Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Kontakt na ZO
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
(28.04.2014 14:11)KaJi napsal(a): [ -> ]A ještě si podat přihlášku. Smile

Karle,paranoia je vážná choroba a není radno ji podceňovat. Budiž ti útěchou,že na zdejším fóru v tom nejsi sámSmile
(28.04.2014 8:00)KaJi napsal(a): [ -> ]Nevěděl jsem že včelaří i opice? Sad

Myslel jsem bezohledný včelař.

Já mám tuto zkušenost,našel jsem si na vebu inzerát prodám kus lesa,paráda budu mít stanoviště.
Horko těžko jsem sehnal kontakt na předsedu místní organizace,ten mě ujistil,že prostor je včeluprostý.
Zajel jsem tam se ženou na výlet,krása než jsem uviděl místního traktoristu a dal se sním do řeči,
ten mi zdělil,že má asi 500m vzdušnou čarou 100 včelstevHuh
Tak jsem to zabalil,naštěstí jsem se řídil heslem líná huba .....
Já jsem možná paronoidní, ale proč vy si mylíte že se má nový včelař nahlásit do ZO a přijít představit jinak mu nadáváíte do opičáků a nazýváte bezohledným včelařem.

Na to je jaká diagnosa?

A v rámci dobrých vztahů je dobré dát hned na začátku nějakou výstrahu takovým přivandrovalcům, zkušení včelaři (funkcionáři) vám jistě poradí jak.
Probírají to na schůzích. Sad A kupodivu to považují za správné, jak si udržet "rajon čistý".
Pro KaJi:
Souhlas s Vámi,Kde se nahlásit.Ale tam je stále to ale.Když chovám andulky atd. jak píšete tak o nic
nejde.Pouze ty včely potřebují trochu něco jiného.Né chovatel,pouze ty včely.
Tak že,určitá ohleduplnost by tu měla být / a ať mi nikdo netvrdí ,že nikoho nemohl najít,nebo nechtěl?,Proto že když někoho hledám a má to důvod tak ho najdu/
Řeknu to trochu jinak,jak by se mi líbilo kdyby k mému stanovišťi přistavil vůz se včelstvy,
a a chodil jenom vytáčet,nestaral se o léčení.Asi by se mi to nelíbilo.Vám ano? Mě né.
Tak tady asi ta domluva je potřeba.Můj názor. F.V
(28.04.2014 14:11)KaJi napsal(a): [ -> ]tak pak první otázka je, když zadám do vyhledávače "ČSV Praha 6", tak že na mě vyskočí kontakt. Pokud ne, tak to nechám být.

