přiloženého návodu na údržbu napadlo lehce přizvednout zespodu koš a uvolnila se tím mezírka dole u středové osy a už jsem to tam cpal. Medomet přestal okamžitě vrčet a jede bezchybně už 5 let.
Medomet od Kováře super....

Jaký má tvůj medomet dole ložisko? Jen kluzné pouzdro, nebo je tam i kulička?

Děkuji
V mém medometu od Kováře je pouzdro a doporučení mazání sádlem dvakrát za sezónu je v návodu.
Zdravím, taky mám medomet od Kováře v merku, tak se chci optat, jak dlouho trvá jeden vytáčecí proces v automatickém režimu?
...všechno se dá nastavit-délka času i rychlost otáček. Navíc medomet vytáčí ve 2 fázích, nejdříve jednu stranu rámku pak druhou a ještě jednou obě strany, aby nejdřív rámek odlehčil a pak ho vytočí dosucha.
Nejkratší čas celého vytáčení je řádově jednotky minut.
Ja mam od Kovare nadobu na med a odvickovaci talir a ani jedno neni dobry,kohout se musi hodne dotahnout jinak tece a viko porad vyskakuje. A odvickovaci vana je tak zvlastne vyresena uz bych si ji nekoupil.Jo kohout kdyz chcete dotahnout tak musite mit kombinacky a desitku klicek. tam je kridlova matice a sestka sroubek na desitku klic?Stacilo by vytocit valecek do toho zavit a zavarit to tam. Je to jinak pekne udelany ale tohle je totalni nesmysl.
A co na to pan Kovář?
Stran: 1 2 3 4 5 6
Referenční URL's