Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Kontakt na ZO
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
(11.02.2014 22:06)Robert.. napsal(a): [ -> ]Ok nechám to na přírodě,
Ještě bych potřeboval poradit nejbližším včelarskym svazem pro obec Jenštejn (Středočeský kraj)

Na co svaz ? Včelařit se dá dost dobře i bez něj, pokud nemáš ovšem touhu se opravdu kolektivně angažovat.. Nechci odrazovat, jen radím si to raději napřed zodpovědně rozmyslet. Je hodně začátečníků co mají za to že to je tak automaticky co včelař to člen svazu, a berou to spíš jako nutný zlo .. Pak až zjistí co a jak, zjistí i že by místo na schůze šli raději za včelami, že se jim kvůli lékům, měli a dotacím chodit tak nějak z povinnosti schůzovat vlastně jaksi nechce.. Pak jsou tu ještě i jiné zájmové subjekty než ČSV, což je taky možnost zvážit.. Cool
Roberte, zvaž Mladou Boleslav, nemáš to tam daleko.
(12.02.2014 11:19)Stanislav Vorel napsal(a): [ -> ]Kontakty na ZO na webu jsou minimálně - osobní zkušenost, doporučuju se poptat buď v okolí a tím myslím i sousední obce, nebo na obecním úřadě.

Dle zkušenosti se informace nejlíp shánějí v hospodě, nebo ženy u kadeřnice - tam se ví o všem.

Nebo ještě zkus p.Diviše z Radonic - viz. odkaz (strana 10) - http://www.jenstejn.info/Jenstejnsky-Obc...2013-8.pdf

tohle jsem nedávno taky vygoogloval ,určitě se za panem Divišem zastavím a zjistím jaká je situace v okolí ,

Jinak díky všem za rady(12.02.2014 21:32)Merkuri napsal(a): [ -> ]Robert nechcem malovat čerta na stenu, včely neznášajú pach peria, a ešte najme ked sa tam doň dostanú včely. Prídu si zazobat k úlom a včely to podráždi. Nemusí to prežit ani jedna.
Mojej starej mame tak zlikvydovali včely sliepky a ostatnú hydinu, v podstate som bol aj tomu velice rádTongue Aspoň som nemusel konečne počúvat ten škrekot a kikiríkanie kohúta. Bola to úplná parada jak ich tam natahovalo ked zhébali. A ešte ked som vydel na stole slepačiu polievku bolo mi na grcanie, odporné jedlo, bléééééééééAngry
Tam to treba oplotit aby nedošlo ku konfliktu medci včelamy a sliepkami.

kohouta nemam a zkusim slepicím při nejhorším voškubat všechny brka ,snášet vejce můžou i bez nich...Smile Asi to risknu a uvidim jak to dopadne
(12.02.2014 10:08)Malej Franta napsal(a): [ -> ]Rada dobrá, ale ne všechny ZO mají stránky, takže na ně kontakt na webu neseženeš. Nebo jsem něco přehlédl?

Nepřehlédl ale nepochopil. Smile

Prostě, pokud nějaká organizace není schopná zajistit ani minimální komunikaci na internetu, je rozumné mít od ní nějaké očekávání? A tím nemyslím ani tak nějakou ZO jako i celý systém.

Pokud nějakou "firmu/organizaci" nenajdu na netu /nebo nemá třeba vývěsní skříňku ve městě, není uvedená ani na městském webu, atd/, tak předpokládám, že nestojí o kontakt se mnou.

O tom, že by byl na centrálním webu adresář ZO se mluvilo ještě za mého členství. Že to nebylo bylo po straně vysvětlováno tím, že by se různé živly mohly snáze organizovat a vyvolávat nepokoje. .-)
(13.02.2014 15:28)Vítězslav Richtr napsal(a): [ -> ]Představitelé nového vedení ČSV jasně deklarovali úmysl poprat se s tímto problémem. To,že to nejde zvládnout za týden, většina rozumných lidí pochopí a dá jim čas.

Předpokládám, že ty údaje mají v nějakém zažloutlém notýsku, psány inkoustovou tužkou. Sekretářce bude trvat tak dopoledne je převést z notýsku do textové podoby, nalít je na stránky zabere odpoledne. Pokud by byla vůle tak i ten týden je dlouhá doba. Ale OK dáme tomu čas a uvidíme. V mezičase budeme odpovídat zájemcům o včelaření, proč nemohou najít nejbližší ZO, zde na fóru, vlákno na to máme založeno již dva roky. Ale pak se nediv, že tazatel dostane trochu jinou odpověď než by si ÚV přálo.
Diskusi kolem členství jsem přesunul do tématu Členství v ČSV.
V diskusi pokračujte tam, prosím.
Citace: Pokud nějaká organizace není schopná zajistit ani minimální komunikaci na internetu, je rozumné mít od ní nějaké očekávání? Pokud nějakou "firmu/organizaci" nenajdu na netu /nebo nemá třeba vývěsní skříňku ve městě, není uvedená ani na městském webu, atd/, tak předpokládám, že nestojí o kontakt se mnou.