Karle, když už jsi to nakousl, tak bych se rád zeptal jako ten, kdo stránky ČSV Praha 6 spáchal zdali jsi něco našel?
Mě jako první odkaz většinou vyskočilo toto, kde se sice píše o ZO Praha 6 ale nejsou tam žádné informace ani odkaz. Tedy jsem je opakovaně prosil, když už se o naší ZO zmiňují, tak ať alespoň dají odkaz na naše stránky, ale bohužel zatím bez úspěchu. Nota bene já bych měl být správně v ZO ČSV Praha 7, ale ti jsou totálně neviditelní (pokud vůbec existují). Naštěstí nedávno nás prolinkovali na oficiálních stránkách ČSV tak snad dohledatelní jsme. Ale jak píše Jirka, doprosit se aby někdo vzal stránky ZO na vědomí je nad lidské síly. Jako příklad, bych uvedl ZO ČSV Řevnice, kteří sice www stránky už několik let mají ale vzhledem k tomu, že nejsou prolinkovaní, tak si jich vyhledávače ještě nevšimli, tedy ač mají stránky tak jsem je při umísťování úlu do jejich hájemství nedohledal. A kupodivu ani v místní hospodě odkaz na jejich stránky neznali...
Já tradice respektuju a taky to považuji za slušné - zajít za místním předsedou a představit se mu, říct mu, že se o včely starám nejlépe jak dovedu a že strach mít nemusíSmile Nijak zvlášť družit se ale nepotřebuju, členem jsem jinde, práce mám v jiných organizacích jinde spoustu (ve skautu, atp,). Nic víc, nic míň. U nás se každou schůzi řeší, že máme x neorganizovaných včelařů, o kterých nic nevíme. Všichni se nad tím rozčilují, ale když tak nad tím přemýšlím, tak ta bariéra na vstupu je poměrně velká. Není se pak čemu, že se na to hodně lidí vykašle. Ono už jenom zjistit, pod kterou ZO dané katastrální území patří, je docela ořech. A o kontaktu ani nemluvě. Mě už se podařilo najít alespoň adresuSmile
Tady to stále někdo staví do posice vedení ZO tod jsou darebáci co chtějí všechno řídit, ale tak to není. My nikoho ke členství nenutíme a kupodivu se nam zvláště v poslední době hlásí do organizace spoustu novych vcelařů.A to myslím úplně nových, žádné rodinne prislušníky. Nikdo těmto novým členům neříkal, že musí vstoupit do CSV. Ale je to tak, že si na nás najdou kontakt na netu, my jim poradíme v začátku co a jak a oni si jaksi automaticky podají k nám přihlášku.Ted v týdnu jsem třeba domluvil jednomu kolegovi co chce začít návštěvu u Matelů, protoze se chtel neco dozvědět o vcelaření v Langstrotech.Potom jsem mu dal kontakt na hradistko,poradil kde si stahnout formular atd. A to jestli tento člověk vstoupí do nějakého spolkua nebo do kterého at si vybere sám.Ale určitě se bude rozhodovat na základě toho,jak mu kdo pomohl a jak s ním jednal.Takže jak vidíte nejsme jen samí usurpátoři. Mně je jedno kdo je kde v jakém spolku. Beru odbornost a zodpovědnost. Co se týká neorganizovaných nebo organizovaných v jiných sdruženích tak je dobré když o sobě vzájemně včelari vědi a když spolu mluví. Pokud se nám v rajonu objeví nějaký vcelař tak ho oslovime a dáme normální řeč. Žádné násilí, ale pravda je, že si hlídáme to jestli ten vcelař léčí. Jak to je na něm.
Já jsem díky jasně uvedenému a pro hledače naleznutelnému kotaktu na webu už mohl informovat řadu zájemců o včelaření, co je třeba učinit a co je podle mého dobré udělat a kam a na koho se obrátit. Je na nich, jak se rozhodnou. A nebyli jen z okolí ...
Celá ta diskuse je o tom, zda či jak to těm, co hledají kontakt, usnadnit.
Když je někdo arogantní primitiv, co vidí jen sebe a s nikým se nebaví, těžko ho změníte fikanou větou, upřímnou radou či pohrůžkou ...
Když je někdo introvert, který zrovna nevyhledává neznámé prostředí a není si v něm jistý, proč jej nutit mámit hned informace od drsňáků po hospdách?
Zajímavé je to, co napsal výše Petr (Janko). To o tom, jak se v ZO řeší, že "máme X neorganizovaných". Symptomatická formulace! Máme a neorganizovaných ... Čirá poesie! Surreálná poněkud ... Jádro poudla?
To by mohlo být depresivní, ale je to spíš inspirativní. Čeká nás ještě spousta práce v rámci pojmu "svéprávný včelař" a jeho role v každodennosti našeho oboru.
Taky si myslím, že je dobré být minimálně v kontaktu. Nechme ale volnost rozhodnutí i těm kteří to vidí jinak. Každý si ale také na to může udělat názor a podle toho (ne)konat. Rozhodne život a každodenní včelařská praxe. Dejme času čas, jak praví jedna velice moudrá dáma ... Dnes se něco jeví tak a za měsíc to může být úplně jinak. Trvat na schématech je riskantní a neužitečné, jakkoli ctím přísloví a měl jsem asi stejnou babičku s kolegou macim, jenž výše zmínil tu línou hubu. To je rána, maci, co? Big Grin ...
Mně díky jasně viditelnému kontaktu v rámci webu spolku přibyly letos desítky nových zákazníků na med ... nejen z nejbližšího okolí ... I z Prahy, jakkoli do Prahy nepatříme (Deo gratias - Bohu díky ... Big Grin).
Myslím, že tohle by bylo i dobré diskusní téma do časopisu Včelařství, když už to řešíme v tomto vlákně. Jsem přesvědčen, že redakce by takový podnět uvítala ...
Jiří
(28.04.2014 16:24)MartinP napsal(a): [ -> ]Ted v týdnu jsem třeba domluvil jednomu kolegovi co chce začít návštěvu u Matelů, protoze se chtel neco dozvědět o vcelaření v Lanstrongách.Potom jsem mu dal kontakt na hradistko,poradil kde si stahnout formular atd.

