Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Nastavky.cz - Nástavky Langstroth a další včelařské potřeby
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4
Nástavky Langstroth a další včelařské potřeby
www.nastavky.cz
Nevite prosim jaka je dodaci lhuta ulu z http://www.nastavky.cz? Objednal jsem je minulou nedeli a cekam na L159.Uz se na nej moc tesim, udelam smetenec a at se vcelky snazi.
Dekuji Vam!
V sezóně jsou dodávky vždy delší, ale pro letošek měli mít zvýšenou výrobu, tak by to mohlo být tak půl měsíce oproti 1 až 2 měsícům loni.
Objednával jsem u nich letos už 2x, v únoru jsem čekal 4dny, v dubnu 3 týdny.. Ale vždy byl přesně dodržen termín, který mi slíbili na předběžné faktuře v době mé objednávky..
(31.05.2010 14:12)PavelN napsal(a): [ -> ]Od koho příště? To rozhodnutí přijde na podzim. Do té doby se budu dívat, jak které dostávají na frak. Důležitý je pro mě poměr cena/užitek. Kdybych byl trochu větší kutil, mydlil bych to z palet jako KaJi. Může se stát, že navážu spolupráci s někým z truhlárny, a nechámi si vyrobit 4 prkýnka jako od Matelů, pokud to vyjde levněji.
Ten kdo neumí opracovávat dřevo nebo nemá čas a chce mít krásné úly, koupí od truhláře, kdo to zvládá alespoň trochu, nebo nepotřebuje superreprezentativní bedýnky, koupí si stanebnici, kutilové a truhláři si to spíchnou podle nějakého vzoru nebo nákresu. Já jsem někde uprostřed s občasnými výchylkami na obě strany.
Neříkám, že z materiálu od Matelů nejde udělat krásný nástavek. Jde to, kdo umí dobře pracovat se dřevem, dotáhne po snadném sešroubování i ostatní detaily a výsledek je super. Můj problém je v tom, že jsem rád, když ty 4 prkýnka spojím v pravém úhlu, a bez škvír sedí na rovné ploše Big Grin - to je rukama

Koupil sem vzorovej úl od http://www.nastavky.cz a dost sem se divil. Chtěl sem hlavně vidět, jak má úl vypadat, ale spíš sem se přesvědčil, jak vypadat nemá. To, že ho pravděpodobně vyjedou na CNCčku a ruka na něj nešáhne, by mi nevadilo, estetiku si vyřešim sám. Ale dostat tuto stavebnici do pravého úhlu mi dalo dost práce. Napřed sem si lá, že mě nenaparlo při šroubování použít úhelník už na začátku. Pak jsem ale zjistil, že některá pera jsou delší, než drážky. Musel jsem pera ubrousit. Pak už to šlo dobře, ale díry pro vruty už byly jednou projetý, což trochu ten vingl kazí. Kdybych věděl od začátku, že musim ubrousit pera, moc práce by to nedalo. Takhle jsem ale některý nástavky musel rozebrat a složit i třikrát. V nástavkách byly navíc suky. To možná včelám nevadí, suk který vypadl úplně jsem zalepil. Čekal bych ale, že výrobce napadne, že když si někdo objedná jeden úl, tak je to vzorek a pošle něco reprezentativnějšího.
s takovou divočinou jsem se ještě nesetkal, nikdy nebylo potřeba něco ubrušovat nebo řezat. Možná by bylo dobré Matelovi upozornit, aby vysvětlili výrobci, za co mu vlastně platí.
Uvažoval sem, že by bylo férovější oznámit to výrobci dřív než veřejnosti Smile Myslim, že to tak nedělaj schválně. Reklamaci sem řešit nechtěl, ale asi jim napíšu. Apríl?
Já jsem letos sešroubovával 16 nástavků a vcelku bez problémů, i když občas jsem pero přibrušoval, ale počítal jsem s tím, píšou to i na jejich stránkách v návodu. Suky se občas vyskytnou. Už se to tu i řešilo, ono když se koupí nástavek i s dopravou za 2/3 ceny ostatních výrobců bez dopravy, musí se s nějakým tím "nedostatkem" počítat..
Tak po přečtení výše uvedeného i uvedeného v jiných vláknech, mám docela obavy z víkendu - mám doma 16 nástavků v kouskách a čeká mne kompletace, poradí někdo jak neudělat chyby a sestavit slušný nástavek - pravé úhly a pod. ? Uvažuji o jednoduché šabloně z desky a pár latí.
Bohatě stačí rovný stůl, gumová palice a aku...
Přesně tak, není potřeba dělat z toho vědu, ještě bych možná doplnil úhelník, ale není nutný...
Nástavky od nich taky mám... Podle mě je třeba je ještě lepit nějakým solidním lepidlem => dvě dlouhé truhlářské svěrky. Na pravé úhly jsem si vyrobil šablonu, do velké desky z překližky jsem vyřízl obdélník přesně ve tvaru nástavku a pak už na pravé úhly nemusel myslet.
Nevím, jestli nějaké dobré lepidlo udrží sílu kroucení dřeva. Huh
Proto tam mají neobyvkle silné šroubySmile
Ani ty to neudrží. Vlastní zkušenost.
Já jsem jako šablonu použil jejich varroadno, na které jsem přidělal do každého rohu úhelník (něco jako zde). Pak jsem si na zemi nanečisto složil nástavek (i s lepidlem), posadil jsem ho na to, navrch jsem položil dvě laťky, které jsem tesařkými svorkami (něco jako tyhle) přítáhl ke dnu, aby se mi nástavek nehýbal. No a pak už jen aku, 12 extrémních šroubů a hotovo. Smile
Mám některé venku už 4. sezónu a v pohodě.
Podle mých zkušeností hodně záleží na suchosti várky, kterou dostanete. Jednou mi přivezli dva balíky a když je člověk vzal do ruky, hned bylo jasné, že je mezi nimi rozdíl.
mě některé nástavky po sezóně nabyly na výšce, takže teď to včely prostavují mezi patry
Já dělám nástavky o 3-4 mm nižší.
Objednal jsem si nízká varroa dna. Přístup perfektní. Zboží jsem měl cca třetí den. Chválím. Ale. Zpracování je otřesné !!! Nástavky jsem kupoval od Neradů a rozdíl je patrný na první pohled. To znamená, že ač zřejmě slušní obchodníci, tak asi příště ne...
Normální konfekce.
Když se podívám po světě, tak tam nemají vyhoblované nástavky.

Řeší funkčnost a ekonomiku.

Jeich řešení jsou funkční, a na mě třeba ještě příliš náíkladná.
Stran: 1 2 3 4
Referenční URL's