Prosím Vás, co byste ještě nechtěl? Víte, jaká je struktura členstva? Včelaři nad 70 let jsou rádi, že obstarají svoje včely a něco jako počítač nebo internet znají z doslechu, viděli to u vnoučat. Proto není možná ani mailová komunikace s některými ZO, kdo by ji tam tak dělal, když počítač má jen někdo? A ti mladší, co chodí do práce, toho mají taky dost. Nezapomeňte, že webové stránky některých včelařských organizací dělají jen nadšenci.
Horší ale je, že nefunguje ani žádný seznam prodejců medu ze dvora a na webu ČSV nejsou ani všechny regiony.
Tak proš si takové senily volí do vedení - ústředí? Smile To jen navazuji na vaší argumentaci.
Tohle jde snad udělat na ústředním webu.
Je ukázkou toho kam to dovedli když na centrálním webu nejsou "podstránky", byť pro pasívní ZO jen typu - kontakt. ostatní by to tam prali přes redakční systém. To zvládají i "důchodci" když chtějí - to je ten problém, kafrat a žádat krajské dotace pro "mladé" příbuzné, protože nikdo prý nechce včelařit , jde líp. Místo aby se "krajské" peníze využili racionálně ku prospěchu včelařů. (vyšetření měli, pastva, školní -školící včelnice při nějaké místní zem. škole atd ,...)

ČSV je teritorálně organizovaná a když veterina nařizovala povinnost léčení od místní ZO - tak snad tehdy by někde měly být mapy -ČR, Kraje s prokliknutím na kontakt na web. Ta povinnost se doufám již nevrátí, takže je to jedno.

Bavíme se o firmě s 50 až 100 milionovým ročním rozpočtem.

Ovšem přistoupímeli na vaší argumentaci - je to jedno, zbytečné a nestojí to za to, za pár let při takovém věkovém průměru zanikne?

Tedy některé ZO jsou tímto vedeny. Smile

Vize? Iniciativa? Svaz si rozvracet nedáme. SadA slyšet přednášet čelního funkcionáře jak prohlašuje na schůzi ZO - nejhorší jsou ti včelaři co začnou včelařit na intenretu.

Nepotřebujete víc k pochopení situace a stavu i budoucnosti českého včelařství. Smile
Asi před 3 lety, kdy jsme měli okolo 90 členů a cca 20 mailových adres, jsme poslali písemnou pozvánku na schůzi, do které jsme velkým písmem uvedli, že jakákoliv další komunikace bude jen prostřednictvím mailů.
U těch, kteří přišli s tím, že nemají žádnou možnost se o mailu dozvědět, jsme to prověřili, a ejhle, ve většině případů se našel nějaký ten vnouček, který byl hrdý na to, že může přebírat dědovu korespondenci.
V současné době máme 123 členů a více nežli 100 mailových adres, takže je musíme mít rozděleny do dvou skupin - mail jich najednou víc než 100 nevezme.
Zbylo asi 18 těch, kteří se opravdu k mailu nedostanou a těm telefonujeme nebo posíláme sms.
Web s názvem Včelaři Litoměřice, který snadno na netu najde i nevčelař, má hned na titulní stránce kontakty na jednatele i na mne.
(15.02.2014 10:15)KaJi napsal(a): [ -> ]Je ukázkou toho kam to dovedli když na centrálním webu nejsou "podstránky", byť pro pasívní ZO jen typu - kontakt. ostatní by to tam prali přes redakční systém.

Bohužel stránky ČSV jsou velký nedodělek, na to kdy budou hotovy a kolik celá ta taškařice stála jsem se ptal a stále marně čekám na odpověď. Jak tak vidím ono ani nové představenstvo se k problémům nechce postavit čelem.
Jak by jste řešily situaci, máte krásné stanoviště a nějaký opičák si kousek od vás umístí včely, vůbec se nepředstaví, nemate šanci ho potkat a zvýší se vám spad roztoče.
Pak nezbývá než za tepla bonzovat na veterinu pod heslem lepší teplý bonz než falešné kamarádství - jsem si vzpomněl na vojnu
Nevěděl jsem že včelaří i opice? Sad

On spad je obecně závislý na zavčelení.
Tam kde mám včely dál od včelařů je to v průměru lepší.

Ale není to pravidlo - logicky je v mém okolí vždy nějaké neléčené včelstvo. Protože když zalétne roj, kupodivu bez včelaře dokáže přežívat.

A pokud si dám někam včely, jak jednoduše zjistím své sousedy i kdybych chtěl?
Jsou přeci dvě možnosti:
Je li to v zástavbě zajdu na obec tam mi řeknou kdo tam má včely,nebo kdo tam bydlí a
ptám se .
Nebo když je to mimo zástavbu měla by tam být adresa,pokud možno i telefon - To znamená
Spojení na majitele!