Tím chceš říci, že by Matelové onomu nešťastníkovi zatajili povinnost registrovat se v Hradišťku? Nebo že by dotyčný nešťastník si to nezvládnul vygooglit sám? Nebo co tím chtěl básník říci? Proč bylo nutné tomu člověku "domlouvat"?
Třeba tím chce jen říct,že se snažil pomoci. Co je na tom špatně? Chytat za slovíčka či neobratné formulace je dost laciné.
Jirko - je to velmi symptomatickéSmile je zatím schován strach z toho, že dotyční "neléčí" (tj. neodebírají přes svaz léčivo), ale také podle mne iracionální neklid z toho, že někdo se chová jinak než "my". Vždycky se pak řeší, jak je přinutit se organizovat, případně kdo to dovolil, že můžou být neorganizovaní. Pokaždé to vypadá, že je to hlavní problém organizaceSmile O tom jestli za tím není schováno něco jiného - třeba ony bariéry v kontaktu či třeba prostý fakt, že dotyčný má včely ještě jinde a má svoji domovskou organizaci, atd. se ale nepřemýšlí...
Tím nechci říci nic, jen jsem tím chtěl rici, ze když mne někdo požádá o radu tak dle svých možností pomůžu. a je mi jedno, že dotyčnému domluvim schůzku u někoho kdo není v CSV a je dokonce ve vedeni PSNV. Prostě toto na rozdíl od jinych neřeším. Zajímá mně kdo co umí, kdo co ví a ne kdo je kde členem. Jinak pan Matela nám na naší vyročce ZO letos dělal přednášku. Libila se. Jak tedy vidíš opravdu se neřídím tím kdo je v jakém spolku.
Janko mužů ti říct, že mi opravdu nejde o to aby si museli přes nás nakupovat léky všichni včelaří. Nic z toho nemáme jen práci. Nabízíme tuto možnost i nečlenům CSV,ale jen jako možnost. A oni to většinou vítají, nebot bez starosti dostanou léky pomalu az domů a za dotační cenu, aniž by sami museli někoho obíhat. Prostě je to o tom servisu a jisté pohodlnosti pro vcelaře. Možná i proto se k nám včelari tak hlásí, protože dostávají určitý servis.Ale dívám se, že jsme tematem trochu ve špatném foru. Asi bychom meli změnit sekci nebo tema..
(27.04.2014 21:39)Pavel Zajicek napsal(a): [ -> ]Ano,

přichází nová generace včelařů, v naši ZO jsme měli před třemi lety asi 4 nečleny ČSV, dnes už ani jednoho. Všichni jsou již členy a někteří dokonce i ve výboru, jsme dobrá parta., která táhne za jeden provaz a nebojíme se nových věcí, ale právě naopak.

P.

Protože cituješ mou část nové generace včelařů zareaguji. Budiš ti přáno! Uvítám i tvé aktivity ZO ve vlákně "kroniky a almanachy" aby jsi byl inspirativním vzorem pro druhé. Jinak bych měl i otázky typu jak jste se jako jeden provaz stavěli ke kauzám zvýšení přispění do SF, penále od FÚ, propagace "Bez medu to nejde" jenže tím diskuzy rozmělníme do stovek vláken tak pro mě "neorganizovaného- nebo jak mě to označují" osobně bude stačit si přečíst aktivitu tvé ZO jako jsem si mohl přečíst od včelařů z Mladé Boleslavi a došlo mi, že naše ZO není žádný včelařský spolek a ani za jeden provaz netáhnou - řadové členy neinformují a funkcionáři mají míň informací než včelař co čte třeba toto fórum. Jejich přístup nepředělám a sám se nechci touto lhostejností k svazovým tunelům nakazit, proto raději budu níst "včelařskou Davidovu hvězdu". Včel se vzádat nebudu jen kvůli tomu, že ostatním členům svazu nevadí co se tam děje s jejich penězi.

A to očekávám od nové generace včelařů narozených na rozdíl ode mě v době, kdy pravda byla určována jednotně stranou. Přistupovalo se podivně ke společnému majetku atd. Nová generace včelařů, která přijde po těch co jsou narušeni dotacemi a budou umět znát základní pojmy ekonomiky, spravovat soukromý majetek a umět hospodařit a né tunelovat. Stejně jako to bylo dřív. Prostě pro chuť začít včelařit nebylo potřeba dotací!!!
V pohodě, Martine, je to jasné. Je to o interpunkci. Tam vznikl zmatek. Wink
Mělo to být takto:
Teď v týdnu jsem třeba domluvil jednomu kolegovi, co chce začít, návštěvu u Matelů, protože se chtěl něco dozvědět o včelaření v Langstrothu.
Čeština je poetická. Stačí dvě čárky ...
Např. klasika:
OSVOBODIT NELZE POPRAVIT.
Tu je to dokonce o jedné čárce. A že jde, hrome, o krk ... Big Grin
A my se tu pak pouštíme do obsáhlých debat ... Smile
Jiří
Píši to na mobilu, tak prosím o shovívavost. Tímto se omlouvám za chyby,překlepy a špatnou diakritiku.Ještě glosu pro NB1
Doatce v měřítku jaké máme dnes má na svědomí Evropská Unie a celková globalizace.
Nevím tedy jestli nová generace bude v tomto jiná, protože oni se do tohoto prostředí narodili a neznají nic jiného.
No vidíš Jirko,i tobě tam vypadlo "L",problém je ale spíš v tom,že Miloš apriori předpokládá u oponenta nekalé úmysly.Dodgy
Díky, Vítku Big Grin No a ještě jsem ke všemu zvoral Langstrotha. Kurňa, bude prieseršvih ... Big Grin
Honem jsem to už opravil. Angel
Jiří
(28.04.2014 18:15)MartinP napsal(a): [ -> ]Píši to na mobilu, tak prosím o shovívavost. Tímto se omlouvám za chyby,překlepy a špatnou diakritiku.Ještě glosu pro NB1
Doatce v měřítku jaké máme dnes má na svědomí Evropská Unie a celková globalizace.
Nevím tedy jestli nová generace bude v tomto jiná, protože oni se do tohoto prostředí narodili a neznají nic jiného.

Oni se ještě musí narodit (viz. příspěvek zde) až krize dotační politiku zruší a bude se ekonomika řídit rukou trhu! Pak se budou rozhodovat i o spolkové činnosti a dalších přístupech.
To co tu nyní je nastaveno, nejde přirovnat k tomu o čem píši.
Jenže to tu řesiš co bude až my tu nebudem, ale my řešíme co je teď a co bude zitra, aby bylo něco po nás až tu tedy nebudem.
(28.04.2014 18:15)MartinP napsal(a): [ -> ]Píši to na mobilu, tak prosím o shovívavost.

V pohodě, já se omlouvám, že jsem tu větu špatně pochopil, ale když se tu hlásí "mimo ZO není spásy" tak mě ani nenapadlo že by ta věta měla vyznít jinak Smile
Stran: 1 2 3 4 5
Referenční URL's