Kdo ,ale nechce vědět a myslí si já ,potom já a zase já a někde daleko za mnou teprve druhý tak ten to
neřeší ani kdyby Vás viděl u včel a postavil to před Vaše včely.
Já teď něco podobného řeším - máme nové stanoviště, ale nikde jsem nenašel kontakt na ZO v místě, žádný telefon, jméno. Nikoho v oblasti neznám a abych obcházel zahrady a ptal se - to mám tedy mnoho užitečnějšího na práci. Mám dobrou vůli, ale zase až tak velkou neSmile

Myslím si, že v tomhle má svaz co dohánět, řešil jsem to už v loni a najít telefon na předsedu dotyčné ZO bylo detektivní pátrání. Z veřejně dostupných zdrojů to však nebylo. Teď se mi to zdá ještě horší, tady není ani adresa organizace..
já nevím, běž do hospody a zeptej se...
Je to o vstřícnosti všech a bez pardonu pro obě strany.
Někdo chce ale jít do hospody a vyptávat se. Někdo ale nechce. A oba by měli dostat šanci. To je tak těžké to v dnešní době realizovat, tedy přesněji: udělat?
Upřímně řečeno: řeknou vám na každém obecním úřadě, kam se v této věci obrátit? Pochybuji. Ale tam, kde na tom někomu záleží, jsou třeba na obecním webu kolonky o spolcích ... Je to tak snadné, jak by řekl guru Horst Fuchs ... Big Grin
No jo ... Je to o lidech. A už jsme se v jném vlákně dost nastěžovali na to, že nikoli v časopise, o němž se tu teď bavíme, ale třeba na webu ČSV by tohle mělo být především a a k tomu konkrétní jména obcí a kontakty na lidi ... Kolikrát se stane, že spolek se nějak jmenuje podle jedné obce, ale zahrnuje obcí více. A Vy se zrovna přistěhujete o obce, která je mezi těmi ostatními a pak aby měl člověk jasnovidné vlohy ...
I to by bylo třeba ošetřit, to se mi třeba při tom, když jsem oslovil správce webu ČSV s prosbou o zařazení našich kontaktů, nepodařilo ... Takže aby to bylo "user friendly".
Něco tam je, ale je to stále jen zoufalé torzo ... Ale to je zase o ochotě z obou stran ...
Bývali Čechové švarní junáci ... zpívávalo se kdysi. Dnes je spíš v módě umění nebýt viděn, nebýt za nic (ani za sebe a svá slova či činy) odpovědný a umět včas zakličkovat ... A pak je tu ta tulení nemoc ... Big Grin
Jiří
jistě to není těžké udělat a mělo by to být samozřejmostí, ovšem osobně mám pocit, že je "internetu" poněkud více než je zdrávo a socializace včelaře v restauračním zařízení má také svoje pozitivní dopady, přinejmenším vejde ve známost, kde lze zakoupit produktySmile
Ale jo, třeba ve fungujících obecních komunitách bývá v hospodě či v krámě "nastěnka", kde člověk najde zajímavé kontakty a nabídky. Od kopání studny přes instalaci el. rozvodů či prodej králíků a slepic či vajec až třeba po ten med etc.
Ne vždy uzavřená komunita přijme "cizince". Vím o tom své a vím, jak dlouho mi to na chalupě trvalo ...
Ale o tom to není a není to ani o tom, zda je internetu málo nebo moc. Je to o možnosti najít informace. O komunikaci a vstřícnosti. Lidé přicházející do léta "usazené" komunity to vždy mají o trochu těžší a někdy na tom musí jaksi zapracovat. Ale proč jim to neusnadnit? Vždyť nechtějí často nic jiného, než třeba jen začít včelařit spolu s ostatními ...
Je to ale o ochotě obou stran ...
Jiří
Moje babička říkala: "Líná huba, holý neštěstí." Když jsem něco chtěl, tak jsem si to musel sam domluvit.
Chtěl jsem jemně naznačit, že důvod ke stížnosti že se nový opovážlivec nenahlásil u sosuedů - tedy asi tak u všch včelařů do okolí 2km aby to z hlediska včel mělo význam - tak pak první otázka je, když zadám do vyhledávače "ČSV Praha 6", tak že na mě vyskočí kontakt. Pokud ne, tak to nechám být.
Já osobně se domlouvám když dávám někam včely (bylo to jen jednou mimo ZO) ale beru to tak, že je to víceméně slušné v duchu starých tradic a umím se doptat. Vím, že je tady tradice z kdysi dávna kdy ČSV bylo ministerstvo včelařsví.

Pro normálního člověka co začíná - proč by to měl vědět?
Já když začínal, tak Včelařství bylo volně prodejné a kupoval jsem si jej v Křemencové. Tak jsem se měl šanci se to dozvědět.

Takže - když je někdo nový včelař . kde se to má dozvědět že je tady skupina lidí co si myslí že by se měl chodit představovat sousedům kteří jsou v ilegalitě (z hlediska dnešní doby). A ještě si podat přihlášku. Smile

On se chová naprosto normálně jako kdyby choval andulky, čmeláky, pavouky a jinou havěť. Nahlásí se do Hradištka a přečete si MVO SVS. Víc nemusí a nelze mu to vyčítat.
Stran: 1 2 3 4 5
Referenční URL's